Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van olyan ismerősötök, aki telefonálás közben nem csak rád figyel? fórum

Van olyan ismerősötök, aki telefonálás közben nem csak rád figyel? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Amaunet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 16:42

Közeli ismerős, családtag miért ne végezhetne más tevékenységet is miközben fecsegünk?

Igen, szoktak enni (néha hallom is:D), rászólni a gyerekre, főzni. Valóban megosztják velem az életüket.


Te ismerősökről kérdezel.

Pusztán csak ismerőssel nem szoktam hosszasan beszélgetni. Ha ő úgy érzi, hogy fogadhatja a hívásomat, akkor nem zavarnak a zajok, vagy ha mással is foglalkozik. Ha zavarna, akkor nem hívnám többször.

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 16:42
Én pisilni is elmegyek, ha kell.
2022. márc. 9. 16:40

Pontosan kiről írsz, kid ő neked?


Protokoll? 😂 Valami miniszert hívsz vagy a pápát magát?

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Babyapocakban)
2022. márc. 9. 16:38
Bezzeg a főnök bőszen rágcsálhatja a chipset a zörgő zacskóból! :D
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. márc. 9. 16:37

Azóta lett ilyen, mióta a mobil és zsinór nélküli telefonok megjelentek. Az is igaz, hogy régen csak a fontos dolgok miatt hívták egymást az emberek, mivel nem volt ingyen beszélgetés.


Abból a szempontból nézve nem véletlen a modortalansága, hogy nem ismeri a viselkedési illemszabályokat. A mai világban sokan megbuknának protokollból.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2022. márc. 9. 16:30
A kihangosítással nekem sincs semmi bajom, ha az illemszabályok be vannak tartva.
7. babyapocakban (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2022. márc. 9. 16:15

Ez nem feltétlenül modortalanság, mert nem mindegy ki kivel beszél, hogy milyen emberekről van. Inkább fesztelenség. A barátnőm tőlem beszélhet hozzám teli szájjal, húsklopfolás vagy csempetörés közben is, nem veszem sértésnek. Ő sem veszi fordítva.

A főnökének senki nem csámcsog a fülébe villacsörgetés közben.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 16:09

Ha mindig így viselkedne valaki velem szemben, akkor értenék belőle!!, és életemben többé nem pazarolnék rá egyetlen hívást sem. Majd amikor hiányzok neki, felhív ő.

És meglehet, hogy soha az életben sem fog hívni! Vagyis, könnyen kiderülhet, hogy a modortalansága nem véletlen.

2022. márc. 9. 16:06

Mutatom a másik oldalról. Anyám felhív telefonon és fél órát, háromnegyed órát csak beszél. Közben elvárná, hogy haptákban álljak, csüngve a szavain. De én közben szeretem csinálni a dolgaim tovább, kipakolom a mosógépet, berakom a mosogatógépbe az edényeket, készítem a főznivalót, felrakok egy kávét, a gyerekeket rendezem, vasalok, stb. Amint meghallja, hogy bármivel neszt csapok, kiveri a hisztit. Hiába mondom neki, hogy közben figyelek rá. Ezzel rohadtul fel tud idegesíteni, mert általában sok dolgom van, nem tudok 45 percet egy helyben állni és őt hallgatni.


Ha fontos dologról van szó, akkor kérdezd meg, mikor hívhatod fel, amikor nem zavarod. Ha meg nem, akkor fogd rövidre, mert valószínűleg valami közben zavartad meg.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 16:04

Persze. Családban, ha hosszan beszélünk kihangosítással. Azért egy-másfél órán át nem fogom tartani a készüléket.:)


Barátokkal is előfordult, hogy felhívtam, de szólt, hogy kihangosít, mert feltesz egy kávét, vagy közben HO dolgozik, nem akarja a készüléket tartani.


Persze, ezek a kihangosítások nem nyilvános helyen, hanem az otthonukban történnek. Azért vannak annyira intelligens családtagjaim és barátaim.😉


Szerintem közeli ismerősöknél elfogadható és nem sértő.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. márc. 9. 16:04
Nem egyszeri véletlen alkalomra céloztam, hanem ha mindig így viselkedik az illető. Szerintem ilyenkor nem sokat ér a te jólneveltséged.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 15:54

Nem érzem tiszteletlennek, hiszen a hívásommal én zavartam meg őt.

Persze, ha 1-2 mondat után sem szentel nekem figyelmet, akkor szólok, hogy: úgy hallom rosszkor hívtalak, zavarok, majd hívlak máskor, vagy hívjál vissza, amikor neked jó... és leteszem.

2022. márc. 9. 15:46
ha felhívtok telefonon, közben eszik, ettől érthetetlenné válnak a szavai, vagy egyértelműen érezhető, hogy közben mással is foglalkozik, esetleg a beszélgetés közben a neten szörföl, vagy pakol a konyhában, vagy éppen a családtagokhoz is beszél. Röviden nem tisztel meg a figyelmével. Mi a véleményetek a helyzetről?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook