Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek 30-35 literes minisütője? Véleményt szeretnék kérni. fórum

Van valakinek 30-35 literes minisütője? Véleményt szeretnék kérni. (tudásbázis kérdés)


1 2
55. joey l
2020. okt. 18. 08:40
Üdv4 én Ardest vettem, van valakinek ilyen?? mit meddig kell sütni benne, Grill csirke, cs comb, meleg szendvics,stb köszönettel.
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Júliusi)
2018. ápr. 24. 14:55

Nézz szét először az Árgép-en. Én úgy szoktam.


Ott választok két-három konkrét készüléket, aztán már csak azoknak nézek utána, úgy döntöm el, nekem melyik az alkalmasabb.

2018. ápr. 24. 11:17
En mar regota gondolkodom rajta,de lassan eljon az ideje,hogy vegyek..
52. Guruljka (válaszként erre: 50. - Seiran)
2016. máj. 31. 14:27
Szia! Ilyen van nekem is, de sajnos nem emlékszem már pontosan a "beüzemelésre". Úgy rémlik, nem vettünk le semmit, de inkább kérdez meg a szakszervizt.
2016. máj. 27. 08:06
Nekem főzőlapos van, Ariete. Nem süt egyenletesen, de a Hauser jobb márka, lehet hogy tökéletes lesz.
50. seiran
2016. máj. 26. 20:26

Sziasztok!

Tegnap vásároltunk egy Hauser TOS-3520-as minisütőt, azonban a leírás nem teljesen világos. Az ajtó becsapódását gátló két kis gumit (ami az ajtókeret fölső két sarkában van, el kell távolítani az első használat előtt? Csak mert így van egy kis, kb. 2-3 mm-es rés az ajtó tetején.

Válaszotokat előre is köszönöm!

49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Marinka73)
2016. febr. 11. 11:43

Igazán nincs mit. Én évek óta ilyen sütőt használok, kenyértől a sütin át a húsig mindenhez.


Általában ha előmelegítem, mindkét fűtőszálat bekapcsolom. Ha pl, meleg szendvicset akarok sütni, akkor is így melegítem elő, de akkor a felső is elég szokott lenni, ha a kenyereket sütöm. (A rácsra fektetve legfelülre teszem, de alulra kell az üres tepsi, hogy ami lepotyog vagy lefolyik, ne a fűtőszálakra hulljon.)


Más esetben rendszerint mindkettőt használom. A légkeverést is, kivéve, ha kifejezetten nem akarom megkockáztatni, hogy az étel túlságosan párologjon. Vagy ha a sütés végén mondjuk a sajtot akarom a tetejére pirítani egy kicsit.


A gáz után meg kell szokni az újat, de biztosan megszereted! Már csak azért is, mert (legalábbis az enyém) az előre beállított idő után egy hangos PING!-el kikapcsol, azaz ott lehet hagyni.

48. Marinka73 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2016. febr. 10. 18:35
Köszi szépen. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az alsó felső sütést és a légkeverést mikor használjam? Új nekem a villanyos sütő, gázhoz vagyok szokva. Köszönöm szépen.
47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Marinka73)
2016. febr. 10. 09:55
Szia! Nincs hozzá külön recept, mindent lehet benne sütni, amit más sütőben is lehet.
2016. febr. 9. 20:15

Sziasztok! Kaptam egy 38 literes minisütőt, és szeretnék kérni hozzá receptet.

Köszönöm.

45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Akác56)
2016. jan. 6. 23:08
Igen, láthatod, többünknek is ilyen van. Te venni készülsz, vagy már van?
2016. jan. 5. 06:59
Hauser minisütő
43. Guruljka (válaszként erre: 41. - Sünkebünke)
2016. jan. 5. 03:21

Megnéztem, mindkettőről vannak képek a gugliban.

Megvan a megoldás.

Ha Te is rákeresel, az enyém háromgombos,láthatóan alacsonyabb,belül is. Ennek az a hátránya, hogy pont a forgónyársra csak kicsi húst lehet felhúzni, különben nincs helye forogni.

A Tiedben nagyobb húst lehet grillezni. Az a középső "rece" az oldallemezben a pöcökkel egy vonalban nem tepsi számára van, hanem merevítésnek, hogy a nyárson levő hús súlyát elbírja az oldallemez.

Tedd a tepsit eggyel lejjebb. Ha megnézed, a süti alja és a teteje így lesz egyébként is egyforma távolságra a fűtőszálaktól. Végül is ez számít, nem az, hogy a tepsi legyen középen. :D

42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Sünkebünke)
2016. jan. 5. 03:06

Az enyém Hauser TOS 3510, eggyel régebbi konstrukció.

Jó minőségű hőálló műanyag kerete van, ez a jobb oldalon szélesebb, ot vannak a levehető gombok, ráfestett jelzésekkel, ami nem kopik és nem hólyagosodik.

A kivehető forgónyárs pöckei is jó egy ujjnyival a tepsi, illetve rács alatt vannak, ha a saját tepsijét használom.

Ha a rácsra nagyobb sütőtálat teszek, akkor valóban gond a jobboldali pöcök, de annyival kisebb tálat kell beletenni. Pl a három literes jénai tál simán belefér, még nagyobb is férne.


Ha a saját tepsijében sütsz, akkor el lehet kerülni, hogy a sütit pont belenyomd. Cseppfogónak írják, de olyan klassz a bevonata nálam, hogy remek benne a süti is. Nem ragad le, és könnyen tisztítható.

Én a helyedben nem akarnám kivenni a forgónyárs lehetőségét,mert jól jön néha!

2016. jan. 4. 19:00

Hauser TOS-3520-am van. Igazából nem érzem, hogy meleg a gombok körül, csak a kicsi felhólyagosodás miatt gondoltam, hogy attól lehet.

Tényleg bevált, de egy gondunk van vele: ha középre tesszük a tepsit vagy a rácsot, és általában oda tesszük, a grill forgónyársat tartó kis kerek valamitől nem lehet normálisan betenni.

Feszül, és nem teljesen vízszintes. Ki lehet venni azt a kis pöcköt a jobb oldalról, ami a forgónyársat tartja?

40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Marlenka70)
2016. jan. 1. 23:27
Biztos nyilván nem lehetek benne, de gyanús nekem, mert csak az alu az, ami a meleg párában sem rozsdásodik meg...
39. marlenka70 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2016. jan. 1. 16:42
Végül vettem egy fehér mágnestáblát. De az a régi fajta olyan retró lett volna. Lehet nem is baj így utólag mert a guta ütött volna meg ha aluminium. Régen a nagymamámnak volt ilyen a sparhelt mögött :-)
38. Guruljka (válaszként erre: 36. - Marlenka70)
2015. dec. 31. 22:33

Amit mi szabogattunk, ha egy darab lemez kellett valahova, az alu volt. Itta házban találtuk a falon, és nagyon randa volt. :D Amire gyerekkoromból emlékszem, azt nem tudom, milyen lemez volt.


Jó lenne kitalálni valamit a sütő-gombok alá, de én a gyártónál is reklamálnék.

2015. dec. 31. 22:27
36. marlenka70 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2015. dec. 31. 22:26
Régről nem alura emlékszem.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Marlenka70)
2015. dec. 31. 22:22
Lehet kapni, de alumíniumból van. Nem jó mágneshez.
34. marlenka70 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2015. dec. 31. 20:05
Néhány éve ilyen fém falvédő szerűséget vadásztam mindenhol. Mágnestáblát szerettem volna belőle készíteni. Az égvilágon sehol nem kaptam sajnos :-)
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Sünkebünke)
2015. dec. 30. 22:12

örülök, hogy bevált! De láthatóan nem az a fajta (Hauser), ami nekem van. Ez jól szigetelt, a teteje még a legforróbb.


Nekem sincs helyem, a sütőt használaton kívül elpakoljuk. Ha sütök, a mosógépemre rakok egy fa lapot, arra a sütőt.

Nálam a gombok körül nem melegszik át. Neked azt javasolnám, hogyha maguk a gombok levehetőek,akkor alájuk szabj ki egy fém lapot, abba bele lehet jelölni a megfelelő dolgokat.

Ez lehet egy régi fém falvédő-féle, amit a tűzhely föl szögeztek a falra. A hátulja simafém-színű, és egy ócska ollóval is eldarabolható.

Ha a fóliát lehúzod, arra a felületre is lehetne esetleg jelölni.


Tepsis dolgok: sütőzacskóban párolom, utána anélkül és a légkeverést rákapcsolva megpirítom.

2015. dec. 30. 21:18

Karácsony előtt megrendeltem az edigitaltól 21 ezerért. Aztán jöttünk-mentünk, és teljesen véletlenül akadtunk rá a Praktikerben, ráadásul 20-ért. Lemondtam a netes rendelést, utólag örülök is neki, mert az edigitalt azóta is szidják a neten, hogy a rendelések nem érkeztek meg karácsonyra.

Sok mindent csináltam már benne, muffint épp nem, mert még mindig van a bejgliből.

Tepsis krumpli és csirke volt az első próbálkozás, nem lett jó. LÉgkeveréssel sütöttem, megfőtt, de nem sült meg. Azóta kitapasztaltam, nem kell a légkeverés. És nem kell középre tenni, hanem eggyel feljebb. Szépen megpirul. Oldalast 2x sütöttem, teljesen jó.

Mirelit fornetti-féleségek 20 perc alatt kész vannak.

Melegszendvics, pizza pár perc alatt ropogós.

A bejglitől féltem, mert az elég vastag és magas, és középen is át kell sülnie a tésztának. Mindent elmond, hogy már 3-at csináltam, pedig még 2 hete sincs meg a sütő. Tökéletes lett a bejgli.

Két bajom van vele, de egyik sem a sütéssel.

Az egyik, hogy nagy helyet foglal, nem férek tőle, mert rápakolni, és közvetlenül mellé, nem lehet a hő miatt. Persze akinek van helye bőven, annak ez nem probléma.

A másik, hogy a gombok jelölése úgy van megoldva, hogy a 4 gomb körül egy odaragasztott matrica van, ezen van, hogy melyik gomb mire való. Ez már az első napokban felhólyagosodott a hőtől.

Nem tudom, hogy ha idővel elkezd kopni, felválni, mert néha meg is kell takarítani, akkor mi lesz. Mivel fekete, rá sem tudom rajzolni alkoholos filccel, hogy melyik a hőfök, melyik az időzítő, stb.

Persze már pár nap használat után is fejből tudom, de van idős ember is a családban, meg most karácsony táján szinte minden nap használtam, de nyáron lehet csak havonta 1x-2x fogom használni.

2015. dec. 19. 22:59

Nem, de nem lenne probléma.


A 3 x 4-es biztosan,de azokból is van több féle elrendezésben.


Még nem lettem kíváncsi a muffinra.:D Azaz még enni se ettem, nem vagyok nagy sütievő. A fiam se az.

Majd megírod, ha megérkezett? :D

2015. dec. 18. 09:27

Köszönöm.

Megrendeltem, mert csak jót írtatok róla elég sokan.

Muffint szoktál csinálni? A 3x4 db-os tepsi befér? Mérni most nem tudok.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Sünkebünke)
2015. dec. 18. 00:00

Szerintem nyugodtan megrendelheted.


A konkrét kérdésedre válaszolva, az én válaszaim között ott van, hogy az enyém 35 literes,és a méreteket is megírtam. Ha sütnék bejglit, egyszerre megsülne benne vagy 3 nagyobb rúd.(Történetesen nem szeretem a bejglit, nem sütök.)

Azt sem tudom, az MM-ben milyet árulnak. Azt javaslom, hogy menj oda egy centiszalaggal és mérd le, vagy kérdezd meg telefonon a belső méreteket és a teljesítményt. Mert nem az az 5 liter számít annyira, mint a belső elrendezés, nehogy egy szendvicssütőhöz hasonlót vegyél ennyiért.

2015. dec. 17. 22:22

Sziasztok! Egész Debrecenben nem lehet kapni a 35 literest, meg kell rendelnem, de nem szeretek így pénzt kiadni, hogy nem látom, amit veszek.

A MM-ban egy 30 literes van 24 ezerért. A 35 lényegesen nagyobb, sokat jelent az az 5 l ?

A karácsonyi bejglit meg lehet sütni benne?

3 főre húsokat? Ha pl. csak csirke alsócombbal számolunk, hány db fér a tepsire?

27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Mak Gabriella)
2015. febr. 10. 01:23

Azt javaslom, hogy ne csak tepsire, hanem a sütőrácsra pakolj pogácsát. Tedd rá a légkeverést, és félidő környékén cseréld meg a kettőt, hogy alulról és felülről egyformán süljenek.

De próbaként lehet kicsi adagot sütni, hogy ha nem sikerül a sütés, ne legyen nagy a veszteség.

Mondjuk süss egy linzerfélét, és azon próbáld ki a két-tepsis megoldást. Amit akkor nem sütsz ki, le is fagyaszthatod, a linzer tipikusan fagyasztható tészta. (Bár, ha sikerült, akkor nyugodtan mehet a többi is.)

2015. febr. 9. 13:42

Kitapasztaltam a pogacsat,200 fokon 35 perc alatt szepen megsutotte a suto (legkeverse nelkul), de ezalatt az ido alatt a kovetkezo adag mar tul megkellt es mar nem lett olyan jo mert kiszaradt, legkozelebb ujra kell gyurnom a masik adagot mielott betennem sutni.

Koszonom a jo otletet, nagyon gyorsan es finoman keszitheto a hus zacskoban es utana piritva.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook