Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon mindenkire rátalál egyszer a szerelem? fórum

Vajon mindenkire rátalál egyszer a szerelem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. aug. 31. 20:21
Egyszer biztosan.
69. Fedo
2010. aug. 7. 06:01
énrám két éve rámtalált. azóta csak egyre fokozódik bennem ez az érzés
68. Castellina (válaszként erre: 66. - D560948772)
2010. jún. 14. 13:00

lehet, hogy önzőek, de baromira kényelmesek is

és mivel a kényelem szolgálja az egot, ezért győz:))

képzeld el azt a férfit, aki olyan nőbe szerelmes, aki nem egy házitündér, viszont imádja a jó kaját, inkább elvesz egy házitündért csak legyen mindig kaja, persze gondolom megcsalja néha egy kevésbé házitündérkével

igy jobban jár...

67. Castellina (válaszként erre: 63. - A6d5a14c21)
2010. jún. 14. 12:57

Sajnos van rá példa. Mondjuk az érzelmi szintjük nem egyforma. Hiába szeret valakit, ha nem tudja kimutatni az érzéseit. Ha a másik magasabb szinten áll érzelmileg, akkor igényli a vigasztalást, a simogatást, a kedveskedést..

Képzelj el egy kapcsolatot, ahol az egyik fél távolságtartó mert, ez az igénye, míg a másik ember pedig meghittségre vágyik. Hiába szerelmesek, szenvednek egymás mellett, mert mindenkinek más az igénye...

66. d560948772 (válaszként erre: 56. - Castellina)
2010. jún. 14. 12:53
... ezt nem hiszem. :o) Azért a férfiak ennél önzőbbek... nem? ;)
65. Castellina (válaszként erre: 64. - A6d5a14c21)
2010. jún. 14. 12:51

köszönöm, hogy leirtad, egyébként én is így gondolom

Nem tudnám elképzelni olyan férfival az életemet, akibe nem voltam soha szerelmes

De bizony látom magam körül, hogy sokan ésszel választanak partnert maguknak, a szív helyett...

valószinüleg kényelemből

64. a6d5a14c21 (válaszként erre: 62. - Castellina)
2010. jún. 14. 09:44

Mindenki más,más típus,más érzelmi alkat,így aztán mindenkinek más a jó,a barátnődnek ezek szerint az,hogy így él...én személy szerint ezt kicsit gusztustalannak tartom,mintha felhasználná csóri pasit,aki esetleg más nő mellett akár szerelmet is kaphatna,arra,hogy neki jó legyen és a gyerekinek jó apja legyen,őt meg tartsák el...de ízlések és pofonok!


Így is lehet házasodni meg élni nyilván...én is voltam olyan férfival aki feleségül vette azt a nőt aki ugyan nem volt élete szerelme,de tudta,hogy jó anyja lesz majd a jövendőbeli gyerekeiknek,aki házias,stb...és most élnek egy szép kirakat házasságban,ahol apuci csalja anyucit,anyuci meg tud róla és szenved...én ezért viszolygok ettől,mert hiszem,hogy ha szerelemből házasodtak volna,akkor ha másért nem is,de talán az egykori szerelmük emlékei,tisztelete miatt(mert nyilván elmúlik a hosszú évek alatt a szerelem,legalábbis sokan ezt mondják,én szeretném azt hinni,hogy ez nem így van...)nem csinálták volna meg ezt egymással,hatalmas fájdalmat okozva a másiknak...

63. a6d5a14c21 (válaszként erre: 61. - Castellina)
2010. jún. 14. 09:39
Elég nehezen tudom elképzelni hogy ha két ember szerelmes egymásba akkor nem boldog együtt...úgyhogy nem is igazán értem a kérdést innentől.Ha meg két ember nem tudja egymást tolerálni,elviselni,akkor az nem is volt olyan nagy szerelem...
2010. jún. 14. 08:38

azért kérdezem én ezeket, mert annyifélével találkozom..

itt van egy barátném, ismerem évtizedek óta

mindig szerelmes volt, de sose lett családja, gyereke, pedig volt menyasszony is

aztán belefáradt a nagy fájdalmas szerelmekbe és hozzá ment egy sráchoz, akit nem szeret, de nagyon jó apának és alkalmas arra, hogy eltartson egy családot, mert dolgos

erre nekem ennyit mondott: tisztelet

ő, aki világéletében bulizott, pasizott, most otthon él és a fözésen, gyereknevelésen kivül semmit nem csinál

és ezek szerint jól érzi magát

és jól kijön a férjével

61. Castellina (válaszként erre: 60. - A6d5a14c21)
2010. jún. 14. 07:41

de ha a szerelmével nem boldog?

melyik a jobb? a szerelemben boldogtalanul élni vagy azzal jól érzem magam, akibe nem vagyok szerelmes, de boldog se

viszont megbizható, családcentrikus, stb..

60. a6d5a14c21 (válaszként erre: 59. - Castellina)
2010. jún. 13. 23:21

Eleve nem kezdek kapcsolatba olyannal akibe nem vagyok szerelmes...alapesetben(és itt most nyilván nem szórakozásról vagy szexkapcsolatról beszélek,mert ott nyilván elég a vonzalom,meg,hogy jól kijövünk egymással és nem kell hozzá szerelem)az ember nem egy baráttal kíván párkapcsolatot fenntartani.Nekem is rengeteg barátom van aki férfi,remekül kijövünk,némelyikük még helyes is,meglenne az összhang,de egyikkel sem tervezem összekötni az életemet akármilyen jól is működne,mert nem vagyok szerelmes...


Szerintem ha az embernek van rá módja,akkor igenis a szerelmével kell lennie...egyébként meg azt is gondolom,hogy nem mindenkire talál rá a szerelem vagy pl nem mindenkinek viszonozzák a szerelmét(az enyémet sem szokták)vagyis,ha nem akar az illető egyedül maradni öregségére,akkor kénytelen lesz-valószínűleg én is-választani valakit,aki langyos víz,de legalább nincs egyedül.De ettől még ez megalkuvás és soha nem lesz olyan örömforrás,mint amikor férfi és nő szerelemből van együtt,és nem csak "hiánypótlásból" választották egymást...

59. Castellina (válaszként erre: 57. - A6d5a14c21)
2010. jún. 13. 22:30

és ha a szerelmeddel nem müködik a kapcsolat?

de mással müködik, akit nem szeretsz?

2010. jún. 13. 22:28
Szerintem a szerelembe leszünk szerelmesek és amikor elmúlik a rózsaszín köd,akkor jövünk rá,hogy tartósan nem tudnánk azzal az illetővel maradni.
57. a6d5a14c21 (válaszként erre: 55. - Castellina)
2010. jún. 13. 22:25
ezt hívják megalkuvásnak,és ennek a vége a boldogtalanság...
2010. jún. 13. 22:24

minden férfinak van egy nagy titkos szerelme, aki után sovárog egész életében, de tudja jól, hogy nem tudná leélni vele az életét és elvesz egy olyan nőt, akit szeret ugyan, jó vele, de nem szerelmes

az megmarad a szivében elzárva

2010. jún. 13. 22:22

sokan mondják azt, hogy az ember nem élete nagy szerelmével éli le az életét, hanem azzal, akivel le tudja élni


vagyis sokszor a nagy szerelemünkhöz nem illünk egymással, de akivel összeillünk, nem vagyunk szerelmesek és mégis azt választjuk

2010. jún. 13. 17:40
De mi is a szerelem?
2010. jún. 13. 17:40

... szerintem igen, aztán, hogy az az oviban volt-e utoljára... avagy később is... változó. :o)

Az általános szerintem az, hogy többször is... ez viszont jelentheti azt, hogy egyszer se igazán... cóóóóval ki tudja? ... :o))

2010. jún. 13. 17:28
szerintem nem mindenkire,de van akire igen
2010. máj. 24. 19:20
sziasztók,szerintem,valahógy,mindenki,megérzi, ha,megtalálta az,igazit.1219
50. dsam (válaszként erre: 49. - 099c0bed40)
2010. máj. 24. 19:01
Viszont nélküle mindennek kevesebb értelme van. Ha van vki, aki fontos, akkor mindennek sokkal nagyobb a jelentősége. Ha nem érezzük azt, hogy vkibe szerelmesek lennénk, akkor minek vagyunk vele? Dísznek nem kell senki az ember mellé.
2010. máj. 24. 13:01
Az én véleményem: egyáltalán nem törvényszerű hogy mindenkire rátalál előbb-utóbb.
48. 5e28d8fc36 (válaszként erre: 47. - Paszkalina)
2010. máj. 24. 10:53
Azt mondja mki, h olyankor jön, mikor nem számítanánk rá :D Rendszeresen próbálok nem számítani rá :DDD
2010. máj. 24. 10:41

Én hiszek abban hogy egyszer mindenkire rá talál az igaz szerelem, csak az a kérdés hogy mikor...

Én sosem úgy megyek el szórakozni, hogy ma biztos rám talál az igaz szerelem... Szóval nem várom, a mának élek, élvezem az életem, stb... Még sem talál rám a szerelem...

46. 5e28d8fc36 (válaszként erre: 41. - 266abbdae5)
2010. máj. 24. 08:26
Igen, sajnos a kettő nem mindig függ össze...vagy csak egy ideig.
45. 5e28d8fc36 (válaszként erre: 42. - Mézesbödön)
2010. máj. 24. 08:24
Lehet, h felesleges. Az idősebb korosztály sűrűn mondja ezt, de amikor vki még fiatal, akkor azért egyx legalább szeretné megtapasztalni :) Bár mondjuk ha elmúlik a szerelem egy házasságban, akkor megmarad a tisztelet és őszinteség...de ha nincs minek elmúlnia, akkor mi marad?
2010. máj. 24. 08:14
Az biztos!!!!
2010. máj. 24. 07:09
Persze,lehet,hogy többször is:o)
2010. máj. 24. 04:33
Felesleges szerintem hajcihőzni a szerelemmel! A szeretet és az őszinteség sokkal fontosabb!
2010. máj. 24. 03:37

hát a szerelem biztosan...de egy jó kapcsolat??


...na ez már nehezebb téma:)))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook