Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek jó csokis tészta receptje tortához? Tortaötletek oviba! fórum

Van valakinek jó csokis tészta receptje tortához? Tortaötletek oviba! (beszélgetős fórum)


13. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Martin3)
2010. okt. 12. 23:44

:-) Persze.

Sőt, a "mázat" kakaóporral színezheted, és akkor csak a fehér masszából kell a mintát megcsinálni.


A torta egyébként egy tepsi forma, akármilyen töltelék lehet, a máz pedig a bolti pillecukorból, kakaóval színezve. :-)Hú, de jó. :-)

2010. okt. 12. 22:20

:)

jó, hogy felvetettem ezt a témát, mert közben agyalok a ti segítségetekkel is. most ott tartok, hogy egy csokis tészta lesz az alap, arra szilvalekvár(nem házi, hanem van egy Fruit de Bereg nevezetű termék, ami cukormentes és 100%szilvából készül, kissé így fanyar, olyan, mint az aszalt szilva, csak kenhető formában, közé marcipán, majd megint szilvalekvár és végül a tészta. Mindezt téglalap formára, a teteje csokimáz és rajta fehér csokiból pöttyök(megformázva, mint a dominó). Gondoltam, nem árt, ha nem csupa krém, nehogy túlságosan összekenjék magukat. ráadásul ez egyszerű és szállítani sem nehéz, nem kell rá vigyázni, nehogy baja legyen, vagy szétfolyjon. Szerintetek ez jó?

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Martin3)
2010. okt. 12. 21:47

¸Az én fiamnak is dominó volt a jele:)

Igen, jó ötlet, hogy dominót formázol:)))

10. martin3 (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2010. okt. 12. 21:19

nagyon jó pofa!:)

tényleg a kisfiam jele dominó, akkor akár valami ehhez köthetőt is csinálhatnék, nem? (valahogy vaniliás-csokis elrendezésben, a fekete-fehér színre utalva nem?)

9. Pné Veronika (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2010. okt. 12. 20:51
Közben megkerestem, az "Így főzök..." naplómban a 3771. LEGO torta képekben bejegyzésnél van a kép.
8. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Martin3)
2010. okt. 12. 20:49

Szia.

A napokban voltunk szülinapi buliban, ahol LEGO tortát vittünk.

A receptjét feltettem, megnézheted, képek is vannak hozzá.

A piskótája egy csíkos tortalap.

Nagyon szeretem, mert amikor felvágod, csíkos a tészta, ezért is hívják zebratortának.

7. martin3 (válaszként erre: 5. - Fbab8271ce)
2010. okt. 12. 20:45

:))))

érdemes!

2010. okt. 12. 20:44

megtaláltam, tényleg egyszerű, holnap ki is próbálom!

hű, és mennyi finom receptet írtál le! azokból is ki fogok próbálni jó párat!:)

2010. okt. 12. 20:44
megyek én is nézelődni, köszi:)
4. martin3 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2010. okt. 12. 20:35
köszi, mindjárt nézem is!:)
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Martin3)
2010. okt. 12. 20:34

A receptes naplómba kakaós tortaszeletek néven fut a férjem kedvence, de ez jó bármire, mert ha megtöltöd bármilyen krémmel, akkor torta, ha csak megszórod porcukorral akkor süti, ha meg kettévágod és megkened lekvárral az is igen finom :D


jah és nagyon kevés minden kell hozzá, gyorsan meg is van :D

2010. okt. 12. 20:30
azt elfelejtettem, hogy kiscsoportos, most lesz 4éves
2010. okt. 12. 20:29

sziasztok! kisfiamnak jövő héten lesz a szülinapja, az oviba lehet vinni tortát. Csokis tésztát szeretnék alapnak, de nincs jó receptem. Olyat keresnék, amit könnyen lehet szeletelni, vagy süssek 3 vékony lapot? ti hogyan csinálnátok?

szoktam sütni, főzni, nem vagyok kezdő, de a tortákat vagy cukrászdában vettük eddig(viszont most már nagyon drága, ráadásul itthon is megünnepleni, oviban is, mamiéknál is, az kész vagyon)vagy a tortalapot megvettem készen és csak a krémet csináltam. de mostanában mindegyik nagyon vacak, száraz volt.

ha van valakinek jó receptje, írja meg, előre is köszi!

De szívesen várok ötleteket akár egy jópofa ovis tortához is! Ami úgy jól mutatna az ovis ünneplésnél!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook