Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Való nekem az anyaság vagy nem? fórum

Való nekem az anyaság vagy nem? (beszélgetős fórum)


17. delbuk
2021. jan. 18. 18:06

Mennyi idos vagy?

Nalam sokaig ugyanigy billegett. Utana elhataroztam magam, hogy szeretnem a csalad lehetoseget (tehat nem megyek bele olyan kapcsolatba, ahol a masik fel nem nyitott ra). Majd megismerkedtem a ferjemmel, ketten is tok jo volt, de egy ido utan jott a vagy mindkettonknek, hogy johet a baba. Majd 3 evig tartott, mire megszuletett, ekkor 40 evesek voltunk.

Szoval az elet barmilyen fordulatot hozhat, valtoznak folyamatosan a dolgok.

2021. jan. 18. 05:27

Amíg nincs párod, ezen tényleg csak elviekben lehet agyalni.Bár olyan is van aki "csak" gyereket akar de ez nyilván nem te vagy.

Kell 1 jó társ akivel ha lefutottad a kezdő köröket ,elindítja benned a vágyat a tovább lépésre:))

Aztán ha akkor sem moccan benned semmi akkor lehet gondolkodni!Vagy akkor már nincs is MIN gondolkodni.De ez sem baj:))

15. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 19:45

Előre kell jól átgondolni, mert utólag nem lehet visszaküldeni a feladónak...


Én is úgy képzeltem el, hogy nagycsaládos leszek. Aztán úgy alakult, hogy egy gyerekem van. Imádom, de nem szeretnék többet. De Ő kellett. Neki meg kellett születnie. Azt is jó elfogadni, hogy a gyereket nem magunknak szüljük, őt csak kölcsön kapjuk megóvásra, nevelésre. Ha öreg korodra szeretnél vigaszt találni benne, nem biztos, hogy fogsz. Az ő életcélja nem a mi életünk bearanyozása.


Persze amíg gyerekünk lehet időnként előjön a kérdés, viszont olyankor jó azon elgondolkodni, hogy szán-e az ember 18 évet a gyereknevelésre, a felelősségre, vagy csak a listát akarja kipipálni.

14. janszi (válaszként erre: 12. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 17. 19:41

A pszichológusok mondják,de én is láttam már rá példát,uncsitesóm és akkori barátnéja kapcsán,mikor nem volt már tita,hamarosan lett is gyereke.

Persze ahogy írja is Roxána,az anyaság mindenféle biztonság kérdése is,húzni-vonni a semmiből a semmibe,jégtábláról jégtáblára a gyereket nem élet...

2021. jan. 17. 19:36
Ezt azért nem egy hoxa fórum alapján kellene eldönteni.
12. a97b9a4e4e (válaszként erre: 10. - Janszi)
2021. jan. 17. 19:26
Kutyám-macskám mindig volt, gyerekem sose. Közel vagyok a 40-hez de még mindig úgy érzem hogy nem kell gyerek. De most már kutya-macska se. :D Bár most is van egy macskám, de ő csak idetévedt, aztán itt maradt. Nem én választottam.
2021. jan. 17. 19:22
Az anyaság vállalása személyes dolog és felelősségvállalás kérdése,igy erre csakis te adhatod meg a választ.Ezt a választ nem hárithatod át senkire.
10. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 19:15
Ha tele vagy négylábúval,akkor nem is lesz valszleg,mert a kiéled a szeretetéhséged rajtuk.Majd amikor már tuti nem is lehet gyereked,akkor fogsz azon spekulálni,hogy mégis csak jobb lett volna a gyerek,mégis más.
2021. jan. 17. 17:23
Szerintem ezt akkor tudod eldonteni ha megszuletik az elso gyereked. Addig csak talalgatsz, rettegsz, talan félsz is, Elég jo anya leszek? Amugy szereted a gyerekeket, szeretsz veluk foglalkozni?
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fiori)
2021. jan. 17. 17:14

Régi időkben 70-es,80as években sem akart ám mindenki gyereket, de akkor kötelező volt.

Ezt, hogyérted? Mivel, kik köteleleztek rá?

7. fiori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 15:17
Szia! Még egy kutya is felelősség, hátmég egy gyerek. Lehet megharagszanak rám, de ma újra trendi fiatalon szülni vagy akár még egy gyereket vállalni. Ha őszintén akarnál, akkor biztos nem keresnél"kifogásokat,"hisz valaki karrier, munka mellett is gyereket nevel. Régi időkben 70-es,80as években sem akart ám mindenki gyereket, de akkor kötelező volt.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 14:52
Na most jól figyelj! Ha mindennél erősebb vágyat érzel, akkor való. Amíg tétovázol, addig nem való.
2021. jan. 17. 14:36
Ha igazán akanál gyereket, akkor nem lenne számodra kérdés. Hidd el tudnád magadtól is. Kapcsolat nélkül amúgy is felesleges ezen agyalnod. Éldd az életed, majd ha lesz kapcsolatod és felmerül a gyemekvállalás kérdése, elég lesz akkor döntést hoznod, illetve együtt meghoznotok a döntést. Gyerek nélkül is lehet teljes, boldog életet élni. Legalábbis azt mondják.
2021. jan. 17. 14:22

De kifogásod már egy raklapnyi van.

Amúgy nem kell mindenkinek szülni. Se jobb, se rosszabb, se több, se kevesebb nem leszel, ha szülsz.

Meg gondolom jobban lenne hozzá kedved, ha lenne hozzá tarsad, akivel együtt tervezel.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 14:21

Nem illik kérdésre, kérdést feltenni, de mit vársz ettől a fórumtól?

Ha többen azt írják igen való neked gyerek, akkor gyorsan szülsz, ha azt írják, isten óvjon, hogy gyereked legyen, akkor belenyugszol, hogy így éld tovább az életed?


Ha az ideális időre vártam volna, sose született volna gyerekem, az ember mindig többre vágyik.


De életem legjobb döntése, hogy ők vannak nekem.

De azt sem ítélem el, akinek nincs, hiszen egy élete van mindenkinek, döntse el mindenki mi fér bele neki és mi nem.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 17. 14:19
Lehet.
2021. jan. 17. 14:12

Mindig úgy képzeltem el magam, hogy lesz gyerekem. Aztán jelenleg a velem egykorúaknak vagy már van 1-2-3, vagy várandósak. Nekem meg ez az érzés, hogy jó lenne már, változó. Jó lenne mert a korban benne vagyok. De nemrég neveztek ki a munkahelyemen, suliba is járok, a lakáson is lenne mit csinálni. Jah, és nincs kapcsolatom. De az idő megy, ez az érzés meg hol megvan hol nincs. A gyerek utáni vágy.


Lehet nem is akarok igazán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook