Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szülő, rokon, lakhatás. Véleményt kérek! fórum

Szülő, rokon, lakhatás. Véleményt kérek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. semleges (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 27. 13:27

Enissa!


Hiszek neked és tudom, hogy van ilyen is:)

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 20:36

Köszönöm. Meglátjuk.

Mindenesetre tanuljon mindenki, aki olvassa, a hülyeségemből. :)

62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 20:32

Drukkolok neked, hogy minden gördülékenyen menjen. Sajnos, ha nem akar menni, akkor hivatalosan nem tudsz sokat tenni, mert még a testvére is védi, nem mellesleg a törvény is.

De remélem, átmegy a másik ingatlanba!


Sok sikert!

61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Semleges)
2020. aug. 26. 20:28
60. Lávli* (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 20:28
Jó pihenést!
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 20:23

Nem, nem a szüleim iratták rám. Én 18 évesen elköltöztem hazultól (16 éves koromban már dolgoztam). Apu akkor is alkoholista volt már, ütötte anyut és engem is. Az öcsém 15 évesen költözött el.

Albérletben laktam, iskolákat végeztem, persze közben normalizálódott a kapcsolatom nagyjából a szüleimmel. Ők szolgálati lakásban laktak, anyu jogán. Közben anyu nyugdíjas lett, szükséglakást kaptak volna. Én már akkor köztisztviselő voltam, és a köztisztviselői hitellel vettem a házat. (Anyu áldott jó ember, 18 évesen sajnos rosszul választott.)

A 3 milliót nem is láttam, ők intéztek mindent, évente kétszer voltam a házban, húsvétkor és karácsonykor.

Most alakult a helyzet, felnőttek a gyerekeim, ugyan van lakásuk, de mivel összegabalyodtak a dolgok, így lett volna életszerű az élet. Mondom, apunak nem is volt gondja vele.

De semmi nagy baj ha minden igaz, (holnap kiderül), veszek pár házzal arrébb egy ugyanolyan házat nekik, hogy hozzáférjek a saját házamhoz, amire már a gyerekeim is több milliót költöttek. (mögötte a lovarda) Majd megoldódik valahogy. Ismét köszönöm a válaszokat.

És igen, óriási nagyot hibáztam már akkor, amikor engedtem, hogy a szüleim odavegyék apu alkoholista öccsét (igen, akkor is az volt már), de sajna nem láttam ennyire előre. Most szívok rendesen, és bukok is bőven, de majd kisimítjuk, hogy mindenkinek jó legyen.

Szép estét mindenkinek!

58. Lávli* (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 20:05

Úgy írja, hogy kb. 10 éve, mikor beköltözött.

Azt most látom, hogy az apa közben már két költözésen van túl és nem is ott lakik, csak a nagybácsi, az egész házban, nem is csak a nyári konyhában.

57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Lávli*)
2020. aug. 26. 19:56

(mivel senkinek nem kellett, és a lakását elitta, 3 millió Ft-ja maradt, ezt hozta magával, ebből építették ki a nyári konyhából az ő lakrészét.


Ahha, tényleg. Nem tudom mikor történt az átalakítás, de ugye akár tényleg maradhatott is bőven a 3 millibál.

De gondolom bonyolódik azzal is az ügy, hogy a szülei írathatták rá a házat a F.I.-ra.

Nem szeretnék a helyében lenni, nem lesz ez egy egyszerű ügy. Fúleg, hogy a nagybácsi nem lehet alkesz létére sem egy elveszett ember, ha vigyáz a papírjára, amiben neki öröklakhatást adományoztak a 3 millió ellenében.

Olvastam visszaadná a tulajdonos a 3 milliót, oké csak akkor mennyit ért, meg most mennyit ér az itt a kérdés.

56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Semleges)
2020. aug. 26. 19:47

Hónapok kínkeservével. Aki átélte tudja, hogy a főbérlő , mint tulajdonos be sem teheti a lábát. Most ismételték a Jakupcsek G. műsorában már leadott riportot, hogy az albérlő nem fizetett, de amikor a tulajdonos megjelent a pénzéért, rendőrt hívott rá az albérlő, és sajnos nem egy ilyen rafinált ember van.

Közjegyző előtt kellene mindenkinek szerződést kötni, hogy hipp-hopp megszabaduljon a nem kívánt albérlőtől.

Ilyen a jog. Ha nem hiszel nekem kérdezz ré ügyvédre, hogy így van-e, vagy sem?

55. Lávli* (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 19:41

A helyiség megvolt, csak lakhatóvá kellett tenni.

Hát nem elkepzelhetetlen, azt meg ugye sejtjük, kinek van igénye egy (két) idős alkeszre.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - Lávli*)
2020. aug. 26. 19:35

Az, de nem elképzelhetetlen sajnos. Sőt a tulajdonrészét át is adhatja bárkinek.

Nagyon nem gondolták ezt át anno. De lehet a 3 milla jól jött akkor, töredékéből sikerült mellé építeni a helyiséget. Most meg egy lehetetlen állapot van. Az ingatlant el sem lehet adni, ki akar egy alkoholista emberrel egy udvarban élni? Jól leamortizálta az értékét.

53. Lávli* (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 19:29
Azért ez elég rémisztő gondolat 😰
52. semleges (válaszként erre: 51. - New(l))
2020. aug. 26. 19:28
Nem egyszerű az már biztos.
51. New(l) (válaszként erre: 50. - Semleges)
2020. aug. 26. 19:25

Fene tudja, végül is kocsit is simán ad-vesz az ember, és két tanún kívül nem sokminden kell hozzá.

Vajon amikor beköltözött a hapsi nem tudták, hogy alkesz? Vagy csak azt hitték csendesen álomba issza magát, nem pedig a lovak közt kóvályog pucéran. :D

50. semleges (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 26. 19:18

Úgy gondolom, hogy a sajt cédula ez esetben nem ér sokat vagy semmit inkább. De nem tudjuk pontosan mi volt és hogyan. Nem értek hozzá. Ügyvéd biztos kell majd. De, hogy részegen meztelenül csámborogjon az apám öccse vagy bárki nem nézném el a saját tulajdonomban.

Albérlőt nem lehet kitenni ha nem fizet? Dehogynem.

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Garabonciás)
2020. aug. 26. 18:46

És ez még a jobbik eset, ha ő egyedül lakik ott, mert vihet oda olyan asszonyt pulyákkal,( mert mi tilthatná meg neki, hogy házasságot, élettársikapcsolatot kössön, és a saját lakrészébe vigyen azt akit akar?)akiket az életbe ki nem tesz a család.

Ez az amikor nem gondolkodnak az emberek előre, nem kérnek ügyvédi segítséget. Aztán meg már nagyon nehezen lehet bármit is csinálni.

Én ugyan hagynám a lovak közt, hátha megoldódna a probléma. De a lovak okos élőlények, nem igazán bántják az embert.

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - Semleges)
2020. aug. 26. 18:40

Egy albérlőt sem lehet kitenni, csak komoly perekkel, hogy gondolod, hogy egy családtagot, aki az apja, és annak az öccse, ki tud tenni tenni, amikor beleinvesztált pénzt, és a tulajdonos élete végéig vállalta írásban, hogy ott lakhat.


Ez simán nem megy, csakis egy nagyon jó ügyvéddel.

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 18:36

"hoztunk egy olyan döntést, hogy a gyerekek költöznek ki, apuék be a városba az ő lakásukba"



Most akkor, cserélt édesapád a gyerekekkel, vagy nem?

46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 18:34

Amikor apu öccse odaköltözött, aláírtam egy papírt, hogy megcsinálják neki azt a lakrészt, és élete végéig lakhat a házban.


Ha ebben semmi kikötés nem volt, hogy milyen esetekben tehetnéd ki, tanúk is aláírták, hogy élete végéig ott lakhat, akkor ez van, az a lakrész az övé, kifizette a 3 millió forinttal.

45. Garabonciás (válaszként erre: 44. - Semleges)
2020. aug. 26. 15:22
Az nem, de penze neki is van benne. 3 millio ft meg nem keves penz, akarhonnan is nezzuk. A lakhatasi engedely meg kb. olyan mint a haszonelvezeti jog, nem? Ha az van a papiron hogy elete vegeig ott maradhat, akkor elete vegeig ott fog maradni ha o koti ahhoz magat hogy nem fog elmenni. A faterod se tud amugy beszelni a fejevel, csak testverek.. Hatha o tud ra hatni.
44. semleges (válaszként erre: 42. - Garabonciás)
2020. aug. 26. 15:08
Hogy be van jelentve, semmit nem jelent. Nem ő a tulaj, nem az ő nevén van az ingatlan.
43. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2020. aug. 26. 15:06
Nem felejtettem el, de van az a pont amikor nem lehet tolerálni hogy apám, nagybátyám meg mittoménki. Alkoholistákkal csak és kizárólag kemény kézzel kell bánni független attól hogy kifiaborja.
42. Garabonciás (válaszként erre: 41. - Semleges)
2020. aug. 26. 15:01
Semmivel se lesz konnyebb. :D Plane hogy most itt olvasom be is van jelentve az ingatlanba az ur. Ezt nagyon elcseszték, nincsenek tisztázva a reszletek, mi van ha a tulaj elakrja adni a hazat stb..stb.. Egy ugyved belevesz ilyesmiket is egy szerzodesbe.
41. semleges (válaszként erre: 37. - Garabonciás)
2020. aug. 26. 14:57
Szerintem még szerencse, hogy nem ügyvéd előtt és hivatalosan írták a papírt. Talán így könnyebb lesz kitenni az alkesz naplopó nagybácsit.
40. Garabonciás (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 26. 14:56
Az mindegy. Neki a lakhatasa erre a hazra szol. Ha nem akar onnan elmenni, nem fogjatok tudni onnan kirakni. En a helyedben mindenkepp felkeresnek egy ugyvedet, mert ezt az ugyet csak ő tudja megoldani.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Garabonciás)
2020. aug. 26. 14:52
Nem kirakni akarom. Csak átrakni egyik házból a másikba, mielőtt az egyik ló agyontapossa! Egyszerűen életveszélyes, hogy mindig be van rúgva, és ott kalamul a lovak között. Mi pedig nem vagyunk mindig ott. :)
2020. aug. 26. 14:51

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Így hogy kérdeztetek, nekem is át kellett gondolnom dolgokat.

Mivel az önkormányzatnál bejelentett (ééés még mindig az én házamban lakik), így mindenképp lesz valami jogi segítség. Ott majd megmondják, mik a lehetőségek. Az én lelkiismeretem tiszta. Holnap is megyünk nekik házat nézni, ugyanabban az utcában mint az enyém, sőőőőt a ház formája is pontosan ugyanolyan. Valahogy csak kijövünk majd belőle.

Köszönöm még egyszer. ... és most hagyom a fórumot elsüllyedni.

2020. aug. 26. 14:48
Ez jo kacifantos ugy. Ezert nem szabad az ilyesmit rapid módon otthon intezni. Irunk egy papirt, aztan jol van. 😁 Nincsenek letisztazva a dolgok se. Eleve ugyvedhez kellett volna menni. Ha te alairtad azt a papirt, hogy elete vegeig ott lakhat, nem fogod tudni kirakni. Tisztazni kellett volna a reszleteket, igy nehez lesz barmit is csinalni.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Papája)
2020. aug. 26. 14:47
Nem felépített házrész. A házrész megvolt, de villany, víz, gáz, fürdő, wc... ezek az ő pénzéből mentek.
35. semleges (válaszként erre: 26. - Hajnallányka)
2020. aug. 26. 14:33
Ez nagyon így van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook