Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyagcsere / emésztési zavar? fórum

Anyagcsere / emésztési zavar? (beszélgetős fórum)


21. katja05 (válaszként erre: 18. - VersEmber)
2018. aug. 7. 09:03
Szia! Én ezt is el tudnám fogadni! A legjobb lenne ha elég lenne vm agyturkász a problémáim megoldásához. Csak nem igazán hoszek benne, hogy ilyen tüneteket képes az agy produkálni.
20. katja05 (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2018. aug. 7. 09:02
Hallgatok rájuk, mert az orvosok nem mondanak szinte semmit, ők nem látnak semmi kórós elváltozást, így szerintük nincs gond... és ezzel el van intézve...
19. katja05 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. aug. 7. 08:59
Szia! Szeretném, ha Neked lenne igazad. Ezt olvastam én is. Viszont ha kitágulhat (divertikulózis, megacolon), akkor miért ne nyúlhatna meg? Az orvos is úgy adta elő nekem, h “ha ez eddig is ilyen volt” akkor nincs gond.
18. VersEmber (válaszként erre: 1. - Katja05)
2018. aug. 6. 02:13

Bocs, a csapos hozzászólhat?

Semmi szervi baj nincs.

Csak a fejben van kis gondolati probléma.

17. Amaunet (válaszként erre: 1. - Katja05)
2018. aug. 5. 23:01

Jól gondolod. Ez nem egy orvosi oldal. A te problémádat még senki nem élte át. Az a tied, így egyedi is. Nem kéne az önkéntes diagnosztákra hallgatnod.


Ha bizonytalan vagy, kérdéseid vannak, azt az orvosoddal kéne megbeszélni.

Gyűjtsd össze a kérdéseidet, és legközelebb tedd fel az orvosodnak. Addig ne lépj ki tőle, míg érthetően el nem magyarázza, hogy mi történik veled!

16. Guruljka (válaszként erre: 11. - Katja05)
2018. aug. 5. 21:15

De hát ne viccelj már, a bél nem nyúlik meg.

Veéleszületetten hosszabb lehet az átlagnál.

Nézd csak:

[link]

2018. aug. 5. 21:12

Szia!

Mindenképpen érdemes lenne probiotikumot fogyasztanod.

A felmérések alapján a hasznos bélbacik mennyisége a magyar lakosságnál a szükséges szintnek a 12%-a csak, ami nagyon sok probléma forrása. A szervezetünk hasznos bélbacikkal, probiotikumokkal való megerősítése ezért nagyon fontos.Mindehhez viszon érdemes minőségi probiotikumokat választani.Sajnos elég sok olyan kapható, ami nem sokat ér.

Jobbulást!

14. ariana (válaszként erre: 13. - Katja05)
2018. aug. 4. 12:04
Felfúvódást is okozhat az ételintolerancia, nem feltétlen hasmenést.Az ember változik, bármikor kialakulhat ilyesmi.
13. katja05 (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2018. aug. 4. 10:54
Ezt már más is felvetette, csak én azért nem gondolom, mert ugye attól pont az ellenkezőjét, hasmenést szokott kiváltani. Pro-és prebiotikumokra már én is gondoltam. Mindenesetre köszi a tippet!
12. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Katja05)
2018. aug. 4. 10:48
Akkor a második tippem nekem is valamilyen ételallergia. Esetleg tarthatnál egy probiotikum kúrát.
11. katja05 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. aug. 4. 10:38
Hát annyit mondott a doki, h ha ez eddig is ilyen volt, akkor nincs baj. De ezt meg ugye nem tudom, h eddig milyen volt. És én pont amiatt aggódom, h ott történt vm elváltozás.
10. katja05 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. aug. 4. 10:37
Szia! Eddig is ettem rostokat, mint azt alább is írtam. De azért ez hasznos infó, tetszik ez a táblázat, köszi! :)
9. Guruljka (válaszként erre: 1. - Katja05)
2018. aug. 4. 10:36

Ami azt illeti, végül is nincs "kötelező szabvány" a napi mennyiségre.


Én a helyedben nem aggódnék. Hogy a vastagbél talán kicsit hosszabb az átlagnál, az sem probléma, ha a béltükrözésen egészságesnek találták.

8. katja05 (válaszként erre: 4. - PöttyösPanka)
2018. aug. 4. 10:32
Szia! Köszi hogy segíteni próbálsz! Ettem rostot eddig is bőven... zabkása, zabkorpa stb. Tényleg ijesztő h ezek sem használnak. Voltam orvosnál, de mindegyik csak azt mondja, h étkezzek egészségesen. De ez eddig is megvolt.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Katja05)
2018. aug. 4. 10:29

Az a baj, hogy a zöldség és a gyümölcs nem elegendő rost.


[link]

6. katja05 (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 10:24
Szia! Köszi a hozzászólást! Voltam UH-n, ott nem találtak semmit...
5. katja05 (válaszként erre: 2. - Ariana)
2018. aug. 4. 10:23
Szia! Köszi a hozzászólást! Egészségesen étkezem, edigg is így tettem gyümölccsel, zöldséggel, rosttal, plusz sportolok. Ennek ellenére alakult ki ez a dolog. Egyrészt pont ezért is vagyok elkeseredve, hogy ennéltöbbet mit tehetnék az egészségemért? Tejet elhagyni próbáltam. Taln van némi köze a dologhoz, de leginkbb nem @z a baj...
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Katja05)
2018. aug. 4. 08:39
Eszel elég rostot? Szerintem először próbálj ki egy rostdús, egészséges, kiegyensúlyozott étrendet, és ha semmi sem változik, akkor keresd fel az orvost.
3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Katja05)
2018. aug. 3. 22:26
Hasi ultrahangon voltál? Epéd rendben? Az is okozhatja.
2018. aug. 3. 21:08
Egyél többet, sok gyümölcsöt , zöldséget, hogy legyen "produktum". Azt meg hogy estére megnő a hasad lehet vmi ételintolerancia okozza.Próbáld ki ne igyál tejet, hátha az a bűnös.
2018. aug. 3. 17:20

Sziasztok!


Tudom, hogy ez nem orvosi oldal, de hátha voltak valakinek hasonló gondjai, tapasztalatai.


Az alapproblémám az, hogy április óta jelentősen lecsökkent a székletem mennyisége, és estére mindig "terhes" hasam nő. Voltam vastagbéltükrözésen, ahol annyit mondott az orvos, hogy a vastagbél hosszú és kanyargós, illetve (mivel féltem, hogy vm tágulatom van), hogy mindenhol egyforma vastagságú, de azt mondta, ez egy olyan bél, mint amilyeneket ő általában látni szokott.


Tehát a diagnózis: elongált colon, kanyargós sigma


Kapott valaki hasonló diagnózist? Volt belőle problémája?


Ami még furcsa volt, hogy a tükrözést megelőző béltisztítás során is nagyon kevés "produktum" távozott belőlem, viszont azt mondta az orvos, ennek ellenére a vastagbél tiszta volt. Szal ezek alapján lehetne akár emésztési probléma is?


Jajj nagyon el vagyok keseredve, hogy mi bajom lehet... Ha valakinek voltak hasonló tapasztalatai, legyen szíves megosztani velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook