Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás, gyerek, szerelem fórum

Válás, gyerek, szerelem (beszélgetős fórum)


16. matyera (válaszként erre: 13. - 654268ce3d)
2020. márc. 11. 12:26
Nagyon kíváncsi leszek, nálunk hogy alakul majd a dolog. Azt semmiképp nem akarom, hogy a gyerek irányítsa az én életemet.
15. matyera (válaszként erre: 11. - Csalános)
2020. márc. 11. 12:25
Új apát semmiképpen nem akarok, apja van a fiamnak, a párom nem lesz és nem is akar soha az apja lenni. Ezt meg is mondta nekem. És úgy gondolom ebben igaza is van, nem az ő feladata apának lenni.
14. matyera (válaszként erre: 11. - Csalános)
2020. márc. 11. 12:24

Az én ex-em épp 1 éve költözött el. Fiam akkor volt 7 éves. Nem sokkal később ismertem meg a páromat, elég gyorsan zajlottak az események, ma már szinte együtt élünk.

Gyerekemnek ezt kicsit nehezen viseli, bár úgy látom kezd beleszokni. Persze van, mikor pukkadozik meg szemtelenkedik, de ez a kor velejárója is.

13. 654268ce3d (válaszként erre: 8. - Matyera)
2020. márc. 11. 11:47

Szia,

Jó téma.

Mikor megismertem a férjem, a fiam 6 éves volt, nagycsoportba ment. Nekiszegezte a kérdést: te is el fogsz hagyni?? Így indult. Aztán egyszer azt mondta neki : te nem vagy nekem senkim!! Ezt nem magától gondolta így egyébként... Csak ő szegezte neki.

Egyébként nagyon jól kijönnek, bár van, mikor mindannyiunknak nehezebb. Mikor ki érzi magát kívülállónak (van, hogy én).

12. Idhikai (válaszként erre: 8. - Matyera)
2020. márc. 11. 11:10

Szia. Nekem közben felnőttek a gyerekeim, de annak idején is voltak hasonló fórumok, és soha nem értettem.

Az én elvem mindig az volt, hogy legyen büszke, az a férfi, akit kiválasztunk magunknak.

A fiam hozzáállását pedig jól tükrözi ez a gondolatsor, 8-10 év körül volt, amikor elhangzott. "Anya, most van barátod?" Nincs, Kicsim! "pedig kellene... mindenkinek kell valaki, aki szereti, és te nagyon megérdemled!"

11. Csalános (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. márc. 11. 11:06
Értelmesebb lenne megírni, mennyi idős gyerekről van szó. Egy pici baba, akit már ápolt az apukája, játszott vele, érzi a hangokat és ha idegen hangot hall akár meg is ijed. De meg szokja. Egy 8-10 éves gyerek már tud agresszív is lenni, ha az apa nem türelmes, nem segít. Egy anya hiába szeret egy új apát, ha a gyereket nem szereti, vagy nem szívesen van vele. Akkor az apát el kel küldeni és nem a gyereket feláldozni. Ha meg tinédzser a gyerek az tud olyan erőszakos lenni, akár háborút is indítani egy új, de sz... apával, hogy ha egy anya nem veszi észre, a családnak annyi!
10. Minhon (válaszként erre: 7. - Matyera)
2020. márc. 10. 16:24
Ha a gyerek irányítja a szülő párkapcsolatát az egészen biztosan nem vezet jóra.
9. matyera (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2020. márc. 10. 15:54
Óóó hány olyan sztorit lehet olvasni -akár itt is- amiben elvált szülő panaszkodik, hogy gyerek nem jön ki az új párjával, és végül akár alá is áshatja a kapcsolatot. Persze ez már korfüggő is, egy egész pici úgysem tud még beleszólni, a kisiskolás korú azért már képes bedurcázni, egy kamasznak meg már saját véleménye is lehet, amit mondjuk nem rejt véka alá.
8. matyera (válaszként erre: 2. - Mézes-Krémes)
2020. márc. 10. 15:50
Csak beszélgetni szeretnék olyan anyukákkal, akik válás után gyerekkel újra megtalálták a boldogságot. Amit persze egy gyermeknek elég nehéz lehet végignézni, átélni, benne lenni.
7. matyera (válaszként erre: 6. - Minhon)
2020. márc. 10. 15:49
Hát, ja. Szerintem is. Bár vannak más állásponton, miszerint egy anyának a gyereke legyen a legfőbb szempont. Bár úgy vélem, ha durcizik, az nem jó, de valahogy muszáj áthidalani vagy jobb esetben megbeszélni a gyerkőccel.
6. Minhon (válaszként erre: 5. - Csakelőre)
2020. márc. 10. 15:34
Ha az anyuka és az új "apuka" őszintén szereti egymást, nyugodt légkört alakítanak ki a családban akkor ott a gyerek miatt nem mehet szét a kapcsolat. Ha teljes az elfogadás, a szeretet a gyerek felé akkor vétek szakítani bárhogy durcizik a gyermek.
5. csakelőre (válaszként erre: 4. - Minhon)
2020. márc. 10. 15:23

Amikor az új fater meg a gyerek,nem jönnek ki egymással.

például.

4. Minhon (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. márc. 10. 15:06
Gyerek miatt, hogy érhet véget?
2020. márc. 10. 14:40
Függ attòl,hogy hàny èves a gyerek.
2. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Matyera)
2020. márc. 10. 14:38
Ez teljesen gyerek, helyzet és családfüggő szerintem. Nincsen recept.
2020. márc. 10. 11:00

Sziasztok!

Kisgyerek mellett párt találni...nem könnyű, de ha összejön akkor gyerek hogy reagál? Ti hogy oldottátok meg? Volt olyan kapcsolatotok, ami gyerek miatt ért véget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook