Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A pénzen kívül milyen más okok vannak, amiért a fiatalok külföldre telepednek? fórum

A pénzen kívül milyen más okok vannak, amiért a fiatalok külföldre telepednek? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. márc. 31. 08:53

en tobbfele okot is hallottam az otthoniaktol.kinek az,kinek meg az az oka szerelem pl,mert kuldfoldre megy elni.


nalunk ahol en elek az emberek az idojaras miatt valtanak allamot legtobbszor.

49. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - Dkmk)
2019. márc. 19. 18:09

A mi ismerőseink, rokonaink is ezeket mondták. Sajnálom, hogy ilyen lett az országunk, ahonnan csak elmenni érdemes sokaknak, hogy boldogulni tudjanak. De hát sokan ezt akarták... :(((

Szomorú, nagyon.

2019. márc. 19. 17:26
Megteremtik az egzisztenciájukat,nyugodtabb életkörülmények között megtalálják a boldogságot,már nem igen jönnek vissza a bizonytalanságba.
47. Jasmine24 (válaszként erre: 15. - Papája)
2019. márc. 19. 16:25
:DDD Kivancsi vagyok hogy vajon sajat tapasztalat (tobb eves kulfoldon eles) szol-e beloled vagy csak a 'hallottam az ismerostol' szol beloled.
46. dkmk
2019. márc. 19. 10:20
Nekünk Magyarországon is jól fizető munkánk lett volna, ha maradunk, ami miatt mégis külföldre költöztünk az egyetem befejezése után: egészségügy és oktatás színvonala, emberek egymáshoz való hozzáállása, ami egyben számunkra a nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb életet is jelenti, és amiatt, hogy a gyerekeink ebben a közegben nőjenek fel. Mi közel 10 éve külföldön élünk, sikerült beilleszkednünk, szuper munkánk és barátaink vannak. A család nagyon hiányzik, sajnos őket nem lehet pótolni.
45. Mezei Virág (válaszként erre: 39. - 61a61656b0)
2019. márc. 18. 18:48

Teljesen igazad van!

Szülőföldje csak egy van az embernek, de otthona sok lehet, bárhol a világon.

Ott a haza, ahol a jólét! Ahol élni, és boldogulni hagyják az embereket. Ilyen itt nincs. :(

44. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - 826302286d)
2019. márc. 18. 18:43
🍀🍀🍀
43. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - L.luiselotte)
2019. márc. 18. 18:42
Igen, ez az, amit itt nem lehet leírni...
42. plavalaguna (válaszként erre: 38. - Papája)
2019. márc. 18. 14:26

mert azt hogy élnék meg, ha nyomorogni látják mondjuk a gyerekeik unokáik? vagy nem nyomorogni, de kínlódni a rossz környezetben?


aygerekek kirepülnek, ez így természetes

2019. márc. 18. 14:26
pl politikai okból is
40. 61a61656b0 (válaszként erre: 38. - Papája)
2019. márc. 18. 14:09

Himnuszt,meg Petőfi verseit a hajamra kenhetem,ha két állásból nem tudok a gyerekemnek hónap végen venni egy pár cipőt,ha leszakad a lábáról..


Nagyszülőknek az önsajnálat helyett inkább örülni kellene,hogy biztonságban,relatív jólétben tudhatják a gyerekeit,unokákat.

39. 61a61656b0 (válaszként erre: 33. - 826302286d)
2019. márc. 18. 14:07

Nálunk ugyanez a helyzet,4 éve élünk mi is itt.Ugyan picit többet keresünk,de ez függ attól is,hogy hol élsz Németországban.

Minket is nagyon szeretnek itt,jól beszelünk németül/C1 kb./.

Szeretünk itt lenni,nem tervezünk Magyarországra visszaköltözni.

Soha többé nem akarom azt kilátástalanságot érezni,mint amit sajnos a szülőhazánkban kellett.

Itt jó nekünk,megvan mindenünk 😊

38. papája (válaszként erre: 37. - Kattka)
2019. márc. 18. 13:53

Ez valóban válasz a feltett kérdésre.


Arról viszont nem ír senki, hogy a szülők hogyan élik meg meg a gyerekeik, unokáik távozását.

A béke kedvéért nem panaszkodunk, de a szívünk szakad meg, hogy felneveltük és úgy elrepültek családostól együtt, hogy jó ha évente látjuk őket. Az unokák ott nőnek fel. Mi tanítjuk a Himnuszt, a szép Petőfi verseket, ha itthon vannak - titokban - mert már nekik nem ez az érték, hanem az új "haza"


Itthon , erre kellene a sok pénz, hogy maradjanak a fiatalok. Itt kellene megbecsülni az embereket és ember számba venni, hogy ne menjenek el.

Sajnos mindannyian tudjuk hová kerül a pénz, kit és miért becsülnek meg helyette.

Ezt kellene helyre tenni.

37. Kattka (válaszként erre: 33. - 826302286d)
2019. márc. 18. 13:00
Én sem nevetlek ki. Mint oly soknak nekem is többen elmentek a környezetemből a nagyvilágba. Akik erre az elhatározásra jutottak már nem azt hiszik, hogy ott kolbászból van a kerítés. Bizony bizony ott is dolgozni kell. De én úgy látom hogy aki dolgozik és okos beosztással él, többre juthat mint itthon. De mint mindenhez, ehhez is szerencse is kell. Kinek mikor és milyen lehetőségei adódnak. Az általam ismertek közül senki nem jött vissza. Az sem, akinek talán a legkevésbé jól jöttek össze a dolgai. Még Ő is azt mondta, hogy ennyi idő alatt itthon fele annyira sem gyarapodhatott volna. Ami viszont nagyon meglepett, hogy számára mégsem ez az ok amiért nem jönne haza. Azt mondja hogy mint bevándorló sokkal különbül bánnak vele mint mikor itthon élt. Ez vonatkozik ügyintézésektől kezdődően a munkahelyi főnökökig mindenre. Ezen is érdemes elgondolkozni.
36. 826302286d (válaszként erre: 34. - Mezei Virág)
2019. márc. 18. 08:29
Köszönöm a kedves szavaid😊.
35. Érdekes73 (válaszként erre: 30. - Globus)
2019. márc. 17. 18:54
Eleve pénzbe kerül a kiutazás a szállás és az is idő amíg munkát szerez addig is élni kell vmiből. Megtakarítás nélkül nem megy.
34. Mezei Virág (válaszként erre: 33. - 826302286d)
2019. márc. 17. 16:13

Nem nevetlek ki! Mindenképpen jobban tudtok boldogulni, mint itthon.

Nálunk nem létezik olyan, mint a minijob, pedig fontos lenne, gondolom, neked is segítség volt.

Nekem is több ismerősöm ment el, az adóssága miatt. Egyik sem jött haza, és nem is akarnak. Van, aki egyszer hazajött, eladta a házát és visszament. Kint született a gyerekük is, a család brit állampolgár már.

Ott sem gazdagok, csak sokkal több a boldogulási lehetőségük. Később pedig a gyerekeknek is több esélyük lesz. Itt meg már a tanuláshoz is kevesebb...

Sok szerencsét kívánok nektek!

33. 826302286d (válaszként erre: 31. - Mezei Virág)
2019. márc. 17. 12:01

Mi kb.4 éve költöztünk Németországba.

El kellett mennünk,az adósságok a fejünkre nöttek.

Férjem ment ki elöször.Húsipar...Ö aki itthon válkalkozo volt.Megteremtette a feltételeket,hogy én is mehessek.Elöször minijob nekem.Majd suli ,tanulás ,váltás jobb munkahelyre .Most stabil B1 szinten beszélünk,ami nem sok ,de megfelelö.

Még mindig ,,csak,, cirka 1200-1300 eurot keresünk.

De kifizettük az otthoni tartozásokat kb.2 milliot.

Fizetjük az otthoni házunk kiadásait.Itt van a számlákunk pénz ,ha minden kötél szakad haza tudunk nenni ,és nem csupasz pi...val.

Tudom ,hogy sokan kinevetnek,hogy ennyi pénzért itt vagyunk.

De azok nem ismerik azt az érzést ,amikor egyszerüen nincs választásod.Ha próbálsz beilleszkedni ,nem rossz az élet.

Minket a férjemnel szeretnek itt.

2019. márc. 17. 10:35

Akár hitel tartozás miatt is,sokat hallottam ilyet.Akkor mentesülhet az alól.Vagy netán kapcsolat félresiklása miatt is.Netán családi háttér sem a megfelelő.

Ezekre gondolok.

2019. márc. 16. 18:24

Nagyon sok. pl. amiről itt nem lehet írni.

Sokat írnak ezekről az okokról, de a kedvencem a Határátkelő blog.

+

„Ugyanazzal a munkával külföldön nem csak, hogy többet lehet keresni, de a magasabb megélhetési költségek ellenére jobban is lehet élni.”

Oktatás, egészségügy aggasztó.

Nincs hálapénz, ami itt inkább a félelem bére.

„Az országot elhagyni kívánó orvostanhallgatók kétharmada az orvosi munka- és életkörülményeket, valamint a bérezést jelölte meg döntése fő okaként.”


[link]

„Szakadnak a szálak, de nem igazán fáj”

„Harminchat évesen, házasságban, két gyerekkel, szaktudással, belefért az életem abba a táskába, amivel mások kirándulnak. Ez végképp meggyőzött, hogy jól döntöttem, megyek. Magyarországon ennyit értem el, és akkoriban az a hír járta, hogy akkor ennyit is érek. (…)


Itt tanulni tanítják meg őket, nem adatok ismétlésére. Elég furcsa az magyar szemmel, hogy a tanár szerint nem beseggelni kell a szorzótáblát, hanem megérteni.


[link]

Mit ér meg London? | Magyarok a tranzitvárosban | 2.rész: A város ahol bárki lehetsz

Nem kell kiskapukat keresni, a magánvállalkozókat védik


[link]

Mit ér meg London? 4. rész: Ahol mindegy, ki vagy


[link]

2018. november 27. 06:30

Okok, amik miatt nem akarunk otthon élni

Mátéék történetében szerintem sokan magukra ismerhetnek. Kis pénzgyűjtés céljából költöztek ki Angliába, aztán hazatértek, ahol hamar világossá vált, hogy az élet meglehetősen bonyolult tud lenni… így aztán megint elmentek. Hogy miért, az kiderül az alábbiakból.

30. globus (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2019. márc. 16. 15:11

Sógornőm fia halgyárban fagyoskodott nagykabátban, két évig, mire kijutott egy másik gyárba, ahol legalább fűtés van. Ha hazajön, pumpolja az anyját, hogy adjon forintot fogorvosra, FB-on jópofiskodik, hogy Angliában bezzeg minden más.

Sok esetben érdemes a felszínt kicsit megkapirgálni. Nem mind arany, ami fénylik.

Nekivágni a nagyvilágnak szakma, nyelvtudás, pénztartalék, ismeretség nélkül nem vall okos tervezésre. Aki így tett, valószínűleg itthon sem hozott észszerű döntéseket.

29. Nanda (válaszként erre: 25. - Globus)
2019. márc. 16. 15:07
Ez így van!"Kinyílt" a világ és ezt sokan ki is használják.Aztán van aki jól boldogul,van aki nem.
28. Amaunet (válaszként erre: 25. - Globus)
2019. márc. 16. 15:03

Ez így van. Menjen is aki tud!


A politikai oldalát meg nem is feszegetném.

27. plavalaguna (válaszként erre: 24. - Unom)
2019. márc. 16. 15:02

Jo szakmaval es a tanulas kepessegevel barhol kehet boldogulni ahol nincs haboru ;)


Es igen, amit elobb irtak, a fiatalok ahll szabad az utazas mennek . Nem csak tolunk, barhonnan. Es itt is el egy csomo ember aki idejott.

26. Amaunet (válaszként erre: 24. - Unom)
2019. márc. 16. 15:00
Nem szakmájában dolgozik (még). Vendéglátós volt itthon. A lába, dereka leszakadt, hogy keressen valami normális fizetést. Most egy japán étteremben előkészít, csomagol mert az angolja nem túl jó. De ha belejön mehet vendégek közé felszolgálni nagyobb fizetésért.
25. globus
2019. márc. 16. 14:56
Fiam munkájából kifolyólag rendszeresen utazik külföldre, főleg nyugatra, tengerentúlra is. A fiatalok külföldre kalandozása egyáltalán nem csak magyar jelenség, a világ minden országában ez történik. Szabad utazás, nyelvismeret, világútlevél, technika, közlekedés fejlődése lehetővé teszi. Olyan fura, hogy mennyien hiszik, hogy "Magyarország a világ közepe" :) Nem, nem az.
24. unom (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2019. márc. 16. 14:54
Jó szakmával jól lehet keresni nyugaton.
23. Amaunet (válaszként erre: 20. - Spikey)
2019. márc. 16. 14:53

Egy közeli rokon most jött haza. Fél éve ment ki Londonba, és már összerakott másfél milliót.

Szóval ezt esete válogatja.

Odakint is lehet nagy lábon élni, de spórolni is.

22. viva70
2019. márc. 16. 14:48
Az én rokoni, illetve közelebbi, távolabbi ismeretségi körömből kimentek közül egyről sem tudok, hogy visszajött volna azért, mert rosszabbul él kint. Max. olyan volt, aki honvágyból jött haza, de egy idő után csak visszament. Dolgozni persze mindenhol kell, kinek könnyebb, kinek nehezebb munkája van. Akinek itthon is jól megy, vagy nem akarja feladni a kényelmet az nem fog kimenni. Jómagam sem tervezem egyelőre, de ki tudja mit tartogat még számomra az élet... Van az az élethelyzet, amikor meg kell hozni egy adott döntést.
21. papája (válaszként erre: 20. - Spikey)
2019. márc. 16. 14:28

Pontosan erről van szó. Inkább hazudnak, mint a vízfolyás,- mert ugye messziről jött ember, azt mond amit akar - minthogy bevallanák ott sincs kolbászból a kerítés.

Igen, láttam már magyart is koldulni, mert nem jött össze a nagy álom, sőt a rep. jegy se haza, na meg szégyen is.

Sajnos sokan meggondolatlanul vágnak neki a nagy kalandnak. Mosogatásból, takarításból, segédmunkából szeretnének nyugati színvonalon élni.

Ez még a diplomásoknak sem mindég megy.

Természetesen van akinek sikerül, ezt szeretnék utánozni.

Abba bele sem gondolnak, hogy visszajönni talán még nehezebb, mint elmenni, mert már nem találják meg a helyüket itthon.

Én is hallottam igaz történeteket, mert el merte mondani az illető. Egyik orvos, másik vendéglátóipari főiskolát végzett volt. Előző nagyon megszenvedett kezdetben, mert nem ismerték el. Utóbbit Amerikában nézték betolakodónak, így haza jött.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook