Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van megoldás a pollenallergiára (is) fórum

Van megoldás a pollenallergiára (is) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Van megoldás a pollenallergiára (is)

22. icov
2020. ápr. 15. 14:21
Kedves allergiás sorstársak...tartozom korábbról az ígért általam használt módszerrel. Az első egy pollenblokkoló orrspray neve Prevalin allergy.Sajnos már csak külföldről tudtam beszerezni. Órák hosszat tartó,nyálkahártyát beburkoló hatása van a pollenek számára.Mellékhatás mentes!! A másik dolog,egy pici orrba helyezhető,fényterápiáskészülék.Vörös fény segítségével szabályozza az anyagcserét,csökkenti az allergiás reakciókat...
21. syria (válaszként erre: 18. - Annette)
2019. szept. 1. 09:26
Nem kell odanézni. Én a vérvételnél is elfordítom a fejem, azt se bírom, ha mást szúrnak.
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2019. aug. 27. 11:35

Ja, és egy kis útmutatás annak, akit érdekel:

[link]

2019. aug. 27. 11:33

Ajánlok egy kevésbé kellemetlen, ám annál hatásosabb módszert. Ráadásul nem csak az allergiát szünteti meg. Ez a meridián torna. ha nem szeretnéd a többi áldásos hatását megtapasztalni, elég neked a vastagbél 4-es pontot stimulálni napi 3-5 percben.


"A Vastagbél-4 -es pont (Hegu, a találkozások völgye), a kézfej háti oldalán található, a hüvelyk és mutatóujj kézközépcsontjai találkozása előtt. Úgy találjuk meg, hogy szétnyitjuk a hüvelyk és mutatóujjunkat, és ennek a redőjébe a másik kezünk hüvelykujját beillesztjük úgy, hogy az első ujjperc illeszkedjen a redőbe, és ezzel a hüvelykujjal masszírozunk a mutatóujj kézközépcsontja felé. Napi 3-5 perc masszázs elegendő, ahhoz, hogy ne legyen fej- és torokfájásunk, látás- és hallásproblémánk, allergiás orrfolyás (szénanátha), arc- és homloküreg-gyulladásunk. Ezeken túl, mint a Vastagbél-meridián pontja,hasznos a székrekedés és más vastagbél-problémák megelőzésében, az immunrendszer működésének erősítésében és a tüdő-működésre is jó hatású.

Dr. Eőry Ajándok"


Én csak néhány napja kezdtem a tornát, ezért személyes tapasztalatról még nem számolhatok be, viszont számomra Eőry Ajándok hiteles ember, amit mond, számomra szentírás. Megnéztem több vidót, olvastam róla, szóval egy szó mint száz, hiszem hogy az allergiát megszünteti a meridián torna. :)

Gyógyulást kívánok!

2019. aug. 27. 10:57
Nem az érzés, a látvány.. :D még azt sem bírom nézni ahogy másnak csinálják, pedig sem a vérvétellel, sem oltásokkal nincs bajom, de ennek már a gondolata sem tetszik :D örülök ha neked bevált de én nem tudnám jó érzéssel rávenni magam.
17. syria (válaszként erre: 16. - Annette)
2019. aug. 26. 17:07
Hidd el, a kínaiak nem hülyék. Nem kell félni az akupunktúrás tűktől, mert szakértő kezekben nagyobb csodát tudnak vele tenni, mint a mindenféle tabletták. Ahogy írtam, én is rettegtem, de a szenvedéstől jobban. Még annyit se lehet érezni, mint egy injekciónál.
16. Annette (válaszként erre: 15. - Syria)
2019. aug. 26. 14:49
Persze, olvastam, csak megakadt rajta a szemem mert én pedig a vitaminokon kívül semmi mást nem használtam, az akupunktúrától konkrétan elsírnám magam :D valószínűleg marad ez jövőre is :)
15. syria (válaszként erre: 14. - Annette)
2019. aug. 24. 09:21
Ahogy írtam a cikkben, nem merném letenni a nagyesküt, hogy csupán a vitaminok segítettek. Hajlok afelé, hogy azok megtámogatták az alternatív gyógymódokat, de önmagukban talán kevesek lettek volna. Bonyolítja a helyzetet, hogy szervezete, az egyén életmódja, életkörülményei is válogatja, kire, mi milyen hatással van.
14. Annette (válaszként erre: 13. - Syria)
2019. aug. 23. 08:18
Így nem lesz egyszerű kiszűrni mert én is :D de akkor jövőre újra elkezdek egy ugyanolyat, hátha :)
13. syria (válaszként erre: 12. - Annette)
2019. aug. 23. 07:48
Komplex multivitaminokat. (Pl. Lenkei) Azóta elhagytam őket, csak nagy dózisú C vitamint szedek.
12. Annette (válaszként erre: 1. - Syria)
2019. aug. 22. 21:51
Szia! Megírnád hogy milyen vitaminokat szedtél? Én konkrétan az összes virágportól rosszul vagyok, viszont idén szinte semmit nem érzek, egyetlen gyógyszert vettem be csak a nyáron. Már februárban elkezdtem egy versenyre felkészülés miatt egy erősebb vitaminkúrát, máshonnan is hallottam hogy ez is hatásos és szeretném leszűrni hogy vajon melyik segített a sokból, hátha jövőre elég lesz egyfélét szedni :)
11. Dredd
2019. aug. 22. 11:26

nincs semmi megoldás, kikell irtatni az a megoldás.

Augusztus 20 - Oktober 1 szenvedés van minden évbe


jahh amugy én még ezzel is megszívtam...

10. syria (válaszként erre: 9. - Icov)
2019. aug. 22. 11:22
Szerintem mindenkit érdekelne.
9. icov
2019. aug. 6. 16:01
Kedves pollenre allergiások! Szívesen megosztom személyes tapasztalatomat ,ha valakit érdekel!2 féle megelőzési /nem utólagos gyógyszeres/ mód is segített nekem...tényleg működik!
8. syria (válaszként erre: 7. - Valakivagyok1984)
2018. okt. 20. 18:11
Elég kellemetlen állapot.
7. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - Syria)
2018. okt. 20. 16:38

Hát azt nemtudom csakhogy allergiás asztmám van,vagyis annyira allergiás vagyok ha nem szedném a gyógyszert a köhögésbe megfulladnék.Kötöttem ki így az ügyeleten akkor diagnosztizáltak.

Ezért kell a ventolin mert nyáron még így is néha fujnom kell.

6. syria (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2018. okt. 18. 16:24
Úgy kell érteni, hogy az allergiából alakult ki az asztma?
2018. okt. 17. 20:45
En allergiás asztmás vagyok.Gyakorlatilag a prick teszten a penészen kívül minden pozitív,nem kis mértékben de nekem a Lordestin tökeletesen bevállt.Nagyon ritkan kell a ventolin.A többi semmit nem ért..ezt szedem egész évben és az asztám is tünetmentes úgyhogy részemről én maradok inkább ennél.
2018. okt. 17. 19:22
Lehet, hogy egy fórumtagot se érint a probléma, ezért nincs hozzászólás? Ha így van, akkor igazán örülök.
3. syria (válaszként erre: 2. - Atari)
2018. okt. 15. 15:08

Nem reklám, sem bújtatott, sem nyílt; tapasztalat megosztása. Rosszul tudod: annak idején nem kellett fizetnem a kezelésekért, ezt a cikkben le is írtam.

A többivel egyetértek. :-)

2018. okt. 15. 13:16

(Ez bújtatott reklám? Egyébként az akupunktúrát tudtommal sosem támogatta a TB.) Nekem, mint őskövület allergiásnak az a véleményem, hogy bonyolult dolog ez az allergia, amit nem lehet egy pirulával gyógyítani. Lehetnek lelki és egészségügyi okai, de erről majd később. Legelső tünetem elsős koromban jelentkezett, amikor az osztálykiránduláson egy pipacsmező közepén a szemem bedagadt, viszketett, orrom folyt, torkom kapart. Tipikus allergiás reakciók. Hazaérve megszűntek a tünetek. Innentől kezdve minden nyáron halálomon voltam. Szedtem gyógyszert, nem hatott. Szedtem kalciumot, picit jobb volt a helyzet. Az orrspray belenevetett az orromba: hehe úgy sem leszek jó neked. Nem is lett jó. Elmentem egy allergia vizsgálatra, gyakorlatilag háromkeresztes allergiás vagyok mindenre. Hogy lehet így élni? Boldogan. :-) (Azaz nem egészen, de erről nem az allergia tehet. :-) ) Hosszú évtizedekig szenvedtem, de nem mérgelődtem, nem hadakoztam ellene, nem mérgeztem a szervezetem gyógyszerekkel és tüneti kezelésekkel. Elfogadtam az állapotomat, nem stresszeltem magam. És most, hogy szóbahozta e cikk írója ezt a témát, rájöttem, hogy jó pár éve észre sem veszem, hogy allergiás vagyok. Gyakorlatilag tünetmentesen átvészelem a veszélyes időszakot. És ez tök jó. Amikor vacakul voltam, sokat nyomoztam, hogy mitől alakul ki az emberben az allergia. Egyes irányzatok javasolják a méregtelenítést; mert a sok méreganyag, gyógyszer, antibiotikum, a mesterséges ízek, a sok cukor, a bőrünkre kent krémek, tusfürdők stb. rossz hatással vannak a szervezetünkre. Tehát az egyik megoldás: méregtelenítés.

Egy másik irányzat lelki okokra vezeti vissza az allergiát. Ha valakinek hosszantartóan lelki problémái vannak, az testi jeleket produkál. Ez a sok közül lehet az allergia is. Így jelzi a szervezet, hogy foglalkozz magaddal. Megoldás: Ne stresszelj.

Gyógyszerek. Nagyon sok készítmény van a piacon, bevallom az újakat nem ismerem, nem szedtem. A régiek közül egy Zi***c és egy Cl***n nevű gyógyszert szedtem, jobb volt a helyzet, de annyira nem lett jobb, hogy folyamatosan szedjem. A kalcium pezsgőtabletta az, amitől picit jobban éreztem magam mindig, de a túl sok abból sem jó.

Egyébként az a véleményem, hogy mindenkinek más-más módszer hatásos. Nem vagyunk egyformák, nem egyformán étkezünk, mások az életkörülményeink, lakókörnyezetünk is más. Így nem lehet egy általánosan előírt protokolt alkalmazni mindenkinél.

Ja, még valami. Ne dugj az orrodba parafadugót, semmit nem ér ez a védekezés az allergia ellen. Kipróbáltam. :-)

2018. okt. 15. 09:35
Kb. 20 éve azt se tudtam, mi fán terem a pollenallergia: egy rekkenő júliusi napon a liftben az irodába utaztam egy kollégával, aki láthatóan nagyon szenvedett. Csodálkozva kérdeztem: hogy tudtál nyáron így megfázni? Felvilágosított: nincs megfázva, nem influenzás, hanem allergiás. Szánakozva állapítottam meg magamban: milyen selejtes egészségi állapota van.

Ugrás a teljes írásra: Van megoldás a pollenallergiára (is)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook