Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vak emberrel te kezdenél komoly kapcsolatot? fórum

Vak emberrel te kezdenél komoly kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. okt. 26. 08:58
Nincs hajlam, inkubátorban vakult meg, orvosi gondatlanság miatt!
29. 71ddaa07fa (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. okt. 26. 08:56

Nekünk sincsen gyerekünk, pedig mindkettőnk látása tökéletes. :))

Biztos más lenne vele az élet, mint egy ép személlyel. De én sem vagyok hibátlan.


Az utolsó pár évben rengeteg dolog átértékelődött bennem. Ha minden egyéb dologban passzolnánk, nem érdekelne, hogy egyik lábára sántítana, esetleg valamilyen betegség miatt kopasz lenne ( nem kemoterápia utáni állapotra gondolok) , hiányozna a kezén egy vagy két ujja, netán a hallásával lenne probléma, ugyanúgy kezdeményeznék vele kapcsolatot, mint egy ép emberrel.

28. levarosbukta (válaszként erre: 26. - Bichi)
2021. okt. 26. 08:55
Emiatt a sötétség miatt lehet ilyen marhaságokat elhitetni a jónéppel mint az LMBTQ ami olyan mint a pestis :)
27. levarosbukta (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. okt. 26. 08:53
Ahogy eltudlak képzelni ha nem lettél volna terhes tuti sarkon fordultál volna.
26. Bichi (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. okt. 26. 08:47
Azért a tudatlanságod hatalmas, már ne haragudj, a melegséget a betegség kategóriába sorolni...
25. 9370250d08 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 08:44

Lehet sok előnyt; hátrányt felsorolni mind2 van bőven.


Sztem az fontosabb; hogy milyen ember. Meg; hogy milyen jovot tervezel/terveztek. A gyerekvallalas mindenkeppen kerdeses. Rokonok; baratok mennyire tamogatoak. Mi van; ha neadjisten veled is tortenik vmi. Azert 1 hatranyos helyzetu ember kiszolgaltatottabb.

24. Channa* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 08:44

Szerintem hasonló dolgok miatt, amit írtam.


A férjem rákos volt, ez a fiúnk születése előtt 2 héttel derült ki.

Az összes ismerős azt tanácsolta (kéretlenül), hogy váljak el tőle és ne kínlódjak vele, mert fiatal vagyok még ehhez...

23. Bichi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 08:42

Pont azért, vagyunk különbözőek, mert mindenkinek más a fontos, ha neked ő, akkor pont letojnád, hogy mit mondanak mások.

Persze mindenre van más megoldás, csak én például már ragaszkodom az egyszerűbb megoldáshoz, és mivel az ember X év után ezekhez hozzászokott, ezért nem akar visszalépni.

Gondolom neked ezek még nem alapvető dolgok, így nem is visszalépés, így a te esetedben nem származik hátrányod belőle...

Mondjuk egy pici gyereknél is sokszor elég, ha a fél szemed rajta van, és ebben az esetben sem tudna ott lenni, mint segítség. Tudom, vak emberek is nevelnek gyereket, de lássuk be, az is egyszerűbb látóként.

Szerintem akik lebeszélni akarnak, azok attól félnek, hogy később megbánod a döntésedet. De még mindig nem tudjuk se a nemedet, se a korodat, amit azért elég jelentős kérdés...

22. Channa* (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 26. 08:42

Nálam nem is ez a szempont.

Nekem is van gyengénlátó barátnőm, aki szinte vak, de nem akadályozza szinte semmiben az életét.

Nagyon szeretne vezetni, bicajozni, stb., de ugye azt nem lehet, de sajnos nála is gondot okozott a gyerekvállalásnál a szemproblémája, így nincs is saját gyereke...

21. Channa* (válaszként erre: 13. - Bichi)
2021. okt. 26. 08:38

Hát nem tudom...

Szerintem meg benne van a pakliban a hajlam megöröklése, ahogy a többi betegség esetében is...

20. Bichi (válaszként erre: 16. - 9370250d08)
2021. okt. 26. 08:36

Nekem is van jogsim, de attól még a férjem vezet, ha együtt vagyunk. És ha bármit otthon szerelni kell azt szintén ő csinálja. Ha megkérem, hogy hozzon oda valamit, amit itt és itt van, azt sem tudom egy vak embertől kérni, lehet teljesen egyszerűen leírni valamit, mondjuk a zöld dobozos, vagy ilyesmi, ez szintén nem működne.

Én már nem szeretném ezeket megszokni, de persze mindenki döntse el magában, hogy neki mi a fontos.

2021. okt. 26. 08:33
Nem befolyásol senki, csak kíváncsi vagyok, hogy mért akarnak lebeszélni, ha én ezt felvállalom. A vaksága nem örökletes. Egyébként milyen érdekes, hogy problémában gondolkoznak néhányan és nem a megoldáson, szerelésre van szakember, joksi nélkül pedig látó emberek is tudnak létezni.
2021. okt. 26. 08:22
Tavasszal megismerkedtem egy vak hölggyel. Ugyanolyan emberek, mint mi vagyunk, csak szerintem lélekben jóval erősebbek. Szóval nekem semmi kifogásom nem lenne ellene, csak azért, mert a látásával problémái vannak.
2021. okt. 26. 08:21
Igen, ha minden más szempontból megfelel.
16. 9370250d08 (válaszként erre: 12. - Bichi)
2021. okt. 26. 08:18

Azert irtam; hogy gyengenlato; mert vkinek csak 3%os a latasa, ami gyakorlatilag semmi, de o nem szereti magat vaknak hivni. Ezt speciel pont megkerdeztem.


Vezetni tenyleg nem tud, de manapsag mar a legtobb nonek is van jogsija. Mondjuk nem irta az FI; hogy no/ferfi, de sztem ez pont mindegy is.

15. csemár (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 08:17
Elárulnád, hogy hány éves vagy? (Plusz/mínusz 5 év.)
14. Bichi (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 08:17
Hát ezt nem is értem, ha neked jó, akkor mit érdekel, hogy mit mondanak mások. Ha neked beleférnek azok a "nehézségek" amik ezzel járnak, akkor szerintem legyél vele boldog...
13. Bichi (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. okt. 26. 08:16
Basszus a melegség nem örökletes...
12. Bichi (válaszként erre: 10. - 9370250d08)
2021. okt. 26. 08:15
Én speciel nem félek attól amit nem ismerek, de nekem nő létemre vannak olyan dolgok egy férfitől, amik alapok, és amit egy vak ember nem tud megadni, ilyen pl. a vezetés, szerelés, és még rengeteg dolog, amit egy vak ember nem tud teljesíteni. És hát nem mellesleg egy vak és egy gyengénlátó azért nem összehasonlítható...
11. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 08:13

Én értem az embereket...


Nálam ez attól függ, hogy a vakság mitől lett.

Ha valamilyen genetikai probléma miatt, akkor nem mennék bele ilyen kapcsolatba a születendő gyerekünk miatt, mert nem szeretném, hogy nagyobb esélye lenne arra, hogy "betegen" szülessen.


De ez igaz az egyéb ilyen problémákra is, mint a nagyothallás pl., de akár említhetném a nemi hovatartozást is, azaz ha tudom, hogy pl. a leendő párom testvére meleg, akkor valószínű, hogy nem megyek bele egy olyan kapcsolatba, ahol gyerek születhet.


Én tudom, hogy ez csúnya, de ez van.

10. 9370250d08 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 08:07

Azert mert az emberek felnek attol; amit nem ismernek; es konnyebb itelkezni. Igy mukodunk.


Nekem ez sok dologtol fuggne; hogy en milyen elethelyzetben vagyok, a vak ember milyen ember.

Ismerek szerencsere kozelebbrol gyengenlatokat. Van; aki jofej, van; aki nem. 1 ilyen hatrany nyomot hagy az ember, kerdes; hogy ezzel az illeto hogyan tud elni.

2021. okt. 26. 07:57
Én benne vagyok egy ilyen kapcsolatban, nagyon is jó, csak mindenki le akar róla beszélni, és nem értem az embereket, hogy miért. Előítéleteik vannak, amik nem is igazak. Önállóan intéz csomó mindent, dolgozik, nekem abszolut nem nyűg az állapota és az esetleges segítségnyújtás számára, ha szükséges.
2021. okt. 26. 07:35
Ha azt írjuk, hogy nem, akkor te sem?
7. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 07:33

Különös kérdés.


Miért éppen a vakságot vetted?

(Mi emberek olyan sokféleképpen lehetünk "mások".)

6. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 07:16

Ha az igen nem kérdés, akkor rossz a fórum címe.

Én biztos nem akarnék egy vak emberrel lenni, mert nem áll szándékomban megnehezíteni a saját életemet, márpedig ezzel azt tenném...

2021. okt. 26. 06:45
Az igen nem kérdés, nyilván beleszeretsz és elfogadó vagy, a nemnek pedig okai vannak, ez érdekel.
2021. okt. 26. 06:30
Jah mi az oka? Én is elég vak vagyok, vak vezetne világtalant.😅 Viccen kívül, nem tudnék ilyen kapcsolatba bele menni. Az megint más ha valami érné akit szeretek nyilván nem dobnám ki ezért!
2021. okt. 26. 06:28
Nem
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 06:26
Elég pesszimista a nyitó hsz. Egyból kilőve az igen válasz.
2021. okt. 26. 06:13
Ha nem, mi az oka?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook