Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van kétféle főtt étel maradék, sütöttem pogácsát, erre a... fórum

Van kétféle főtt étel maradék, sütöttem pogácsát, erre a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
26. krisztikrisz (válaszként erre: 25. - Globus)
márc. 2. 19:05

Nem, de az is lehetne mert a pizzatészta tulajdonképpen kenyértészta nyújtva, de valóban jobban hasonlít a kenyérlángoshoz. Szerintem csak a formája meg a neve határozza meg.


Alapvetően pizza alaprecept, de mivel tepsiben sütjük kenyérlángosnak fog kinézni.

25. globus (válaszként erre: 21. - Krisztikrisz)
márc. 2. 18:50

Ez nem a kenyérlángos? Nem tudom, csak kérdezem.

Régebben én is tepsist sütöttem, mióta van kör alakú lyukacsos lemez, tök jó lecsúsztatni róla.

márc. 2. 18:46

Fél kiló liszttel köbö ilyen vastag!


[link]

23. krisztikrisz (válaszként erre: 21. - Krisztikrisz)
márc. 2. 18:44

Hívhatnánk pizzakenyérnek is! 😊


Kicsivel több vizet, olajat is adhattok hozzá, úgy nem lesz olyan száraz! A magas hőfoktól nem kell félni, nekem 15-20 perc! Középre toljátok a tepsit, ha rózsaszín a tészta már lehet lekapcsolni, különben odaég az alja, teteje!

márc. 2. 18:41
Ugyan! Ne csináljátok már. Ti még soha nem voltatok úgy, hogy mást ettetek volna? Főleg ha a gyerekemről, unokámról van szó, egye amit megkiván.
21. krisztikrisz (válaszként erre: 7. - Myra)
márc. 2. 18:39

Ez egy pizzamester receptje, úgy lessétek!

Jó magas lesz a tészta! 👍🍕

20. krisztikrisz (válaszként erre: 4. - Andi6020)
márc. 2. 18:37
Nem kért de kapott (kaptatok), mert én egy rendes-kedves ember vagyok! 😊💝🍕
19. Egy lány 789900 (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
márc. 2. 17:29
így van teljesen egyetértek.
18. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
márc. 2. 17:10
*mondja
17. Miss Angel (válaszként erre: 16. - Egy lány 789900)
márc. 2. 17:09

igazad van.

VAGY: ha már tényleg nem kívánja anyu főztjét,azt normalisan közli,mondjuk a "nincs mit enni,rendelek pizzát" helyett azt monda: én most mást ennék,vagy ezt most nem tudom megenni,rendeljünk egy pizzát,ami van azt megesszük holnap,vagy később....

arról,hogy "nincs mit enni" nekem más jut az eszembe,főleg azok,akiknek tényleg nincs.

márc. 2. 16:52
Szerintem ez egy nagyon hálátlan dolog. Később ha párja lesz akkor is majd inkább lemegy a büfébe és ott eszik valamit? Nyilván most nem nagy dolog ez ahogy néhányan írják. De szerintem ez egy tiszteletlen dolog, ha valaki előkészül hozzá és megcsinálja akkor ne egy pizza legyen már a finomabb hanem az amivel a szerette dolgozott.
15. bozsu55 (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
márc. 2. 16:21

Rendelni azt tud,anya munkáját értékelni.....

Fizetni nem tudom ki fog?

14. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Egy lány 789900)
márc. 2. 16:05
gondoltam :)) semmi baj :)
13. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 15:58
Ő ki is fizeti?
12. Ági0830 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
márc. 2. 15:56

Nem kért. De lehet, hogy jól jön neki. Vagy másnak.

Hatalmas nagy baj, hogy leírta. Elfoglalja az internetet.

11. Egy lány 789900 (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
márc. 2. 15:56
Bocsi nem neked akartam írni, a vallomás indítónak.
10. Egy lány 789900 (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
márc. 2. 15:38
Mi felénk a fiadatat úgy neveznék, hogy kákabélű..
9. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 15:19

nem tudom ez neked hogy esett,de én ezt nem vinném ennyire viccesre,velem a gyerekem ezt 1x csinálná meg,aztán rendeljen magának minden nap pizzát nyugodtan.

nem moslékot akartál neki adni ,gondolom,a maradékot sokan megeszik masnap is.Ha a frissen sült pogácsa se jó,akkor micsoda?

ha ezt egyszer teszi meg vki akkor is illik úgy,hogy ne bantsa meg azt aki dolgozik rá és aki igyeszik a kedvében járni.nem célom ,hogy bantsam a gyereked,ez csak 1 vélemény a sokból !

8. zena01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 15:05
Ezt sosem tettem meg. Maximum ha nem szerettem valamit (tökfőzelék), nem ettem belőle.
7. Myra (válaszként erre: 3. - Krisztikrisz)
márc. 2. 14:55
Ez is jó, én másképp csinálom😀 de hàt ahàny ház annyi szokás. A pizzaszószt is másképp.😀de így igaz, csinálj.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 14:52
Ó, de ennék egy kis finom frissen sült pogácsát! Nyitom az ablakot küld-fény-post!
5. michelle.r (válaszként erre: 4. - Andi6020)
márc. 2. 14:49
Sőt, már építi a pizzakemencét is 🫣
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Krisztikrisz)
márc. 2. 14:29
Kért pizza receptet? :D
márc. 2. 14:12

Csinálj neki!


Pizza alaptészta


Hozzávalók:


- fél kg liszt

- fél kocka élesztő

- 2 dl langyos tej vagy víz

- cukor

- 1 nagyobb evőkanál só

- 1-2 evőkanál olaj (elhagyható)

- feltét (pl: zöldség, gyümölcs)

- sajt


Pizzaszósz: ketchup vagy tejföl, bele csípős (pl: Erős Pista) és fűszerek (oregano, bazsalikom, só, bors)


Langyos tejbe/vízbe cukrot teszünk, ebbe morzsoljuk az élesztőt. Hagyjuk felfutni (kb. 10-15 perc). Kimérjük a fél kiló lisztet, hozzáadjuk a felfutott élesztős tejet/vizet és addig dagasztjuk amíg el nem válik a tészta a tál aljától. Ha kész, letakarjuk konyharuhával és meleg helyen kelesztjük fél órát. Olajozott tepsiben kinyújtjuk (egyik kezünkkel rátenyerelünk, a másikkal széthúzogatjuk), megkenjük pizzaszósszal, megpakoljuk feltétekkel és a legmagasabb hőfokon megsütjük.

márc. 2. 14:05
Én is így szoktam :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook