Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van-e valami jele annak, ha nem megfelelően tapad a vakolat a plafonon? fórum

Van-e valami jele annak, ha nem megfelelően tapad a vakolat a plafonon? (tudásbázis kérdés)


12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. jún. 25. 18:08

Hajszál repedések is jelezhetik, hogy válik el a téglától, menyezettől, netán vékony porréteg csordogál belőle. Az éptől eltérően üres kongóhangot ad.

Egy régi munkahelyemen olyan volt, mintha homokot engednénk a tenyerünkből ki, ebédidőben , amikor üres volt a szoba két íróasztalt borított be.

Tehát, ha nem vagy benne biztos, inkább nézessétek meg.

11. Piroska52 (válaszként erre: 10. - F4e7e8321e)
2019. jún. 25. 17:02

akkor adtuk el a lakotelepi lakást,és mire elköltöztünk volna sorban szakadt le a plafonról a vakolat,

mind a két szobában,meg a fürdőben,

előzőleg a felső szomszéd,jól eláztatott minket,

még a konyhaszekrényben a tányérban is állt a viz,

10. f4e7e8321e (válaszként erre: 8. - Piroska52)
2019. jún. 25. 16:41

Jézusom.

Szerintem tuti szívbajt kaptam volna. :)

9. f4e7e8321e (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2019. jún. 25. 16:40

Értem, hát ez egyben volt...

Rendesen látszott a peremén, hogy porózus és nem rétegekben. :/

2019. jún. 25. 16:28

na,képzeld el,a miénk akkor szakadt le a szoba sarkában,amikor a ,,,Phychót,,,néztük,

azt hittem ott kapok szivrohamot,

7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - F4e7e8321e)
2019. jún. 25. 15:37

Az szokott leginkább elválni és lehullani, amit egy nekifutásból, vastagon raktak fel.

Ha rétegekben, megvárták szépen míg egy-egy réteg megszáradt, és utána a következő vékonyabb réteg... mint a zserbó-szelet :)) az nem igazán szokott hullani.

2019. jún. 25. 15:34

Köszi szépen a válaszokat!

Mindenképpen megnézzük mostanában szerintem.

Sem púposodás, sem folt nem látszik, de nagyon nem hagy nyugodni.

Arra gondolok, hogy mi van, ha mégis leesik. Próbáltam megsaccolni milyen sérülést okozhat, de inkább nem agyalok rajta.

Nem is gondoltam, hogy ilyen vastagon vakolják a plafont néhol.

2019. jún. 25. 15:21
Érdemes lenne még az idén nyáron átkocogtatni, és ebben a forróságban tisztességgel meg is száradna az új, ha úgy gondoljátok.
2019. jún. 25. 15:03
Mitől hullhat? Ha felülről valamikor beázott és megszáradt. Lehet sárga (ázás után, vagy penészedés, gombásodás), vagy rozsdafoltos (ha a fal esetleg salétromos) is. Nem esik le, csak ha jól kiszárad. Szokták partfis-, seprűnyéllel erősen ütögetni. Nem kong, hanem tompa üreges hangja van. Bizony jobb esetleg létráról éles késsel megkapargatni, ha valahol fellazul látjátok, hogy le is eshet, vagy csak a kés kezdte ki. Persze csak ha régen lett vakolva, és nem egy új kezelt felület.
3. whiteswan (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. jún. 25. 14:52

Szia.

Nem kérdezel hülyeséget. Nálunk is volt ilyen. Ami látszott: púposodott és repedt is. Aztán a szakember felújításkor megkocogtatta, alányúlt spaklival és úgy hullott, hogy öröm volt nézni...

2. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. jún. 25. 14:28
Még kell kopogtatni. Ha kong az le fog esni előbb-utóbb! Elszíneződés nem jellemző, inkább púposodik.
2019. jún. 25. 14:10

Sziasztok, mit gondoltok?

Lehet valami jele (repedés, elszíneződés) annak, ha leválni készül a vakolat?

(Belátom, hogy van vicces oldala is a kérdésnek, de én most komolyan kérdezem).

Ahol most lakunk, ott tavaly leszakadt a 2 cm vastag vakolat az előszobában, kb. egy m2-nyi helyen.

(ekkor még nem laktunk itt, csak a maradványokat láttam).

Azóta beköktöztünk és én félek folyamatosan. Van gyerek is, főként miatta nem szeretném, bár én sem akarok arra ébredni, hogy beterít a törmelék.

Férjem szerint nem lesz semmi -néhány helyiségben átnézte és már festettünk is -, viszont pont a hálóban még nem.

Mostanában minden este eszembe jut, hogy mi van ha...


Gyerekkoromban vendégeskedtünk valahol és Anyukám hívott, hogy azonnal menjek oda (már nem emlékszem miért). Ahogy felálltam a bőr garnitúráról, ugyanígy leszakadt a vakolat.

Olyan sérülést okozott a vastag bőr kárpitban, hogy ha az rám esett volna, lehet, hogy most nem kérdeznék ilyen hülyeségeket. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook