Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Váltsak tablettát vagy ne? fórum

Váltsak tablettát vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 22. 23:19
a gestomix-ről mi a véleményetek??? Elöre is köszi!!:)
48. b301545e50 (válaszként erre: 26. - E48ab364a9)
2010. júl. 17. 08:35

Erről én is tudok. Ezért, ha egyátalán hajlandó arra valamelyik, hogy kivizsgáljon rendesen, mielőtt felírja, akkor sem a Neked megfelelőt fogja felírni, éppen ezért...

Az életed meg többet ér.

2010. febr. 6. 23:10
Valaki válaszolna a kérdésemre nagyon fontos lenne!!!
46. Sly001 (válaszként erre: 45. - Szőke85)
2010. febr. 5. 20:50
Én sem így terveztem,hogy a gyermekem ne kapjon majd testvért,de a sors beleszól.Nem tehetem ki magam mégegy ilyen szövődménynek,mert itt van az 5 éves fiam,ha meghalnék mi lenne vele?A párom ott maradna két gyermekkel egyedül.Vagy ha a baba halna meg,azt sem bírnám ki.De nemcsak miattam nem lehet,mert a kisfiam apja 4 éve krónikus beteg,fiatalon 80%-os rokkant lett.(autoimmun-betegség,krónikus vastagbél-gyulladás).Úgyhogy így utólag áldjuk az eget,hogy bár nem terveztük a Zétényt,de összejött,mert most már nem is lehetne,az én pánikbetegségemmel meg az Ő nyavajájával nem mernénk vállalni.De Ő legalább itt van nekünk.Akkor hirtelen trauma volt a terhesség,most meg az élet legnagyobb ajándékaként értékeljük a gyermekünket.
45. Szőke85 (válaszként erre: 44. - Sly001)
2010. febr. 5. 20:40

Hát nehéz az biztos!

Én is így vagyok,nemrég fájdogált a köldököm,elmentem gyors a dokimhoz,hát igen lehet valami sérvem,beutalt UH-ra és kiderült tényleg van,na innentől kezdve még jobban fájt a köldököm,már nem is mertem lánykámat felemelni,elmentem 2 sebészhez is és már az első megnyugtatott hogy ez nem igazi sérv,itt csak a hasfalam van szétrepedve (nagy volt a hasam és az miatt)És ma már nem gondolok rá és nem is fáj.Szóval részből beképzelem a fájdalmat én is.

Az jó ha meg tudsz bízni legalább a gyógyszerben,én most attól is félek mi van ha nem hat 100%-osan.Én szeretnék még egy babát de csak 4-5 év múlva.

44. Sly001
2010. febr. 5. 20:31
Igen,én is mindenben a legrosszabbat látom,alig tudok valaminek örülni.Mintha nem a régi önmagam lennék.Beképzelek valami betegséget és már érzem is a tüneteket,utána meg rájövök,csak érzéki csalódás.Már többször is volt,hogy este azt hittem,hogy lázas vagyok,fájt a hátam,rossz volt a gyomrom,elkönyveltem,hogy influenza,másnapra semmi bajom nem volt,csak beképzeltem.Nem értem saját magam,pedig semmi komoly gondom nincs az életemben,mégis elégedetlen vagyok.Attól félek akkor mi lesz velem,ha tényleg valami baj ér minket.Nem tudom,hogy fogom kibírni.A jövőtől rettegek,meg tényleg egy nemkívánt terhességtől is,nem akarok megint fél lábbal a sírban állni.De a fogamzásgátlókban azért még nem csalódtam szerencsére,nekem mindig hatott.7 évig a Tri-regolt szedtem,utána szültem a fiam,azóta meg a Lindinette 20-at(Sensonette).
43. Szőke85 (válaszként erre: 41. - Sly001)
2010. febr. 5. 17:51

Szia!

Pánik beteg lehetsz szerintem a téged ért traumától is!Nagyon sajnálom,egy barátnőm is hasonló helyzetben volt.

Én elég ha a híreket nézem ,már komplikálok is és rosszul vagyok.De csak mióta szültem és majdnem ott maradtam.Bennem maradt egy placenta darab és emiatt majdnem elvéreztem.Hál istennek nálunk a kicsivel minden rendben volt,van.20 kg- jött rám 9 hó alatt ami nagyon megviselt,idegbecsípőst kaptam szülés előtt ami a szüléstől csak rosszabbodott,aztán minden szoptatásnál rám jött egy szorongás amit nem birtam és elmentem egy pszichológushoz,de nem látta súlyosnak,így kemény 5 hónap volt mire vissza nyertem eredeti alakomat,elmúlt a szorongás,és az idegbecsípődés,na innentől kezdtem el élvezni az anyaságot de az az 5 Hónap szinte kiesett.Azóta minden kis jelre odafigyelek,ezért is fúri most a gyógyszer.És rá fogtam,pedig lehet hogy valami más miatt voltam ideges.Sajna képes vagyok bolhából elefántot csinálni..

2010. febr. 4. 22:11
Akkor maradjak a Mercilonál vagy kérdezem meg a dokimat?
41. Sly001
2010. febr. 3. 17:16
Amúgy én is küzdök ilyen gonddal,csak én pánikbeteg is vagyok.Az a gond,hogy senki nem tud semmi biztosat mondani nekem sem.Felmerült bennem a gyanú,nem-e a Lindinette 20 okozza nálam is a pánikbetegség-szerű szorongást és félelmeket,meg hajhullást,de nem kaptam egy orvostól sem konkrét választ.Azt mondják,általában nem szokott ilyen gondot okozni.De szerintem mindenkinél mást hozhat elő.Mindenesetre nem merem abbahagyni,mert én nagyon fájdalmas havi görcsökre kaptam,és segített.Meg volt egy életveszélyes Hellp-szindromás szülésem is,ezért nem szeretnék több gyermeket sem vállalni.
40. Szőke85 (válaszként erre: 39. - Sly001)
2010. febr. 3. 16:05

Szia!

Köszönöm,azt hiszem kicsit még várok vele,de ha tovább fogom érezni felhívom a dokimat.

Remélem egy átmeneti időszak nálam.

Nem szeretek senkit megbántani.

Köszönöm a jelet is!

Reni

39. Sly001
2010. febr. 3. 15:22
Biztos,hogy nem ez a gond.A magasabb hormontartalmút akkor szokták adni,ha a Lindinette 20 szedése mellett pecsételő vérzés jelentkezik.Lehet,hogy egy enyhe kis nyugtatót kellene mellé bevennek,ha nagyon feszült vagy,pl a frontin 0.25mg.A két gyógyszer nem befolyásolja egymást.Szerintem jobb a tabletta által nyújtott biztonság,mint egy esetleges nemkívánt terhesség miatt parázni.
2010. febr. 3. 09:43

Sziasztok!

Én is a Lindinette20-at szedem és már az elején megfigyeltem hogy nagyon ingerlékeny voltam és nem tudtam kontrolálni az érzéseimet,mindenki cselekvése idegesített ha az hanggal járt,pl:csámcsogás ami egyébként nem idegesített

Kislányom hamarabb kihozott a sodrából,pedig én nyugodt típus vagyok,aztán a gyógyszertárba rosszúl adták ki a Lindinette20 helyett 30-at adtak amig azt szedtem talán nyugodtabb voltam de most visszatétem a 20 ra és megint újra érzem azt a feszültséget.Elmúlik ez valamikor?Hogy lehet hogy az alacsonyabb hormontartalmú nem jó nekem?Így jelez a szervezetem?Válanom kéne?Nem szeretnék nagyobb hormontartalmút szedni már így is híztam.Ha valaki tudna segíteni mit csínáljak,azt megköszönném!

2010. jan. 25. 16:04
Nektek Pesten milyen bevált normális nőgyógyászotok van?
36. e48ab364a9 (válaszként erre: 29. - Lilura)
2010. jan. 25. 16:04

Nem.

Első dokim volt, még Pesten, alapítványi rendelésen.

A második dokim, ő is ragaszkodott a Cypromixhez, amitől én nem érzem jól magam.

A Nővédelmibe Dr.Szőkénél voltam és nagyon rendes volt, normálisan megbeszéltünk mindent, 3 fajta védekezési lehetőséget mondott, 3 tablettát ajánlott és közötte volt a Sensonette, mellette döntöttem.

2010. jan. 25. 16:01
jajj azt elfelejtettem irni hogy már nincs foraglomba a trinordiol.
34. holiday21 (válaszként erre: 18. - 2f61415a97)
2010. jan. 25. 16:00
Én nem szeretnék meghízni mert én is így vagyok megelégedve magammal!:) A barátnőim is meghíztak a tablettáktól! Ha elmegyek orvoshoz akkor kell megint vérvétel?
33. Marcsi87 (válaszként erre: 18. - 2f61415a97)
2010. jan. 25. 15:58
Én is ezt szedtem egy és fél évig(trinordiol) ez idö alatt hiztam 10-15kg. És most azzal szenvedek hogy lemenjen de nagyon nem akar. :s
32. Sly001
2010. jan. 25. 15:47
Amúgy szerintetek a Lindinette 20 okozhat hajhullást?Én 5 éve szedem,és 2 éve hullik a hajam erősebben.Azért nem olyan vészes,de nem tudom mi okozza. Vizsgálatokon nem találtak semmit ami okozhatná...Pajzsmirigy működés is rendben volt.
31. Sly001 (válaszként erre: 26. - E48ab364a9)
2010. jan. 25. 15:40
Nekem egy híres nőgyógyász mondta,hogy a Lindinette 20,a Sensonertte és a Gestomix 20 nevü fog.gátló teljesen ugyanaz,csak más cég gyártja.Én is most váltottam Sensonettére a Lindinette 20-ról...(Sensonette 3 havi nálunk 4900ft).A nőgyógyászom persze leszólta,hogy még nem is hallott a Sensonettéről,de biztosan valami "tescosított"változata a Lindinette 20-nak:))Persze tudom,csak hazudott,mert Ő is a Lindinette mellett kampányol mert ehhez fűződik az érdeke...
30. 64feff43a0 (válaszként erre: 24. - 2f61415a97)
2010. jan. 25. 15:09

Köszi a választ!

Gratulálok,habár nem jó hogy a módszer sajnos a stressz volt!!!:..............:(((((((

29. lilura (válaszként erre: 26. - E48ab364a9)
2010. jan. 25. 14:54
Egyébként ez a nővédelmiben volt, Fehérváron?
28. lilura (válaszként erre: 26. - E48ab364a9)
2010. jan. 25. 14:47
Mondjuk ebben lehet valami. Nekem dokim szinte csak Schering termékeket ir fel, régebben többször is váltottam, mert mindenféle bajom volt. Egyszer kaptam egy "Organonosat", Gracial-t, már nem forgalmazzák, szerencsére. 2fázisú, 2 levéllel szedtem belőle, de olyan erős migrént csinált, hogy csak na...most ugyanazt szedem már vagy 3,5 éve, de lekopogom, minden ok vele. Ha bevált, miért váltanék? :) Bár az ára keményen 6000 Ft felett van.
2010. jan. 25. 14:32
szörnyű hogy mit meg nem mernek tenni ezek a dokik...:S
26. e48ab364a9 (válaszként erre: 21. - Lilura)
2010. jan. 25. 14:29

Sokáig nem értettem, hogy egy orvos miért ragaszkodik annyira egy gyógyszergyártóhoz, egy fajta gyógyszerhez.

Aztán amikor a barátnőm és én elmentünk ugyanahhoz dokihoz, mindkettőnknek a Lidynettete 20at írta fel (akkor 5000ft volt 3 havi - bevállt).

Én közbe más városba kerültem, felment a Lindy ára, lecserélték.

Közbe a barátnőm sos elment más dokihoz íratni tabit, mert nem figyelt és elfogyott neki.

Az a doki a Sensonette-t írta fel neki, ami ma már feleannyi mint a Lindynette pedig ugyanazt és ugyanannyi hormont tartalmaz.

Mikor legközelebb visszament az eredeti dokijához és mondta mi volt húzta a doki a száját, mondván így a Lindy úgy a Lindy, ezt szedje, ne a Sensonettet.

Végül kiderült egy orvos ismerőstől hogy szerződésben vannak bizonyos gyógyszergyártó cégekkel, így minden egyes felírt és kiváltott recept után ők x%ot ill. ajándékokat kapnak...

2010. jan. 25. 14:26

azt tegyük hozzá hogy 2008 elején voltam 90 kiló fölött...:S



most meg... XD


imádom...55-60 között vagyok...XD

24. 2f61415a97 (válaszként erre: 22. - 00495ec28d)
2010. jan. 25. 14:25

hát elég drasztikusan...!!!!!!!!!!


2 hét alatt 20 kiló...:DDDDDDDDD


és íme ...


jobb formában vagyok mint előtte ...mondjuk 2 év alatt pár kilót fogytam de az nem látszott meg...de most...XD


imádom magam


újra van önbizalmam...:D


amúgy idegileg nagyon ki voltam azért fogytam ilyen drasztikusan...:S

23. e48ab364a9 (válaszként erre: 19. - Erikkka)
2010. jan. 25. 14:23

Szerintem a 0,7mg meg a 0,10mg gesztodén már sok.

Nem tudom hol olvastam, megpróbálom megkeresni a linket.

Az hogy mi számít soknak, egyénfüggő, valakinek pont a magasabb hormontartalom kell, mert ha alacsonyabb akkor folyamatosan vérzik (nem az első 3 hónapra gondolok).

A kevés pedig a Yasmille és társai, ha jól emlékszem mikrotablettáknak hívják őket, mert annyira alacsony a hormontartamuk, viszont baromi drágák.

Egyik doki dicsérte a Milligestet, másik azt mondta nehogy szedjem.

Nem fikázni akarom, félre értés ne essék, főleg hogy nem is szedtem, csak azt írom le amit hallottam, olvastam.

22. 00495ec28d (válaszként erre: 18. - 2f61415a97)
2010. jan. 25. 14:21
Csuri!Hogyan adtad le a kilókat?láttam a fotódat,és gratula!!!
21. lilura
2010. jan. 25. 14:19
Na igen, nem hiszem, hogy ez pont az a terület, ahol kifejezetten spróolni kellene. persze, elhiszem, hogy fontos a pénz, meg az anyagiak, de azért itt hormonokról van szó, meg egészségről. Az meg, mint tudjuk, megfizethetetlen.
20. e48ab364a9 (válaszként erre: 16. - 61cf7811dc)
2010. jan. 25. 14:19

Szia, ha más dokihoz mész, akkor biztos korszerűbbet fog felírni.

Lindynette, Harmonette, Sensonette, Gestomix, rájuk esküszöm.

Rengetegen szedik, főleg a Lindyt, amúgy egy és ugyanazok, de áruk eltérő.

Most Cypromixet szedek, ami ugyanaz mint a Diane35 csak 2200ft három havi...

Nekem se vált be, rosszul vagyok tőle, hasgörcs, mellfeszülés, hányinger, 8 havi szedés után, még ezt a levelet végig kell szednem aztán Sensonette-t szedek (3900ft 3 havi).

Anno 2 évig Lindynette 20-at szedtem, de meguntam hogy drága, így jött a Cypromix.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook