Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van jövője a körmösöknek? fórum

Van jövője a körmösöknek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. febr. 4. 06:59

Szia Murila!

Technikai tanfolyamot hol lehet elvégezni ,mennyi ideig tart és mennyibe kerül kb????

2010. febr. 4. 06:54

Sajnos az az igazság hogy télleg nem egy egyszerű dolgok ez a szakma! nem mind1 mit hogy csinál az ember.És ha valaki nem tanulja ki és ugy dolgozik benne nagyon nagy károkat tud okozni.Én nem bántok senkit,ugy csinálja ahogy akarja!Rengetek olyan van aki elvégezte az OKJ-s tanfolyamot mégis béna hozzá.De nagyon sokat kell tudni is.:S(sajna).

Tény hogy egyre több körmös van főleg ugy hogy elsem végzik a tanfolyamot.Minden esetre én ugy akarok dolgozni benne hogy elvégzem a sulit ugy érzem magam jól!

2010. febr. 4. 06:46

Szia Csuri!

Jó neked hogy igy bejött. Én ugy gondoltam eddig hogy ha valakinek nincs meg a végzettsége nem fog hozzá járni senki hisz csak nem bíznak az emberek olyanban aki nem tanulta meg "rendesen".de ezekszerint mégis. Én ugy vagyok vele hogy inkább szeretnék tanfolyamra menni és utánna ugy dolgozni.

2010. febr. 4. 06:42
Azt nem tudom hogy Jászberényben mennyi körmös van, de én nem Jászberényi vagyok. csak ott dolgoztam ott láttam a céget. és most inditanak Szolnokon tanfolyamot oda fogok elvileg majd járni:)Igaz,gondolom ott is jó sok van:S
40. Amiel (válaszként erre: 39. - Petranova)
2010. febr. 3. 23:50
Ja, akkor te ingyen körmözöl? Az úgy más :)
39. Petranova (válaszként erre: 38. - Amiel)
2010. febr. 3. 23:44
Talán egyszer elvégzem a sulit, de mivel ez nekem csak hobbi, nem érzem szükségesnek, hogy ennyi pénzt elköltsek. De nem vagyok hanyag, mert talán egy okj-s tanuló nem olvasott át annyi anyagot a körmözésről, mint én....Mert nekem nem a pénz az elsődleges, egyáltalán nem.....
38. Amiel (válaszként erre: 37. - Petranova)
2010. febr. 3. 23:41
Kicsi az internet :)
37. Petranova (válaszként erre: 35. - Amiel)
2010. febr. 3. 23:40
Érdekelne, hogy te ezt miből gondoltad, hogy nem vagyok végzett, hiszen ezt egy szóval sem mondtam....
36. Petranova (válaszként erre: 34. - Amiel)
2010. febr. 3. 23:38

Ez most elég rossz hasonlat....

Nem kell ezt az egészet felfújni....nekem egy tanárom mondta, hogy ne akarjam az egyetem mellett törvényesen csinálni, mert felesleges. Hosszáteszem a tanárom számvitelt oktat....

35. Amiel (válaszként erre: 33. - Petranova)
2010. febr. 3. 23:37
Köszönöm, jól állok energia-ügyileg :) A vendégeim is köszönik szépen, jól vannak. Nem oktattam ki senkit, csupán elmondtam, hogy nem viccből kötik képzéshez a szakmákat. Én is nap mint nap látom a szalonban ahogy a fodrászok dolgoznak, mégsem kezdek el otthon hajakat vágni. De ahogy látom, neked sincs meg az alapképzésed, ezért véded ennyire :)
34. Amiel (válaszként erre: 32. - Náíma)
2010. febr. 3. 23:35
Törvénytelenül? Akkor ugye a politikusainknak is elnézzük hogy lopkodnak, mert van hozzá tehetségük :)
33. Petranova (válaszként erre: 31. - Amiel)
2010. febr. 3. 23:32
Nem ezért vagy sikertelen, hanem azért mert a fölös energiáidat azzal kötöd le, hogy fiatal lányokat oktatsz ki, ahelyett, hogy pihennél, mert holnap jönnek a vendégek.....De lehetséges vendégszűkében van, és ezért érsz így rá....ez persze már nem az én dolgom...
32. Náíma (válaszként erre: 28. - Amiel)
2010. febr. 3. 23:31
Lehettél volna egy kicsit kedvesebb is!Csuri nem írt semmi rosszat!Mindenki úgy él meg ahogy tud!És ha van hozzá tehetsége,akkor hajrá!
31. Amiel (válaszként erre: 29. - Petranova)
2010. febr. 3. 23:28
Igen, valószínűleg sikertelen vagyok, mert én elvégeztem és a képzést és legálisan dolgozom. Ha ez a sikertelenség, akkor legyen, vállalom.
2010. febr. 3. 23:27

Csak, hogy a fórum témájához hozzászóljak, én nagy jövőt jósolok a szakmának.

De csak az képes versenyképes maradni, aki maradéktalanul tartós, és az adott vendég ízlésének megfelelő körmöt tud készíteni.

Én miden további nélkül elkezdeném a szakmát, ha mondjuk a jelenleg tanult szakmámban nem tudnék elhelyezkedni.

29. Petranova (válaszként erre: 27. - 2f61415a97)
2010. febr. 3. 23:18
Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel, pláne azzal ne, aki másnak rosszat kíván. Az ilyen ember a saját sikertelenségét nem tudja kezelni, ezért másoknak akar rosszat.
28. Amiel (válaszként erre: 27. - 2f61415a97)
2010. febr. 3. 23:04

Te nem dolgozol műkörmösként, Te csak kontárkodsz. Gyorsan akarsz meggazdagodni, ezért kihagyod az alapokat, nincs okj-s vizsgád, nem ismered fel a gombát, nem tudod mikor tilos műkörmöt építeni egy körömre, és fogalmad sincs, mi az a mátrix. Úgyhogy drágám, Te nem vagy műkörmös.

Barbárkodj csak nyugodtan, de a vendégeid helyében én 2x is meggondolnám hogy a kezedbe adom-e a kezem. Nekem nem hiányzik egy kis fertőzés, sem az hogy papírvékonyra reszeld a körmeim, sem hogy sebesre a körömágyam.


Ó és remélem hamar meglátogat az Apeh :)

27. 2f61415a97 (válaszként erre: 1. - Ciccavirag)
2010. febr. 3. 22:03

szia!!!!


én is műkörmös ként dolgozom ...pedig nincs meg a papírom róla ...e nem is a papír a fontos...


ehhez érzék kell...


nézd meg a munkáimat és mond meg hogy érdemes -e csinálni...


nekem bejön és behozza az árát rendesen...és meg is fizetik rendesen...


amúgy én is magamnak csinálom...


és szeretek magam kísérletezni ...mindennel így el tudom mondani a tapoasztalataimat...


ha kérdésed van írj privit...


pux

26. hte23 (válaszként erre: 22. - Ciccavirag)
2010. febr. 3. 21:31
Azt ugye tudod, hogy Jászberényben minden második sarkon mükörmös van.
25. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 24. - Ciccavirag)
2010. febr. 3. 21:18
Hát én nem ismerem őket, szal nem tudok nyilatkozni. Arra azért számíts, hogy az iskolából kikerülve azonnal el kell menni egy technikai tanfolyamra. Sztem az országban egy olyan suli van, ahol megadják azokat az alapokat, ami után nem kell technikai tanfi :( Szomorú, de ez van.
2010. febr. 3. 21:10

Kedves Murila! Igazad van, nagyon szeretném,belevágok.és én is igy látom a dolgokat,de ugy látom te ezt tapasztaltad is!!!én a "kella"-hoz jelentkeztem. www.kella.hu

Azt mondják jók.igaz nem valami hires mint pl a perfectnails.de erre futja a pénzem,és jó részletfizetés is van nálluk

2010. febr. 3. 21:06

A jó körmöst keresik és mindig meg fog élni!

Ha jól fogsz dolgozni, szépen lassan kialakul. Nem kell rögtön mindent megvenni, apránként is össze lehet vásárolni, ami szükséges, és amit a vendégkör igényel.

A legelső és legfontosabb szempont, hogy tartós, szép körmöket csinálj. Minden más arra épül! Tehát alapdolgokat ha megvesz az ember, az az elején elég, néhány díszítőve.

Olyan sulit kell keresni, ami stabil alapokat nyújt. Inkább legyen drágább, de akkor utána már kevesebbet kell költeni a továbbképzésekre.

2010. febr. 3. 21:05
Lehet kezdő volt akinél voltál. vagy csak egyszerűen nincs hozzá kézügyessége. Én nagyon szeretném,egy évbe került mire találtam egy kedvező tanfolyamot és most van is rá pénzem.(Jászberényi)májusban kezdem,már alig várom.munka mellet is jólenne ha más lehetőségem nincs.mindenképp elkezdem és elvégzem, ha megsem próbálom nem tudhatom meg soha hogy sikerült volna vagy nem,én igy látom! :)
2010. febr. 3. 20:11

Alkalmazottként viszont nem nagyon lehet vele keresni, csak a maszek. Csak hát igen ugye az indulópénz.

De profira tényleg szükség van. Én is nemrég csináltattam japán manikűrt. Vagy inkább szerettem volna, mert nem teljesen azt kaptam amit vártam, pedig ez még nem is bonyolult dolog.

2010. febr. 3. 18:58
Sajnos anyagi hátterem nincs. alkalmazottként szeretnék elhelyezkedni és eleinte csak másodállásként utánna főállásban
2010. febr. 3. 18:57
Szerintem iszonyatos szerencse is kell hozzá,nem csak ügyesség.
2010. febr. 3. 18:32

Szia!

Szerintem csak akkor ha minden fajta körömkészítésben, díszítésben toppon vagy(Edge, Stiletto, Pipe....stb)

Csak a profik maradnak meg a piacon! És egyre erősebb a verseny. (persze mint másból is

Ahogy a többiek is írták, rengeteg pénzt kell beleölni, ezért érdemes meggondolni, hogy hobbinak szeretnéd-e vagy főállásnak.

2010. febr. 3. 18:29
Ha jó vagy, hamar kialakul. Én a város másik felére járok, mert ott találtam olyat, aki nem csak szépet, de tatósat is csinál. Igaz, hogy ha azonnal kiváltod a vállalkozóit, akkor hatalmas költség, de: el lehet helyezkedni alkalmazottként is. Igaz, akkor kevesebb a pénzed, de nem terhelnek a járulékok és akkor átmenni vállalkozóba, ha már van vendégköröd, ismernek. Eleinte úgyis az ismerőseid fognak egymásnak ajánlani.
2010. febr. 3. 18:21
Csak akkor vágj bele,ha van masszív anyagi háttered vagy tartalékod,mert ahogy itt már előttem írta más is /Suesue,,the23,caffi/rengeteg pénz kell már az elinduláshoz is.Tudom,mert a húgom kitanulta,el is kezdte,de bizony kellet fél-egy év mire beindult és ő még kedvező helyzetben volt mert saját üzlete volt,így nem kellett bérleti díjat fizetnie.Már a vállalkozás elindítása is hihetetlen összeget emészt fel,az anyagköltségekről,továbbképzésekről nem is beszélve.Szóval jól gondold meg,én közvetlen közelről láttam miért nem éri meg.
15. caffi
2010. febr. 3. 18:01
Hát ha van érzéked akkor meg lehet belőle élni....de addig rengeteg a kifizetni való,és az állam bácsit nem érdekli nagyon h te kezdő vagy....fizetni kell és kész!!Az első évek lesznek a legnehezebbek,ha azt túl vészeled,és bírod anyagilag,ak megéri!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook