Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válogatós a három éves fiam, adjatok tanácsot! fórum

Válogatós a három éves fiam, adjatok tanácsot! (beszélgetős fórum)


1 2
54. 4244093cd0 (válaszként erre: 52. - Ildiko0914)
2012. okt. 24. 07:09
Meg fog változni nyugi!:))
53. 4244093cd0 (válaszként erre: 51. - Sárgamaci)
2012. okt. 24. 07:08
A hozzátáplálásnál javíts ki ha nem jól tudom,de nem anyatejjel lakik jól amúgy?Vagy azt is meg kellene vonni ,amíg nem eszi meg a xpűrét?
2012. okt. 24. 06:49

Elolvastam a cikket,nem lettem okosabb, sajnos én abból már mindent megpróbáltam.Egy öntudatos gyerekról van szó, egész pici korától tudja mit akar, nem lehet őt semmilyen dumával megfőzni.

Nálunk rendszeres a család együtt étkezése, változatosan főzök, mivel ezt én is igy igénylem, együtt is főztünk nem egyszer, sőt ő mondta meg, hogy mit készitsek, mert szereti és amikor együtt elkészitettük hát nem kérte, nagyon boldog voltam.

Az óvódában sem jobb a helyzet, a gyerekek kedvéért sem eszik meg többfélét mint amit szokott.A tegnap pl mosolygót kapott mert meg ette az egész levest - na mi volt a leves?- csakis húsleves lehetett ha megette. Na de az óvónénik ezt már dijazták, kivételesen az ő esetében.Nyáron nem egyszer rendeztünk partit, csak azért, hogy talán jobban el fogy az ebéd, más gyerekekkel, nem mondom kiváló étvágya volt a szomszéd gyerekeknek, de ő maradt a megszokott kajájánál.Nem tudom mit tehetnék. Amit észrevettem, h az ételeket külalakra itéli meg, hogy "finomnak néz ki", de meg nem kóstolná a világért sem, vagy "fújnak néz ki" és szzel ki is merült az iránta való érdeklődése.

Arra is gondoltam, hogy azért ilyen, mert 6 hós koráig kizárólag anyatejes volt, és emiatt későn találkozott az izekkel, mert már a hozzátáplálásnál tekergette a fejét az izektől.Bizony egy - két éves kora körül volt olyan h nem adtam neki mást csak ami volt,üvöltött az éhségtől de akkor sem kóstolta meg.

Nem könnyű, de csak nekem , én nehezen viselem, nem tudok nyugodt lenni , és még az ételem sem esik jól amikor én szenvedek a finom falatokkal,ő meg a só és krumplival.

Nem tudom, még reménykedhetek-e abba, hogy egyszer csak megváltozik az izlése

51. Sárgamaci (válaszként erre: 49. - 4244093cd0)
2012. okt. 18. 09:04
A hozzátáplálás elkezdésekor ha a pár hónapos csecsemő nem eszi meg a sütőtökpürét nem adnak helyette csokoládét "mert azt megeszi" alapon. Itt nem egyféle étel beletukmálásáról van szó, hiszen különbözik a reggeli, az ebéd és a vacsora. Ha több napos próbálkozás után sem eszi meg (amit kétlek, hiszen pont az éhség miatt meg fogja enni) akkor lelehet váltani az ételeket. Az ő esetükben a gyerek teljes mértékben tisztában van vele, hogy ha nem kéri az újat akkor kap helyette mást. Gyakorlatilag érzelmileg zsarolja az anyját (ha nem kapok húslevest/túrógombócot/süteményt akkor inkább éhezek). Ha már most a gyerek az úr a házban akkor mi lesz később? Mint írtam ez nem átmeneti időszak az életében, hiszen évek óta ugyanaz a probléma. Te milyen egészségi állapotban lennél ha 2-3 éve nem ettél volna zöldséget? Lehet engem katonázni, erőszakosnak, kegyetlennek tituálni, de mind az anya, mind a gyerek megfogja sínyleni azt, hogy nem változtatnak. Nem az az alultáplált aki csont és bőr, hanem aki nem kapja meg a szervezete működéséhez szükséges vitaminokat stb.
2012. okt. 18. 08:22

TALÁLTAM EGY NAGYON JÓ KIS cikket ezt olvasd el tuti segíteni fog.!

[link]

49. 4244093cd0 (válaszként erre: 48. - Sárgamaci)
2012. okt. 18. 07:48

Ebben a hszben a "okos" idézetedre reagáltam.Az utolsó bekezdés vonatkozik rád.

Pontosan értem mit javasoltál,amivel nem értek egyet.Rugalmatlan ,merev ,és mindkettőnek szívás.

Persze szerintem.

Felesleges ekkora ügyet csinálni belőle.

48. Sárgamaci (válaszként erre: 43. - 4244093cd0)
2012. okt. 17. 20:06
Beletömte? :O Légyszives írd le a saját szavaiddal azt amit én tanácsoltam, mert azt hiszem nagy homály van a részedről.
2012. okt. 17. 17:26
Lassan-lassan meg fog oldódni.
2012. okt. 17. 17:06
Valahogy meg kell ezt oldani de nem éheztetéssel meg fenyítéssel :P
45. 4244093cd0 (válaszként erre: 44. - Aquatica)
2012. okt. 17. 17:06
Így van.:))
44. Aquatica (válaszként erre: 43. - 4244093cd0)
2012. okt. 17. 17:01

igazad van :)

ezt a kismama blogon olvastam

2 éves kor után már elsősorban a kialakult rossz élmények, szokások a nemevés okai. Ha sokat nassol napközben a gyerek, akkor ne csodálkozzunk, ha nem eszi meg az ebédet. Ha pedig már korábban is rossz evő volt, keveset evett, akkor a folyamatos etetés, tukmálás veheti el a kedvét az evéstől. Fontos, hogy az evést örömteli élménnyé tegyük a kicsi számára, jókedvű családi ebédek, közös reggelik és vacsorák adják meg az evéshez az alaphangot. A mennyiségek miatt pedig ne aggódjunk, a gyerek pont annyit fog enni, amennyire szüksége van.

43. 4244093cd0 (válaszként erre: 42. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 16:57

Biztosan rém okos volt,és biztosan ő is beletömte a kajákat a gyerekébe 10 szer ,visítás ide vagy oda,míg végre hajlandó volt elfogadni,hogy a gyereke azt a kaját tényleg nem szereti!


Nekem baromi rossz emlékeim vannak a módszeredről,és gyerekként elég sokszor volt alkalmam sírva enni,és ki is hányni az ételt,vagy pl a teát,de ha szerinted egy étkezésnek így kell kinéznie,akkor semmi gond,gyötörd a gyerekedet ,hajrá.:))


Szóval én nem értek egyet veled egyáltalán.

Többször kell kínálni,igen.Rá kell venni ,hogy legalább megkóstolja,igen.

De ha még sem kéri,akkor a kiéheztetés nem lehet megoldás.

2012. okt. 17. 14:17
Nem nem akarom megérteni. Szerintem te nem akarsz engem. "A gyerekek minél többet találkoznak egy étellel annál nagyobb az esélye, hogy megszeretik." "És csak akkor tudják edönteni egy ételről, hogy szeretik e, ha már legalább 10x ették." Ezt sem én találtam ki hanem valami rém okos emberek... De szerintem aki csinálta az tapsztalta :)
41. ildiko0914 (válaszként erre: 39. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 13:38
:)
40. 4244093cd0 (válaszként erre: 39. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 13:37

Ha nem akarod érteni a lényegét,akkor mond azt.

Nem ismerlek nem tudom melyikek azok az ételek amiket soha nem kóstolnál meg.

Egy gyerek ugyanígy érezhet a rántotthússal szemben ,amit te mondjuk imádsz.

2012. okt. 17. 13:35
XDDDDD majomagyvelő :DDDD Én meg azt hittem, hogy borsó főzeléket meg krumplit írtam XDDD de igazad van ízlés szerint helyettesíthető :D
38. 4244093cd0 (válaszként erre: 37. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 13:23

Ez erőszak ,vagy zsarolás ha úgy tetszik.Akármilyen bályos mosollyal köríted.

Képzeld el,hogy majom agyvelőt kellene enned.Nem eszed meg ,mégcsak meg sem kóstolod,mert viszolyogsz tőle.Azt írtad,addig ne kapjon mást ,amíg rá nem kényszerül vagy olyan éhes nem lesz ,hogy megeszi az a bizonyos egyfajta ételt.

Te is próbáld ki ezt pl a majom agyvelővel,vagy a csigával,vagy bármi olyan étellel amit egyáltalán ,még csak meg kóstolni sem akarsz.

Majd akkor mond ,hogy nem erőszak.

2012. okt. 17. 13:15
Ki mondta hogy erőszakkal? o.O "Ne legyen semmilyen következménye annak ha nem eszi meg. Ne adj helyette mást. Ne könyörögj. Ne tömd belé. Ne vessz össze vele. Tégy úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy ő most nem éhes, ezért nem eszik." Ezt most komolyan lehet másképp értelmezni? :D
36. ildiko0914 (válaszként erre: 34. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 13:13
Esély sincs arra, h bármit is megkóstoljon, ránéz és kész
35. 4244093cd0 (válaszként erre: 34. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 13:09
Persze,de nem erőszakkal.
34. Sárgamaci (válaszként erre: 33. - 4244093cd0)
2012. okt. 17. 13:07
Utalás arra, hogy minimum a kóstolásig elkéne jutni :D
33. 4244093cd0 (válaszként erre: 31. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 13:03
Ez hogy jön ide?:))
32. ildiko0914 (válaszként erre: 30. - 4244093cd0)
2012. okt. 17. 13:01
Ezt en is igy gondolom, már magamat is utálom,mert állandóan a kaja körül forog a téma
31. Sárgamaci (válaszként erre: 22. - 4244093cd0)
2012. okt. 17. 13:01
A kicsi gyerek felügyelet nélkül még a homokot is megeszi. :D
30. 4244093cd0 (válaszként erre: 28. - Ildiko0914)
2012. okt. 17. 12:46

ne idegeskedj miatta,hidd el ,majd idővel megkívánja azt is amit ti esztek.

Szerintem az erőszakossággal nem érsz el semmit,csak hogy az evés számára és számodra is tortúra lesz.

29. Aquatica (válaszként erre: 28. - Ildiko0914)
2012. okt. 17. 12:45

még kicsi ha nagy lesz mindent megfog enni magától, nálunk is ez ment a kistesóm semmit se volt hajlandó megenni csak azt amit ő szeret.

Mi nem csináltunk belőle nagy ügyet, és idővel ő kérte h csináljunk neki töltött káposztát, mert a nagynénénknél megkóstolta és ízlett neki, nála mindig megkóstolta az ételeket, otthon bezzeg soha azt mondta rá h fujj.:) de már eszik mindent :)

28. ildiko0914 (válaszként erre: 26. - 4244093cd0)
2012. okt. 17. 12:38
Azzal nincs baj h azt főzzem meg neki amit szeret, már ugyis megszoktam, hogy kétfele főzök, de h mindig ugyanazt ez már felcsavar.
27. ildiko0914 (válaszként erre: 25. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 12:36

Sajnos nem egy délelőtt szerettem volna megváltoztatni, és már mindent kipróbáltam, azt viszont elismerem, hogy nem tudok nyugodtan lefeküdni, ha tudom, h egész nap nem evett.És ha este kéri akkor este adom azt amit megeszik, mert nem tudom megengedni magamnak, hogy nyugodtan aludjak. Lehet h pont itt van a baj.

A nyáron vidéken volt, akkor talán meg kóstolt több mindent, persze nagyobb volt a mozgástér, ha egzik nap nem evett rendesen a másiknap jobban evett, de szegény anyum is néha sirásra fakadt, pedig tudta osztani az észt ő is nekem, csak amig az ember nincs benne, addig...

26. 4244093cd0 (válaszként erre: 25. - Sárgamaci)
2012. okt. 17. 12:36
Vagy nem idegesíti magát ezen,és olyanokat főz neki amit szeret.:))
2012. okt. 17. 12:30

"Tégy úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy ő most nem éhes, ezért nem eszik." Ebbe sajnos nem fér bele az, hogy ha nem kérsz akkor ugrok és adom a kedvencedet. Még vacsoránál sem.

"úgyhogy meg ne boloduljak el készitettem a húslevesét"?? Hát ez az :) Ne hagyd magad megbolondítani. Semmi baja nem lesz ha nem eszik egy két napig. Évek alatt rögzült be, hogy ha nem eszi meg az újat akkor elé teszik a finom jólismert ételt. Komolyan egy délelőtt leforgása alatt vártál csodát? Azt írtam ugyanúgy kell bevezetni ÚJRA az ételeket mint anno. Apránként, lassan, türelemmel. Csak most már nem kell összeturmixolni és a szájába adni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook