Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Váltsam valóra az álom nélküle? Mi a helyes döntés? fórum

Váltsam valóra az álom nélküle? Mi a helyes döntés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
73. a2571c53fb (válaszként erre: 59. - 3c8d5fc874)
2013. ápr. 7. 09:38

Ha én szeretnék külföldön dolgozni, akkor azért másképp kezdenék hozzá.


Először eldönteném, hogy melyik ország melyik város. megnézném az álláshirdetéseket, így tudnám, hogy munkámért kb mennyit kaphatok. Megnézném, hogy ott mennyibe kerül egy lakásbérlet. Mivel tudom, hogy melyik ország, így kb azt is tudom, hogy ott kint mennyibe kerül a megélhetés, de ha nem tudom, akkor megkérdezném a neten egy kinti magyartól. Ha ezek után is úgy látom, hogy megéri és rendelkezem elegendő nyelvtudással, akkor hozzákezdenék az egészhez. Kinti állásokra pályáznék.


..és sajnos van egy apróság. Ott is létezik kaució, munkádért is utólag kapsz munkabért, legalább egy hétig, már itt le kell foglalni a szállást, tehát sajnos kell valamennyi pénz, hogy egyáltalán el tudd kezdeni az egészet.


Kinti piszkos kapitalisták azért egy kicsit másképp gondolkodnak. Nem azt nézik, hogy hány éves vagy, hanem azt, hogy az adott munkát eltudod-e végezni vagy sem.

72. 3c8d5fc874 (válaszként erre: 67. - 06718ca650)
2013. ápr. 7. 09:19

Mérnöki diploma? Olvasd el ezt itt alább - a pasas papként, ügyvédként és orvosként is dolgozott.


[link]

71. 3c8d5fc874 (válaszként erre: 62. - 06718ca650)
2013. ápr. 7. 09:18
Ők kezdték:)
70. Csipkerózsika (válaszként erre: 65. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 6. 23:37
Megerősítem én is: nem jobb. Évek óta nem találok normális munkát - most már 3 szakmám van pedig - maximum a közmunkaprogramban. Pedig megyeszékhelyen lakom és fiatal vagyok.
69. Regin_a (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 6. 16:23

Miböl diplomáztál?

Tudod mennyi indulópénz kell ahhoz, hogy ismeretlenül kimenjél és munkát keress, lakást bérelj?

Mennyi idő altt tudsz elhelyezkedni szerinted?

Ismerősök csak ideig-óráig segitenek

2013. ápr. 6. 15:54
ezzel nem az volt a szándékom, hogy licitáljak, hogy itt mégis rosszabb. nehogy félre értsd.
2013. ápr. 6. 15:52
mérnöki diplomával. a feje tetején áll a világ, nálunk is olyanokat tudok mérnöki pozícióban, hogy nem is az volt a végzettségük.
66. 06718ca650 (válaszként erre: 65. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 6. 15:48
na ha már ott sem jobb semmivel, akkor valóban nincs ami engem itt tart. :) sajnálom, hogy ott sem fizetnek meg. én jelenleg a 49ezres, ennyiből meg lehet élni közmunkaprogramban melózom, és torkig vagyok vele.
65. 9d7907a17a (válaszként erre: 63. - 06718ca650)
2013. ápr. 6. 15:23
Én meg azt tapasztalom, hogy inkább a kelet-magyarországiak nem hiszik, hogy nyugat-Magyarországon sem jobb a helyzet. 33 éves vagyok, a középiskolai végzettségem szerint vendéglátós, nem alkalmaznak vele, mert !öreg! vagyok. Egészségturisztikai közgazdász diplomám van, több helyre megfelelne a városomban, de ott szakirányú végzettség nélküli protekciósok dolgoznak. Másfél évi hiába keresgélés után, protekcióval személyi asszisztens lettem egy pénzügyi cégnél (más településen). Bruttó 120.000Ft-os fizetésemnek a nettója 78.600Ft, a bérletem 11.900Ft, tehát 66.700Ft marad és legalább nem kell fizetnem a 6.660Ft-os egészségügyi hozzájárulást. Egyébként a társaság jó, a főnökség rugalmas, tehát a fizetést leszámítva jobb helyet nem igazán kívánhatnék.
2013. ápr. 6. 13:20
jut eszembe, és mi a garancia arra, hogy akármelyik itthoni mukahely biztos? csak úgy eszembe jutott. mert az én emberemé is biztosnak tűnik, évek óta, de egyre több és több a felelőssége, a főnökei kicsinyes nem is tudom mik, a fizetése meg itteni viszonylatban jó, de annyi a stressz és a veszély.
63. 06718ca650 (válaszként erre: 60. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 6. 12:54
a kulcsszó szerintem Kelet-Mo. nyugaton még mindig jobb a helyzet, mint itt. a fizetések is magasabbak, és sokszor nekem úgy tűnik nem is tudják elképzelni a másik félen, hogy mi folyik pl. itt Borsodban. eleinte mi is készültünk nyugatra, de onnan sem jeleztek vissza egy életrajzomra se.
62. 06718ca650 (válaszként erre: 59. - 3c8d5fc874)
2013. ápr. 6. 12:50
ha ő is pudingfejűzi őket, akkor mit vár. :)
61. 3c8d5fc874 (válaszként erre: 60. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 6. 12:05
Ühüm...valóban érdekes hipotézis...
60. 9d7907a17a (válaszként erre: 41. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 6. 11:13
Kíváncsi lennék, hogy mi a valódi oka annak, hogy el szeretnél jönni onnan ahol most vagy. Először azt írtad, hogy nagyon régi álmod a külföld, most már azt, hogy nyugat-Magyarországgal is beérnéd csak legyetek messze onnan ahol most vagy. Szóval lehet, hogy bennem van a hiba, de én inkább azt érzem, hogy neked szinte mindegy a hol, csak ne ott ahol most vagy, ennek pedig oka van.
2013. ápr. 6. 09:41

Kérdés, ha itthon nincs munkád akkor kint lesz-e?


Ha kint lesz meló, milyen meló lesz?


Ha mondjuk éltes mosónő, vagy szobalány válik belőled akkor mi a fenének volt diploma?


Nem tudom milyen nyelvet beszélsz, de ha megtanultál egy újabbat OTT, akkor ismét másik országba költöznél?


Ha az ő vágya az itthonmaradás és a család, az vajon miért másodlagosabb, mint a te ambíciód?


Ha fordított lenne a helyzet, marasztalnád vagy küldenéd?


A csajoknak abból a szempontból előnyük van, hogy ha találnak egy madarat, akinek kint már van némi egzisztenciája akkor nyerő a széria, mert beülsz a készbe és tudsz melót,társaságot,stb...keresni.


De ha kimész csak úgy "meztelenül" akkor nem lesz leányálom alapesetben és anyagilag is fel kell készülni.


Nem tudom hogy állsz pénztartalékkal de ha egymagad vágsz bele akkor gyűrj a zsebedbe legalább egy fél millát.


Mivel tiéd a házimunka és övé a jövedelem, nem lesz könnyű mert házimunkáért nem adnak menetjegyet, sem szállást.Ő meg gondolom nem mondja, hogy: Itt van szívem 3000 euro és jó utat!


Mindazontúl azt mondom, hogy a kérdésedre újabb kérdéseket tettem fel és jótanácsot adni nem tudtam.


Annyi szent, sok évvel ezelőtt ha egy picit több eszem lett volna és nem tódul a vér az ágyékomba, már külföldön lennék.


Sok barátom él odakint és ott sincs kolbászból a kerítés.


A 15 éve brit állampolgár haverom még mindig "bevándorló" a pudingfejűek szerint - zonban a vállalkozása remekül pörög, neki bejött de van aki lógó orral jött vissza.


A "románok" közt van ilyen is, olyan is. Egy részük tisztességesen dolgozik, él és tanul - másik részük törtető és bármit megtesz, hogy elérje amit a fejébe vett.


Egyik sem megvetendő, csak elgonolkodtató - az "erdélyi vagyok" imázs ma már nem jön be, külföldön meg egyáltalán nem kajálják be.

58. Csipkerózsika (válaszként erre: 54. - Boldogliz)
2013. ápr. 5. 18:15

Nem hiszem, hogy nehéz ilyen embert találni, főleg 23 évesen.

Szerintem az ritkábban fordul elő, hogy valaki lehetőséget kap, hogy megvalósíthassa az álmait.

57. 06718ca650 (válaszként erre: 53. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 5. 17:23
teljesen megértelek. én 24 évesen diplomáztam. és úgy érzek mint te, csak én már 28 éves vagyok. igaz én melózok évek óta egy helyen, néha rövid megszakítással, közben egy nyelvtanfolyamot is elvégeztem. de szakmától távol melózok, ami az őrületbe kergetne ha hagynám, és most már annyi pénért, hogy azért máshol fel nem emelnék a sejhajukat. a fájó az, hogy tudom mire lennék képes, és nem akarom hagyni veszni az agyamat egy gyári szalagmelóban vagy ebben az irodai melóban. esetleg várj még egy rövid időt, hátha belátja hogy attól hogy van egy biztos, még nem biztos hogy jól jártok. meg nem is kell mindent felégetni magatok körül, ha bele is menne.
2013. ápr. 5. 17:17
mi pl. világot is szeretnénk látni, én szeretem a különböző kultúrákat, kíváncsi vagyok milyen a mentalitásuk odakint. aztán meg azt sem értem miért gondolják sokan hogy akkor minden kapcsolat megszakad a családdal, ha kiköltözik valaki? hazajönni haza lehet, sokféleképpen tarthatjuk a kapcsolatot, nem úgy mint 50 éve.
2013. ápr. 5. 17:03

Az embernek úgy kell megalapoznia az életét - leginkább 18-35 év közötti idôszakra gondolok -, amibôl a késôbbiekben szeretne megélni... Ha emellé még adódik egy jó társ, az már csak hab a tortán.

De ne tegye az ember a döntését függôvé egy másik ember miatt. Csak a saját életünkért vállalhatunk felelôsséget - már az amennyire lehetséges...

54. boldogliz (válaszként erre: 52. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 5. 16:59
Én nem is csak a pénzt emeltem ki. Sokkal jobban számít az,h van mellette valaki, akinek fontos és szereti. NEhéz ilyen embert találni. DE mondom,ez csak az én véleményem, mindenkinek más a fontos.
2013. ápr. 5. 16:59
annyira nehéz... 23 évesen még egy percet sem dolgoztam (csak alkalmi diákmunkáim voltak) és úgy látszik egy cégnek, munkaadónak sem kellek. Kiszolgáltatottnak érzem magam és feleslegesnek, a saját lábamra akarok állni. :(
52. Csipkerózsika (válaszként erre: 48. - Boldogliz)
2013. ápr. 5. 16:53

Ez nagyon szép felfogás.

Csak a fórumindítónak ezzel a gondolattal most épp ellentétes az, amiről úgy gondolkodott eddig, hogy "élete álma".

Szóval itt nem csupán a pénzről van szó.

51. Csipkerózsika (válaszként erre: 44. - 06718ca650)
2013. ápr. 5. 16:50
Én ilyet nem mondtam... :)
2013. ápr. 5. 16:48
most kicsit offolok, de bármily meglepő, vannak jócskán akiket nem csak a pénz motivál a külfölre költözéskor.
49. 06718ca650 (válaszként erre: 48. - Boldogliz)
2013. ápr. 5. 16:46
kicsit irigylem a felfogásodat.
2013. ápr. 5. 16:35

Nem olvastam végig a fórumot.

De én maradnék. Nekem is fontos a családom, nem hagynám itt őket semmi pénzért, mondom ezt úgy,h minimálbérért dolgozom és csak júniusig van szerződésem. Főleg ha van melletted valaki,aki szeret (ez nagyon fontos), és neki jól fizető, biztos helye van. Biztos fogsz munkát találni itt is. Depersze ez csak az én véleményem.

47. 06718ca650 (válaszként erre: 39. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 5. 16:35
ez a mi lenne, ha meg dolog olyan nem is tudom milyen. persze szerelemből is jöhet másik, de fel is dobhatom a talpam a következő percben, ki tudja mi lesz?
46. 06718ca650 (válaszként erre: 41. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 5. 16:33
és ajánlanám neki a nyelvtanulást, az mindenképpen hasznára válna. és még jól is jöhetne, ha mégis meggondolja magát.
45. 06718ca650 (válaszként erre: 41. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 5. 16:31
mi a szlovák határnál vagyunk, szóval átérzem a helyzetet. ha valóban olyan jó szakmája van, legalább elkezdhetne nézelődni másfelé. az is valami.
44. 06718ca650 (válaszként erre: 39. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 5. 16:28
szóval a nők nem gondolkodnak. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook