Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Negyven pluszosan szerelem és/vagy gyerek? fórum

Negyven pluszosan szerelem és/vagy gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Hopeless78)
2020. jan. 7. 23:06
Mivel én rendkívül gyerekcentrikus vagyok és el nem tudnám képzelni az életem a gyerekeim nélkül. Ezért azt mondom, ha ennyire vágysz rá és a pasi is jó, akkor csak hagyd megtörténni a dolgot. Hátha sikerül. Aztán ha már tuti, akkor elmondod a pasinak, azzal, hogy ha akar marad, ha nem akar, mehet. Szereted, de gyereket is szeretnél, viszont mivel ő nem, nem akarod rákényszeríteni. Mivel nem támasztasz elvárásokat, így nem érzi a nyomást, hátha megbarátkozik a helyzettel. Lesz egy gyermeked, ami óriási öröm. Ha elmegy, pasit tudsz találni később is.
67. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 64. - Df1e1c376c)
2020. jan. 7. 21:53

❤️


Szívemből szóltál!

66. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - Hopeless78)
2020. jan. 7. 21:52

Azt mondom, mint itt a többiek: a gyerekvállalásra koncentrálj! Ha a pasi nemet mond, tipli. Más utat keress, de villámgyorsan!


Nekem 42 éves koromban született meg a kisfiam. Spermadonoros lombikból, amibe a volt férjemmel vágtunk bele közös döntéssel, de ő elhagyott a terhességem elején.

Azt kell hogy mondjam: jó csere volt ez, egész életemben a legjobb! Egy pasi sem ér annyit, hogy lemondj a gyerekvállalásról, ha tényleg gyerekre vágysz. Legbelül éreztem, hogy ezt az utat kell járnom, áldom az eszem, hogy hallgattam a belső hangra. Az, hogy van egy kisfiam, leírhatatlan érzés, élmény, nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. Csoda!


Pasi jöhet a gyerek után is. De neked nincs időd várni!!! 41 évesen kb. 10% esélyt jósoltak nekem a sikerre. Egyrészt a korosztályom miatt, másrészt a donor cucc fagyasztott volta miatt.


Amúgy most gyerekkel már letojom, hogy lesz-e pasim. Most pont púp lenne csak a hátamon. Messze nem ez a prioritás és ez szabaddá is teszi a lelkemet.

65. Espresso77 (válaszként erre: 64. - Df1e1c376c)
2020. jan. 7. 20:14
Ezt tök jól leírtad. Én is így gondolom.
64. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Hopeless78)
2020. jan. 7. 18:41

Ez a még korai gyerekről beszélni hozzáállás hellyel-közzel megállja a helyét huszonéveseknél, akik elsőször anyagiakat, karriert alapoznak és közben keresgélik az igazit meg az útjukat. Úgy 30 felé már valami konkrétabb elképzelésnek illene lenni, 40 fölött név ultra ciki nem tudni, hogy valaki mit akar. Számomra hihetetlen is egyben.

30 körül egyáltalán nem gáz már az elején tisztázni ki mit akar, 40 évesen még egyenesen hülyeség nem ezzel indítani,ha valaki akar.

63. Törpilla (válaszként erre: 61. - Espresso77)
2020. jan. 7. 17:34
Ez igaz. Mondjuk lehet menni uszodába vagy menj el cukrászdába. Nem tudom, mert mi pl úgy jöttünk össze, hogy szembe jött az utcán persze mikor éjszakai műszakból jöttem haza és szerintem mindenhogy néztem ki csak jól nem. Nem egyszerű az biztos. Nem is lennék a helyedben az is biztos. Nővérem is pontosan ebben a cipőben jár ezért nyomja a sok hülyeséget. Persze ő már az azóta 9 éves kislányával egzisztencia jó fizetés nem is akárkit engedne maga mellé. Ez pedig érthető ez is nagy lutri. Múltkor próbáltunk neki egy volt kollégát férjem révén, de kiderült már az is ismerkedik. Nehéz ügy. Nincs jobb ötletem mint sokat kell mosolyogni nyitott szemmel járni és hátha szembe jön az a nagyon nagy Ő nektek! Vagy randizni ezerrel ezekről a fos oldalakról és előbb utóbb csak jön olyan aki megfelelő. Mindenképpen esélyt kell adni nyitni mert amúgy nem lesz ugye semmi sem.. Akár nem ártana egy jó barátnőt is szerezned akivel lehetne mocorogni és szintén pasit keres..
62. Ákom-bacon (válaszként erre: 59. - Espresso77)
2020. jan. 7. 17:14
Ahha! Értem, véletlenek is vannak!
61. Espresso77 (válaszként erre: 56. - Törpilla)
2020. jan. 7. 17:07
Nem a legjobb, tény. De baratok is alig vannak akikkel lehet menni szorakozni, foleg olyan nincs akivel minden heten lehet programozni. Vagy, kapcsolatban andalognak, vagy gyerekeznek vagy csak punnyadtak. Ha nem igen jar mar el az ember akkor nehez, mert hol ismerkedsz? Bnommel karacsony ota egyeztetunk, hat majd talan jovoheten eljutunk vhova. De ő is annak ellenere hogy 33 eves, csak a beulos borozos helyeket szereti. A tarskereso nem rossz talalmany, de kb. tut a szenakazalban....
60. Espresso77 (válaszként erre: 58. - Ákom-bacon)
2020. jan. 7. 17:03
ok 😊
59. Espresso77 (válaszként erre: 55. - Ákom-bacon)
2020. jan. 7. 17:02

Erről kikérem majd jovoheten a dokim véleményét, megyek Kaaliba, hogy valtsak e. Ezzel sikeresen megtermenyekult vegul is minden sejt, meg is tapadt.

Elvileg kromoszomaugyileg is le vannak a donorok szurve. Hat majd latjuk.

58. Ákom-bacon (válaszként erre: 54. - Espresso77)
2020. jan. 7. 16:26
Ha összejön a baba, gyere egy másik fórumra beszélgetni : 78-as anyukák... mit 'tom én! Most csak magamba beszélgetek ott! 😀
57. Ákom-bacon (válaszként erre: 56. - Törpilla)
2020. jan. 7. 16:23
Így hozta a sors! Ha 20 éve összejöttek lehet, hogy nem lennétek ma együtt! Meg kellett tapasztalnotok egy's mást!
56. Törpilla (válaszként erre: 50. - Espresso77)
2020. jan. 7. 16:17

Ezért nem célszerű társkereső oldalon ismerkedni. Nekem a legdurvább az volt amikor beteg lettem ő meg le lépett egy kocsmáros csajjal. Igazából egy nagy szerelem volt és sok sok évig voltam egyedül mire ki léptem a szingliségből. A férfiak hiszem mégis hogy nem mindig csak a rossz lányokat szeretik. Azóta volt 2 év tévedésem ma pedig boldog házas vagyok. Aki elfogadott így ahogy vagyok szóval szerencsés vagyok. 20 évvel ezelőtt is szerelmet vallott, csak akkor még el hajtottam. A nagy szerelem annak mai napig nincs gyereke egy tőlem jóval idősebb nővel van és persze nem is házas és sose lesz az. Lényeg jó cserét csinált mert megszabadított magától.


Messziről jött ember azt mond amit akar. Ezért jobb közelebbről ismerkedni ismerőssel ha lehet. Nem jók ezek a társkereső oldalak szerintem. Mindenki azt ír amit akar..

55. Ákom-bacon (válaszként erre: 54. - Espresso77)
2020. jan. 7. 16:14
Ó! Nagyon sajnálom! Pofátlanság ilyeneket kérdezni tudom, de most donort is másikat választottál?
54. Espresso77 (válaszként erre: 52. - Ákom-bacon)
2020. jan. 7. 16:08

ja, most olvasom a kérdésed újra, rosszul értelmeztem.


Szóval... donoros lombikom volt októberben. Az sikerült, csak a 10. hétben elvették, megállt a fejlődésben.

Megyek majd a következőre. Sajnos nem egyszerű már 42 évesen. Kromoszóma hibák gyakoriak. De inkább így, mint egy súlyos beteg baba.

53. Espresso77 (válaszként erre: 52. - Ákom-bacon)
2020. jan. 7. 16:03
Donoros lombik.
52. Ákom-bacon (válaszként erre: 50. - Espresso77)
2020. jan. 7. 15:58

😕

De, megkérdezhetem, hogy akkor sikerült a baba végül?

51. Hopeless78 (válaszként erre: 46. - Espresso77)
2020. jan. 7. 15:45
Én is a kapcsolatfüggőségem miatt kerültem ennyire hülye helyzetekbe... sokan szenvednek emiatt, pedig az egyedüllét nem annyira rossz, mint amilyennek elképzeltem. Már az utóbbi időben élveztem is, hogy nyugi van, de bizony volt, amikor nekem is nagyon üresek voltak a napok és éjszakák. Ha szavazni lehet, akkor inkább kapcsolatban, bár fejben amilyen kapcsolatban élek, az a való világban sosem létezett...
50. Espresso77 (válaszként erre: 47. - Gabbbicica)
2020. jan. 7. 15:44

Uh, jó sztori ez is.


Hát igen. Én úgy gondolom, de lehet hogy tévedek, hogy nincs olyan ember aki ne tudná, hogy akar-e (még) gyereket. Mindenkiben él valami elképzelés erről. Vagy akar, vagy nem. Nincs másik opció. Akinek ez eldöntendő kérdés, hát az ... gáz.

Mikor valaki ismerkedik, tudnia kell milyen céllal akar azzal a valakivel összejönni. Csak kell valaki, vagy komolyabb szándékai vannak. De sok embernek nincs gerince és a képedbe hazudik, áltat, hiteget, addig is jókat szexel veled és elveszi ami neki kell. A szexet. Az én exem a cél érdekében, hogy megkapja amit akar, azt hazudta komoly kapcsolatot akar és akar még gyereket (volt egy lánya) és nem gond neki hogy Szegedre költözzön (én ezen paráztam, nem akartam ezt így távba csinálni), de mivel rendőr volt azt mondta hogy ő akárhova áthelyezteti magát, és ezen ne aggódjak, 100 km nem táv. Na hát én barom elhittem. De ez mind egy hatalmas hazugság volt. Aztán mikor teherbe estem, ordítva mondta a telefonba mint egy tébolyult: Nekem nem kell gyerek!!! Akkora szemétláda voltam, hogy felhívtam az anyját és közöltem vele hogy nagymama lesz =D =D És elmondtam neki hogy a fia miket hazudozik róla (mert akkor már tudtam a volt főnökétől hogy ez nem igaz), ill. meg dicsértem érte amiért ilyen szar embert neveltek. =D =D Hú, ezt nagy szemétség volt tőlem így utólag, de ott aztán minden kijött, ott állsz egy faramuci helyzetben egyedül, hát az ami akkor tombolt bennem, az felér egy atomtámadással.

Az apja egy temetőben randizott rendszeresen egy nővel, akivel csalta az anyját. Na úgyhogy nem csodálkozom végül is hogy milyen ember is lett a fiacskája, akitől eltiltották a kislányát, és a nagyi járt érte péntekenként, hogy 3 órát láthassa otthon a nagyinál a saját gyerekét.

Mondjuk lehet jobban jártam. Csúnya dolog ilyet mondani, de akkor annyira gyűlöltem, hogy lehet jobb is hogy a gyerek is elment.

Ami volt neki 3 éves kislánya, azzal se foglalkozott semmit, és az egész élete egy merő-merő hazugság volt, mint utóbb kiderült.Olyanokat hazudozott, hogy az anyja full alkoholista és szégyelli és sosincs olyan állapotban hogy bemutasson neki, meg ilyenek. Hát ezt egy fél évig elhittem, aztán jöttek a gondok és falhoz állítottam bizonyos dolgok miatt mert éreztem hogy valami nagyon bűzlik. Aztán szakítottam vele, majd persze vissza könyöröge magát, aztán meg az lett a vége, ami. 1 év kuka.


Szóval nehéz ám átlátni a szitán, mert lehet van olyan aki tényleg akar. Csak hogy döntöd el, igazat mond-e?

49. Ákom-bacon (válaszként erre: 47. - Gabbbicica)
2020. jan. 7. 15:32
Helyes! Te is ügyes voltál!
2020. jan. 7. 15:31
Én a maga magam részéről, egy fél üveg bor után, egy veszekedés után rajottem, hogy ha egyszer összeallnék mással az talán jobb lenne ha nő lenne! Lehet, hogy szimpátiat kellene váltanom? 🤔 Arra a következtetésre jutottam, hogy csak egy nő lehet az aki igazán megért egy másik nőt! Persze a szex részét, azt másképp kellene megoldani!
2020. jan. 7. 15:22

En 27 voltam, mikor osszejottem egy 39 eves, elvalt, 1 gyerekes pasival.


Nem az elejen inditottam azzal, hogy hazassag es gyerek, de egy ido utan beszeltunk rola, hogy nekem fontos lenne, hogy megkerjek a kezem, hazassag es belathato idon belul gyereke5 is szeretnek.


Mindig azt mondogatta, hogy a gyereke anyja is 35 volt, mikor szuletett a gyerek, nem vagyok lekesve semmirol. Vartam, vartam, egyeb gondok is lettek kozben, uh dobbantottam. Igazabol elpazaroltam 3 evet, csak szerencsere még "fiatal" voltam. De kár volt...


Mikor otthagytam, mindent megigert, h vesz gyurut, lesz gyerek, csak még egy eselyt.


Utanam osszejott egy velem egyidos csajjal, akit en is ismerek, es tudom; hogy hasonlo vagyai vannak. (Eskuvo, gyerek, csalad) Azota eltelt tobb, mint 5 év, még egyutt vannak, de se lanykeres, se eskuvo, se gyerek.


Szoval en nem hiszek abban, h erdemes varni, hogy hatha meggondolja magat.

46. Espresso77 (válaszként erre: 41. - Törpilla)
2020. jan. 7. 15:22

Köszönöm, aranyos vagy.

Szerintem nem a külső értékekkel volt itt gond, nem i s belsővel, hanem inkább szerintem kapcsolatfüggő voltam. Nem akartam egyedül lenni, mindig akartam valakit, kellett valaki hogy így vagy úgy legyen valaki, valami az életemben. És minden hülye helyzetbe benne ragadtam, annak ellenére hogy sokszor már az elején látható volt és zsigereimben éreztem hogy valami nem kafa, de hát tudod, az ember áltatja magát, és ügyesen bemagyaráz magának is dolgokat, aztán pár pofára esés kell, mire észhez tér. Igazából sokban vagyok hibás, mert sokszor láttam hogy ez nem ok, mégis belementem.

Mostanában nem történik ilyesmi :)

45. Ákom-bacon (válaszként erre: 43. - Hopeless78)
2020. jan. 7. 15:19
Ha egyedül maradsz terhesen, akkor meg kell küzdenek a hormonjaiddal, és még a szülés után is szembe kell nézned velük, de ha egyenesbe jössz ott lesz neked egy kicsi baba, aki majd feleldteti veled az összes pasit. Aztán nagyon hamar ovis lesz, iskolás és szépen előtted lesz megint a teljes "remélhetőleg nem lepukkant" pasikból álló repertoár. Akkor már észrevesznek, és újra nyithatsz feléjük és már nem fog nyomni annak a terhe, hogy még egy gyereket is szeretnél az életedbe. Jön ami jön, és ha nem alakul tartós kapcsolat, akkor egyszer -egyszer jól érzed magad velük.
44. Espresso77 (válaszként erre: 43. - Hopeless78)
2020. jan. 7. 15:16

Hát, sajnálom hogy nem tudtunk vigasztalni, mint hogy nyilván az sem vigasz hogy nem vagy egyedül, de ez természetesen este, éjjel, reggel, nappal nem vigasztal ugye senkit, hogy vannak akik még ugyanígy forgolódnak álmatlanul, hogy sehol sem tartanak. Nekem minden materiális dolog megvan az életemben tényleg, amit csak ember kívánhat. Lakás, állás, kocsi, nyaralni is van pénzem, vagyis lenne, ha lenne kivel elmennem, mert szerintem a férjemmel voltam utoljára külföldön nyaralni, és az sem most volt. Barátnőkkel persze voltam, de az más. A leendő gyerekem életét is bebiztosítottam hosszú távon.

De a lényeg, hogy főleg mostanában, rettenetesen alszom. Azzal fekszem, azzal kelek, se pasim, se gyerekem. Tök üres az ágy mellettem. És nagyon szarul érzem most már magam. Hát ez valóban egy szar világ lett. Vannak ellenpéldák az életemben, családban is, barátok körében és ismeretségi körben, de kevés. Van olyan hogy talál az ember lánya olyan pasit, aki nagyon szeretne gyereket (unokanővérem pl), de az nem én vagyok. És azért neki is 5 nem egyszerű évébe telt.

Azt tudod csinálni, hogy a pasival kivársz, mi lesz, de közben indítsd el a dolgot, nem kell neki róla tudni. Keress egy Kaálit, és hajrá. Ha kell infó donoros inszemhez vagy lombikhoz, tudok segíteni, elmondok mindent, ha rám írsz privát.

Aztán addig úgyis eltelik egy kis idő, azalatt meg meglátod hova halad a kapcsolat. Lombik előtt pedig elbeszélgetsz vele, és elmondod na akkor ez van.

Kolleganőm tegnap ecsetelte itt, hogy volt egy előadáson, nők és férfiak... ki hogy gondolkozik, stb. Egész napos ws. A férfiak nagyon egyszerűek, annyira mint a faék. Röviden és tényeket kell velük közölni. Azt értik csak. Nem kell szövegelni, meg lelki fröccs, meg követelőzés. Megmondani 2 mondatban hogy ez van. Aztán ha úgy döntött hogy köszi de nem, akkor visszakérdezni, hogy rendben, így gondolod valóban? Így. Akkor szia.


Én speciel a gyerekeivel egyelőre nem erőltetném a barátkozást amúgy, de ez én vagyok. Elég sérülés a gyerekeinek hogy elváltak a szüleik, most meg még jött egy nő az apjuk életébe, stb. Aztán ki tudja még így is mi lesz veletek, de ezt te érzed. Most meg még lovagold meg ezt az egyedülállók lombikázi lehetőségeit, addig amíg ne adj Isten, de be nem szabályozzák, kérj időpontot. Most hogy nincs várólista (nem tudom ez mennyire igaz) lehet hamarabb is sorra kerülsz. :)

2020. jan. 7. 14:43

Köszönöm szépen az üzeneteket, hű, jó sokat írtatok, nekiülök elolvasgatni.

Egy valami rögtön felmerült bennem. Rendkívül ijesztő, hogy nem csak én járok ebben a cipőben, tényleg azt gondoltam, egyedül vagyok ezzel a problémámmal. És egyben felemelő is, hogy vannak sorstársaim, bár nyilván az lenne az élet rendje, hogy ezeknek a gondolatoknak-ha a világ normálisan menne- talán nem is kellene megszületniük. Csak sajnos nem azt a világot éljük.


Nálam a "besikerülés" sajnos nem adott, mivel természetes úton nem lehet babám. Úgyhogy az olasz macsókkal én mennék egy kört egy klinikán fakultatív program részeként :)


Nem szeretnék itt semmi nemi háborút, meg pusztuljanak a férfiak felkiáltással sem akarom őket kiherélni, bár tény, hogy hatalmas csalódás mind az életemben. Egyértelmű az is számomra, hogy valószínűleg a korral sem érnek fejben, és sajnos a hatalmas egójuktól néha nem látnak, de ez senkit sem vigasztal, sajnos "hozott anyagból kell dolgoznunk".

Csodaszép, okos, normális, egzisztenciával rendelkező szingli barátnőim vannak, akik ugyancsak harcolnak ezzel a beteg világgal, ahol és amit élünk, nagyon kevés igazi szép sztorit hallok, a legtöbb az csak egy kozmetikázott, közösségimédia-kompatibilis illúzió.

Persze, tudom, hogy Murphy végez és nagyon sok hülye nőbe szaladnak bele a normális pasik is. Ez az a világ, amit sosem fogok megérteni, azt hiszem.


Tetszik viszont nagyon az ötlet, hogy próbáljak magán úton elindulni, talán ez az, ami a legközelebb áll hozzám eddig. Nyilván a pasit sem szeretném elveszíteni, majd utána önostorozni, hogy MINDENT elveszítettem. Viszont neki sem kell tudnia mindenről. Igen, az, hogy én tárt karokkal vártam a két fiút az hatalmas dolog, sokan nem tennék ezt nyilván (és tegyük azt is hozzá, hogy a feleség lépett le, de most mégis én vagyok számára a véres rongy, na ez is megérne egy fórumtémát, hogy mit is vétettem...)


Mindenképp próbálok magamon erőt venni és saját érdekemben, meg az időt figyelembe véve meghozni egy jó döntést. Nálam is mindig az volt, hogy a másik miatt mondtam le mindenről, a másik miatt voltam türelmes, váltottam lakhelyet és munkahelyet, de valahogy ÉN nem kaptam semmit senkitől szinte soha. Nem akarok mártírkodni sem, de eldöntöttem, hogy ennek vége, máris újabb ilyen helyzet. Anyukám valamelyik nap nevetve kérdezte: kellett ez a pasi neked? Csak a gond van velük. És milyen igaza van!


Kérlek, írjatok! Keserédes ez az egész, de olyan jó is, most picit az "enyémek közt" érzem magam.

42. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Hopeless78)
2020. jan. 7. 14:27

Szerintem azért is választott téged, mert bízott benne, hogy te már így negyven felett nem akarsz majd gyereket.

Szóval így ezzel a férfival nem gondolnám, hogy van értelme együtt lenni, nagyon mást vártok az élettől. Ő egy társat, akivel lehet csavarogni, szórakozni, élvezni az életet, te pedig egy babát. Egyikőtöknek le kell mondani a vágyairól. Akkor működik a dolog, ha ezt a lemondást sikerül úgy megoldani, hogy utána ne a másikat hibáztassa miatta.

Én így látom.

41. Törpilla (válaszként erre: 40. - Espresso77)
2020. jan. 7. 14:00
Legyen! Nagyon szép nő vagy képek alapján is! Nem is értem eddig hogy nem értékelted magad, de talán későn érő típus lehetsz. Tudod nő nőnek igazat mond a bókot fogadd el nyugodtan. Szerintem tényleg szép vagy és kívánom hogy legyél boldog is végre! Szép napot Kívánok Neked!
40. Espresso77 (válaszként erre: 39. - Törpilla)
2020. jan. 7. 13:52
Köszönöm :) Legyen igazad :)
39. Törpilla (válaszként erre: 38. - Espresso77)
2020. jan. 7. 13:47
Így már értelek! Sok sikert kívánok Neked! Hátha pont ezen az oldalon van az a valaki aki neked való. Itt is vannak jó fej pasik szerintem. Persze nekem mindegy én ugye nem ismerkedni regeltem ide be. Át érzem a dolgaid. Biztosan helyre fog jönni minden. Szívből kívánom Neked a legjobbakat és persze egy kisbabát! 😀😘
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook