Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van titoktartási kötelezettség a közigazgatásban? fórum

Van titoktartási kötelezettség a közigazgatásban? (tudásbázis kérdés)


17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 83b64481a2)
2013. dec. 29. 14:40

Ez esetben gáz!

Ha kiderült, mert a "titok" kiadásának következménye lesz, akkor a titoktartási nyilatkozatban foglaltak alapján eljárnak majd a felettesei.

Ne foglalkozz vele!

16. 83b64481a2 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 14:13
Sajnos semmi jóakarat nem volt ebben(((
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 29. 14:05

:)))))

Persze ilyen is van benne, de lehet, hogy a "jólértesült" hölgy, aki nem rég dolgozik a gyámhatóságnál, csak jót akart?

Én csak ez esetben szegem meg a titoktartást, illetve a férjemmel szoktam még megosztani úgy mond banktitkokat, de ő úgy sem tud mit kezdeni velük:)

2013. dec. 29. 13:23
Szolgálti titoktartás van, amikor leteszi a közalkalmazotti esküt, erről is szó van.
2013. dec. 29. 13:22

Kedves bondlka!


Természetesen van titoktartási kötelezettség,mint már itt leírták, viszont kevés emberrel találkoztam, aki ezt be is tartotta, dolgozzon az bármilyen területen. A szaftos történetekről,úgy érzik sokan, muszáj megosztaniuk...hogy bezzeg, milyen jól informáltak.

Esetedben mi történt fogalmam sincs, mert annyira zagyva a megfogalmazás.

12. 83b64481a2 (válaszként erre: 11. - Geridina)
2013. dec. 29. 11:13
Köszönöm, én sem tartottam helyes eljárásnak...
2013. dec. 28. 14:13

Sziasztok!

Én is közigazgatásban dolgozom és mikor felvesznek, esküt kell tenned, felolvasni és utána aláírni.

De szerintem ezt nem veszi komolyan senki. Legalábbis véresen komolyan nem. Irisszel értek egyet én is. De természetesen nem lehet visszaélni.

Vannak olyan ügyeim is, amit még a közvetlen kollegáknak sem mondok el, pedig együtt dolgozunk, de mivel ők egy faluban élnek az esetleges ügyféllel, nem kell, hogy tudjon a dolgairól

2013. dec. 28. 13:49

Na igen, a titoktartási nyilatkozattal tisztában kellene lenni.


Én már több mint 20 éve írok ilyeneket alá, és bizony én is megszegem:)


Persze mindig tudom, hogy hol tehetem ezt meg. Konkrét dolgokat nem kotyogok el ittasan sem, de bizony én is szoktam utalni bizonyos dolgokra, de persze mindig olyan társaságban, ahol a felét sem értik:))))


Teljesen nem értettem, amit leírt a fórumindító, de ha én egy társaságban lennénk egy olyannal, akinek az ügyéről tudok és úgy érezném, hogy segíthetek neki, akkor simán megszegném a titoktartási kötelezettségemet. Feltéve ha számomra fontos az illető.

2013. dec. 28. 13:42
Szerintem a gyám kapott levelet a gyámhatóságtól, hogy nyújtsa be az éves számadást.
2013. dec. 28. 13:33
Ha ő levelet kapott, akkor, úgy sejtem, ebben az esetben nem ügyintéző, hanem ügyfél. Ügyféli minőségben nincs kötelezettség.
7. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. dec. 28. 12:55

Én se értem teljesen, de hiába van titoktartás, ha bepiál, azt elfelejti.


Vagy nem ilyesmi volt?


A fetett kérdésre igen a válasz. Pláne ilyen helyen.

6. globus (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. dec. 28. 11:38
A hölgy szó zavar be, valószínűleg a második hölgy került kínos szituációba az elkottyintás miatt.
5. andi6020 (válaszként erre: 2. - 83b64481a2)
2013. dec. 28. 11:36
Én ezt nem értem.
2013. dec. 28. 11:17

Nem mondanám, hogy teljesen tiszta, amit írtál. Egy gyámhivatalnál dolgozó hölgy kapott levelet a gyámhivataltól a saját fia ügyében?

Ha ezt akartad írni, akkor itt szerintem nincs gond, hiszen a saját gyereke dolgáról beszélt. Aki egyébként gondnokság alatt áll, és az anyja a gondnoka, hiszen nagykorú fiúról beszélünk.

Ha nem a saját, hanem más ügyéről beszélt a nő, akkor természetesen megsértette a titoktartást, amit eskütételkor írásban kell tudomásul venni.


Gyámhivatalnál dolgozók egyébként kormánytisztviselők, nem közalkalmazottak, mert a járási és a kerületi gyámhivatalok az illetékes megyei, illetve a fővárosi kormányhivatalhoz tartoznak január 1-től.


Közalkalmazottak pl. az egészségügyben dolgozók, tanárok, szociális munkások stb., de titoktartási kötelezettségük nyilván nekik is van.

3. Bernuska (válaszként erre: 2. - 83b64481a2)
2013. dec. 28. 11:11
Van titoktartási kötelezettség.
2013. dec. 28. 10:58
"Meglehetősen érdekes tapasztalatom volt ezzel kapcsolatban. Egy tágabb baráti társaságban egy enyhén ittas hölgy aki nem rég dolgozik a helyi gyámhatósánál, érzékeltetve hogy valami titok van a dolog mögött, megjegyezte az egyik barátunknak hogy "levelet kapott " a gyámhatóságtól. Mindezt meglehetősen , felsőbbrendű hangon.A barátunk ezt értetlenül vette tudomásul,( márhogy hogy jön ide a téma?) de mivel olyanok is voltak a társaságban akiket nem ismert pár szóval elmondta ő az autista fia gyámja aki amúgy nagykorú és évente ír gyámi beszámolót. Amit nem értek, hogy teheti meg egy közalkalmazott hogy hivatali dolgokat fecseg hivatalon kívül. Végül is azon kívül hogy idegenekkel is meg kellet osztani nem rájuk tartozó infót nem történ más. De szabad ilyet ??????"
2013. dec. 28. 10:52
Titoktartás a közigazgatásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook