Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Váltsam valóra az álom nélküle? Mi a helyes döntés? fórum

Váltsam valóra az álom nélküle? Mi a helyes döntés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. c0dfe81001 (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 4. 17:45

Ez egy érdekes helyzet. :)


Nem túl jó, ha az embernek döntenie kell, hogy külföld vagy itthon. Mert, amikor nincs két ember között ebben egyetértés, akkor legtöbbször az is felmerül, hogy vele vagy nélküle.

Ha együtt maradtok, akkor valamelyikőtöknek fel kell adnia az álmait. Viszont így hosszútávon nem biztos, hogy lesz jövője a kapcsolatotoknak.


A párodnak stabil egzisztenciája van a hazájában, ami valljuk be, egyre ritkább. Ezt a "kiváltságos pozícióját" adja fel, és költözzön el az ismeretlenbe, nulla nyelvtudással, ahol semmi sem biztos? Menjen ki egy lánnyal és egy lányért, akivel nem is biztos, hogy együtt marad?

Aztán itt vagy te. A fiatal pályakezdő, friss diplomával, nyelvekkel, tervekkel, ambíciókkal. A te szempontodból az a kérdés szerintem, hogy szerelem, vagy önmegvalósítás? Illetve, hogy tényleg Ő az igazi?


Nagyon kényes téma. Én nem mernék neked tanácsod adni, hogy melyiket válaszd, és szerintem felelőtlenség is lenne, ha adnék. Viszont kívánom, hogy a számodra legmegfelelőbb döntést hozd meg, amit 5, 10 év múlva sem bánsz meg. :)

12. ittmost (válaszként erre: 5. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 4. 17:23

Gondolom,nagyon helyhez kötött ez az állása a párodnak..

Mi volna,ha középút lenne:Ausztriában keresnél munkát,a határ közelében,és arrébb költöznétek Magyarországon,úgy,hogy ő is,és te is be tudjatok járni dolgozni.

Aztán majd meglátod,hogy hogy alakul a kinti életed.

Szerintem ekkora áldozatot meg kéne hoznia érted,hogy odébb költözik valamennyivel-akár először albérletbe,pár hónapra,aztán majd kiforrja magát a helyzet.

11. megi04 (válaszként erre: 5. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 4. 17:07
Csak nem mindegy egy család centrikus embernél,hohgy a tántiék 20-200,vagy 2000km.re vannak tőle...
2013. ápr. 4. 17:05
Szerintem is menj. Egyrészt ha gyerekkorod óta ez volt az álmod, akkor ne add fel, legfeljebb ha nem tetszik külföldön hazajössz, de legalább megpróbáltad. Ha a párod igazán szeret, akkor elmegy veled, lehet, hogy nem rögtön, hanem ha látja, hogy komoly azután. Ha pedig nem megy veled, akkor lehet, hogy jobb is ha szétváltok. Ezt csak azért mondom, mert én bárhová utána mennék a szerelmemnek pl.
2013. ápr. 4. 17:05

Erre nincs helyes válasz..:( Igen,van olyan,akinek fontos a családja.(szülő,nagyszülő,tánti,stb)és Magyar akar maradni,Magyarországon.

És van,akinek mindez nem számít.(Nem elítélés képpen mondom,csak mint tényt!)

Azt tedd,amit a "szíved súg".Lehet,hogy valóban megbánod,ha itt maradsz,és nem mégy az álmaid után,de az is a pakliban van,hogy talál valakit,aki hasonlóan érez,mint ő,és a család a fontosabb.Te pedig gazdag melós leszel,aki hét nyelven beszél,viszont baromi magányos.:( Erre nem létezik jó tanács.:(

2013. ápr. 4. 17:04
Egyértelmű: az álom!
7. kisj
2013. ápr. 4. 17:01
Lehet, hogy mégsem vagytok egymás "igazijai".
6. Burkuska (válaszként erre: 4. - Burkuska)
2013. ápr. 4. 17:00
....vagyis én már itt(külföldön)vagyok:)
5. dreamer*.* (válaszként erre: 2. - Kitrákotty)
2013. ápr. 4. 17:00
Nem tud egy idegen nyelvet sem, még angolt sem. És neki már itthon van egy jól fizető állása, amit nem akar itt hagyni. Mi már együtt élünk, ezért volt furcsa az a kijelentése, hogy de hát neki itt van a családja. Nekem is:)
2013. ápr. 4. 16:59
Menj! Én mennék! Ha szeret,elkezd tanulni egy nyelvet és keres melót külföldön!
2013. ápr. 4. 16:57

Ha nem mégy el, egész életedben bánni fogod, és ôt fogod azért okolni, hogy nem indultál el.

Mindig fájni fog az elszalasztott lehetôség.

2013. ápr. 4. 16:56

a külföldön együtt miért nem opció?


meddig akar együtt élni a családjával?

2013. ápr. 4. 16:54

3 éve vagyunk együtt a barátommal, úgy érzem egymás Igazija vagyunk:) semmi konfliktus nincs közöttünk, csak egy kimondatlan komoly dolog van a levegőben. A helyzetünk a következő:

Engem egész életemben a nyelvek vonzottak, 3 idegen nyelven beszélek és még szeretnék új nyelveket tanulni. Pályakezdő vagyok, februárban diplomáztam és jelenleg munkát keresek, itt Magyarországon, azon belül vidéken. Együtt élünk, egyelőre úgy osztjuk meg a költségeket hogy az én részem a házimunka, az Ő része a rezsi, kaja. (Én is keresek valamennyit tanítással, abból tisztítószereket és egyéb fürdőszobai dolgokat veszek). Neki biztos, jól jövedelmező állása van itthon, több év tapasztalattal, viszont 0 nyelvtudással. Többször felhoztam neki, hogy mi lesz ha nekem nem lesz munkám, hogyan tovább? erre Ő: olyan nincs, hogy nincs munkám, ilyen végzettséggel. Hát de, van:) igaz még csak 3 hónapja keresek munkát, de ez a 3 hónap épp elég volt arra, hogy kezdjem feladni és feleslegesnek érezni magam. Minden vágyam kint élni külföldön, ezért tanultam, ez volt a gyerekkori álmom. De Ő nem jönne, ideköti a munkája, a családja (!). Mondja ezt úgy, hogy különköltözünk a szüleinktől.

Ti hogy döntenétek: egy boldog kapcsolat itthon, de szűkölködve, bizonytalanul vagy inkább külföldön, Nélküle, és ott sem biztos a megélhetés, de több a lehetőség mint itthon.

Köszönöm a válaszokat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook