Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerinted van jövője egy luxustáska kölcsönző vállalkozásnak? fórum

Szerinted van jövője egy luxustáska kölcsönző vállalkozásnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. New(l)
2022. ápr. 6. 10:10
Elviekben működhetne, hiszen sokan szeretnének többet mutatni magukról, mint amik valójában, gyakorlatban szerintem rém ciki. Megfizetni nem tudja, de kikölcsönzi, hogy menőnek látszódjon? Kb. mint bérelt kocsival púposkodni.
2022. ápr. 6. 09:41

Nem hiszem. Én biztosan nem kölcsönöznék, ha valamit szeretnék, megveszem. Nem tudom milyen kategóriára gondolsz, a luxus szerintem a Birkinnél kezdődik. A M.Kors gyakorlatilag ciki, mert az első perctől koppintják. Sajnos a Chanelt és a Guccit is.


Szerintem ilyen táskát az kölcsönözne, aki csak villogni szeretne, nem pedig a minőséget kedveli. Ilyenek kezébe 5 percre sem adnám, mert nem értékelik, nem vigyáznak rá. Viszont annyi pénze meg nincs, hogy a kölcsönzéskor kauciót is fizessen, hogy neked ne legyen bukás, amikor tönkretéve visszahozza.

2022. ápr. 6. 08:47
Kizárt. Olyan vállalkozást érdemesebb indítani, amit egy elszegényedő országban is igényelnek az emberek.
38. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 6. 08:17

Nem olvastam el minden hsz-t, de nagyjából kirajzolódott már a fórumozók véleménye.


Még a rokonságomban, baráti társaságban, közeli és távolabbi ismerőseim körében sincsenek olyan emberek, akik ilyen luxustáska kölcsönzést vennének igénybe.

Az a hazai réteg pedig, akiknek az ilyen luxustáskára igényük van (mindegy, hogy milyen indíttatás miatt) - ők megveszik maguknak a méregdrága táskát vagy akár többet is.

Továbbá bennem is felmerül a kérdés (mint ahogy valaki már írta), hogy mi van akkor, ha a táska a kölcsönzőnél megsérül, netán ellopják.


Summa: szerintem Magyarországon ez a fajta szolgáltatás nem működne.

2022. ápr. 6. 07:43
Én biztos nem használnám, furán nézne ki a fast fashion ruháimmal egy másfél millás táska 😂 De amúgy vannak ezek az emberek akiknek a külsőség a minden, és a bulikban villantani kell a márkás cuccokat mert különben kinézik egymást a társaságból, na ők lehet kölcsönöznének. Sőt ilyen szempontból még ruhakölcsönző is lehetne. 🤷‍♀️
2022. ápr. 5. 22:39
Alábbi táskáim 10 évesek.
2022. ápr. 5. 22:38
Egy táskát használok hétköznapokon. Vadásztáskát. Barna a színe. A piros kabátomhoz, a szürkéhez és a sötétkékhez is. Ezt szeretem. Alkalomra van több szín és forma is.
34. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 21:21
Nem erdekelne; mert hidegrazast kapnék tőle, hogy pont nalam megy tonkre egy 100ezres taska es ki kell fizetnem.
33. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2022. ápr. 5. 21:02
Dettó. Kb 15 éves bőrtáskával járok most :)
32. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 20:35
Szerintem akinek fontos a màrka, és, hogy mit gondolnak róla bizonyos körökben, az meg tudja venni. Akinek pedig nem, annak nincs hozzà ruhàja, cipője és nem jàr olyan körökbe, ahol ez kell. Az is eszembe jutott, hogy valakit, aki menőzni akar vele megkér a menő barinője, adja màr kölcsön a tàskàt, jövő 7végére, ő meg lebukik, hogy nem is az övé. Ami még furcsa, hogy csak az első alkalommal tökéletes darab. Aztàn valaki beletesz egy rosszul ràtekert sminkszert, kólàt, piszkos bugyit, akàrmit és màris hasznàlt darab. Én a kölcsönzött menyasszonyi ruhàmat is nagyon féltettem, pont esett az eső, felcsapom a sarat, leeszem, pedig mondták, hogy a tisztítàs àràt is fizetem. Egy tàskàt hogyan tisztítasz minden alkalom utàn?
31. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 20:28

Ebben a kis országban szerintem marhaság. Akik flancolhatnak (szűk, milliomos, milliárdos réteg) simán megvesznek akár több, többszázezer Ft-os táskát is különböző alkalmakra, évszakokra.

Biztosan nem próbálnám ki, mert számomra a táska nagyon személyes tárgy. Kiráz a hideg a gondolatától is annak, hogy amit használok, abban korábban más kotorászott; akkor is, ha rendszeresen tisztítják. Másrészt pedig ne a táskámat csodálják, hanem engem! 🤣

30. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 19:56

Biztosan van az a réteg, aki igénybe venné. Amúgy láttam a tv-ben, hogy van ilyen külföldön. 🤓


Én személy szerint nem venném igénybe. Nem járok puccos helyekre. Sajnos. Pedig mennék ho-ho! 😎

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 19:56
Erről jobb ötlet lenne szavazást kiírnod,többen szavaznak, mint kommentálnak.
28. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 19:51
Nem. Szerintem nevetséges ötlet.
2022. ápr. 5. 19:18

Én nem lennék "vevő" rá.


Szerintem Magyarország kicsi ehhez.

26. birebora (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2022. ápr. 5. 18:59

Amit felsoroltál 290 ezer egy alkalomra.

Vannak kételyeim:)

25. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 18:23

Ruhákkal együtt el tudom képzelni. De ha ismerős körbe megyünk, ott úgyis tudják, hogy 130 ezres ruhát és 90 ezres táskát, 70 ezres cipőt megengedhetnék-e magamnak.

Ha teljesen ismeretlen körben kell megjelenni, oda sokan kikölcsönöznék, mint a menyasszonyi ruhát.

2022. ápr. 5. 18:12
Szerintem nincs ennek jövője.
23. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 18:01

Szerintem lenne igény rá.

Koktélruhákhoz, alkalmi viseletekhez.

Sok olyan kispénzű ember van, akinek néha meg kell jelennie egy puccos esküvőn, egy munkahelyi rendezvényen.


Ruhakölcsönzők nem tudom tartanak-e az öltözékhez illő kiegészítőket, táskát. De nem biztos, hogy az az ügyfélnek is tetszik.


Biztosan meg van erre is a kereslet, az igény.

22. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 17:51
Szeretem a luxit magaménak tudni. Ami megtetszik, azt megveszem.
21. vigyefene (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2022. ápr. 5. 17:46
Azt hiszem én sem láttam milliárdosokat ott.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2022. ápr. 5. 17:44
Ez a 'luxi kategóriában alsó még.
19. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 17:36

Engem hidegen hagyna ez a lehetőség.

Nem érdekelnek a táskák, a márkák, fel sem ismerem a márkákat.

Ha táska mániás lennék, szerintem akkor sem kölcsönöznék, inkább megvenném.

2022. ápr. 5. 17:35

Nem.

Ha nagyon vágynék ilyesmire,összespórolnám az árát.

De idegen tollakkal nem ékeskedem.Egyrészt,a ruháim,ékszereim nem a luxus kategóriát képviselik,nem lenne harmonikus ezekhez valami ordítóan luxy táskát passzintani.

Másrészt,tiszta ideg lennék,hogy ellopják,elrabolják tőlem,vagy véletlen valami kárt teszek benne.

És,visszaadni is vacak érzés lenne,ha már kipróbáltam,milyen egy ilyen darab.

Bár,hova használnám?Munkába,a vonaton villognék vele,vagy amikor átmegyek a boltba vásárolni?Esetleg egy családlátogatáson páváskodnék a szüleim előtt?

Nem én vagyok a célcsoport.De hogy kik?A celebcicákat,blogger-vlogger-influencer csajokat biztos szponzorálják a márkák,a feltörekvő aranyásók meg vesznek egy jobb utánzatot,vagy esetleg olyan pasihoz törleszkednek,aki megveszi nekik.

2022. ápr. 5. 17:34

Kölcsönző?

1 hét/hónap múlva visszaviszem, és?

Szerintem hülyeség:)

16. vigyefene (válaszként erre: 15. - Libikóka)
2022. ápr. 5. 17:24
Hazudtak.
15. libikóka (válaszként erre: 14. - Vigyefene)
2022. ápr. 5. 17:22

Hát az nem:))Na van még,,csak ennyit használok.


Egy Birkin táska oldalon azt írták hogy jobb befektetés mint az arany..:))

14. vigyefene (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2022. ápr. 5. 17:17
2 nem sok helyet foglal otthon sem.
2022. ápr. 5. 17:16

Még pár kép.

[link]

12. libikóka (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2022. ápr. 5. 17:14

Imádom a táskákat de csak messziről,,legalábbis az ilyen kategóriát.

Valósan 2 db-ot használok:))téli /nyári

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook