Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Váltsam valóra az álom nélküle? Mi a helyes döntés? fórum

Váltsam valóra az álom nélküle? Mi a helyes döntés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
43. Csipkerózsika (válaszként erre: 41. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 5. 13:55

Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes megalkudni. Főleg mivel azt írtad, hogy gyerekkorod óta a nagy álmod kimenni. Ezért tanultál, annyi energiát belefektettél, hogy megvalósulhasson. És megvan a lehetőséged is.

Én a helyedben élnék vele. Ha valóban ez a férfi az igazi és neked bejön az élet kint, utánad mehet. Ha nem jön be, akkor visszajöhetsz hozzá. De hogy érte lemondj az egészről, hát nem tudom...

Én magamról tudom, hogy nagyon sokszor megalkudtam az életemben mások kedvéért - nem elsősorban párkapcsolatokra gondolok - és utólag már nagyon bánom, hogy magam elé, az én igényeim, vágyaim elé helyeztem bárkit is. Én ma már úgy gondolom, hogy SENKI nem ér annyit, hogy feladd magad. Ezt jól gondold meg kérlek.

2013. ápr. 5. 13:11
"Ragaszkodj az álmaidhoz, mert nélkülük az élet olyan, mint egy törött szárnyú madár, ami nem tud repülni"
2013. ápr. 5. 12:46

elolvastam az összes választ és köszönöm szépen mindet (persze jöhet még, mindenki véleményére kíváncsi vagyok):) Mi az ország keleti részén lakunk, közel a román határhoz, és el tudjátok képzelni, hogy mennyire kapkodnak a cégek friss pályakezdőkért, meg úgy általában is:)

Ismerek én is pár embert, aki úgy jött haza külföldről (Németo, Anglia), mint akit megpofoztak: nem erre számított. De nekem egy pár területen vannak ismerőseim, akiket régóta ismerek és tudnának segíteni, tehát nem lenne annyira bizonytalan az egész újrakezdés kint.

Most már eljutottam oda is, hogy költözzünk Dunántúlra, vagy ha nem is oda, legalább el innen messzire. A párom nagyon rátermett, ügyes és talpraesett férfi, nem hiszem hogy ne találna bárhol munkát, ráadásul több éves tapasztalata van. De sajnos kötött a munkahelye. És persze nem várom el, hogy miattam mondjon fel a mai világban és menjünk el, miattam. Akkor még annyink sem lenne mint most. Csak értitek, ha itt, keleten meg tud engedni magának egy kocsit, minőségi ételeket, ruhákat, akkor nyugaton még jobb lenne a helyzetünk. Én kiegyeznék egy Nyugat- Magyarországban is. :(

2013. ápr. 4. 22:12
2-3 évet ki kellene bírnia egy kapcsolatnak!
2013. ápr. 4. 22:05

Igen, ez bizony dilemma. Talán nem is neked kell döntened, eldönti majd az élet. Pl. hogy találsz-e munkát itt, vagy valami óriási lehetőség jön külföldről, illetve hogy a kapcsolat hogyan alakul.

Azoknak, akik azt mondták, hogy ők gondolkodás nélkül mennének a másik után üzenem: a férfiak gondolkodnak. Nagyon is. És egyáltalán nem elvárható egy férfitől (sőt senkitől), aki kemény munkával felépített egy stabil egzisztenciát, külön él az eredeti családjától, de jóban van velük és van baráti köre, hogy mindezt egy az egyben azonnal felrúgja a totál ismeretlenbe vesző jövőért, ahol kezdhet mindent a nulláról egy nővel, aki vagy az élete párja vagy nem...

Azért, ahol tart, nyilván rengeteget gürcölt és teljesen érthető, hogy nincs kedve csapot-papot csak úgy itt hagyni szerelem ide vagy oda. Mert abból is jöhet másik. És ez fokozottan igaz, minél idősebb egy férfi és minél többet ért el.

Más részről 23 évesen nem merném állítani, hogy olyan érett egy nő, hogy biztosra menjen, hogy aki mellette van épp, valóban az az élete párja és ezért lemondjon az álmairól. Esetleg később kiderülhet, hogy teljesen feleslegesen tette ezt és az elég kellemetlen...

Kompromisszumos megoldás meg itt nincs, amit itt említett valaki Ausztriával és a kettejük ingázásával kapcsolatban, hát az a legrosszabb szerintem. Az nem lenne jó senkinek sem és hosszabb távon egyáltalán nem élhető így egy kapcsolat.

Mindenesetre én azt tanácsolom, hogy ne mondj le az álmaidról senkiért. Esetleg később ezt nehéz lenne megbocsátani a másiknak és magadnak is. Fiatal vagy, férfi nagyon sok lehet még az életedben, de ha mégis az az igazi, akivel most vagy, akkor meg valahogy ki fog tartani a kapcsolat akkor is, ha megvalósítod magad, valahogy megoldjátok majd. Ha nem, akkor mégsem ő volt...

38. 06718ca650 (válaszként erre: 37. - Megi04)
2013. ápr. 4. 20:04
igen, ez valóban az.
37. megi04 (válaszként erre: 35. - 06718ca650)
2013. ápr. 4. 19:57
Hát akkor természetes!Sokan vannak így is.Elég szomorú ez,hogy családoknak kell szétszakadniuk,a puszta megélhetés miatt!:(
36. 06718ca650 (válaszként erre: 27. - Megi04)
2013. ápr. 4. 19:25
mi van? :) én is ilyen vagyok.
35. 06718ca650 (válaszként erre: 29. - Megi04)
2013. ápr. 4. 19:23
engem sem lehett volna elvontatni, sok sok évig. ide terveztük az életünket, a házunkat, a kis családunkat, aztán lófakszni nem lett belőle...van amikor hiába a szoros kötelék. :( a meggyűlölős helyzetet nem tudom elképzelni, de biztos van ilyen. tanácsot persze nem adhatunk, én is csak leírtam a történetemet. szerencsére minket a családunk is támogat, látják hogy csak tönkremegyünk itt.
2013. ápr. 4. 19:15

Ideiglenesen egy tavkapcsolat is kiprobalhato.

Az eldonti, mennyit er a szerelem,es persze az esely is megvan, hogy megtalald a azamitasaid, + tapasztalatszerzesnek is jo.

33. megi04
2013. ápr. 4. 19:12
(Osztán' majd egy döglött lófejet talál az ember az ágyában!!!!:D:D:D:)
32. megi04 (válaszként erre: 31. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 4. 19:10
Én éppen igazat adtam neked...:D
31. b486c9cf7d (válaszként erre: 30. - Megi04)
2013. ápr. 4. 19:08

Igen, persze ez altalanositas, igy akinek nem inge...

Amikor magyarokat telepitettek a svabok koze, ebbol voltak feszultsegek.

30. megi04 (válaszként erre: 28. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 4. 19:05
(Kicsit???)
29. megi04 (válaszként erre: 20. - 06718ca650)
2013. ápr. 4. 19:05

Ha így érzel,akkor természetes,hogy elakarsz menni.De nem mindenki érez így...És szerintem,zsarolás az,hogy:Jössz? Vagy megyek egyedül.Hiszen,akkor mondhatja a párja is,hogy maradsz velem,vagy menj egyedül,mert én,meg itt szeretnék maradni,ahol van munkám,és itt a családom is...Ezért írtam az elején,hogy erre a kérdésre,nem lehet tanácsot adni!

Persze,lehet azt mondani:Menj,valósítsd meg az álmodat!-csak hát léteznek érzések is,nem csak álmok!

Neked szerencséd van,a társad is rábólintott.De van olyan,aki nem bólint.Az álmok követése nem rossz dolog.De a szerelem feladása sem egyszerű.Mert mi van,ha oké,a barátja bólint,vele megy,aztán a családja baromira hiányzik majd,és meg gyűlöli érte..:( Ne felejtstd el,amit egy nő megadhat,azt egy anya nem adhatja meg.De amit egy anya megadhat,azt viszont egy nő nem adhatja meg.

Persze,van,akinek a családja "laza",és természetes a szétválás.Igen,ilyen is van,természetes.De van olyan,ahol szoros a kötelék.Nekem,ameddig anyu,és a tesóm élt,SOHA 6 ökrös szekérrel nem vontatott volna senki sehova! Ha akkor a fiúm(ma a férjem) azt mondta volna,hogy akkor elhagy,jó utat kívántam volna! Nem azt mondom,hogy nem bőgtem volna,de nem lettem volna képes,itthagyni a családomat.

28. b486c9cf7d (válaszként erre: 26. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 4. 18:56

Hozzateszem, svabok lakta telepules.

A magyarok kicsit primitivebbek, mint a svabok, elnezest.

27. megi04 (válaszként erre: 20. - 06718ca650)
2013. ápr. 4. 18:55
ENGEM nem érdekel,ki,milyen! Én szeretem a "románt" kínait,cigányt.Egyikkel sincsen bajom.De..néha szégyenlem,hogy Magyar vagyok.Kizárólag akkor,amikor szégyelnem kell a fajtámat,a fajgyűlöletért!:(
26. b486c9cf7d (válaszként erre: 24. - Megi04)
2013. ápr. 4. 18:55

Anno oda is koltozott romaniai magyar, ahol en laktam ezer eve es azota is roman Laci a neve (gondolom nem valtozott), nem lenezik, csak igy tudja mindenki, hogy kirol van szo.

Hangsulyozom, nem neztek le soha, csak egy ragadvanynev.

2013. ápr. 4. 18:55

Számításom szerint kb. 23 év körül lehetsz.

Mindegy, hogy vele vagy nélküle.

Fordított esetben te mennél vele... érzésem szerint.

24. megi04 (válaszként erre: 22. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 4. 18:52

Itt miért néznek le minden "románt"??? Pedig nem is román...:(

Azért,mert nem mondják?Itt a fogorvost lenézik,mert valaha romániából jött! És normális,nagyon jó szakember! De..."az a román"!!És éppen csak nem köpnek!:(

23. 06718ca650 (válaszként erre: 22. - B486c9cf7d)
2013. ápr. 4. 18:48
ez most nekem nagyon jól esett.
22. b486c9cf7d (válaszként erre: 18. - Megi04)
2013. ápr. 4. 18:48

Ez azert attol is fugg, hogy milyen ember vagy.

Nem minden kulfoldit neznek le. Aki "olyan", azt igen.

21. 06718ca650 (válaszként erre: 20. - 06718ca650)
2013. ápr. 4. 18:44
fajta magyar.
20. 06718ca650 (válaszként erre: 18. - Megi04)
2013. ápr. 4. 18:43
annyiféle élethelyzet van. nekem hiába itt a családom, szerelmem, úgy érzem megöl ez a hely. sosem voltam még ennyire rossz passzban mint most. semmi hasznomat nem érzem. tudom, rettenetesen fognak hiányozni, de nem bírok tovább itt élni. az, hogy mindig idegen leszek, az nem fog zavarni, hisz az leszek, mindig magyar maradok. a lerománozásért én kérek elnézést, nem az a fajtaagyar vagyok.
2013. ápr. 4. 18:39

Hany eves vagy?

Szerintem ne add fel az almaid.

18. megi04
2013. ápr. 4. 18:36

Nézd...ahogy szanszi írta,van,aki szerencsés.Erősen kötődik a családjához.Mert ez szerencse!Most ugyanis-nyugati mintára-az a "divat" hogy "válljunk le minél hamarabb"...(Meg is lehet nézni az emberi kapcsolatokat,szorongást,depit,és egyéb nyalánkságok)

De van,aki szerencsés.Mert klassz,szerető családja van. A család fontos.Mindennél fontosabb..

"Kint" lehet pénzed,lehet egzisztenciád.De nincs ott a családod.

Több félék vagyunk,nem egyformák.Van,akinek nem fontos,de van,akinek nagyon.Egy biztos.Lehetsz kint gazdag,de mindig INDEGEN leszel.

Itt,ahol én lakom,sok ember meglát egy Erdélyből jött Magyart,mi a reakció? "A mocskos román!!!!!!"

Szerinted,minket szeretnek "odakint"??

Egy nyavaját! Lehet,hogy kedvesek,de mindig egy senkiházi idegen leszel,aki "Maradt volna a fatornyos hazájába,ahelyett,hogy elveszi tőlünk a munkát!".:(

2013. ápr. 4. 18:23
remélem sikerül kompromisszumot kötnötök.
16. 06718ca650 (válaszként erre: 15. - 06718ca650)
2013. ápr. 4. 18:14
szóval nálunk is ez volt, ő féltette a biztosát, nekem meg nincs úgymond vesztenivalóm, csak a józen eszemet veszthetem el itt, úgyhogy könnyen beszéltem. de csak hatott, mert már teljesen indulásra kész. és jólt tudjuk hogy kint sem könnyű, de ha egy kicsit is jobb, már megérte.
15. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2013. ápr. 4. 18:11
mi 13 éve vagyunk együtt, igaz ebből sokat jártam suliba, igazán 4 éve nem tudok elhelyezkedni a szakmámban. sokáig az én emberem sem akart váltani, mert a biztos állás meg a blablabla. vártam a csodát, hátha elhelyezkedek, de nem. mondtam neki tavaly, hogy ez a utolsó év amit adok magunknak itthon, idén tiplizünk. se ház, se gyerek, lóf*sz nincs és nem is lesz itt vidéken, borsod megyében... vagy lehetne, nyomorogva, de kell a fenének az. most angol tanfolyamra jár, teljesen megváltozott a szemlélete, hála az égnek. mondtam neki, hogy annyira normálisak vagyunk, nem rossz szakmákkal, hogy higgye el nem vagyunk mi idevalók, ahol haladni nem lehet, ahol az a jó a melóhelyen, aki hülye, az meg aki tud az megbolondul..
2013. ápr. 4. 18:05

Azt nem értem,hogy mi az,hogy "ha a párod igazán szeret,veled megy"???Fordítva miért nem merül fel?Ha ő igazán szereti a párját,akkor nem megy külföldre,ha a párja nem akar.Miért épp a párjának kell engednie,ez hol van megírva?Egyiknek külföld az álma,a másiknak meg maradni.

Amúgy itt nincs jó tanács,egyetértek azzal,aki írta.Nehéz helyzetben vagy,remélem sikerül kompromisszumot kötni a pároddal.

Amúgy attól,hogy nem a családjával lakik,még a családja és nem könnyű itt hagyni őket.Én pont ez miatt nem mennék külföldre.Imádom a párom,de ugyanúgy a szüleimet és a testvéremet,a barátaimat is.És pont ezért maradok itt,ahol vagyok,mert lehet jó állásom lenne,de egyedül érezném magam.És szerencsére a párom ezt megérti,pedig ő is külföldre akart menni.Aztán átbeszéltük a dolgokat és közösen úgy döntöttünk,hogy nem megyünk sehova.Mondjuk az tény,hogy ő nem vágyott ennyire el,mint te,így nem volt igazán probléma belőle,hogy én meg maradnék.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook