Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válság és babavállalás. Csak engem aggaszt a dolog? fórum

Válság és babavállalás. Csak engem aggaszt a dolog? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
37. vvicus (válaszként erre: 36. - Kingi7)
2009. márc. 27. 16:43
Nem sok ilyen véleményt olvastam eddig itt, mint a tied. És mélységesen egyetértek vele! Ki tud akasztani, amikor azt olvasom egyes helyeken, hogy egészségtelen, ha valaki 22-23 évesen a szüleivel él. Ezek szerint vagy 20 évvel ezelőttig mindenki totál beteges volt, mert több generáció is együtt élt. A másik fele, hogy engem úgy el tud szomorítani, amikor kis öreg néniket, bácsikat látok egyedül élni, és senki nincs mellettük, aki a gondjukat viselné, vagy legalább egy jó szót szólna hozzájuk. Én örülök, hogy a szüleimmel élünk együtt, segítjük egymást kölcsönösen mindenben. Ha én érek rá, én főzök és mosogatok, ha anyukám, akkor ő. Nem mondom, hogy nincs hátránya, de előnye is rengeteg van. Persze az együttéléshez kell egy jó szülő-gyerek viszony is.
36. kingi7
2009. márc. 27. 16:34

Ja még hozzáteszem, a magyarok többsége nagylábon él a múlthoz képest, hitel lakásra, hitel új autóra, hitel tv-re,hitel utazásra...nem tudja felmérni, hogy mi lesz, ha nem lesz munkája? Ezért kell egy egészséges középút, nem a trendeknek megfelelni.

Sokaknak nem jó az anyunál, költözzünk külön, plusz pénz...régen nem voltak extra igények...

35. kingi7 (válaszként erre: 28. - Dorottya84)
2009. márc. 27. 16:29

én 34 éves vagyok,most várom az első babámat...vajon miért? Én nekem 21 évesen nem a gyerekvállaláson járt az eszem, hanem,hogy megteremtsem a hátteret...

Most is lehetne kifogásokat taálni, a végtelenségig, kell egy egészséges döntéshozás,mérlegelés... én hihetetlenül várom, :)de már az ideje is itt van:)


Most se könnyű, de azért...van szocpol, amit én nem tudtam igénybe venni...stb megoldások mindig vannak

34. vvicus (válaszként erre: 4. - Eprecske)
2009. márc. 27. 16:28
Sziaaa, na itt is összefutunk? :-)
33. vvicus (válaszként erre: 29. - Bbeus73)
2009. márc. 27. 16:25
Ja, és közben azt szajkózzák, hogy vállaljunk minél több gyereket, mert fogy a magyar, és nem lesz majd, aki kitermeli a mi nyugdíjunkat öregkorunkra.. Pfff, barmok.
32. vvicus (válaszként erre: 1. - 472361965f)
2009. márc. 27. 16:24

Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, de nekem csak heti 10órás bejelentett "munkahelyem" van szüleim jóvoltából. Párom ugyan keres annyit, hogy elegendő legyen hármunkra, de én még nem merek bevállalni babát. Jó lenne dolgozni előtte, remélem, adódik rá lehetőségem, mert már tapasztaltam, milyen lehetetlen állást találni egy fiatal, neadj Isten férjezett nőnek, aki még a gyerekvállalás előtt áll, és nincs releváns szakmai gyakorlata. :-( Engem lehangol a helyzet. De ha sokáig nem találok munkát, akkor bizony inkább belevágok a babázásba.

De sztem Ti még elég fiatalok vagytok, igazán ráérsz még 2-3 évet.

2009. márc. 27. 16:20

SZiasztok! Mi is júliusban kezdünk neki.

A válság tényleg rossz, de ha terhes leszek, legalább nem tudnak kirúgni.

A másik meg, hogy ha jon a fellendülés (ami remélem a válságot követi), akkor épp vissza tudok állni dolgozni.

2009. márc. 27. 16:14
Mi is most terveztük-nekem ugyan már van 2 gyerkőcöm az első házasságomból,de természetesen szeretnénk közös babát.A párom is nagyon vágyik rá,én is,de megrémít ez a helyzet.Hiába van mindkettőnknek állása,de ha elvonnák a családtámogatásokat-vagy egy részüket-bajban lennénk.Pedig az idő sürget-36 leszek idén...
2009. márc. 27. 16:08

Engem az egész válságosdiban az bosszant, hogy 16 évet becsületesen ledolgoztam, egy házasságom tönkrement, nehezen sikerült, végül inszeminációval lett babánk, aki most féléves, és hónapok óta azon jár az agyam, hogy hogyan fogunk biztonságosan, de nem nagylábon!!!, megélni, hisz az én gyedemet elviszi a hitel, a párom fizetéséből fizetjük a számlákat. És akkor még élni is kellene. Ezért érdemes volt dolgozni. Ja! Kistesó?!?!? Nagyon-nagyon szeretnénk, az idő is sürget, hisz 35 elmúltam, de tegnap azt hallottam, hogy a GYED-et is a gyerek 1 éves koráig akarják adni..... - megszorító intézkedések egyike lenne. Így merjen az ember gyereket vállalni. Hisz a GYES éppen nem lesz elég semmire. Bölcsőde meg még véletlenül sincs a közelünkben.

Szomorú valóság.....

28. Dorottya84 (válaszként erre: 27. - Kingi7)
2009. márc. 27. 16:01
De akkor még minden sokkal jobb volt!Akkor a notórikus munkakerülőket is volt hogy bebörtönözték ,akkor kerendeltek az embernek lakást plánae ha gyerek is útban volt már........régen azért könnyebb volt.
27. kingi7
2009. márc. 27. 15:55

Szerintem csak téged aggaszt...egy babának soha nincs tökéletes ideje érkezni, mindig vannak kifogások...a válság,meg a média álltal felfújt dolog...

ha belegondolsz ezelőtt 30-40 évvel, milyen körülmények közé vállaltak gyereket?

2009. márc. 27. 15:45
Nem tudom melyik a jobb :)
25. eprecske (válaszként erre: 23. - Lamoni)
2009. márc. 27. 15:41

Hát igen nem egyszerű helyzet.

De ha addig vállalok amig nem lesz munkám akkor azért nem kapok majd mert pici.

Most meg mert nincs.Na jó nem csak ezért.... :)

2009. márc. 27. 15:30
Mi 4 évig próbálkoztunk mire összejött a baba.a terhességem 4 hónapjától kezdve meg jöttek a bajok csőstül!A "párom" becsjozott, én elvesztettem a munkám.De szerencsére minden lerendeződött mire a gyerek megérkezett.Elköltöztem albérletbe, dolgoztam máshol feketén.Sajnos a mai napig egyedül álló szülő vagyok, és a gyerek 1 éves kora óta dolgozom.De azért sokat segítenek a családtagjaim és a gyerekem apukája.Nem csak a válságban nehéz a gyerekérdés,hanem máskor is!Nekem abból a szempontból szerencsém volt,hogy az elhagyott munkahelyemen magas volt a fizum,így jó gyedet kaptam.Sajnos a gyes ami jár az édes kevés és semmire nem elég!
23. lamoni (válaszként erre: 18. - Eprecske)
2009. márc. 27. 15:29
Ha valaki állást keres akkor ez teljesen így van. Ha valaki kb 27 fölött van, akkor azért nem kell mert majd el fog menni szülni, ha meg kis gyereke van, akkor meg azért mert otthon marad vele tp-en.
2009. márc. 27. 15:26

Amikor én teherbe estem,a munkáltatóm felmondott.Illetve lejárt a szerződésem és nem hosszabbított,elküldött.Amúgy sem mentem volna vele sokra,mert 4 órába voltam bejelentve.:S A páromnak is megszünt,rá pár hétre.Mondjuk neki mindig volt melója,miatta nem aggódtam.Aztán pár hónapra kiment külföldre dolgozni,hogy mindene meglegyen a babónak.

Most szerintem itt az országban igen kevés a biztos munkahely.Ha van egyáltalán...De egyetlen másodpercre sem bántam meg,hogy Beni megszületett,és amikor megtudtam,hogy ott van a hasamban,egy percig sem vetődött fel a kérdés,hogy"megtartsuk-e"!

21. lamoni (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. márc. 27. 15:23

Feltéve, ha a munkaviszony menet közbe meg nem szűnik.

Engem 2.5 éve 10 év munkaviszony után küldtek el, miután elvetéltem. Nagyon nehéz volt a kettőt együtt feldolgozni. Nehezen találtam állást, és mire minden ok lett volna, teljesen túltettem magam lelkileg is a dolgokon, és elkezdtünk kivizsgálásra járni jött a válság és hopp megint nullán vagyunk.

És ha pár hónap alatt nem jön össze a baba, akkor ugyanott vagyok, mint az aki még nem is dolgozott.

Ráadásul elvileg 25 körül még könnyebben összejön, mint 30 felett, és nem kell egy vagyont elhordani a dokinak, hogy csináljon már valamit.

2009. márc. 27. 15:17
És ha viszont így nézem akkor benne. :P
19. Nikice (válaszként erre: 14. - Dorottya84)
2009. márc. 27. 15:17
Azért szörnyű, hogy sokan még az első babát tervezik és ezen kell gondolkodniuk, pedig lehet minden simán menne, másutt pedig nem gondolnak a jövőre, nyoma sincs felelősség tudatnak. Majd lesz valahogy alapon elvannak.
18. eprecske (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2009. márc. 27. 15:16

Úgy értettem a munkáltató szemében lehet így.:)

Mivel ő nem úgy akar foglalkoztatni valakit hogy 1-2év múlva meg elmenjen szűlni.

Mert azért ezt elég sok helyen figyelembe veszik: Van gyerek?Nincs?És szeretne?Köszönjük viszlát!

17. Manon (válaszként erre: 12. - Mézyke)
2009. márc. 27. 15:16
Gratulálok!
16. Manon
2009. márc. 27. 15:15

Én most leszek 27 éves. És nem szeretnék már várni, mióta az eszemet tudom, tudom, hogy gyermeket szeretnék egyszer. Tehát jó pár éve várom már.

Lassan 9 éve megtaláltam a páromat, akivel élni szeretném az életem.


Nem hinném, hogy várni kéne...

Persze a mostani pénzügyi helyzetben mi is várunk. De ha ez nem lenne nem várnánk tovább. Illetve én nem, mert hogy a párom várna még.


De végülis igaz, fiatalabban (na nem mintha most olyan öreg lennék:) én is vártam volna.

De végülis mindenki más és más.

15. Nikice (válaszként erre: 12. - Mézyke)
2009. márc. 27. 15:15

Sajnálom a nehéz helyzeteteket! Kitartást kívánok, és jó egészséget Nektek!!

(páromnak ugyan még megvan a munkája, de lecsökkentették 20%-kal a fizut.. :S)

14. Dorottya84 (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. márc. 27. 15:14

Osztom a véleményed!

Én is annak adok hálát hogy van egy olyan munkahelyem ahol bevoltam jelentve(mert ez manapság luxusnak számít a munkáltatónak)több mint egy évig dolgoztam a cégnél és kiderűlt hogy babánk lesz.elég hamar elmentem táppénzre és kaptam a "kis fizetésem".

Bele sem merek gondolni hogy mi lett volna ha ez a munkám nem lenne mert valljuk be őszintén hogy a gyes eléggé

karcsú,de a gyeddel már sokkal jobban jársz!

Bár én könnyű helyzetben vagyok mert párom jól keres,de anno ő hiába akart babát én albérletbe nem akartam vinni a korházból hazaérkezve!Szerencsére már ez is megoldódott,mert tudtunk venni egy lakást. De tudom hogy más sajnos neincs ilyen helyzetbe......

13. Nikice
2009. márc. 27. 15:14

Sziasztok!


Mi nagyon régóta terveztük a kistesót, és pont a válságba született bele(tavaly október). Igyekszünk mindent megadni neki és testvérének, de abban bízom, mire komolya szükségletei lesznek, addigra kilábalunk ebből a ramaty helyzetből. Persze saját mércéjével mérve jelenlegi szükségletei komolyak, szeret jókat enni, szereti, ha babusgatjuk, még nem az anyagiak teszik boldoggá. Természetesen másra is szüksége van egy babának ezen kívül, de a barátaink rengeteget segítettek...(használati tárgyakkal, kisruhákkal). Ha nem lett volna munkám, nagyon elgondolkodtam volna szerintem. Így is rémes, hogy a családokon akarnak spórolni. Nem a pénz a legfontosabb, hanem a törődés, de elég bizonytalan a helyzet. Nehéz kérdés, de elfogult vagyok, mert anyuka vagyok, és a legcsodálatosabb dolog annak lenni!

2009. márc. 27. 15:12

Én most vagyok 27 hetes terhes, a babát terveztük, és nehezen jött össze.A munkámnak most lett vége, lejárt a szerződésem :(

A párom rosszul keres.Tartozásunk sok van, de egy percig sem bántam meg, hogy gyermekünk lesz:))))

2009. márc. 27. 15:05
Nem csak a válság miatt,de a helyetekben várnék!Éljetek egy kicsit,hiszen a gyerek sok öröm és boldogság,de iszonyú nagy felelősség és még nagyobb kötöttség.Imádom a gyerekem, talán az egyetlen dolog az életemben ami igazán jól sikerült!:D De soha nem bántam meg,hogy 31 évesen szültem!
10. HLivia (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. márc. 27. 14:55
az jó :-) 14 év munkaviszonyom van :-)
2009. márc. 27. 14:50

Én még a helyetekben várnék.

Talán a válság miatt is, de inkább a korotok miatt.

Fiatalok vagytok , éljetek, dolgozzatok stb.Ráértek még babát vállalni.

eprecske aranyos:) volt, a benne vagyok a korban;)

Én 28 évesen szültem, és nem éreztem, hogy bármiről lemaradnék:)

2009. márc. 27. 14:50
Én biztos nem mernék úgy szülni, hogy semmi jövedelmem sincs. Márpedig az úgy törvény szerint addig kapsz pénzt, amennyi munkaviszonyod volt...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook