Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vadászat pro és kontra fórum

Vadászat pro és kontra (beszélgetős fórum)

1 2
53. wheat
2009. ápr. 18. 18:51

Bakszezon ide vagy oda, a férjecském nem tudta szerdán meglőni.

A bak ugyanis rohangált a csajok után, és nem a les felé szaladgált.

52. wheat
2009. ápr. 12. 20:36

Igen, nagyon szép. És nagyon mozgalmas. Hallgatni és látni a természet ébredését, ahogy mondtad.

A férjem is mesélte, hogy szerdán rengeteg kergetőző bakot látott. Tele volt vele a terület.

2009. ápr. 12. 19:41

Újra voltunk VADÁSZNI!!!

GYÖNYÖRŰ az ébredő természet!

10 km, és rengeteg élmény!!

Olyan gyorsan fut a fácán, hogy el sem hiszitek!

Este, a magaslesen, csillagok, békák(!), úgy van csend, hogy nincs csend!

50. mimmo33 (válaszként erre: 47. - Anna Kedves)
2009. márc. 24. 15:37

Teljese egyetértek veled!

Akik csak az állatok lelövését látják, azok nem tudják mit jelent a vadgazdálkodás...

49. wheat (válaszként erre: 47. - Anna Kedves)
2009. jan. 14. 20:18
Köszönöm, hogy ebben a fórumban nem csak ellenzők (szemellenzősök) vannak. És tudják, hogy miről szól valójában ez a nemes sport.
2009. jan. 14. 18:01
Anna Kedves, szívemből szóltál :)
2009. jan. 13. 21:01

A vadászatot meg kell tapasztalni!!!! Azzal kezdeni, hogy figyelni kell az állatokat, etetni télen, óvni az állományt, gyönyörködni a szépségükben!!!

Az igazi vadász megadja a tiszteletet az elejtett vadnak, nem lődöz vaktában!!! Ha lő, akkor a biztos kézzel, pontos találattal ejti el a vadat! Nem okoz felesleges szenvedést neki.

Felénk a külföldi vadász mellé egy tapasztalt, megfontolt, IGAZI vadászt adnak kísérőül, éppen azért, hogy ne lődözzön össze-vissza!!!

Ha nem így történik máshol, akkor a vadásztatás szervezője a hibás!!!!

2009. jan. 13. 18:52
igen, idejárnak külföldről is sokan vadászni, mert hazánknak kiemelkedő vadállománya van... ez inkább büszkeséggel töltsön el mindenkit. nagyon fejlett a vadgazdálkodás. nem észszerűtlen öldöklésről van szó, ez az állományhasznosítás. én igyekszem nem tenni átgondolatlan kijelentéseket. mielőtt valaki ide írna be ilyen hülyeségeket, talán utána kéne olvasni egy kicsit. alapműveltséghez tartozik szerintem...
45. 2d5a00656a (válaszként erre: 44. - Wheat)
2008. dec. 30. 13:38
Akkor szerencsés környezetben vagytok.Amit itt az emberek nehezményeznek az ésszerűtlen,ölős vadászat,a gazdag "kihaénnemmergazdagvagyokés megfizettem"magatartás.Külföldiek pl. akik idejárnak...
44. wheat (válaszként erre: 41. - 2d5a00656a)
2008. dec. 30. 09:19

Igen, vadászfelség vagyok. De nem szoktam összejövetelekre járni, ahol az emberekbe sulykolnak dolgokat. Én csak hallom a történeteket és eseményeket a férjemtől, vagy látom, és tapasztalom amikor ott vagyok esetleg egy-egy vadászatán, hogy nem az értelmetlen gyilkolás a cél. Például nagyon sokszor tér haza úgy a férjem, hogy nem lőtt semmit (sőt már 2 hónapja nem lőtt semmit, pedig minden héten vadászik). Legutóbb amikor vele voltam, kint ültünk a lesen és néztük, ahogy az őzek és a szarvasborjú ott legelt tőlünk 20 méterre. Eszébe sem jutott lelőni őket. Szerintem a normális vadászoknak nemcsak a lövés az élmény, hanem az hogy kint ülnek az erdőben, hallgatják az erdőt, a vadak mozgását stb.

Sajnos tényleg vannak olyanok, akik nem értenek hozzá és nem foglalkoznak semmivel. De azt tudom, hogy az ilyeneket a normálisan gondolkodó vadászok nem szeretik és nagyon kevés esélyük van, hogy olyan helyre üljenek, ahol tudnak is lőni. Ahová a férjem jár ott is vannak ilyenek. Hát nem sokat szoktak lőni, mert nem engedik őket.

Ott nagyon sokat költenek a vadak etetésére, vadkárra stb, és figyelnek az egyensúlyra, nem lehet ész nélkül mindent kilőni, ami a puskacső elé kerül.

43. wheat (válaszként erre: 42. - Böbe83)
2008. dec. 30. 09:12
Sajnos túlszaporodnának, mert a természetes ellenségeik már nincsenek meg. Itt nem csak a ragadozókra lehet gondolni, hanem a szabályozott folyókra, a feltöltött mocsarakra. Amelyek egy-egy árvízkor több vadállat életét is követelték. Ahogy nő az emberek élettere, úgy csökken a vadállatoké, ezért van szükség a szelekcióra. Sajnos természetes szelekció már szinte nincs is.
42. böbe83 (válaszként erre: 39. - Wheat)
2008. dec. 30. 08:37
AZ ELSŐ HOZZÁSZÓLÁSAIM KÖZÖTT épp azz írom, hogy az állatok nem szaporodnának el annyira, ha hagynánk őket békében élni. Bár lehet egy kicsit több erdő kéne nekik, nekünk meg kevesebb kenyér stb, és nem lenne túltermelési válság sem:S
41. 2d5a00656a (válaszként erre: 39. - Wheat)
2008. dec. 29. 20:57

Hát a hozzászólásaid olyan vadászfeleségesek,

mintha hallottad volna a sztereotip válaszokat olyan összejöveteleken ,ahol erre a válaszokat tanítják:D

Nem mindenki vega aki nem vérengző/pl fiatal nő/,és nem mindenki állatbatát aki nem vadász.Azt hiszem itt nálunk az a baj hogy anyagi vonzata van az egész /nem akarom sportágnak nevezni ezt a dolgot,bár tudom így nevezik/dolognak,és a gazdag hozzáértés nélküli sznobok sportágává nőtte ki magát.Amíg hozzáértő vadgazdasággal foglalkozó emberek ,az egyensúly fenntartását végezték az erdőben addig jó volt,egyensúly volt,de most...

40. d879a0c5b4 (válaszként erre: 28. - Wheat)
2008. dec. 29. 20:48
Mert fizetnek azért, hogy itt lőhessenek. Abból a pénzből meg pl. el lehet intézni a vadak téli etetését...
39. wheat
2008. dec. 29. 19:06

Akkor azt hiszem Magyarország egész területét vadasparkká nyilváníthatnánk, majd utána Európát és a végén a túlszaporodástól a rókák bemennének a házak közé, az emberek élőhelyére, ami szerintem senkinek nem tetszene. Az erdőbe tett kiránduláskor pedig dögökkel találkoznánk úton-útfélen.

Nagyon jó megoldás lenne.

És ha már itt tartunk, akkor szerintem hozzunk létre egy farmot a háziállatoknak is, mert azok is ártatlanok, úgyhogy mindenkinek vegának kell lennie.

2008. dec. 29. 19:02
Akkor vadasparkok. Nem tudom. Valami megoldás biztos lenne, csak hogy ne kelljen kilőni őket...
37. wheat
2008. dec. 29. 18:54
Ugye nem gondolod komolyan az állatkertet! Az állatkertek azokat az állatokat sem tudják fenntartani, és gondozni, normális életkörülményeket biztosítani nekik, amik már ott vannak. Magyarországon pedig bőségesen vannak vadak, nincs olyan hely ahol kevés lenne belőle, vagy ha kevés van, akkor olyan a körülmény, hogy nem megfelelő neki a hely.
36. Fiatal nő (válaszként erre: 35. - Wheat)
2008. dec. 29. 18:51
Ezt értem, hogy gondozzák őket. Csak azt nem, hogyha például betegek, akkor esetleg meg lehetne próbálni befogni és meggyógyítani, vagy ha meg túlszaporodás van, akkor befogni őket és elvinni egy olyan erdőbe, ahol meg kevés van belőle, vagy állatkertbe, vagy tudom is én, ahol nem feltétlenül kell meghalnia.
35. wheat
2008. dec. 29. 18:49
Nemcsak a trófea miatt vadásznak! Nagyon sok oka van még. És a vadászok, nemcsak vadásznak, hanem etetnek, gondozzák az erdőt stb. De ezekről én is és más is írt már előzőleg. Nem ismétlem meg. De azt hiszem te egy kicsit el vagy tévedve ezen a téren.
34. Fiatal nő (válaszként erre: 33. - Wheat)
2008. dec. 29. 18:45

Nem vagyok vega, de csak fehér húsokat és halat eszem. Ha nekem kéne levágni, akkor tuti vega lennék.

De azért a kettő nem teljesen egyforma. Mert például a tyúkból, disznóból, meg ezekből nem lesz kiállítási tárgy... :-S

Nem mondtam, hogy értek a vadászathoz, de akkor sem szeretem, hogy egyesek itt trófeázgatnak meg minden. :-S

33. wheat (válaszként erre: 32. - Fiatal nő)
2008. dec. 29. 18:41

Akkor ezek szerint te vega vagy.


Mert akkor ne egyél erre tenyésztett állat húsát sem. És ha nem tudod, hogy milyen a vadászat, akkor nem is tudsz róla véleményt alkotni.


Mint ahogy Széchenyi Zsigmond mondta:


"vadászat nem más, mint vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás"

32. Fiatal nő (válaszként erre: 31. - Wheat)
2008. dec. 29. 18:36
Én túlságosan sajnálom az állatokat ahhoz, hogy lássam, hogy meghal. :-( Még akkor is, ha beteg, vagy egyszerűen "túlszaporodott". Ő is élőlény. A bogarat sajnálom agyonütni...
31. wheat (válaszként erre: 30. - Fiatal nő)
2008. dec. 29. 18:32
El kellene menned egy olyan emberrel vadászni, aki tényleg vadász (nem gyilkol, hanem vadászik - nagy különbség!!!). Akkor tudnád, mi az hogy vadászat.
2008. dec. 29. 18:28
Egyértelműen kontra. Ez nem sport, ez gyilkosság! Ha az ember a megélhetéséért kénytelen elejteni valamit, az még oké... De hogy dísztárgyakat csinálni pl. szegény szarvasokból..?! :-( Embertelenség! :-(
29. wheat
2008. dec. 29. 18:23
Meg miért éppen Magyarországra jönnek a külföldi vadászok?
28. wheat (válaszként erre: 25. - Sirga)
2008. dec. 29. 18:22
Tudja-e valaki, miért jó, hogy jönnek a külföldi vadászok?
27. wheat (válaszként erre: 24. - Zarahell)
2008. dec. 29. 14:05
Lakott területen csak külön engedéllyel (pl. rendőrségi felkérés stb.) lehet vadászni, egyébként nem.
2008. dec. 29. 11:14
Nemszeretem ha lelövik az állatokat,de sokszor kénytelenek a vadászok megtenni ha túlszaporodás van.Beteg állatokat is kikell lőni,főleg ha olyan betegsége van amit nem lehet gyógyítani.Valóban humánusabbak a vadászok ,mint a vágóhídon .
25. Sirga
2008. dec. 29. 11:02
Nem vagyok vadászatpárti. Imádom az állatokat! Ettől függetlenül, amikor apósom kap néhány fácánt vadászatkor, azt szívesen eszem.(Nem ő vadászik, a külföldi vadásznak segít begyűjteni az eltalált madarakat, és ilyen módon kapja a "fizetést".)Úgy gondolom, körültekintőnek kell lenni a vadásznak. És nem értek egyet azzal sem, hogy külföldi vadászok lőjék nálunk a vadat.
2008. dec. 29. 10:15

Remélem, van itt, aki ért a szabályokhoz, mert azt szeretném megkérdezni, hogy parcellázott üdülőházas helyen ahol laknak is, lehet-e vadászni?

Ugyanis tavaly volt egy eset, hogy a vadászt a szomszéd telkén ette a fene. Anyácskámék otthon voltak, és arra mentek ki, hogy a kutya örjöng.

Tud erre valaki szabályt, hogy ez hogyan működik?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook