Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van olyan ismerősötök, aki telefonálás közben nem csak rád figyel? fórum

Van olyan ismerősötök, aki telefonálás közben nem csak rád figyel? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. márc. 12. 07:10
Írjál emailt, az csendes...
42. andi6020 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 19:28

Hihetetlen probléma.

Köszönj el, és tedd le.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Mallow)
2022. márc. 10. 19:20
Pont ilyen az ismerősöm is.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Mallow)
2022. márc. 10. 19:18
Szülővel másképp vagyunk szerintem. :)
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Sanyinak)
2022. márc. 10. 19:16
Igazad van.
38. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - Elbb)
2022. márc. 10. 16:32
Ez nyilván más eset, mint amikor valaki a barátjával csacsog a telefonon. Természetesen ilyenkor más szabályok (lennének) a mérvadók.
2022. márc. 10. 08:12
Igen van,de van akitől elfogadom,mert hozzám közelálló.
36. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 07:46
Én a tesóméknak is megmondom, ha rosszkor hívnak, hogy tegyük le, most nem alkalmas. Perceken belül visszahívlak. Nincs ebből semmi gond. De az én szememben az is modortalanság, ha tele a szám, csörög a teló, és mégis felveszem, belecsámcsogok a másik fülébe... Nem vagyunk egyformák. Én a saját véleményemet írtam, nem szükséges velem egyetérteni.
35. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 06:53
Van ilyen ismerősöm. Nem szeretem az ilyen hívásokat: általában (indokolatlanul) sokáig is tartanak, és engem úgy neveltek, hogy telefonon szorítkozzak a lényegre - talán ezért nem értem. De elfogadom. :)
34. globus (válaszként erre: 33. - Elbb)
2022. márc. 10. 06:27

Vagy azért hív, mert meg szeretne kérdezni egy adatot, elérhetőséget, telefonszámot, akármit. Megmondod, erre azt mondja, várjon, hozok papírt, tollat 🤣🤣 Annyi sütnivalója nincs, hogy előre odatenné, holott pontosan tudja, hogy mit fog kérni... mennyi ilyen van!

En a pénztárnál is felhúzom magam. Tíz percig áll a sorban bambucija, mozizik nyálcsorgatva, amikor a pénztáros mondja az összeget, akkor kapkod zsebhez, táskához, kártyához, telefonhoz. Csak lassan, nyugodtan, ráééérünk🤣🤣

33. elbb
2022. márc. 10. 05:24

Ismerőssel, baráttal, szülővel minden további nélkül csinálunk mást is közben. Az nem zavar.

De pl én ügyfélszolgálatos vagyok, a hívó fél bediktál valamit kb 2 perc alatt. Olyan valamit ami utána hivatal felé van továbbítva. Tehát jó lenne ha érteném mit mond. És rengeteg olyan van közte aki eszik közben, wc-zik, lehúzza a wc-t, csörömpöl, pakol, ládát húz-tol, ásít, böfög! Na azoktól kivagyok. Tényleg nehéz 2 percig egy helyben állni és bediktálni az adatokat? Az ő érdeke is lenne, mert ha elírom, akkor a hivatal visszadobja.

Az már csak hab a tortán, amikor olyan telefonról hív aminek már rossz a mikrofonja. Kb a kaputekefont is használhatná. 😒

32. c85d1d200b (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 10. 01:43
Es te azota nem szoktal hozza? Talan neked kellene updatelni illenbol.
2022. márc. 10. 01:41
Akkor ennyi errovel a velem lakokkal (pasi, csalad, lakotars) se beszelgessek fozes kozben, a munkatarsaimnal munka kozben, mert nem a porcelain mellett ucsurgunk?
30. mallow (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2022. márc. 9. 22:29
Azért ez a felgyorsult világ tényleg tönkreteszi a normális emberi kapcsolatokat és az egymásra figyelést. Régen volt idő még leveleket írni, és a kagylós telefont nem nagyon tudtad magaddal hordozni, ezért kénytelen voltál leülni és úgy beszélgetni. Igaz, talán nem órákig, meg meg is gondoltuk, hogy miért hívjuk a másikat.
29. mallow (válaszként erre: 24. - VendrinerPiroska)
2022. márc. 9. 22:21

Engem nem zavar, legfeljebb akkor, ha a csörömpöléstől nem hallom, hogy mit mond a másik, bár ezt ilyenkor jelezni szoktam. :)


Ezt a tesóm szokta csinálni. Mosogat közben, nekem meg kiszakad a dobhártyám. :)

28. Ildi
2022. márc. 9. 22:18
Nincs. Le is cseszném.
27. mallow (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 22:17
Igen, a saját édes szülőm, állandóan dolga van, 80 felé figyel, közben telefonál velem. Néha úgy érzem "nincs ott", ilyenkor kérdezek valamit, közben ühümözik, én meg várom a választ, ami nem jön. Kérdezem, figyelsz? Válasz: persze, hogy figyelek, dehát tudom, hogy már elvesztette a fonalat... ilyenkor aztán rövidre zárom, mert így nem szeretek beszélgetni. Sajnos nem tudok átugrani hozzá, mert pár száz km választ el tőle. Erre szokták mondani, hogy őt már nem fogom tudni megváltoztatni. :)
26. sanyinak (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 21:47
Akkor tedd le a telefont és máris megoldva!
2022. márc. 9. 21:22
Ne mondjátok már, hogy nem zavarna senkit, ha a hívó fél a beszélgetés alatt folyamatosan egy harmadik félhez beszélne (férj), igen drágám, kérsz vizet?, hozom máris, jó édesem, holnap intézzük, etc. Közben meg neki volt fontos a hívás, mert ő keresett. Minimum agyf@szt lehet kapni az ilyentől.
2022. márc. 9. 20:17
Ha valaki nem egy 2 perces, lényegre törő beszélgetést folytat, akkor megesik, hogy az ember szimultán más dolgokat is elrendez. Engem nem zavar, legfeljebb akkor, ha a csörömpöléstől nem hallom, hogy mit mond a másik, bár ezt ilyenkor jelezni szoktam. Ha éppen asztalnál ülünk, és eszünk, akkor szólok, és később beszélünk, de ha maratonira nyúlik a társalgás, akkor alkalmasint megiszok egy kávét, vagy bekapok egy kekszet. Nem hiszem, hogy ez akkora nagy probléma. Amíg mindketten követitek a beszélgetés fonalát, addig szerintem ok.
2022. márc. 9. 19:25
Én is. Ma is főzés közben videochateltem a tesómmal. Meg szinte mindig.
2022. márc. 9. 19:13

Regen egyreszt draga volt a telefon, eszukbe nem jutott az embereknek orakon keresztul beszelgetni.


Nekem is van olyan ismerosom, aki sose er ra talalkozni, de heti 3x2 orara felhivna....


Van, amikor fel se veszem, es van amikor tenyleg fozok, takaritok, mert nincs idom a kanapen ulve 120 percig hallgatni, hogy mi volt a munkahelyén vagy h milyen pasikkal chatel.


Ha a fonokom hiv, vagy vki olyan temaban, ami fontos, akkor nyilvan az mas.

2022. márc. 9. 19:10
Én mindig csinálok egyebet családi, baráti telefonálás közben. Nem szeretek és nem is tudnék percekig, órákig egyhelyben lenni, mert sosem végeznék a dolgaimmal.
2022. márc. 9. 19:05
Van. Én is van, hogy mást csinálok, de azért tudok figyelni.
19. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 18:59
Kimondottan szeretek pl főzés közben anyukámmal beszélni. Nem fogok azért fél-1 órát tétlenül ülni mert vkivel éppen beszélek.
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 17:55

Ne haragudj, de részemről egy oltári baromság amit írsz.


3 gyermekem van, szusszanyásnyi időm sincs.

Nyílván ha hívom barátnőmet, szüleimet kihangosítva, mert nem csak teszek veszek, főzök, de figyelek a 3 gyerekre is.

Senkit nem zavar, mert ettől függetlenül figyelek a beszélgető partneremre is. Nem tehetem meg hogy leülők trecsizni csendben órákat..


Nyílván ha ügyet intézek, megpróbálom úgy időzíteni, hogy a gyerekek aludjanak épp, ha halaszthatatlan akkor viszon megkérem őket, hogy kis ideig legyenek halkabban.

17. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 17:43

Ha evés közben hívtam valakit, akkor később visszahívom, ez alap. Nem hallgatom a kanálcsörgést és nem zavarom. De figyelek arra, hogy ne ebéd- vagy vacsoraidőben telefonáljak.


Egyébként pedig pont ez a mobiltelefon lényege: nem kell egyhelyben állni a drót végén, a kagylót tartva. Szerintem teljesen természetes, hogy egy hétköznapi hívás közben, főleg barátok, családtagok közötti beszélgetés alatt mozgunk, teszük-veszünk. Persze csak bizonyos határokon belül.

Sőt, ha videohívás van, viszi mindenki a telefont magával, ha dolga van, jön-megy a lakásban, vagy az utcán. Ahol éppen érte a hívás. Nincs ebben semmi bántó.

Nyilván van az a helyzet, vagy mondandó, amikor megáll az ember és csak a hívó félre figyel.

16. globus
2022. márc. 9. 17:32
Nem tudom. Senkivel sem beszélek ilyen hosszan...
15. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 16:53
Igen, a témától függ, hogy mennyire zavar
14. dafke
2022. márc. 9. 16:45

Ez az ismerős vagyok én.

Meg is őrülnék, ha telefonálás közben haptákban kéne állnom.

Nyilván ha olyat mond, hogy fontos vagy valami, akkor az más.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook