Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóban visszavihető 3 napon belül a vásárolt készülék? fórum

Valóban visszavihető 3 napon belül a vásárolt készülék? (tudásbázis kérdés)

2011. júl. 15. 10:56

3 napon belül visszavitt termék


Gyakran felmerül, hogy köteles-e a kereskedő a terméket kicserélni, vagy a vételárat visszafizetni, ha a fogyasztó azt 3 napon belül visszaviszi, mert az meghibásodott, esetleg mégsem felel meg neki, nem jó rá, más típust szeretne, stb.


Azokra a termékekre, amelyekre nincs kötelező jótállás, ez megállapodás kérdése. A kötelező jótállásról szóló 151/2003. Korm. rendelet alapján viszont a 3 munkanapon belül viszavitt hibás terméket a fogyasztó kérésére ki kell cserélni, nem lehet azzal elutasítani a csereigényt, hogy az kisebb költséggel javítható, kivéve, ha a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot nem akadályozza, ebben az esetben javíthatja is. Hibátlan termék kicserélésére, visszavásárlására a kereskedővel való megállapodás alapján van lehetőség.


Kapcsolódó tájékoztatók:

Javítás, Csere, Levásárlás, Pénz Vissza?, A fogyasztói jogok sorrendje

[link]

Fogyasztóvédelmi Jogszabályok, ha utánanéznél a paragrafusoknak

[link]



Kapcsolódo konkrét esetek:

3 napos visszavasarlas

[link]

Hiba 3 Napon Belüli, Szakszervíz Vizsgálata Bármeddig?

[link]



Forrás: [link]

2010. aug. 18. 17:10
Sziasztok! Visszavitte a gépet a férjem és minden további nélkül visszafizették az árát!
2010. aug. 17. 15:10
Az Auchanba visszavették a kávéfőzőt szó nélkül, pedig nem volt hibás, csak nem ízlett a kávé amit főzött.
23. xti_
2010. aug. 17. 14:01

régen valóban létezett ez a 3 nap gondolkodási idő, de ma már nincs ilyen. ha a kereskedők mégis visszaveszik az árut, azt önként teszik, üzletpolitikai megfontolásból (vagy mert mindegy nekik, úgyis megveszi valaki.)

nem értem, mi értelme ebben az esetben a "vis major"-nak. a vevő átvette azárut,minden felelősség átszáll rá, a vis major is, tehát erre semmiképp nem hivatkozhat.

22. access
2010. aug. 17. 07:48
Vissza lehet vinni. A Fogyasztóvédelmi felügyelőségre kell hivatkozni ha valamiért akadékoskodnak. Ez alap h Vis Maior. Vagyis a vevő 3 munkanapon belül el állhat a vásárlási szándékától. Vagyis meg gondolhatod magad h mégsem akarod meg venni azt a dolgot. Tehát Vis Maior és akkor kötelesek vissza is venni. De akár ha üzemképtelen az a műszaki dolog, vagy bár mi ami miatt kifogás merül fel.
21. xti_
2010. aug. 16. 20:55
nincs ilyen "3 napon belül" törvény. ha a bolt üzleástpolitikája jó, visszaveszeik, de kötelezni nem lehet rá őket, hogy csak azért, mert meggondoltad magad, visszavegyék. (más a helyzet ha hibás a termék, és szintén más, ha a vásárlás távollévők között {net, TV-shop, telefonos ügynök, stb.} zajlott. ez utóbbi esetekben van a 8 nap kipróbálási idő, amin belül visszaadhatod, de neked kell fizetni a visszajuttatást.)
20. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 18. - Sajert)
2010. aug. 16. 19:33
Két éve a kislányomnak vettünk szintén ebben az áruházban, de a Humanicban egy kis csizmácskát. Ott felment a lábára, de itthon akárhogy próbáltuk, nem tudtuk ráadni. Ráadásul nem is volt olcsó. Ugyanígy kétségbe estem. Másnap felhívtam őket és kicserélték egy másik csizmácskára, de ki is fizették volna az árát (dehát kellett a lábbeli).
19. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 17. - Sajert)
2010. aug. 16. 19:29

A nejlontasakokon látni, hogy bontva voltak és gyűrődöttek is, dehát valahogy ki kellett nyitni. Szépen visszapakoltam mindent az eredeti helyére. Csak szunnyadjon tovább a dobozában ez a frankó fényképezőgép!


Az bosszant még, hogy sokat kell utaznunk miatta, ráadásul elég sűrű a napokban a program, ez nem hiányzott.

18. sajert
2010. aug. 16. 19:29

Meg még eszembe jutott, hogy levásárlási kötelezettség sincs náluk. A pénzt kapod vissza. Azt a kutya se nézi, hogy te ezt ott fogod-e elkölteni, vagy kimész az üzletből és máshol veszel magadnak bármit. Olyan is volt, hogy egy hét után vittem vissza valamit, mert addig nem értem rá. Szó nélkül fizettek :-)).


A Decat... sportboltban pl. 30 napig veszik vissza. Le is döbbentem rajta. Természetesen nem lestrapáltan, de azért ezt nem gondoltam volna.

17. sajert
2010. aug. 16. 19:18
Lazán visszaviheted három napon belül. Mi oda járunk vásárolni (szinte a szánkba az van), eddig mindig mindent visszavettek. Természetesen nem lehasználva... A blokkot, a kiírást érdemes figyelni, mert van amikor a pénztárgép nincs átállítva teszem azt az olcsóbb árra. A különbözetet a vevőszolgálatnál szó nélkül kifizetik. Én ott még mindig mindent meg tudtam oldani. A Tesc.-val nem ilyen kedvezőek a tapasztalataim, mondjuk ott már évek óta nem jártam.
16. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 15. - D879a0c5b4)
2010. aug. 16. 19:07
Köszi! Most telefonált a férjem az áruházba, és azt mondták, hogy 3 napon belül visszavihetjük és kifizetik az árát.
2010. aug. 16. 19:03

Sőt, ha neten rendelted volna és kibontod a csomagolást, akkor is kötelesek visszavenni!!

Nyugi! :)

14. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 13. - Ekka)
2010. aug. 16. 18:53
Idegesít a dolog! Felhívjuk őket telefonon... Nincs is közel, még utazhatunk miatta.
13. Ekka
2010. aug. 16. 18:41

Gréti! Ne izguld túl a dolgot!!!

Visszaviheted!!!!!

Hidd már el!!!:)

12. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 11. - 480a1bea09)
2010. aug. 16. 18:39

Ahhoz, hogy kipróbáljuk, természetesen fel kellett nyitni a csomagolásokat, a két elemet, ami a csomagban volt, sikerült lemeríteni...


Így is visszaveszik, mit gondoltok?

11. 480a1bea09 (válaszként erre: 6. - 3dc5a222b9)
2010. aug. 16. 18:34
Én is vittem már vissza dolgokat az auchanba és a tescoba is és minden gond nélkül visszavették. Nekik teljesen mindegy ki veszi meg, ha tőled visszavették eladják ujra.
10. Ekka (válaszként erre: 9. - Ekka)
2010. aug. 16. 18:32

Egyébként pedig "törvény" van rá!!!

Szóval vidd csak nyugodtan vissza!

9. Ekka
2010. aug. 16. 18:31

Igen visszavihető, csak ezt nem hangoztatják!

Kérdés nélkül kötelessek bevenni!

(tudom, hogy mindig van szájhúzogatás, de kit érdekel)

Egyébként külföldön nem csinálnak ebből ügyet.

Anyumék vettek egy gofri sütőt, kipróbálták, nem jött be.. másnap egy szó nélkül visszavették.


Ide mi nem jutunk el soha!!:S

8. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2010. aug. 16. 18:27
?
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - 3dc5a222b9)
2010. aug. 16. 18:26
Épphogy nem:(
6. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 4. - 3dc5a222b9)
2010. aug. 16. 18:23
...ezt azért írtam le, mert talán - remélem - egy hipermarketben rugalmasabban kezelik az ilyen dolgokat, mint pl. egy kiskereskedő.
5. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Szanya)
2010. aug. 16. 18:23
Van erre valami törvény, hogy kötelesek visszavenni, talán 8 napon belül. Ha károsodott, akkor viszont kötelezhetik a visszavétel mellett a vevőt a kár megtérítésére.
4. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 3. - Szanya)
2010. aug. 16. 18:21
Az Auchanban vettük ma délelőtt.
2010. aug. 16. 18:20
Ez a kereskedő üzletpolitikájától függ, ha nem hibás a készülék, akkor nem köteles visszavenni.
2010. aug. 16. 18:18
Ma vettünk egy fényképezőgépet, de nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, egyáltalán nem tetszik. Visszafizetik az árát vagy le lehet vásárolni 3 napon belül?
2010. aug. 16. 18:18
Valóban visszavihető 3 napon belül a vásárolt készülék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook