Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van sok málnám és tortát kellene sütnöm, de nincs receptem. Tudnál segíteni? Milyen málnás torták vannak? fórum

Van sok málnám és tortát kellene sütnöm, de nincs receptem. Tudnál segíteni? Milyen málnás torták vannak? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 9. 14:17
Nekem a Málnás rizstorta a kedvencem.Este el kell készíteni,másnap csak zselét meg a málnát kell a tetejére tenni.
2009. jún. 13. 09:06
Sziasztok!Én is feltettem egy málnatorta receptet,nagyon finom,tavaly elkészítettem,és nagyon ízlett a családnak,lehet idén is megkéne csinálni.Kicsit macerás,de megéri kipróbálni!
11. Cepheus (válaszként erre: 10. - Cepheus)
2009. jún. 13. 02:58
Beírtam.
2009. jún. 13. 00:41
Nekünk van egy nagy málnás kedvencünk, ehhez kb. linzertésztára kenünk lekvárt, rá a cukrozott málna, és a tészta maradékából berácsozni a tetejét. Annyira finom, hogy be is írom mindjárt a receptjét, érdemes kipróbálni!
2009. jún. 12. 22:52

Nyár van, mindenképp parfétorta a favorit! Ráadásul a skandináv fajtát pont a málnaszürethez találták ki: háromféle fagyi, csokis piskóta, málnalekvár, málnalikőr, friss málna, csoki és reeeeeengeteg tejszínab

Vagy egy jó kis nosztalgikus málnás pite?

Esetleg Pármai Csokitorta: tejszínhabos csokikrém, málnapüré, mogyorós alaptészta.

Rotschild torta: ebben citromos vaníliakrém van, málnás zselé, és körkörösen van belespriccelve a töltelék, úgyhogy mikor felvágod, kockás lesz a szeletelési felülete háromféle színnel.

Elsőre ennyi - ja igen, én a helyedben inkább megenném a málnát úgy, ahogy van ;-)

2009. jún. 12. 22:24
A receptjeim között van egy nagyon egyszerű, sütés nélküli finom túrótorta, és az eperhabot is lehet málnahabnak csinálni, az itt le van írva :)
2009. jún. 12. 22:09

VAgy,ha van a Családban fagylalt szerető, és ki ne szeretné, akkor:


Én úy csináltam meg tavaly a rengteg málnát, ami a hegyen termett, hogy összeturmixoltam, aztán át slehet nyomni szitán, hogy a mag kimenjen belőle, Akit zavar, vagy allergiás rá, de engem nem zavar, aztán 2 csomag tejszínhabpaort felverni, keményre, és összekeverni a leturmixolt málnával, de ez más gyümölccsel is elkészíthető, és berakni a fagyasztóba...


Istenien finom fagyi lesz belőle, de sajna kőkemény kalóriabomba...

2009. jún. 12. 22:07

Egy vékony piskota, melyet ketté vágok. A piskotát megkenem a málna összetört darabjaival és levével.

Tejszinhabot felverek, teszek bele keményítőt, rákenem a piskotalapra de közzé rakok sok sok málnát. A tejszinből annyit meghagyok, hogy jusson a tetejére kb 0,5 cm er. A tejszinre rárakom a piskota tetejét és megkenem a maradék tejszinhabbal, és díszítem sok sok málnával. Gyorsan kell bánni a tejszinhabbal, mert hamar megkeményedik, és akkor már nehéz vele dolgozni.Nagyon látványos és rettentően finom. Én ez egy Rámás könyvből szoktam készíteni mindig nagy sikere van. Ha kéred pontosan leirom a receptet.

2009. jún. 12. 22:03
2009. jún. 12. 22:02
Málnás túrótorta? Fincsi nagyon most írtam be a naplómba, ha érdekel, nézd meg. :-)
2009. jún. 12. 22:00

Vagy piskótára málnahabot, málnadarabokat.

Szerintem ezek az egyszerű torták a legjobbak!

2009. jún. 12. 21:59
Sütsz egy vékony piskótát, teszel rá sűrű vaníliapudingot, kirakod a málnával jó sűrűn, és a végén zselatinnal bevonod. Máris kész a gyümölcstorta.
2009. jún. 12. 21:58
Van sok málnám és tortát kellene sütnöm, de nincs receptem. :( Tudnál segíteni? Milyen málnás torták vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook