Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vajon miért ennyire alacsony a vérnyomásom? fórum

Vajon miért ennyire alacsony a vérnyomásom? (tudásbázis kérdés)


2022. júl. 28. 15:27
Amugy alacsony vérnyomással, de magas trombocita számmal (sűrű a vérem, vérhigítót kell szednem) nagy az esély a trombózisra?
15. kannanana (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. júl. 26. 14:41
Jaj, de ismerős! 🥲
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Fisica)
2022. júl. 26. 14:10
Nekem is mindig jó az EKG-m.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Janszi)
2022. júl. 26. 14:08
Hála istennek nem dohányzom és baromi egészségesen élek, mert lombikozunk, szóval muszáj.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sütikee)
2022. júl. 26. 14:05
Hasonló. De tényleg, legalább agyvérzést nem kapunk mert magas a vérnyomásunk .
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Jooeva)
2022. júl. 26. 14:05
Köszönöm!
2022. júl. 26. 13:15
Ja, és 25 fok alatt megfagyok!
9. Sütikee (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. júl. 26. 13:11
Nekem annak idején három kávé után szokott 90 lenni, de három éve nem kávézok, iszom is eleget folyadékot, de így is általában 82-85. És nagyon nem jó ez sem, állandó fáradság, nyomottság, álmosság, szédelgés.
8. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 13:01

Ezer + 1 oka lehet az alacsony a vérnyomásnak. A hajlam mindig örökölhető; idő kérdése, hogy mikor és mi hozza elő a problémát. Ember legyen a talpán, aki BIZTOSRA meg tudja mondani, hogy egy adott szervezetre a gyógyszerek milyen kölcsönhatással reagálnak. A 3 vérnyomásprobléma közül az alacsony a legkönnyebben, az ingadozó a legnehezebben kezelhető; a magas vérnyomás pedig hamarabb életveszélyes, mint az alacsony. Ha lehetne választani, gondolom, mindenki az alacsonyt választaná.

Fiatalon állandóan alacsony volt a vérnyomásom, de nem okozott problémát. Hamar megtanultam, hogy reggel nem pattanok ki az ágyból, hanem sziesztázok 5-10 percet; és nem állok fel hirtelen, hanem szép lassan, így soha nem szédültem.

A szavatosságom lejártának közeledtével állandó lett a magas vérnyomás, amin sokáig segített a gyógyszer. 2020.11.27-én péntek este (engem mindig minden hülyeség hétvégén talál meg) nagyon rosszul lettem, a mai napig nem tudom az okát. A vérnyomásom az egekbe szökött. Ugyan volt előjele, mert pár napja fájt picit a fejem, és szédültem is kicsit, de nem vettem komolyan. 186/124-nél halálfélelemben felhívtam az ügyeletet. Kikérdeztek. Autóba ültem, és elporoszkáltam a 3 km-re lévő rendelőbe. (Egyedül voltam otthon, a dokikat meg nem akartam terhelni.) Elláttak Tessiominnal; és rendesek voltak, mert amikor megmondtam, hogy a háziorvosom legközelebb hétfő 14 órától rendel; fel is írták (állítólag ügyeleten ezt nem tehetik), szombaton ki is váltottam a gyorssegélyt. Hétfőn felhívtam a háziorvost. 3 hónapig tartott, mire sikerült olyan kombót találni, ami bevált. Tombolt a covid, ezért hetente 2-3 alkalommal küldtem az e-mailt a napi 3-szori vérnyomásmérési adataimmal.

Száz szónak is egy a vége: a vérnyomásproblémát - életkortól függetlenül - komolyan kell venni, de nem szabad pánikolni.

7. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 11:51
Tudtommal a dohányzás sűríti a vért,a kevés dinamikus mozgás miatt bepang a vérkeringés,az érfal rugalmasságát a kalcium érfalba beépülése nehezíti,növeli a vérnyomást,de az alacsony pulzus is okozhat meglepetéseket.diéta,gyógyszer kölcsönhatás,sok eredménytelen kivizsgálás után lehet magad jössz rá mi az ok,mint én pl.
2022. júl. 26. 11:38
Szia FI ! nekem fiatal koromban alacsony volt a vérnyomásom, aztán 10 éve kül. stresszhatások értek, azóta ingadozik, de úgy, hogy vagy 200 körül, vagy jóval 100 alatt, csak a szisztolés értéket írtam. A magason tudnak segiteni, de engem a vny csökkentő gyógyszerek lehülyitenek, amit napközben nem engedhetek meg magamnak. Különben a két tipus tünetei nálam megegyeznek, csak méréskor derül ki, hogy mi a baj. Tavaly okt. 21-n itt is irtam ki szavazást az alacsony vny-ra vonatkozóan, mindenkinek kösz a választ, de tul sok újat nem mondtak. Gyógyszere nincs orvosok szerint sem, állitólag a hosszú élet titka, de nekem csak a 2-3 energia ital segit valamit. Valamelyik nap 60/40/50 értékem volt, akkor nem mertem elmenni dolgozni, amikor alacsony általában 70/75 a systolé.
5. Bichi (válaszként erre: 3. - Sütikee)
2022. júl. 26. 10:58

Nekem általában 90/60, pedig aztán rengeteget iszom.

Azt mondják, hogy az milyen jó, de mikor az ember minden felállásnál megszédül, akkor kevésbé. De legalább elájulni nem szoktam, szóval nekem a szédelgésben kimerülnek a tünetek...

4. Fisica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 10:26

Én is így vagyok. Általában mindig ilyen 120/80 125/85 vérnyomásom voltak. Most meg csak 105/70 körüli, megesik, hogy 90 alá is megy. De nem érzem rosszul magam tőle. EKG-t kétszer csináltak 1 hónapon belül, semmi eltérés nincs.

Nem tudom mi lehet.

2022. júl. 26. 10:03
Nekem 85 a vérnyomásom, erre az orvos azt mondta, hogy nem baj, igyak sokat, még mindig jobb mint a magas vérnyomás. Csak arra van gyógyszer, én meg állandóan nyomott és fáradt vagyok, szédelgek, nem valami jó.
2022. júl. 26. 09:49
Alkat, genetika is lehet az oka. Próbálj meg sok folyadékot inni, 2-3 litert. Anyukám is ilyen, sajnos többször el is ájult. Mióta odafigyel a folyadékbevitelre és iszik 1-2 kávét, jobb a közérzete is. Kevésbé fáradékony és nincs ájulás.
2022. júl. 26. 09:24

Az utóbbi egy hónapban figyeltem meg,hogy előfordult, hogy gyengének éreztem magam. Ilyenkor kíváncsiságból megmértem (tudom, minek méregetem...)a vérnyomásom és mindig alacsony volt. Eddig amúgy normális volt 120/80 körül, bár ezek a mérések orvosi alkalmasságin voltak, ahol én ,mint izgulós fajta, mindig izgultam is.(aztán már akkor is alacsony volt mikor semmi más panasz nem jött elő),hogy általában 96/60 és 107/71 közé esik mindig , a pulzusom pedig 55-70 közt szokott lenni.

Ha érzem, hogy gyenge vagyok, iszom egy jó erős kávét, vagy egy energiaitalt, bár tudom,nem egészséges, de ezek szoktak helyretenni. Már van időpontom (két hónap múlva magánba 😮‍💨) kardiológushoz, de érdekelne, hogy más is van így? Nálunk anyu ilyen alacsony vérnyomású,szóval lehet ez örökölhető úgy, hogy most 34 éves koromban jön ki?

Szednem kell pajzsmirigy gyógyszert és aszpirin protektet is. Ezek lehetnek befolyásoló tényezők? Oh és diétázok amúgy már március óta orvosi utasításra. nem tudom, erre is gondoltam oknak.

Köszi, ha válaszoltok és légyszi normálisan ha lehet, mert én is így tettem fel a kérdést 🙂!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook