Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van halál-kultúránk? fórum

Van halál-kultúránk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. jan. 20. 23:17

Most találtam meg ezt a topicot. Juniperus, nagyon igaz dolgokat írsz! Eszembe jutott, amit nemrég írtam be a Minek örültél ma? topicba. Bemásolom ide:


Tegnap éjjel elhunyt a nagymamám. Nekem több volt, mint egy átlagos nagymama... Éveken át nevelt bennünket anyám halála után...

Órákon át agonizált, láthatóan fájdalmai voltak. Végül elment.... Az utolsó pár perce viszont hihetetlen megbékélt volt, nyugodt, lélekemelő. Ki merem mondani, hogy szép. Méltósággal sikerült elbúcsúznia, s ennek ma tudtam örülni.

Bár az utolsó óráinak kínlódását sose kívánnám senkinek, a legvégső 10 percet annál inkább. Annyira "más" volt...

1. 278c85ecf4 (válaszként erre: 2. - Juniperus)
2006. dec. 8. 19:27

Szia!

"Jó" a téma, de a választ szerintem meg is kaptad azzal, hogy nem jött egy hozzászólás sem!

Ez egyszerűen az emberek többségénél tabu! Nem tudják kezelni, nem tudnak, és nem is akarnak beszélni a halálról!

Ne értse félre senki, ez nem bántás akart lenni! Ez egy hiányosság! Hogy nem készítenek fel minket arra, hogy hogyan kell kezelni az ilyen helyzeteket, illetve mi vár ránk!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook