Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válóper!Aki már túl van rajta.Mire számítsak? fórum

Válóper!Aki már túl van rajta.Mire számítsak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. jan. 16. 14:51

Van, aki az életéből minden férfit kirekeszt, főleg azokban az esetekben, amikor a gyermek az anyánál marad, és az anya a férfit hibáztatja – mert ez egyszerűbb – saját élete csődje miatt, mindezt pedig a gyermekbe is (főleg, ha leány) beleneveli.

Ezek az anyák többnyire maguk is elvált szülők gyermekei, saját apjukkal nekik sincs kapcsolatuk, többnyire saját apjuknak sem engedik unokájuk láthatását, viszont édesanyjukhoz rendkívüli módon ragaszkodnak, vele élnek közös háztartásban, minden problémájukkal anyjukhoz fordulnak, és a férj úgy érzi, az anyóst vette feleségül, aki mindenbe beleszól.

Feleségük minden gondjával, bajával a "mamához" fordul, házaséletüket úgy képzeli el, hogy a "mama" állandóan velük van, és észre sem veszi, hogy közben a "mama" ügyesen tönkreteszi a saját leánya életét, hogy kirekesztette a "papát". De őt az anya nem is hiányolja, mint ahogy férje társaságát sem, és ő ugyanúgy kirekeszti gyermeke életéből annak apját. A baj az, hogy mivel ezt látta példaként, ezt helyesnek is tartja.

A nők általában alapjában családcentrikusak, ezért sokszor, ha egy nő házassága megromlik, és új kapcsolatot létesít, többnyire az új kapcsolatból rövid időn belül gyermeke születik (ha ez a kapcsolat is csődöt mond, és újabb kapcsolatot létesít az anya, akkor ebből is gyermek várható). Ezekben az esetekben pedig az anya megpróbálja az "új" férjet az előző gyermeke apjává "tenni", a volt férjet pedig kirekeszteni a családból, hisz a tipikus családmodell nem két férfiből és egy nőből áll. Tehát a volt férj úgymond "feleslegessé" válik ebben a kapcsolatban, és a családban. Ez néha jó (amikor a volt férj nem is kíván kapcsolatot fenntartani gyermekével, mert így legalább megvan a férfimodell.) A legtöbbször azonban rossz. A nő ugyanis saját magából indul ki, neki már nincs szüksége arra a férfira – maximum a tartásdíjára – úgy gondolja, hogy gyermekének sincs rá szüksége, hisz ott az új, akit ő szeret, míg a régit sok esetben gyűlöli. Csakhogy gyermeke számára az általa gyűlölt férfi az apa, akit senki más nem képes pótolni, maximum megpróbálhatja helyettesíteni.

1864. 2cb29de033 (válaszként erre: 1859. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 14:43

És most láttam a naplódat!! Beleolvastam, de csak az elejét... elég is volt...

Rajtunk vezeted le a magánéleti problémáidat, mert ha a te (volt) feleséged azt teszi, amit tesz, akkor biztos, hogy a többi feleség, anya is ilyen. Ugye?

Hát nagyon tévedsz. Ahogy vannak normális apák, úgy vannak normális anyák is.

1863. 78826dc958 (válaszként erre: 1859. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 14:38
Neked mindenki téved csak te vagy okos!!Egoista vagy!
1862. 2cb29de033 (válaszként erre: 1859. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 14:37

De miért csak az anya oldja meg az ő 50 %-át???? Az apának nem kell??? Az apa dolgait viselje el a gyerek, és viseljük mi is?

Viseljük, hogy teletömi a gyerek fejét, hogy nem kell megenned a főzeléket stb.

Viseljük el, hogy egy 5 éves gyerek egész nap a számítógép előtt ül, mert szarik foglalkozni vele az apja?

Viseljük el, hogy pl. egy pár kesztyűt nem vesz a gyereknek?

és még sorohatnám...

1861. 2cb29de033 (válaszként erre: 1858. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 14:35
Továbbra sem válaszolsz egy kérdésre sem. :) miért?
1860. 78826dc958 (válaszként erre: 1859. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 14:33

Nem érted amit irtam!!!Én is épp ezt mondom!!!

de te kiforgatsz mindent!

1859. 18b599559d (válaszként erre: 1856. - 78826dc958)
2010. jan. 16. 14:28

ebben /is/ tévedsz.

nem vagyok nőgyűlölő. mindössze vallom hogy egy gyerekkel kapcsolatos probléma megoldása mindkét fél feladta. ha az anya úgy próbálja a maga 50%-át megoldani hogy közben el lehetetleníti a másik fél 50%-át, na ez bizony gusztustalan dolog.

egyébként rengeteg tanulmány születik arról, hogy a nők nem kicsit túllihegik a saját szerepüket a gyerek életében. nem tudják elfogadni azt hogy apa is lehet

1858. 18b599559d (válaszként erre: 1857. - 2cb29de033)
2010. jan. 16. 14:25

ezt a hozzáállást vártam. hoztad a formád!

nem akarlak én bántani, de azért az önkritika legcsekélyebb jelét sem adni... azért ezen neked is el kell gondolkodni!

1857. 2cb29de033 (válaszként erre: 1853. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 13:43

Te miről beszélsz? Mi az, hogy nem tudjuk szétválasztani a magánéletet a gyerektől? Arra az apára kéne ezt mondanod, akiről épp az előzőekben volt szó! Arra mit mondanál? Az szerinted normális dolog??? Te összekevered a szezont a fazonnal.. :S

Te látsz valamit, és az alapján ítélsz, közben fogalmad sincs, hogy más kapcsolatokban, házasságokban mi a helyzet, vagy lehet, hogy van fogalmad, de nem akarod elfogadni, hogy nem az apa a szent!!!

1856. 78826dc958 (válaszként erre: 1855. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 12:47
Te nőgyűlölő vagy!A feleséged dolgait ránk vetíted.
1855. 18b599559d (válaszként erre: 1854. - 78826dc958)
2010. jan. 16. 12:45

nem érdekel ki mennyi ideje beszélget.

az empátiának, vagy eq-nak látható, jelen esetben olvasható jeleinek kell lennie. és én itt nem sok olyat láttam. sőt!

1854. 78826dc958 (válaszként erre: 1853. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 12:33

Ebben igazad van hogy sok olyan anya van aki ezt műveli az apával,és ezt én is elítélem!!Pedig nő és anya vagyok!!Soha nem tiltom a gyereket az apjától,mert akármilyen akkor is az apja!Csak akkor annyit kérek viselkedjen is ugy!!nem kell ahhoz pénz,hogy jó apa legyen!Egy séta,egy ölelés egy kedves szó annak a gyereknek aki vágyik az apja után de sajnos sorra hétről hétre csalódik!!

De az itt lévő anyukákkal hónapok óta beszélgetek és nem olyanok,mint amilyennek te leirtad.

1853. 18b599559d (válaszként erre: 1852. - 2cb29de033)
2010. jan. 16. 12:25

jól látod negatív kritika...

sajnos nem minden nő tudja szétválasztani a magánéletét, a gyerektől. ha egy fikarcnyit is láttam volna azt, hogy nem akarom apává tenni az új élettársamat, vagy hogy kedvesen, és nem úgy kedvesen hogy közben az arcába nyomom hogy a kurva anyád! próbálna hozzá szólni! semmi ilyesmit nem látok.

lenézést, tagadást, elítélést, megszégyenítést, az apai jogok semmibe vételét ugyanakkor igen.

tudomásul kell venni hogy az anya nem mindenható. hála istennek az új csjt. nagyon jól definiálja a kapcsolattartást. az ilyen anyák újabban nagyot koppannak. és lehet hogy nem is olyan nagy baj ez!

1852. 2cb29de033 (válaszként erre: 1851. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 12:19

"A legjobban az fáj, hogy férfiként látom, azt hogy valójában szemernyit sem foglalkozol a gyerekeddel."


- azt hiszem szólhatok az érintett nevében, hisz én is én is ebben vagyok, nagyjából. mit tudsz te arról, hogy hogyan neveli a gyermekét? ezt miből szűrted le?


Nincs jogod ilyeneket írni, sajnos találkoztam már nem egy ilyen emberrel, aki látatatlanba, úgy hogy köze meg joga nem volt hozzá, pocskondiázó szöveget irogatott. És nem arról van szó, mielőtt írnád, hogy nem fogadjuk el a negatív kritikákat.


Ááá.. nem is ideggesítem magam...

1851. 18b599559d (válaszként erre: 1838. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 16. 12:10

Nem kell neked apát adni a gyereknek. Akkor vált apává az igazi apa egyet sóhajtott, és lőtt!

Onnantól neked ebbe semmi beleszólásod sincsen. Ahogy olvasom, valójában a magatartásoddal idézel elő mindent, ami ott történik. A legjobban az fáj, hogy férfiként látom, azt hogy valójában szemernyit sem foglalkozol a gyerekeddel. Valójában a saját kisstílű bosszúdat vetíted ki rá. Nem érdekel a gyerek apával való azonosulása, ha egyáltalán hallottál ilyenről. Nem érdekel téged ezen felül az sem, hogy boldog embert nevelj a gyerekedből. Amit csinálsz az lelki elnyomás. Elnyomod a gyerekedet, azzal hogy előidézel olyan helyzeteket, amiből az igazi apa nem tud jól kijönni. Ezen felül egy gramm önkritikád sincsen. Sajnos azt kell hogy mondjam, éretlen vagy a gyerek nevelésére. Legalábbis abból, amiket elolvastam tőled. Valószínű a mostani írásomra is fröcsögni fogsz. Csak tessék. A lényegen semmit sem változtat.

Hogy mi a lényeg? Ha valamikor jó volt az-az ember, akkor nyilván szeretted. Ha pedig szeretted, akkor nyomoríthatod meg sem őt, sem a gyerekedet azzal, hogy nem segíted elő, sőt akadályt gördítesz a kapcsolatuk elé.

Az új barátod soha nem lesz a gyerek apja. Ezt viszont neki kellene felfognia. Neked meg azt hogy egy életre összeköt a gyerek. Akár tetszik akár nem! Mindezt csak, és kizárólag jó kapcsolatban lehet megtenni. Bevallom, kívánom, hogy sikerüljön rendezned az életét a gyerekednek. Ha nem sikerül, akkor talán megerősödik annyira a volt férjed, hogy szembe szálljon veled, és érvényesítse apa jogait veled szemben! Sajnos el kell hogy mondjam neked, a kapcsolattartás ellehetetlenítése, a gyermek veszélyeztetésének számít. Innentől fogva ez büntetőjogi felelősségű. Ha sokáig csinálod, amit csinálsz, akkor lehet nagyon rossz vége is. Nevezetesen. Alkalmatlan leszel szülőnek. Remélem ez előtt, megjön az eszed. De sose felejtsd el. Csak egy jó ügyvéd kell hozzá a férjed oldalán, és téged leléptetnek. Aztán majd te fogsz kuncsorogni!

1850. 2cb29de033 (válaszként erre: 1847. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 12:06
Magyarázd már el, hogy mire írod ezt!!! Légyszíves...
1849. 2cb29de033 (válaszként erre: 1847. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 12:05
Te vagy inkább túl okoskodó!!!!
1848. 78826dc958 (válaszként erre: 1846. - 64feff43a0)
2010. jan. 16. 11:44

Nem érdekel!!A vér szerinti anyám fél cigány.És???

Nem haragszom...

1847. 18b599559d (válaszként erre: 1838. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 16. 11:40
vak vagy és rendkívül buta.
1846. 64feff43a0 (válaszként erre: 1845. - 78826dc958)
2010. jan. 16. 11:08
Jézusom......minden együttérzésem a tiéd!!!!Teljesen elmebeteg lehetett,már ne haragudj rám....:(
1845. 78826dc958 (válaszként erre: 1843. - 083c00e999)
2010. jan. 16. 10:22

Én azt teszem vagyis próbálom megvédeni a gyerekemet a rossz dolgoktól,csak nem tetszik ha valaki leolt valamiért amiről fogalma sincs!És igazad van!!

de nagyon nehéz!

Amikor a férjem azt mondta a fiamnak hogy "Anyádat szólitsd mától kurvának!!"

meg."Ha tudtam volna hogy cigány vagy nem raktam volna beléd a f@rkamat mert én ária gyereket akartam!!"

És mindezt a gyerek előtt!!!és még én vagyok a szemét????Tudnék mesélni!!!De nem teszem!

1844. 78826dc958 (válaszként erre: 1836. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 10:18

Az én párom ugy jött ide:hogy ő Bálint az anya szerelme és nem mint apa!!A fiam saját maga döntött ugy hogy apának szólitja!!!Senki nem mondta neki!!

Lehet,hogy neked rossz tapasztalataid vannak,és elhiszem,hogy vannak idióta nők!!a párom ex-e is az!!az apának joga van látni a gyerekét ,de kötelességei is vannak!!Nem csak jogai!!Nagyon el vagy tévedve!!lehet hogy te jó apa vagy de az én férjem nem az!!A saját testvére mondta tegnap nekem hogy elindult ajándékot venni a kedves apuka a fiának és az első kaszinóig jutott ahol ott hagyta az összes pénzét!!!meg hajnal fél 3-kor felkel és elmegy kaszinózi!!!!Ja!!!Ez okés ugye????Mert ő a minta apa!!!Én meg csak nyeljek és tűrjek !!!Hát nem!

Nem a te feleségedből kellene kiindulnod!!

1843. 083c00e999 (válaszként erre: 1842. - 78826dc958)
2010. jan. 16. 10:12

Engedd el a fájdalmadat, a dühödet és a gyűlöletedet, és az egész életed megfog változni-gyökeresen pozitiv irányban.

Saját magadat és a lelkedet mérgezed csak evvel a hozzáállással-még ha igazad is van.

Ne avval törődj, hogy mit nem tesz a volt férjed, hanem avval tőrődj: te tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy a gyermekedet boldoggá tedd.


Ha ezek alapján változtatsz, garantálom, hogy jővő ilyenkorra egy életvidám sikeres ember lesz belőled.

1842. 78826dc958 (válaszként erre: 1834. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 10:08

Közlöm veled,hogy SOHA nem beszéltem a gyereknek az apja ellen!!SŐT!!Amikor hiányolta eleinte,hogy miért nem jön érte az apja akkor se azt ondtam,hogy azért mert inkább kocsmázik,hanem azt hogy sokat dolgozik!!És a gyerek igenis látja hogy mit művel,mert amikor elviszi 3 havonta akkor is sörözik és játszik és ezt LÁTJA a gyerek!!!

Ha akkora szemét lennék mint amilyennek te most beállitasz akkor már rég feljelentettem volna a biróságon,hogy nem fizet és vonnák tőle a gyerektartást!!!

Novemberben volt 2 éve hogy külön vagyunk!!egy kezemen meg tudom számolni hányszor vitte el a fiát hogy vele legyen!És nem fizet!!26 hónap alatt kb 70.000 ft-ot adott gyerektartásként.Ja és a fiának se szülinapra,se mikulásra,se karácsonyra ,se névnapra semmit nem vett!!Ugyhogy te csak ne itélj el mivel nem tudsz rólam semmit!

1841. 78826dc958 (válaszként erre: 1833. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 10:01
Szemétség??????Mit tudsz te erről???Ott voltál???Fogalmad sincs mit művel a férjem a tárgyaláson!!A biró pénzbirsággal fenyegette a viselkedése miatt!!Nem az a lényeg hogy örült-e neki vagy sem,hanem az hogy ő hogy viselkedik a saját fiával!!Ha nem törődik vele akkor minek neki a gyerek????
2010. jan. 16. 09:04

Igazad van!

Apa az ,aki azt sem tudja mikor van az egy szem fiának a születésnapja.

És apa,az,aki a nyári szünetben elmegy strandolni a rifkéjéval,még a fia a mamáéknál "le van támasztva".

Apa az, aki ha vele is van a gyermek, félrevonul a nőjével .....-ni,szegénykém meg a másik szobából azt hallgatja.....

És apa az akinek mindenki fontos,csak a fia nem.

Hát,igen,ezek becsülendőek!

Szerintem a kommentáló épp ilyen ember,valószínűleg ő is ezt az életformát dícséri!!!!!!!

1839. 2cb29de033 (válaszként erre: 1838. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 16. 08:56

Nehogymár te magyarázkodj.... :S


De az biztos, hogy az apa a szent és sérthetetlen. :( akárcsak a jogi fórumon.

1838. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 1836. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 08:46

Egyet értek Gabriell hozzászólásával!

Mit tudsz te ezekről a dolgokról?

Apa?Igazi apja nincs fiamnak,miután fél évente 2 napot látja,ez apa,akit ennyire érdekli a fia sorsa??????Aki szarik rá hogy megy a suli,aki rossz példát mutat előtte,ha szökőévben szán rá időt,akit pl. az sem érdekli van-e barátja a fiának,milyenek a sportteljesítményei,és hogy miket tanulnak,vagy pl.lenne e szüksége valamire,stb.

Most is a párom vitte ki az apai nagyszülőkhöz,mert apja ismételten fene tudja hol van.....

Mért teperés,ha a gyermeknek jót akar a párom????

Mért elítélendő????

Mert lehetne másként is,pl.hogy ha páromat hidegen hagyná,szerintem az rosszabb lenne.

Egyébirányt a gyereket nem traktálom,sajnos elég neki csalódni az apjában,aki szerinted annyira nagy ember és okos és ügyes...... ja és aki még a Karácsonyt sem képes vele tölteni,és aki fűt-fát ígér neki,hogy bepótoljuk aztán tessék itt van, itt a rá eső hétvége és még megjelenni sem méltó.

Aki a fizetését minnél alacsonyabbra jelenteti be,minnél kevesebb gyermektartást vonjanak le,aki az iskolához 1 db. ceruzával sem járul hozzá.

Az becsülendő,igazad van!

Persze mi vagyunk a rosszak akik vígasztaljuk,ne csüggedj,legközelebb látod apádat biztos,és elmehettek együtt pl.vásárolni ahogy azt legutóbb ígérte.

Mért én venném el a fiam életkedvét?Mért akarnék neki rosszat?

Egyébíránt én úgy gondolom Te vgy az agyatlan.

Megnyilvánulásod azt jelzi.

1837. 2cb29de033 (válaszként erre: 1836. - 18b599559d)
2010. jan. 16. 07:57

Nem hinném, hogy lohol a gyerek szeretete után, legalábbis nem így mondják! Természetes, hogy próbál a szülő (és legyen akár nevelő) a gyermeknek mindent megadni, kedvében járni, miért olyan nagy baj ez? És miért véded az apát??

Aki nincs ebben benne, az úgysem érti a helyzetet, csak 'okoskodni' tud. :(

1836. 18b599559d (válaszként erre: 1659. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 16. 01:20

bocsánat, nem tudom olvasod-e, de van észrevételem.

vajon nem-e te veszed el a fiad életkedvét? apát akarsz neki csinálni, mikor van neki egy!

nem-e túlzottan nyomul a kiválasztottad? a gyerek bizalma magától jön. vagy nem jön. ezt ne akard felülírni. ne adj neki apát, adj neki Istvánt, Sámuelt, stb. akárkit.

elfelejted hogy mint fiú, az apjával, és a család minden hímnemű emberével azonosulni akar. felvenni a viselkedésnormákat, és nagyfiú lenni".

az apját szidod, miközben az agyatlan kiválasztottad lohol a gyerek szeretete után!!!

szerinted ez normális helyzet?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook