Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallomások fórum

Vallomások (beszélgetős fórum)


31737. tumbo2 (válaszként erre: 31734. - Pasionella)
2020. dec. 10. 13:28
mikor megnyitották a plázát,rosszul lettem,úgy hullámzott a tömeg,azt hittem ott ájulok el.
31736. 184481d874
2020. dec. 10. 13:27

Már nem nézem a Konyhafőnök VIP-et, mert korán szeretek felkelni.



Én pedig azért nem nézem már ,mert van olyan játékos nő,akit "nyomatnak".

31735. 184481d874
2020. dec. 10. 13:24
Egyetértek és sokan mások is igy gondolják.
31734. Pasionella (válaszként erre: 31733. - Simple)
2020. dec. 10. 13:13
Én sem értem sajnos. Én egyébként sem szerettem soha a tömeget, nehezen viselem, most pedig még inkább :-( Felfoghatatlan.
31733. simple (válaszként erre: 31732. - Pasionella)
2020. dec. 10. 12:52
Kedden voltam vásárolni, hetente egyszer járok. A legnagyobb tumultusban délután, mikor dodgemezni kellett a kocsikkal, tele volt öregekkel minden. Ilyenkor szokott olyan ideg elkapni, hogy gyorsan végigfutok dobálom be ami kell, és sietek a kasszához, nem bírom ezt a tömeget, nem értem az öregeknek miért jó ott nyomakodni a rengeteg ember között, miért nem jó a saját sávjukban elmenni mikor nyugi van.
31732. Pasionella
2020. dec. 10. 12:33

Idős vagyok 76 lettem! Nem járok ki. De a sok idős nem értem miért vergődik? "VIGYÁZZUNK UTÓKORRA!"🙏❣10-12 ig elég lenne kimenni,nincs mászkálás! Utána nuku IDŐSEKNEK


Kár hogy nagyon sokan nem így gondolkodnak, tegnap 8 előtt egy kis tescoban jártam és tele volt 65 év felüliekkel. Én biztosan kihasználnám a védett sávot ha lenne, egyszerűen nem bírom felfogni sokan miért nem teszik így és ha már én kivagyok úgy mond tiltva, érthető hogy felháborít ha sokan ezzel egyáltalán nem foglalkoznak és tesznek rá mert bármikor mehetnek.

Igazából már nem is nekik jó hanem nekem van egyszerűen egy tiltott sávom jelenlegi felállás szerint.

31731. globus (válaszként erre: 31729. - Syria)
2020. dec. 10. 12:13
Nálam 0 tárolóhely van. Se kamra, se spájz. Panellakás...konyhában kombinált hűtő, kisszobában fagyasztószekrény. Városszéli garázssoron még egy fagyasztószekrény. Mivel ezekbe saját termésű dolgokat teszek, energiát nem számolgatom. Garázs alatt van hűvös pince. Csak hát nincs közel, bicajjal tíz perc. Ötletszerű főzés elvetve.
31730. Epresturmix (válaszként erre: 31728. - Globus)
2020. dec. 10. 12:09

Én is! Szuper dolog! :)

Ilyenkor olyat is megveszek, amire amúgy sajnálom a pénzt, de én ilyen kóstolgatós vagyok, mindent kipróbálok. Most lehet. :))

31729. syria (válaszként erre: 31723. - Timycat)
2020. dec. 10. 12:08
Szerencsés vagy a sok tárolóhellyel. Nekem az 1 négyzetméteres kamrában kell megoldanom, hogy a számunkra alapvető dolgokból mindig legyen itthon megfelelő mennyiség. Végül is a két 3 méter magas polcon rengeteg minden elfér, csak azzal van probléma, ha valamit elő kell venni. Gyakran törpölök a praktikus elhelyezésen, a rendszerezésen. 🙂
31728. globus (válaszként erre: 31726. - Epresturmix)
2020. dec. 10. 12:02

Juhhé, idén én is kaptam! 😁

Nem sokat, remélem, ez a kezdet!

31727. Bless the child (válaszként erre: 31717. - Globus)
2020. dec. 10. 11:58
Én mindig is akkor éreztem biztonságban a családomat, ha minimum egy hétre van mindenünk, ha bármi történne. Itt értem a klotyópapírtól kezdve a gyümölcsökig bezárólag mindent. Amióta van csaladom mindig is így volt nálunk.
31726. Epresturmix (válaszként erre: 31725. - Globus)
2020. dec. 10. 11:54

Ma írom össze mi kell. Heti 1x megyek boltba. Felüdülés! 👏

Ma megjött a lóvé a szépkârtyâkra is, ez fél évig készpénzmentes kajapênz. Ebből vesszük meg a maradék ajándékokat is. :D

31725. globus (válaszként erre: 31723. - Timycat)
2020. dec. 10. 11:45

Jó az! 🙂

Csak az első feltöltésnél kell megelőlegezni a készletet, feltöltésnél nincs különbség. Sőt, ha éppen megszorulnál pénzzel, akkor sincs gond a kajával.

31724. globus (válaszként erre: 31722. - Channa*)
2020. dec. 10. 11:42

Annyit nem, csak a kötelező 10 napot. Erre még + kettőt rátettem, akkor kimentem vásárolni, egyszer voltam még csak. Holnapra tervezzük az ünnepi nagybevásárlást, mert amúgy is mozgunk a kocsival, kontroll rtg miatt.

Tavasszal, míg nem volt időssáv az elején, én is mindig ráírtam szomszédasszonyra, hogy igen nagy a csend, mit csinálsz? 🙂Hozzak valamit?

31723. timycat (válaszként erre: 31717. - Globus)
2020. dec. 10. 11:23

Így-így. Mondjuk ezt a néhány napot én minimum 2 hónapra tornáztam fel tavasszal és azóta visszapótlom. Mindenből. Emberkaja, pipere, macskakaja, alom. De tényleg mondhatni a cartól repülőig van minden itthon.

Igaz nálunk sok hely van tárolni (van hideg, sötét tároló a garázs alatt zöldségnek-gyümölcsnek, száraz padlás a füstölteknek, pince az itókáknak és egy zöldséges meg egy húsos fagyasztónak plusz egy spájz a minden másnak, mosókonyha és tisztítószeres "lyuk"). Pékcuccokat, kiflit, zsömlét én sütöm.

A rendszerezésre kell figyelni, szavatossági időkre.


Szeretem a "közért feelinget" itthon. 🙂

31722. Channa* (válaszként erre: 31721. - Globus)
2020. dec. 10. 11:13

Na igen, mi is süthettünk volna, de a szomszéd pl. minden nap többször bekopogott, hogy jól vagyunk e, tud e valamit segíteni? Valamint messengeren is naponta ránk, hogy látja világos van nálunk, akkor minden rendben?:DDD


Aztán persze a barátnőm, az unokaöcséim és az unokahúgom is rendszeresen felhívott minket, hogy nincs e szükségünk valamire, sőt! A kollégáim is minden nap érdeklődtek;)


Mivel tényleg csak pékáru és gyógyszer kellett, na meg első napokban a wc papír (azóta tudom, hogy miért szoktak olyan sokat venni az emberek:DDD), így ezeket a szomszéd beszerezte. Hallani sem akart arról, hogy máshol lakó rokonokat, barátokat kérjek meg:D


De ti nem voltatok otthon majdnem 1 hónapot, ha jól tudom, ugye? Mi ugye pont 1 hónapig nem mehettünk ki a lakásból, bár, amikor 18-án mi negatívok lettük, akkor én vagy a fiam lement megvenni a kenyeret, de ekkor is még úgy csináltuk, hogy felhívtuk a kisboltot és kiadták a kenyeret és utólag fizettünk, amikor már mindenki negatív volt...

31721. globus (válaszként erre: 31718. - Channa*)
2020. dec. 10. 11:04

Nekem is van mindenféle alapanyag fagyasztva. Igazából pár napig alig tudtunk enni, korábbról maradt kajákat tologattuk a hűtőben ide-oda... egyszer hozattam 2 kg kenyeret, adagolva lefagyasztottam, ezzel ki is tartottunk végig.

Alapvetően sosem szorultunk külső segítségre, tök cikinek érzem, hogy kérnem kell :) Pedig többen felajánlották. Nem tudom mi lenne, ha egyszer tényleg rászorulók lennénk.

31720. buspics
2020. dec. 10. 11:04

Aláztak, kibeszéltek a kollégáim hónapokig. Ma kiléptem. Holnap fizetés. Direkt akkor megyek, mikor a legtöbben lesznek. Felöltözök igényesen, kisminkelem magam, belövöm a hajam. Nézzenek csak. Így még sosem láttak. Ha már távozom, legyen stílusos.


Ennél már csak az jobb, amikor valaki köszönés nélkül megy el 😃 Volt ilyen kollégám, a főnökségről hívták fel a közvetlen főnökeimet, hogy x óra x perctől ő már nem dolgozik itt. A cuccait előző nap elvitte, a munkát viszont szépen felhalmozta, amivel mi x óra x perckor szembesültünk 🙃

31719. buspics
2020. dec. 10. 10:56

Covid két hete, de még köhögök, orrfolyás. Munkatársaim szerint "gyorsabban kéne gyógyulnom" sok a meló, évvégi hajrá. Az nekik jó lesz, ha még fertőzöm? Pénteken megyek (ha rajtam múlna, nem). Nem baj / maradnék otthon Kukorica /dolgozz csak


Sebaj, majd megfertőzöl mindenkit és akkor nem lesz, aki dolgozzon. Vigyázzunk egymásra.

31718. Channa* (válaszként erre: 31717. - Globus)
2020. dec. 10. 10:52

Ez így igaz!


Amikor koronások lettünk, az volt a szerencsénk, hogy mindenünk volt itthon, így tényleg csak minimális beszerzéssel kellett terhelnünk az ismerősöket. Azt is próbáltuk a minimumra szorítani, azaz

Hetente egyszer kértük meg, hogy vásároljon nekünk egy nagyobb adag péksütit, amit utána lefagyasztottunk, illetve a kenyérrel is így jártunk el, valamint egyszer gyógyszert vett nekünk és az első alkalommal wc papírt, mert az pont kifogyott majdnem, mire kiderült, hogy pozitívok vagyunk.


Főzéshez pedig mindenünk volt (hús, fűszerek, köret alapanyagok, sütemény alapanyagok és még cigim is volt;))


Március óta úgy próbálok vásárolni, hogy tényleg csak a friss termékeket kelljen megvennem amikor olyat akarunk.

31717. globus
2020. dec. 10. 10:39

"Most értem haza. Nincs nyitva már semmi és kijárási tilalom van. Csak keksz van itthon meg kis kenyér. Állati éhes vagyok."


Isten ments, hogy bárkit kioktassak, vagy annak vedd. Jóindulattal írom, ebben az átmeneti helyzetben muszáj tartalékolni otthon annyi élelmiszert, hogy legyen túlélőkészlet, néhány napra való mennyiség. Bármi közbejöhet, például mi lenne, ha megbetegedsz.

31716. Amaunet
2020. dec. 10. 08:51

"Covid két hete, de még köhögök, orrfolyás. Munkatársaim szerint "gyorsabban kéne gyógyulnom" sok a meló, évvégi hajrá. Az nekik jó lesz, ha még fertőzöm? Pénteken megyek (ha rajtam múlna, nem). Nem baj / maradnék otthon Kukorica /dolgozz csak"


Erre van a Szavazások szekció.

31715. Alessandro
2020. dec. 10. 08:38

"Idős vagyok 76 lettem! Nem járok ki. De a sok idős, nem értem miért vergődik? "VIGYÁZZUNK UTÓKORRA!" 10-12 ig elég lenne kimenni,nincs mászkálás! Utána nuku IDŐSEKNEK..."



Ilyet nem ír egy idős ember. Viszont azt is sejtem, hogy ki írhatta. Ideje lenne már felnőni végre és leszakadni erről az időseket folyamatosan bántó, ostoba vergődésről, fölösleges szájtépésről!

31714. a97b9a4e4e
2020. dec. 9. 21:06
A Munkaügyekbe a biztonsági őr Imre mindig ilyeneket evett. A csokit berakta két szelet kenyér közé, aztán megvolt egyszerre a főétel is meg a desszert. :D
2020. dec. 9. 20:51

Most értem haza. Nincs nyitva már semmi és kijárási tilalom van. Csak keksz van itthon meg kis kenyér. Állati éhes vagyok."



Netpincér / Wolt

31712. 80ASIQ
2020. dec. 9. 17:07

"Apakomplexusos vagyok..."


Semmi rosszat nem találok ebben.

31711. 80ASIQ (válaszként erre: 31709. - Ervina)
2020. dec. 9. 17:06
Ennek oka van?
31710. Miss Angel (válaszként erre: 31705. - Bnedora)
2020. dec. 9. 13:08
én is pont erre gondoltam.
31709. Ervina
2020. dec. 9. 10:41

Utálom ha kiszívják a nyakam!


Minek hagyod?

Nekem életemben nem csinált még ilyet senki, de nem is fog.. :D

31708. Pasionella
2020. dec. 9. 09:13

Feszültség levezetésére használom a facebookot. Keresek egy érdekesnek gondolt cikket és mindenkinek észosztást írok, aki leszólja a cikket. Valahogy le kell vezetnem a meló miatti streszt!


Aha, így már értem miért van ennyi megmondó ember a facebookon, elég szánalmas...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook