Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt külföldre vágyó orvosok? fórum

Vannak itt külföldre vágyó orvosok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
16. trapiti (válaszként erre: 14. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 10:00
Lehet hogy nem véletlenül kevés az orvos.
15. trapiti (válaszként erre: 14. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 09:59

Az orvosi esküben sehol nem szerepel, hogy mindent fel kell áldozni. Az viszont igen, hogy nem fogok ártani. Amikor 32. órája álltam pár évvel ezelőtt a trauma műtőben, ebben már egyáltalán nem voltam biztos.

Amiről írsz az nem az egyes orvos, hanem az egész ország problémája, az ország "nagyjainak" kellene megoldást keresni.

Az eskü emlegetése semmi más, mint visszaélés azzal, hogy a legtöbb orvos mindennek ellenére szereti a hivatását és együttérez a betegekkel. De van egy határa mindennek.

14. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. jún. 18. 09:55

Csak az a baj, hogy kevés az orvos már hazánkban...és nem ez lenne a megoldás, hogy mi, a magyar betegek 10 órákat várakozzunk egy sürgősségin orvoshiány miatt.

Nem arről szól az orvosi eskü....

Ilyen alapon mindenki útilaput köthetne a talpára és le lehetne húzni a rolót...

13. trapiti (válaszként erre: 11. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 09:55
Amúgy meg a 14 évből 12-t töltöttem munkával, ezelatt dolgoztam annyit a magya eü-ben mint más 30 év alatt a 8 órás állásában, úgyhogy én megtettem amit kellett, ledolgoztam a "kitaníttatásomat" minimum kétszeresen.
12. trapiti (válaszként erre: 11. - 16b5d6ae34)
2014. jún. 18. 09:50
Az orvosok sem szentek hanem emberek szerintem. És a betegeknek is az lenne a jó ha olyan orvosok foglalkoznának velük akiknek közben normális életük van. Meg persze ugyanez vonatkozik mindenkire, a pedagógustól a bolti eladóig. Én vállalom, amellett hogy van egy hivatásom, szeretnék normális életet, normális megélhetést, szeretnék a gyerekemnek jövőt. És igen, ezeket nem vagyok hajlandó feláldozni ha nem muszáj. Aki igen, az csinálja nyugodtan. De gondolom te sem csinálsz semmi hasonlót.
11. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2014. jún. 18. 09:45

"Köszönöm" a magam és a beteg magyar emberek nevében, ezt a mondatot...ezt a gondolkodást:

"Én csak azt tudom mondani, nincs miért feláldozni mindent a magyar eü oltárán, aki tud és teheti az menjen."


Az ilyen orvos valóban menjen...

10. trapiti (válaszként erre: 3. - Ekka)
2014. jún. 18. 09:43
Ez hülyeség. Segédmunkásként lehet hogy ez a helyzet. Orvosként egész biztosan nem. Ha valahol vegetáltam, akkor az Magyarországon volt. A "kiemelt" bérezéssel havi 130.000 körül volt a nettóm ami kb. a törlesztőrészletet fedezte, ha ügyeltem és dolgoztam 300 órát akár az 1000.- Forintos órabér is kijött. Ezt sehol külföldön nem tudják alulmúlni.
9. trapiti (válaszként erre: 7. - Ginseng005)
2014. jún. 18. 09:40
Nagyon nagy probléma ma Magyarországon, hogy akár 92 éves embereket is hetekig kezelünk intenzív osztályokon, milliókat is elköltünk értelmetlenül. Az életét meghosszabbítani, csak szenvedést okozni, lélegeztetőgépen tudattalanul hetekig mi értelme van? Csináljuk, mert nagy a társadalom nyomása, és Magyarországon ezügyben mindenki kihátrál az orvoosk mögül. Csakhogy ennek nagy ára van, sokszor nem tudjuk tisztességgel ellátni a középkorú vagy fiatal betegeket sem. Mindenhol a világon - különösen a jobb helyeken - van annyi realitásérzék a társadalomban, hogy határt szabnak az intenzíves ellátásnak. Volt olyan angol betegünk aki Magyarországon kapott stroke-ot, nem is a legsúlyosabbat. Nálunk 6 hétig kezeltük az intenzíven, mert nem volt egész Londonban egyetlen intenzív sem aki átvette volna a 65! éves beteget. Olyan rosszak az életkilátásai hosszabb távon, mondták, hogy nem tehetik meg hogy föölveszik. Mi megtehettük hogy kb. 12.000.000 Ft-ot ráköltsünk. Mivel az eü forrásai sehol a világon nem korlátlanok, a társadalom feladata ésszerűen gazdálkodni velük, és ez nálunk nincs meg. Az árát a fiatal betegek fizetik meg. És őszintén? Miért kell 90 fölötti embereket hetekig intenzív osztályon életben tartani??? Persze kezelni kell ésszerű határokon belül, tisztességesen ápolni kell, fájdalmat csillapítani kell. De fel kell ismerni, hogy az életet nem lehet és nem is szabad a végtelenségig meghosszabbítani. Ezt az orvosok tudják, csak az emberek manapság képtelenek reálisan gondolkozni.
2014. jún. 18. 09:31

Én pl. Igaz már nemcsak vágyom, hanem külföldön is vagyunk 3 hónapja. Januárig aneszt-intenzíves szakorvosként dolgoztam, 14 évet húztam le műtőben és intenzív osztályon Magyarországon.


Én csak azt tudom mondani, nincs miért feláldozni mindent a magyar eü oltárán, aki tud és teheti az menjen.

14 év alatt sikerült oda jutni, hogy havi 300-320 órákat dolgoztam, 10-12 ügyeletem volt egy óvodás gyerek mellett, a férjemnek aki mérnök 3 állása volt napi 16 órákat dolgozott. Így ki tudtunk fizetni mindent, megélhetés, lakáshitel, rezsi, de csak éppenhogy, félretenni nem volt miből. Nem éltünk nagy lábon, pl. a 8 év házasságunk alatt nem voltunk egyszer sem külföldön nyaralni és két 16 éves autóval jártunk.


Ami most van: én nem dolgozom, tanulom a nyelvet. A férjem dolgozik napi 8 órában az egy mérnöki fizetésből lazán megélünk sőt félre is tudunk tenni. Kiszámoltam előbb, a fizetése 34%-a megy el a lakásra és a rezsire együtt (ebben már minden benne van, pl. telefonok, internet is), 3 szobás tengerparti kertes lakást bérelünk teljesen berendezve, tehát semmit nem kellett ide vennünk (indukciós tűzhely, mosó-szárító-modogatógép, amikről otthon nem is álmodhattam).

Az otthoni lakást kiadtuk, a bérleti díj fedezi a törlesztőrészletet, de ha nem lenne bérlő, a fizetés 7.5%-a menne rá. 17.5% a kaja és minden más ami a háztartásba kell. Nem vehetünk meg mindent válogatás nélkül, de minden megvan, az extra dolgok is. Otthon sem tudtam mindent megvenni, úgyhogy nem érzem hogy ebben megszorítások lennének az otthonihoz képest (sőt amíg itt megvehetem bátran a legolcsóbbat, mert ugyanolyan jó minőség, otthon ezen nem nagyon tudtam spórolni, ha normális ételt akartam akkor a közép árkategóriát vettem). A ruha-cipő itt valóban drága, de otthonról kiválóan megoldjuk, nem kell hetente venni valamit, egy évben 3-4x hazautazunk (ja, repülőjegyre is simán telik) és bevásárolunk. Mindketten járunk nyelvtanfolyamra, ez további 6%. Összesen az egy! fizetés 60-65%-a megy el a megélhetésre úgy, hogy mindenünk megvan jobb színvonalon mint otthon. 25%-ot félre tudunk tenni, 10% marad, ebből pl. hazautazunk nyaralni 3 hétre.

Ha én is munkába állok (1-2 éven belül) akkor gyakorlatilag nem kell tovább a pénzzel foglalkozni, betanuló gyakornoki álláson is másfélszer annyit fogok keresni mint a férjem, utána kb. a 2-2.5-szeresét. Nem is kell akár teljes állást sem vállalnom, foglalkozhatok a gyerekemmel és a férjemmel is. Visszakaptam az életemet, nem kell attól félnem hogy a férjem a kialvatlanságtól egyszer felcsavarodik egy fára és nem jön többet haza. 14 évig csináltam, nem érte meg. Nyilván én vállaltam, az én döntésem volt hogy ezt csinálom (a szakmát a mai napig imádom egyébként) de tudni kellett kiszálni, nem vagyok egy mártír alkat, főleg nem ha a családom is áldozatul esik a semmiért.

2014. jún. 17. 21:38
A múltkor kiverte nálam a biztosítékot, hogy a sürgősségin voltunk, és hoztak mentővel egy 92 éves nénit. Mondta a mentős az orvosnak, hogy 92 éves néni jön, ő meg húzta a száját, hogy jajj mit kezdjek én azzal? Aztán vagy 15 percig ott volt mellettem a folyosón a mentős hordágyon, lélegeztetőgépen stb, míg a drága mentősők kb. megebédeltek rajta. Így kell bánni egy emberrel? Attól, mert idős és tehetetlen, nem ezt érdemli.
6. Dinkaanyu (válaszként erre: 3. - Ekka)
2014. jún. 17. 20:13
Hát mi egy mérnöki fizetésből jól megélünk N.o.-ban.Szerintem egy orvosiból is meglehet élni tisztességesen.Nem tudom honnan veszed ezt,hogy mindent elvisz a rezsi.Egy takarítónak lehet...
2014. jún. 17. 19:53
Kulfoldon betegnek lenni??? Hat, Mo-on 1000szer rozsasabb a helyzet a beteg szemszogebol!!
4. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 3. - Ekka)
2014. jún. 17. 19:52
Ő biztos a betegek szemszögéből mondja .
3. Ekka
2014. jún. 17. 19:50

Külföldön sem jobb a helyzet, a fizetés ugyan több, de sokan elfelejtik, hogy ott is élni kell! (szállás, rezsi, ruha stb.)

Persze, lehet spórolni is, ha 'vegetálva' éled a napjaidat!

2014. jún. 17. 19:43
Mi a gond? :)
2014. jún. 17. 19:40
Vannak itt külföldre vágyó orvosok? Borzalmas a helyzet Mo-n.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook