Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itt valaki, aki asztmás gyerekkel van ápolásin? fórum

Van itt valaki, aki asztmás gyerekkel van ápolásin? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
32. pzm3 (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 13:05
Milyen betegségre adják meg ha asthmára nem?
31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Pzm3)
2014. jan. 20. 12:51
Ok..csak olyan érdekes,hogy enyhébb betegséggel még most vannak akik megkapják...
30. pzm3 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 12:48

"akkor ez is pofára megy vagy pénztárcára..."


Ezzel nem értek egyet,anyuméknak a pénztárca sajnos üres,hogy pofára ment volna kötve hiszem,hugimnak mégis meghosszabította a pulm.. a tartós beteg státuszát.

2014. jan. 20. 12:33
DE,ha már elvették a pénzeket,legalább az utazásit hagyták volna meg,mert nekünk így 6000ft az utiköltség,ha kontrollra megyünk....3 havonta azért kicsit húzós....
28. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 22. - MÁRKATA)
2014. jan. 20. 12:22
Próbáljatok elmenni Debrecenbe, a Kenézybe, dr. Gönczi Ferenchez. Ritka jó és lelkiismeretes gyermek tüdőgyógyász.
27. Picipötyi (válaszként erre: 25. - Éva82)
2014. jan. 20. 11:21

A legjobb megoldás az lenne,ha nem lennének beteg gyerekek, de sajnos ez lehetetlen. :-(

Erre sajnos nincs igazán jó megoldás. De sajnos látom azt is, hogy ezek ellenére még mindig van olyan személy, aki ki tudja brunsztolni a gyerekének a kedvezményt, pedig nem járna neki, mert nem olyan beteg. Így pedig nehéz igazságosnak lenni!


Sokszor amikor megtudják, hogy asztmás, kruppos a 2 gyerek, elkezdenek szörnyülködni..... Én ilyenkor mindig azt mondom "csak" asztmás..egészséges, nem szellemi és testi fogyatékos egyik sem.... és én ennek örülök!!! Lecarom, hogy mit vesznek el....már szerencsés lehetek, hogy van munkám, szeretem és így a gyógyszerre is futja valahogy.

A nagylányom még szívbeteg is..sosem fogja kinőni, lehet, hogy majd műteni kell.....de más baja nincsen! Nem kell pelenkáznom, tolószékbe tologatnom..... és ez a fontos.

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Éva82)
2014. jan. 20. 11:12
Mondjuk egy bizottság,mint a rokkant nyugdíjasoknál....bár mindegy,ez így sehogy sincs rendjén...
25. Éva82
2014. jan. 20. 11:05
De most komolyan nem bántani akarlak benneteket, de mégis, szerintetek mi lenne a jó megoldás???? Ha ti írnátok a törvényt/jogszabályt, mit tennétek, hogy ne legyen csalás, tényleg csak a beteg gyereknek járjon kedvezmény, és milyen kedvezmény? Van olyan 16 éves VACTERL szindrómás beteg tanítványom, akinek az anyukája dolgozik, méghozzá elég keményen. Sosem panaszkodik, pedig pontosan tudja, hogy az ő gyereke sosem fog felnőni. Most is febr. 10.-én egy olyan szívműtéte lesz, aminél 70%-os a halálozási arány. Ők sem igazán kapnak semmit, csak emelt csp-t. Mi lenne erre az igazságos megoldás?
24. Picipötyi (válaszként erre: 22. - MÁRKATA)
2014. jan. 20. 10:52

Igen.....sajnos az orvosoknak nem elég beteg az, aki nem tölt félévet kórházba......:-( Az hogy tthon befullad és nem győzöd fújkálni, meg inhalálni, az Őt nem érdekli!!! Nekem anno azt mondták, hogy mivel 1 évben nincs kórházban minimum 6 x 2 hetet, ne is álmodjak róla. Amikor mondtam, hogy nem tudok elmenni dolgozni, mert állandóan befullad - egyedül neveltem - azt mondta a nagy svábhegyi doki, hogy - szó szerint idézem: "Egyéni problémája"!

Hát köszönöm szépen.... Olyan mintha az Ő zsebükből kéne kifizetni a pénzt :-(

2014. jan. 20. 10:48

Sziasztok!


A törvényt sajnos nem érdemli, hogy beteg e vagy sem. Mivel ez már népbetegség, nem lehet tartósan beteg.... ja hogy a gyógyszerek egy vagyonba kerülnek......kit érdekel??? Nekem 2 gyerekem is asztmás, kruppos. November végén kaptam a papírt, hogy már nem jár, mert "állapotjavulás" történt.... De akkor minek is kell szednie a gyógyszereket?????? A másik gyerkőcnek májusban jár le, de valszeg tőle is elveszik.

Ez van, sajnos! Ha beteg gyereked van:? Old meg! Bár szerencsések lehetünk, hogy "csak" ennyi..és nem szellemi vagy testi fogyatékos!

Ja ás mi is járunk magánrendelésre 2 gyerekkel + a sima rendelésre is..... és marha jó orvosom van. Ő adta vissza papírt is, miután pesten azt mondták, hogy hát ez már nem jár, mert nincs semmi baja... szerencsére leköltöztünk vidékre és ott a doktornő egy sima vizsgálat után visszavette....mondván 1 kör futás után nem bírt fújni, ez a gyerek nem egészséges.... bár már 16 éves lesz, lehet, hogy ezért nem kapta már meg... ez van.

2014. jan. 20. 10:47
Mi nyiregyházára járunk szakrendelésre.Azt mondta a dokinőnk senkinek nem hosszabítja mert nincs hálistennek olyan "beteg"gyerek aki hozzá jár ,hogy járna neki tovább! :(
21. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Dorkadorka)
2014. jan. 20. 10:38
Ez magán..de csak szekrendelésen tölthet ki papírt...azt mondta augusztusban hogy egész borosodban 1 gyerek maradt tartós beteg státuszban..az asztma miatt....nagyon beszigorították.
2014. jan. 20. 10:37
Nem tudom mért kell a pénztárcát emlegetni.Ha egyszer beteg az a gyerek ellehet a pénzed ugysem gyógyul meg a pénzedből.Pontosan erről beszélek,hogyha elmész dolgozni(ha van hová) és egy hónapban 2 hetet beteg az a szerencsétlen gyermek mit is csinálsz vele???
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Dorkadorka)
2014. jan. 20. 10:37

Nekünk 6 gyógyszerünk van....és betegen született....és mi így nem kapjuk meg.

Lábán nem bírt menni a lányom,sipolt,fulladt,akkor azt mondta a doki hogy nem beteg...akkor váltottunk orvost....lehet most is azt kéne,mert ha nem beteg,akkor ne szedjen gyógyszert sem..márpedig beteg...és ezt mindenki tudja,de a törvény az törvény...

2014. jan. 20. 10:34
Ja,és nem akarok okoskodni,de nem tudtok orvost váltani? Esetleg magándokihoz menni,vinni az összes papírt.
17. dorkadorka (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 10:33

Pofára sajnos,legalábbis nálunk :-(

Én sem vagyok szimpi a drnőnek,de kiharcoltam a papírt.Rendszeresen járunk 7 éve a pulmonológiára,rendszeresen váltom ki a gyógyszereit.Rendszeresen viszem a háziorvoshoz,ha befullad,nekünk is 3 rendszeres gyógyszerünk van,és így sem akarta meghosszabbítani.2 hete kb volt az a nagyon ködös idő,csóri gyerek befulladt elég csúnyán,és uccu,gyorsan elvittem a pulm-ra,soron kívül,hogy nézze már meg a gyereket,hogy ennyire fullad.És így kaptam meg a hosszabbítást.

Én pénzt sosem adtam a dokinak.

16. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Dorkadorka)
2014. jan. 20. 10:25
Az én lányom is keményen asztmás,fullad rendesen,50%-ot fújt és nem kapom meg tovább a gyest és csp-t...akkor ez is pofára megy vagy pénztárcára...
15. dorkadorka (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 10:24
De igen jár,pont ezt írtam.Decemberben voltunk a pulm-on,akkor azt mondta a szakorvos,hogy nem indokolt és nem kapom meg a gyes hosszabbítást. Januárban elintéztem az ápolásit,már majdnem beadtam a papírt,amikor a gyerek befulladt.Visszamentem a pulm-ra és akkor meghosszabbította a gyesem a pulmonológus.
14. Éva82 (válaszként erre: 12. - MÁRKATA)
2014. jan. 20. 10:23
Szabolcs-szatmár-bereg megyében élünk, az ország egyik legelmaradottabb vidékén. A férjemnek is, és nekem is állandómunkahelyünk van, és dolgozunk, napi sok órát. Van egy egészséges lányunk, semmilyen támogatásban, segélyben nem részesülünk, napi 499 ft az ovi térítési díja. Én asztmás vagyok, állandó gyógyszereket szedek már több, mint 10 éve. Hidd el, nem bántani akar senki, de hosszú távon ennek az országnak jobb lenne, ha mindenki dolgozni menne, és nem a segélyeket, ápolásit szorgalmazná...
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Dorkadorka)
2014. jan. 20. 10:19
Ez megint más....ha ennyire beteg a gyerek...de neked gyest hosszabbítottak..ápolási nem jár....jó lenne ha az orvosok nem hazudnának tovább és valós adatok alapján töltögetnék a papírokat,mert jelenleg ezek miatt szívnak sokan...
2014. jan. 20. 10:18
Nagyon szépen köszönöm a pozítív illete negatív hozzászólásokat.Nem tudom ti hol laktok és azt sem hogy van e ott munkalehetőség.De itt ahol én lakom sajnos semmi.Közmunka!Persze,hogy keresek de a semmiből próbáljatok már találni valamit!Az ápolásira már csak végső elkeseredésemben gondoltam.Ugyanis a gyes után nem jár 3 hónapig semmi.És mint ti is tudjátok a gyógyszer nagyon sokba kerül.Azt nem tudom miből fogom kiváltani. 5 állandó gyógyszere van a kisfiamnak!Köszönöm szépen az együttérzest.Ja és még annyit hogy volt az a bizonyos aláírásgyüjtés.Én abban is részt vettem.Nem ülök itthol a seggemen és várom a jó szerencsét,hanem igenis keresem a legjobb megoldást...
2014. jan. 20. 10:16

Jár.A háziorvos tölti ki a papírt.Ha rendszeresen jártál a gyerekkel szakorvoshoz,akkor megcsinálja a papírt a házidoki.Én is így jártam,hogy nem hosszabbította meg a szakorvos,kitöltötte a papírt a háziorvos de annyira rossz volt a gyerek állapota,hogy visszamentünk a pulmonológiára és végülis meg lett hosszabbítva a gyesem.

Esetleg aki nem hiszi,annak fel tudom rakni a képet,miszerint ki van töltve a papírom az ápolásiról.

10. Éva82 (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 10:10

big like!!!!


Az asztmás gyermek óvodába/iskolába fog járni. (és már miért ne járna????) Az ápolásihoz fogják kérni, hogy az óvoda/iskola nyilatkozzon, hogy szerinte szükséges-e az otthoni ápolás. Konkrétan, ha az intézményben napi 4 óránál többet tölt a gyermek, akkor nem jár az ápolási. Több ilyen kérelmet utasítottunk el a suliban az elmúlt időszakban, ahol a betegség súlyosabb volt, mint az asztma. (fogyatékos gyermekek számára fenntartott intézményben dolgozok)

9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Pzm3)
2014. jan. 20. 09:57
1 év azért hosszú idő.....mégha próbálkozva is,de munka van...tartós beteg gyes mellett meg korlátlanul lehet dolgozni..nem tudom mit csináltak eddig....
8. pzm3 (válaszként erre: 7. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 09:54
Egyet értek...Az meg sem fordul a fejükben,hogy esetleg dolgozni menni...Egyből csak a hogy lehetne otthon maradni.
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Pzm3)
2014. jan. 20. 09:49
Én tudom,hogy nem.....ezen vagyok kiakadva,hogy sokaktól elvették a pénzeket,és további "ingyenpénzt"akarnak,munka helyett...és nem bántásból....tudom,hogy egyszerű út az önkormányzathoz bemenni,és kérni...de ami nem jár az nem jár....nem hőbörögni kéne,hanem a megoldásom agyalni,hisz volt rá 1 év.....
2014. jan. 20. 09:46
asztmára tuti nincs ápolási!!!!
5. pzm3 (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2014. jan. 20. 09:45
Szerintem sem...
4. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - MÁRKATA)
2014. jan. 20. 09:44
Erre nem jár ápolási...
3. pzm3 (válaszként erre: 2. - MÁRKATA)
2014. jan. 20. 09:44

Ha elveszik az emelt családit és a gyest,kötve hiszem,hogy az ápolási járna.Ha az asthma olyan mértékű,akkor az sem kizárt,hogy meghosszabbítják

a tartós beteg státuszt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook