Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van ilyen táblázat? (Ételek emésztési ideje) fórum

Van ilyen táblázat? (Ételek emésztési ideje) (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 12. 14:26
Ha van akkor linkeld be léccci, nekem is kellene:)
2021. márc. 12. 14:02
Van aki meg éhgyomorra nem bír gyümölcsöt enni, mert ég a gyomra tőle.
2021. márc. 12. 10:35
Nincs ilyen. Ha lenne is, nem alapanyagokat eszünk, hanem komplett ételeket. Sok mindentől függ, miből mennyit teszünk bele, mennyire főztük-pároltuk, olajos, zsíros, rostos stb.
2021. márc. 12. 09:57

A "Testkontroll" szerint a gyomor az emésztőnedveket az egyes ételek fő alkotó eleme szerint állítja elő. Ezért ez a fajta súlycsökkentő módszer azt mondja, hogy.

- valóban gyümölcsöt csak önmagában együk

- a zöldségek emésztési ideje 2 óra

- túlnyomó részt ch-s kaják.. 3 óra

- túlnyomó részt feh. alapúak 4 óra

Éppen ezért akár tészta, akár hús, kizárólag csak zöldséggel, de együtt soha se együk őket.

Ha mégis, akkor a következő étkezéssel 8 órát kell várni!!


[link]

2021. márc. 12. 09:29

Elvileg gyümölcsöket csak magában szabad enni mert ezeknek a leggyorsabb az emésztési ideje és ha valami olyannal ennénk ami tovább van a gyomorban, az puffadás hoz vezet.

Ezért jó volna tudná hogy melyik étel mennyi időt van kb a gyomorban, hogy úgy társítsam őket.

Kerestem a neten de nem találtam hogy egyes ételek mennyi időt vannak a gyomorban. Csak ételcsoportokta írja, pl gabona vagy zöldségek, de külön pl hogy köles vagy cukkini úgy nem. Ez azért fontos mert nem minden zöldségnek azonos az emésztési ideje. Számos cikkben utalnak rá, de ilyen összefoglaló táblázatot még sehol sem találtam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook