Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van teljesen kietlen, vadregényes hely az országban? fórum

Van teljesen kietlen, vadregényes hely az országban? (beszélgetős fórum)


181. Lara1984 (válaszként erre: 174. - Moonlight13)
2013. aug. 25. 08:16

Vagy "medveapám"! Ahogy teccik.

(Míg e zseniális úriember irományait olvastam, hol egyiket üvöltöttem magam elé, hol másikat, nagy fejcsapkodások közepett'...) :-D

180. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Glazbox)
2013. aug. 24. 17:34
te 2 naponta indatasz erről egy fórumot más-más címmel?
179. glazbox (válaszként erre: 178. - Syria)
2013. aug. 24. 15:49

syria, valamiért nem láttam a fotókat :) Feltöltenéd ide?

A legjobb erre a www.imgur.com oldal

178. syria (válaszként erre: 165. - Glazbox)
2013. aug. 24. 15:28

Ez az ország túl kicsi és túl sok hajléktalan élőhelye ahhoz, hogy olyan módon el tudjatok bújni, amiket eddig vázoltál.


Egyébként már azért is büntetnek, ha közterületen felversz egy sátrat hétvégére.


Úgyhogy továbbra is ajánlom figyelmedbe az "álomházat", amiről ma is felteszek egy fotót. :)


Csak azért lottózok, hogy azt a házat megvehessem. :D

177. moonlight13 (válaszként erre: 175. - Lady Avalon)
2013. aug. 24. 11:43
Hát azért, hogy nehogy valaki szemet vessen rá, és elvigye! :D :D
176. moonlight13 (válaszként erre: 175. - Lady Avalon)
2013. aug. 24. 11:42
Akkor már egy sátornak több értelmét látom! :D
2013. aug. 24. 11:01
Az általad gyűjtött képeken komoly minőségű dombházakat lehet látni. A leírásod pedig nem ebbe az irányba mutat. Inkább egy hajléktalan szállásra gondolnék, semmint a képeken láthatókra. Elmondod, hogy miért van ez?
174. moonlight13 (válaszként erre: 172. - Lara1984)
2013. aug. 24. 08:03

Igazad van! Még a végén felépít valamit, és a fejükre dől az egész!

Meg ez a minden hétvégi házacskát ellopnak! Hogy is szokták itt mondani? Medveanyám!!! :D

173. Lara1984 (válaszként erre: 171. - Fa96ed4cf8)
2013. aug. 24. 07:32
Kitellik töle!... :-D
172. Lara1984 (válaszként erre: 159. - Glazbox)
2013. aug. 24. 07:28

:-D :-D

Szerintem annak nincs értelme, amit itt összehabratyolsz. Hát csak hajrá! ;-)

171. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 168. - Guruljka)
2013. aug. 24. 06:54
szallitsa ejszaka :D
170. hoppsz
2013. aug. 24. 06:52
Ezt ismered? [link]
2013. aug. 23. 23:56

Egy másik bolygón, esetleg?


Nem tudlak komolyan venni :D

2013. aug. 23. 23:48

Itt


[link]


látható néhány faanyag ára, ami a megadott méretre értendő. Általában 4 méteres szálakról van szó. egy-egy darabról.

Szállítani is kell. Bár ez már visszavezet oda, hogy nem lehet feltűnés nélkül odavinni.

Ha ketten fogjátok egy szarufa egy-egy végét, és gyalog indultok el az úton, akkor elég hamar még a tévé is ott lehet. De hogy valaki felteszi a netre, az tuti.

2013. aug. 23. 23:43

Na most bárhol legyen is:


Egy szigetelt gödörben megfulladtok, mert a kilélegzett széndioxid nehezebb a levegőnél, ki sem szellőzik a gödör aljából tehát. Csak ha a teljes tetőzetet leveszitek, és akkor sem azonnal.

Ráadásul a vízszigetelés miatt egyre inkább nő majd a páratartalom, szintén a légzésetek miatt.

50 ezer Ft-ból lehet bontott faanyagot kapni, de azt már nem szokás födémnek felhasználni, mert nyilván nem véletlenül bontották el.

Az olcsó anyag, pl. a széldeszka olcsó, de durván szálkás, gyantás, kerítéshez való, vagy falburkolatnak, de előtte van vele munka rendesen. Teherhordó szilárdsága gyakorlatilag nincs.

Bortermelő területeken hegyoldalba vájt pincét nem fognak nektek eladni, csak a szőlővel együtt, mert a szőlőben vagy ahhoz közel van.

166. glazbox (válaszként erre: 163. - Fdóri)
2013. aug. 23. 21:21
Persze igen, értem amit mondasz. Egy balatoni szőlészeten gondolkozunk igen erősen :)
165. glazbox (válaszként erre: 163. - Fdóri)
2013. aug. 23. 21:21
Gondolkoztam rajta :) Csak félek, hogy ha saját a terület, az építési hatóság ugyanúgy megfog. Meg, most miért érezzek sajátnak egy területet, ha ugyanúgy nem csinálhatok rajta kb semmit? Manapság már jelképes a saját terület.
2013. aug. 23. 21:08
8-10 hektaros teruleten megvalosithato; de lehet 50-100 ha is :)
163. fdóri
2013. aug. 23. 20:38
Na,hogy támogasson is valaki és mert én is álmodozom ilyenekről:) Mi is tervezgettünk már ilyet. Én inkább egy hétvégi telken tudom ezt elképzelni, vagy egy szőlő vagy kukoricás közepében. De ezek csak akkor megvalósíthatók, ha a tied a terület.... Sok sikert!
162. glazbox
2013. aug. 23. 20:33
Esetleg üdülőövezet? Balaton pl?
161. glazbox (válaszként erre: 160. - Sorean)
2013. aug. 23. 20:33
Úgy tudom lakott területen tilos a vadászat. Hogy mi számít annak az jó kérdés.
160. Sorean (válaszként erre: 157. - Glazbox)
2013. aug. 23. 20:04

Akkor nagy mágusok vagytok.:) Sok sikert hozzá!

Sajnos olyan eldugott helyet, ami nincs felosztva vadásztársaságok között, nem tudok ajánlani.

Senki földjén?:DDD

159. glazbox (válaszként erre: 149. - Lara1984)
2013. aug. 23. 19:51
Most ennek mi értelme van? Te így éled ki a fusztrációdat, mi úgy élnénk ki, hogy létrehozunk egy rejtett kis helyet, ahol senki sem zaklat minket.
158. glazbox (válaszként erre: 156. - Sorean)
2013. aug. 23. 19:47

A kérdés inkább a hova, és a lehetséges-e, hogy nem veszi észre senki.


Nem kispalotát akarunk építeni, csak egy építészetileg extrémebb struktúrával rendelkező viskót.

157. glazbox (válaszként erre: 156. - Sorean)
2013. aug. 23. 19:46
Hidd el, hogy ki tudjuk hozni.
156. Sorean (válaszként erre: 152. - Glazbox)
2013. aug. 23. 19:40
50-100 ezer Ft-ból még bontott anyagokkal is max. az alapig juttok. Ennyiből még egy jobb minőségű sátrat sem kaptok meg.
155. glazbox (válaszként erre: 153. - 342402de6d)
2013. aug. 23. 19:39
Egyébként miért nem?
154. glazbox (válaszként erre: 152. - Glazbox)
2013. aug. 23. 19:37
Az alap például az, hogy nekem alapból egészen extrém építészeti jellegű elképzeléseim vannak, főleg úgy, hogy építész vonal szakmailag is komolyan érdekel és egyszerűen idegesít, hogy a kommersz keretek közé szorított építésügy magyarországon szinte semmit sem enged meg. Olvastam horror történeteket például arról, hogy a tisza tó mellett egy sima faházra alig akartak engedélyt adni, de furcsa sikertörténetet arról is, hogy két szintes csodanyaralót épített engedély nélkül egy építész és amellett, hogy nem bontatták le, külön cikkek szólnak róla és eladó is, erről majd csatolok linket, ha megtalálom.
153. 342402de6d (válaszként erre: 152. - Glazbox)
2013. aug. 23. 19:34
Eger környéke erre nem alkalmas szerintem.
152. glazbox
2013. aug. 23. 19:32

Nyitottam már egy hasonló témát, de nem teljesen erről szól.


Szeretnénk hétvégi házat építeni a barátnőmmel, de minél szebb, és minél impozánsabb helyen van annál nagyobb eséllyel lopják el az egészet.


Igen, hallottam már olyan történetet, hogy egy teljes faházat loptak el egy hétvége alatt, úgy, hogy mindennel együtt eltűnt.


Szóval arra gondoltunk, hogy keresünk valami mezős-bokros területet, ahol a madár sem jár, és valamelyik sűrűbb bokorcsoportba építünk egy kis tanyaszerű faházat, max 50-100 e forintnyi befektetéssel, gyorsan, főleg hulladék, bontott alapanyagokból.


[link]


(a szóközt ki kell venni, ha kerül bele)


Azért szeretnénk igényesen felépíteni. A cél az lenne, hogy egy fokkal kényelmesebb legyen mint a sátor, nagyobb légtér, esetleg enyhén fűthető, de ez már más kérdés.


Arra is gondoltunk, hogy egy veremszerű képződményt ásunk, amit hulladék kamionponyvával vízszigetelünk és gerendákkal körbelécelünk, majd például tetőablakokat kapna repedt (de csak enyhén repedt) kidobásra szánt szélvédőüvegekből.


Gondolkoztunk eger környékén, a balatonon, de még pest környékén is a börzsöny közelében, esetleg a szentendrei sziget valamely olyan pontján, amit nem önt el a víz.


Tisztában vagyunk vele, hogy a tervünk illegális, de olyan szinten félünk a nyaralónk rongálásától, kifosztásától, hogy nagyobb bátorsággal építünk egy titkos helyet valahol a semmi közepén akár egy bokor, vagy facsoport közepébe, természetesen jól álcázva.


Úgy tervezzük, hogy nagyjából 3-4 évig biztosan nem fedezné fel senki, és jobb időben akár hétvégente is lemennénk pihenni. Sokan kiakadtak az előző topicban, mert extrém mértékben elvittem az ötletet például a földalatti rejtett török fürdőig :), de én ezt az egészet a barátnőmmel valóban komolyan gondolom.


Elsősorban az ötlet kivitelezhetősége érdekelne, vagy esetleg ha tudtok más legális alternatívát arra, hogy hova építsünk az átlagnál kicsit extrább hétvégi házat úgy, hogy sem a tolvajokkal, sem az építési hatósággal ne kerüljünk összetűzésbe, és nem kellenek hozzá milliók, várjuk az ötleteket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook