Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valószínű végbélrepedésem van fórum

Valószínű végbélrepedésem van (beszélgetős fórum)


24. 3532273647 (válaszként erre: 22. - Emília89)
2013. ápr. 8. 19:56
Én a kerületi sebészetre mentem..oldaltfekvés,felhúzott térd,10mp.
23. Emília89 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2013. ápr. 8. 19:46
Nekem csak akkor fáj ha kakilok. De csak akkor ha kemény a széklet. Ha hasmenésem van semmi baj nincs. nem vérzik és semmi...Tuti hogy repedés van..:(
22. Emília89 (válaszként erre: 21. - 9bbecc13db)
2013. ápr. 8. 19:46
Jajjj köszönöm. Elég rosszul hangzik ez a vizsgálati mód. :( belgyógyász szakorvos is tud segíteni? Mert van egy jó ismerősöm, aki előtt nem lenne annyira kellemetlen a vizsgálat. :(
21. 9bbecc13db (válaszként erre: 13. - Emília89)
2013. ápr. 8. 15:46

Proctológus-ez a hivatalos elnevezése,aki ezzel a problémával foglalkozik,azaz egy erre szakosodott sebész.

Négykézláb vagy az ágyon,könyökre támaszkodva,úgy vizsgálnak.

20. youlcsi (válaszként erre: 1. - Emília89)
2013. ápr. 8. 15:12
a repedés fáj! hidd el. ha fájdalmatla, inkább aranyér... létezik belső aranyér is...
19. fairytalentum (válaszként erre: 17. - Emília89)
2013. ápr. 8. 15:06

Igazán nincs mit!

Szerintem belgyógyász szakorvoshoz menj,az ha kell

tovább irányít másfelé is kivizsgálás céljából.

Gyógyulj meg mihamarabb!

18. 3532273647 (válaszként erre: 17. - Emília89)
2013. ápr. 8. 14:36
Sebészetre.
17. Emília89 (válaszként erre: 16. - Fairytalentum)
2013. ápr. 8. 14:09
Köszi szépen. Milyen orvoshoz kell menni?
16. fairytalentum (válaszként erre: 15. - Emília89)
2013. ápr. 8. 13:31

Minden másnap?Ez baj.Minden nap kellene legalább 1x.Inkább nézesd meg orvossal biztos ami biztos alapon,hogy megnyugodj,mert így elmondás alapján adhatnak ötleteket,de lehet hogy jobban árt mint használ.Ennek sok oka lehet és ha hanyagolod csak szaporodhatnak a problémák.Pl;a bőrödön is jelentkezhetnek tünetek többek között..

Széklet lágyításra nagyon jó a szilva,vagy aszalt szilva,esetleg lenmag tea de mellette orvos!

15. Emília89 (válaszként erre: 14. - Fairytalentum)
2013. ápr. 8. 13:03
Hát nem annyira sok a vér mennyisége, de mikor megtörlöm akkor a papír is véres. :( Kb egy évvel ezelőtt volt valami hasonló de az pár nap múlva elmúlott. Járok igen, minden másnap wc-re. De az eleje nagyon kemény és érzem mikor elreped, tudom hogy az lehet a baj...Ha az eleje nem lenne kemény minden jó lenne..:(
14. fairytalentum (válaszként erre: 13. - Emília89)
2013. ápr. 8. 12:26

Szia!Először fordul ez elő veled vagy máskor is volt már esetleg valami vissza-visszatérő dolog?

Az hogy egyébként nem fáj,az nem mérvadó sőt!

Nem akarlak ijesztgetni,de jobb lenne ha megnézetnéd az orvossal ugyanis kis dolgokból lehetnek a nagyok.

Mennyi a vér mennyisége?

Rendszeresen jársz wc-re?

2013. ápr. 8. 12:16

Köszönöm a válaszokat. De én akkor is félek....Nagyon ritkán megyek orvoshoz, mikor már nagyon muszáj....Kb 4 napja kezdtem el búzakorpát enni, activiába keverbe, és barna zsemlét meg kenyeret eszek és napi 2 liter mentes ásványvizet iszok. Kenegetem reparon kenőccsel, és kamilla ülőfürdőt is csinálok.. Remélem ettől jobb lesz..Ha nem akkor tényleg mennem kell orvoshoz én is belátom....

Amúgy eltudjátok mondani hogy milyen a vizsgálat? Hova kell menni? Sebészet?

12. Suesue
2013. ápr. 8. 05:57
Mindenképp orvos, gondolj bele salak anyag távozik, és még meg is fertőzheted magad.
11. Milup2 (válaszként erre: 1. - Emília89)
2013. ápr. 8. 05:51

Kisfiamnak (4 éves) is pont ez volt....Véres volt a széklete..

A gyerekorvos elküldött érsebészhez, ill. székletmintavizsgálat is lett...

Az érsebész azzal kezdte, rákérdezett, hogy hol volt véres, s mondtam, hogy a székleten köröskörül.

Hártya szerűen? Igen.

Friss vér volt? Mondtam, igen.

Kérdezte, hogy utána véres volt-e a wc-papír, de mondtam, hogy nem.


Fel kellett feküdni, cirka 5 mp alatt megvizsgálta, s tényleg végbélrepedés.

Kenőcsöt írt fel rá, s mondta, hogy magoskenyeret egyen a kicsi, rostban gazdag ételeket, gyümölcslevet igyon (narancs, multilé, öszilé), banánt és almát ne egyen, ill. csokit sem, mert ezek székrekedést okoznak...

A lényeg, hogy ne legyen már kemény a széklet...


Székletminta eredménye negatív lett...

És a fiamnak még néhány alkalommal véres volt a széklete, de aztán minden rendbe lett...

A sebész még azt mondta, a végbélrepedés befelé reped, s ha tovább reped, vissza kell mennünk...Szerencsére jól lett a fiam, de ki tudja, gondolom ha tovább repedt volna, műtét lett volna...

És hogy mitől lett: azt mondta, ha székrekedése volt, felsérthette ott a bőrt, majd egy picit hígabb pedig kimarta, s ettől...


Menj el dokihoz! Márcsak azért, mert a véres széklet mástól is lehet..Én legalábbis utánaolvastam a neten, mert nagyon megijedtem, mikor láttam a vért a fiam székletén, s hát ez este volt, másnapig majd' megőrültem az idegességtől...

10. éva1951 (válaszként erre: 3. - Emília89)
2013. ápr. 8. 05:47
Ne kell félni a vizsgálattól, egy pillanat az egész és megnyugszol.
9. teltzsu (válaszként erre: 1. - Emília89)
2013. ápr. 8. 05:29

Belső aranyér is létezik.

És talán nem ártana orvoshoz menni, míg nem lesz komolyabb baj....

2013. ápr. 8. 00:47

Sok folyadék,rostban gazdag étkezés.

Lehet belső aranyered is.Nekem külső,belső is van,és a szülés óta kínlódom a végbélrepedéssel.

Kaptam kúpot,kenőcsöt,hol jobb,hol nem.

A vizsgálatot ki lehet bírni.

Menj mindenképp orvoshoz!

7. csukottszemmel (válaszként erre: 3. - Emília89)
2013. ápr. 7. 23:48
ugyan, semmivel nem kellemetlenebb, mint a székrekedés:) házilag orbáncolajjal kenegessed (patikában es kapható), de több folyadékot igyál és oldd meg a rostosabb étkezést, mert ez csak tüneti kezelés leszen.
6. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Emília89)
2013. ápr. 7. 23:47
Nem biztos,h kellemetlen.Hâzi mòdszer:nagyon sok folyadékot igyál és rostos dolgokat egyêl-zabkorpa,zabpehely-sok rostos gyümölcsöt,zöldséget,akkor fellazul jobban a székleted.
2013. ápr. 7. 23:47
Normálisan étkezel? Sok zöldség, gyümölcs és persze sok-sok folyadék(víz)...lehet az étkezéseidben van a hiba.
4. e58e847666 (válaszként erre: 3. - Emília89)
2013. ápr. 7. 23:47
De ez nem játék! Ha javasolhatok valamit: ne várd ki a bajt, hanem előzd meg... :)
3. Emília89 (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2013. ápr. 7. 23:43
Köszi. De én nagyon félek, és nagyon kellemetlen is egy ilyen vizsgálat, mint hallottam. Valami házi módszer? :/
2013. ápr. 7. 23:41

Menj el orvoshoz. Nem fog kinevetni. Majd ő megmondja, komoly vagy nem olyan komoly a dolog. De ebben a világban jobb a bél-dolgokat komolyan venni, a végbelet is. Még aranyered is lehet, de van, ami nem vészes, van, ami nagyon is, de ezt mi nem tudjuk megmondani, csak az orvos. Ha jól tudom, sebészhez kell menni (nem azért, hogy vágjon!), de a háziorvoshoz is elmehetsz, aztán majd ő elirányít.

Szóval, fel a fejjel, de ne magadban próbáld megoldani, bízd az orvosra!

2013. ápr. 7. 23:34
Sziasztok. Azért índitottam el ezt a fórumot, mert nagyon kétségbeesett vagyok, és hátha tud valaki segíteni, aki hasonló gonddal küzd, vagy esetleg küzdött. Szóval kb. egy hónapja, nagyon kemény a székletem, főleg az eleje és, kakiláskor érzem hogy elreped a végbelem. Piros vér távozik, a wc kagylóba. Tudom hogy orvoshoz kéne mennem, de amúgy nem fáj és nem érzek semmit. Aranyér nem lehet, mert nincs kis csomó és semmi. Valamit tudtok nekem ajánlani? Miért van az hogy a széklet eleje kemény a többi része pedig jó? Pont a kemény rész sérti fel a végbelem. Várom válaszaitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook