Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van ötleted? Hogyan lehetne javítani a hangszálaim állapotán? fórum

Van ötleted? Hogyan lehetne javítani a hangszálaim állapotán? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. júl. 23. 12:33
Egyél sok mézes negrót. :)
30. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 29. - Tinendo)
2007. szept. 14. 17:13

De aranyos vagy, köszönöm!


Ez az árnika szinte mindenre jó.

2007. szept. 14. 14:58

Arnica montana ( hegyi árnika ): A homeopátiában általános erősítő és lelkierőt adó szer.

A hegyi árnika az egyik legismertebb európai gyógynövény, amely enyhíti a különböző eredetű sokkokat és a traumákat.

Valamint: pl.

-Terhességkor a baba terhelésének következtében kialakuló fájdalmak kezelésére, a szülés után elkerülhetetlenül fellépő kisebb zúzódások, sajgó fájdalmak enyhítésére szolgál.

- lelohasztja a rovarcsípés okozta duzzanatot és enyhíti a gyulladást,

- emelett még ezekre a betegségekre jó: anaemia, angina, antibakteriális, artériák megerosítése, Asztma, bronchitis, borkiütés, diaforetikum, Diarrhoea, Diureticum, dyspepsia, elfertőződött sebek, epilepszia, gyomorbaj, köszvény, májbetegség, malária, vízkór.

28. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 27. - Timoca69)
2007. szept. 11. 15:01

Szia Timóca, engem is becéznek így is.


Mi ez a dolog, amiről írtál? Mindent írj le róla légyszi. Hol, mikor, miért..és mennyiért?


Köszi.

2007. szept. 11. 14:43

Próbáltátok már a homeopatia-s arnica montana-t ????????

Tök jó .

2007. szept. 9. 13:42
Egyébként én nem érzem, hogy napról-napra rosszabb lenne vagy ilyesmi, sőt, volt olyan idő, amikor vissza jött a magas hang 1-2 napra, aztán megint semmi. Na persze nem próbálok már naponta magasan énekelni, véletlen volt, hogy észrevettem. Szóval nem kifogásként, de nem érzem, hogy a cigi rontana a helyzeten, bár tudom, nem is használ.
25. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 24. - E71af41436)
2007. szept. 9. 13:39

Tervbe van véve.

Sajnos úgy, mint a fogyókúra. Mindig holnaptól.

2007. szept. 9. 11:48

az első ugye a cigaretta letétele lenne....

addig felesleges bátmilyen orvost is felkeresni.

2007. szept. 9. 11:47
Nyers tojást kell inni.
22. tinendo (válaszként erre: 21. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 9. 11:35

Na látod, ugye, hogy igazam volt. :))

Szóval, méz+tojás elfelejtve.

Akkor nincs más megoldás, mint beírod a böngészőbe, hogy foniáter szakorvosrendelés ...(ahol laksz), és meglátogatod.

Sok sikert!

Amúgy szívesen segítettem!

Tudom milyen szar lehet neked, én is nagyon aggódtam anno a barátnőmért. Mindig mellette álltam és önöttem belé a lelket, nagyon el volt keseredve szegény. :(

21. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 20. - Tinendo)
2007. szept. 8. 15:23

Na akkor egy ilyen szakorvost én is felkeresek, igaz, nekem pont záródási problémám van (ezt említette az orvos az idézetedben).


Nagyon aranyos vagy Tinendo, hogy utána néztél, köszi!

20. tinendo (válaszként erre: 17. - 0a6ce1d48d)
2007. szept. 8. 14:24

Erről beszéltem én is, amikor a doki a barátnőmnek a mandulaműtét javasolta inkább, mint a hangszálai operációját, pedig nem is a torka fájt.

Ezért írtam le lentebb, hogy szerintem nem megoldás a méz, vagy pl. a később említett tojás.

Amúgy nekiálltam keresgetni a neten a hangszálproblémával kapcsolatban és ezt a cikket találtam egy orvos válaszol rovatban:

" Olyan kérdésel fordulok Önökhöz hogy létezik e olyan hangszálműtét vagy valamely más eljárás amelyel a hangom visszanyerheti naggyjából a régi állapotát, úgy értem sajnos elveszítettem a magasabb hangokat, és mivel énekesnek készültem ez igen csak megviselt.


A bosszantó az egészben az hogy nem hinném hogy a mutálás következménye hiszen 20 éves vagyok és mindössze 1 éve van ez.


Mint már írtam, a hangszínt nem lehet hangszalagműtéttel megváltoztatni. Ha fül-orr-gégész nem talál sem csomót, sem Reinke vizenyőt, sem záródási rendellenességet, akkor a hangja végleg megváltozott. Hangképzési problémákkal foniáter szakorvos foglalkozik, érdemes volna megmutatni ilyen szakorvosnak a gégéjét."


Tehát 1 megoldás létezik, irány a foniáter szakorvos. :))

Szerintem fontold meg. :)

2007. szept. 8. 11:32
A hangszalagok a gégevázon belül helyezkednek el. A gégeváz a nyakon jól kitapintható, helyét az ádámcsutka jelöli.
18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - 0a6ce1d48d)
2007. szept. 8. 11:28

Akkor eleg sokan viccelodnek, bar en semmikeppen nem neveznem magam hozzaertonek, de tenyleg ezt ajanlottak az enekeseknek.

Fogkefevel megsem nyulhat le az ember es sikalhatja meg a hangszalait :))

2007. szept. 8. 11:20
Ne vicceljetek, a tojás, és egyéb, az a torkot tísztítja. A hangszál nem a nyelőcsőben van.
16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 8. 10:45
Ugyan, egy kicsit megijesztgetjuk egymast ezzel azzal, aztan ugy is az orvosok fogjak megmondani, kinek mire van szuksege.
15. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 10. - Bernuska)
2007. szept. 8. 10:44
Beírtam a keresőbe, hogy "tojás sárgája hangszálak", és volt vmi tojásnap oldal, amit nem sikeült megnyitnom, de a címszóban olvastam, hogy a cukrozott toj. sárgája selymessé teszi a hangszálakat. A mézet is említették. Ez már valami, hogy nem üresen kell enni. Benyalok napi kettőt cukrozva, meg eszek 2 kanál mézet és kíváncsi leszek.
14. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 8. 10:41
Bocs! Tényleg nem kellett volna ezt leírnom!
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 11. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 8. 10:31

Koszi!

Hat most teljesen megnyugtattal az altatasok felol is. :DDD

2007. szept. 8. 10:30
Es meg en azt hittem, hogy csak en lehettem ilyen peches. :(
11. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 9. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 8. 10:27

Köszi mindkettőtöknek!


Tudod, rettentően félek bármilyen műtéttől, -pontosítok- az altatástól, amióta 2 gyerkőcöm van.

A "nem muszáj" műtétekbe nem vágnék bele, akkor inkább ilyen marad.

Egyébként pont egy orvos beszélt le az altatásos beavatkozásokról, és riogatott azzal, hogy az az X%, aki nem ébredt fel soha többé, higgyem el, nem úgy feküdt a műtőasztalra, hogy többé nem kel fel. Jól fej, mi? Ha meg muszáj lesz vmi. műtét, összecsinálom magam.

Szóval maradok a természetes módszereknél, remélem, valaki még tud valamit, de a tojást kipróbálom, utána is nézek a neten.


Még egyszer köszi nektek!

Antea, ha találok vmi újat, megírom neked!

10. Bernuska (válaszként erre: 8. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 8. 10:26
A cukros, nyers kevert tojás finom! :D de így biztos nem jó... szerintem... nekem is gyerek korom óta "furi" hangom van.... nem tudom, mitől, de mindig megkérdezik: "Neked miért ilyen a hangod?.... nekem nem tűnik furának...voltam anno 1 vizsgálaton, és azt mondták, nem fejlődött ki rendesen a gégém és a hangszalagom, de veszélyes műteni, így nem mentem többet...
9. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 8. 10:17

Megertelek, nekem is ez akkoriban egy ervagas volt, aztan elfogadtam, meg nagyon gyerek is voltam, 11-12 eves. Igy felnott fejjel nehezebb elfogadni a valtozasokat.

Ha szamodra ez ennyire fontos, akkor ne hagyd annyiba, jarj utana, hogy hogyan lehetne ezen segiteni.

Latod, Tinendo baratnojenek sikerult megoldast talalnia.

8. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 8. 10:15

Ja, tényleg, ilyesmire gondoltam!

Jesszusom, pfúj! Azért köszi, meg fogom enni!

Gondolom csak ízesíthetem valamivel. (?)

7. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 4. - Tinendo)
2007. szept. 8. 10:14

Így van, sajnos én is dohányzom, az erős, forró vagy hideg ételekről már le tudtam mondani.

Különben nekem tetszik az új hangom , sokan megjegyzik, milyen klassz lett, szóval a beszédhangom nem zavar, csak az éneklés.


Amire kíváncsi lennék: mit tesznek az énekesek, hogyan tartják karban a hangjukat.Egyszer olvastam erről, de akkor még nem volt aktuális. A mézes akármire emlékszem csak.

6. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 3. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 8. 10:09

Én is úgy voltam kiskoromban, gyönyörű hangom volt, rengetegszer tartottam én az énekórát, ha hiányzott a tanár, átvittek egy osztályba, és végigénekeltük az egész könyvet.

Hobbimmá vált az éneklés, és nagyon nehéz volt abbahagyni. Mindig rázendítettem, majd eszembe jutott, hogy hoppá, már nem megy. Egyszerűen nem tudok bele törődni.

5. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 2. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 8. 10:05
Es jut eszembe, a zeneiskolaba, ahova jartam zongoraleckekre, az enekes pacsirtaknak mindig a nyers tojassargajat ajanlottak. Lehet neked is segithet, ha meg tudod ennyi nyersen.
2007. szept. 8. 10:00

A hangszálaknak sok ellenségei vannak. pl. a cigi.

Szerintem a méz nem segít abban, hogy javuljon a handszálaid állapota.

Az csak a megfázáskori köhögés javításában segít.

S véleményem szerint, a műtéten kívűl semmilyen olyan gyógymód nincs, ami javítana az állapotodon.


Én csak a barátnőm példáját tudom neked leírni, aki szintén hangszálproblémákkal küszködött, úgy 1-2 éve, leginkább télen, sőt tavasszal is sokx megfázott, gyakran ment csak el úgy a hangja, mélyebb is lett a hangja.

Orvostól-orvosig járt, de nem mondtak neki semmit a hangszálaira. Minden doki a manduláját mondta a probléma okának, azt is javasolták neki, hogy vetesse ki a manduláit, talán javul a helyzete.

Én röhejesnek tartottam az ötletet, hisz nem is fájtak a mandulái!

Miután megműtette azután is ugyanígy járt, sőt még rosszabbodott is neki az állapota.

Végül már odáig jutott, hogy elment egy magánklinikára, ahol a doki megvizsgálva, azt tanácsolta, hogy az egyetlen megoldás, ha megműteti a hangszálait.

3. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 2. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 8. 10:00
En hasonloan jartam, gyerekkoromban enekeltettek mindenhol mert allitolag nagyon szep hangom volt, aztan ledontott egy influenza, akkor mintha elvagtak volna, teljesen elgyengult a hangom, az enekles pedig eszembe sem jutott azota (nem mintha igeny is lenne ra). Nekem ez azota sem valtozott, sot, a beszedhangom is eleg halk. Amikor tanitottam allandoan problemaim voltak, hogy ha ertheto hangerovel tartottam orat, ora vegere berekedtem es minden bajom lett.
2007. szept. 8. 09:49

Hello!


Kb. 2 éve rettentően megfáztam, 1 hónapig nem tudtam kigyógyulni, ill. amikor majdnem kijöttem a náthából, újra megfáztam.

A sok köhögéstől rengeteget mélyült a hangom, énekelni azóta (magas hangon) nem is tudok.

A gégészeten annyit mondtak, nem zárnak a hangszalagjaim, de nem tudták megmondani, ez mit jelent. Azt mondták, semmi, ne foglalkozzak vele. De engem zavar.

A mézen kívül tudtok valamit javasolni?

Esetleg valaki tudja -e, hogy ez javulhat vagy csak rosszabbodhat?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook