Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vadászat pro és kontra fórum

Vadászat pro és kontra (beszélgetős fórum)

1 2
2008. dec. 29. 10:11

Na, én is majdnem felhoztam ezt a témát tegnap.


Nálunk a vadászok nem fordítanak figyelmet arra, ami a lövöldözésen kívül a feladatuk lenne. Az őzekből egyre kevesebb van, de a rókák meg elszaporodtak, és fényes nappal portyáznak az udvarban. Kb. 20 pipi látta a kárát nálunk. A szomszédban meg olyan 30.

22. wheat (válaszként erre: 21. - D879a0c5b4)
2008. dec. 29. 10:05

Egyetértek.


Ha nyíllal lőnének akkor a vad csak szenvedne.


Nálunk is a hegyes-dombos vidéken vadásznak. Nem fűtött lesben. Szerintem az aki azt gondolja hogy csak leülök, jön a vad lelövöm, az nagyon el van tévedve. Nem minden úgy működik, ahogy a filmekben mutatják.

21. d879a0c5b4 (válaszként erre: 19. - Lehoagi)
2008. dec. 29. 09:30

Szerintem a nyíllal való lövés inkább állatkínzás...

Valamint nálunk nincs fűtött les és a vadászat nem egyenlő a lesről történő lövöldözésről... Vannak hajtások is, ami elég kemény meló... Legalábbis nálunk a hegyes-dombos vidéken, táskával, puskával sárban..

20. wheat (válaszként erre: 19. - Lehoagi)
2008. dec. 29. 09:26
Na ez teljesen így van. Etetni etetnek ugyan, de a vad nem biztos, hogy egyátalán arra megy, vagy megáll enni. Sőt a vadnak jobb a hallása, a szaglása, úgyhogy szerintem az esélyek a vad javára billennek.
2008. dec. 29. 09:24
én nem engedném fegyverrel lőni a vadászokat!!!! Nyillal barátaim, hogy legyen a vadaknak is némi esélyük. Ma már közvetlenül beetetik őket a vadászlesek elé s mikor látják, hogy esznek , szépen a fűtött lesből kilőnek. Állatoknak esélyük sincs a túlélésre. Ez nem sport, ez valóban ölés!!! Nyilpuskával csendben utánuk...azt hiszem ez lenne a sport a jó levegőn!!! Nem kell velem egyetérteni, de én így gondolom!!!
18. wheat (válaszként erre: 15. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 29. 09:18

Te pedig azt, hogy a vadászat állatkínzás.


1:1

17. d879a0c5b4 (válaszként erre: 13. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 29. 09:18

Vadászbaleset mindig is volt és lesz is, de ne általánosítsunk...

Apu vadász, de nálunk ilyen még nem volt. A kutyákat meg nem kell kiengedni és nem lesz baj. Vagy gondoljunk bele: mi van, ha a te gyerekedet harapja meg egy kóbor eb...

16. wheat (válaszként erre: 13. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 29. 09:17

Szerintem a vadászbaleseteket a hozzá nem értés (a hozzáértés nem egyenlő azzal, hogy valaki levizsgázik) és a figyelmetlenség okozza. Szerintem régen is volt vadászbaleset, csak a mai világunkban minden rossz hírt felfújnak. És egy vadászbalesetnél mindkét fél hibás, aki lő és aki az áldozat az is (legalábbis a legtöbb esetben).


A kutyákról pedig annyit, hogy a vadászok feladata a vadvédelem is. Itt nyilván nem beszélhetünk olyanokról, akik csak az ölés kedvéért és poénból lövik le a kutyákat - de szerintem ha azok az emberek, akik így lövik le a kutyákat, nem vadászok lennének, akkor is megkínoznák és megölnék a kutyákat. Úgyhogy ez szerintem nem csak a vadászok teszik, sok állatkínzó van, és a normális vadászok nem azok! Több olyan ember van, aki nem vadász, de mégis kínozza az állatokat.

15. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 5. - Wheat)
2008. dec. 29. 09:17
Te csak feltételezed hogy a vágóhidakon az állatokat kínozzák.
2008. dec. 29. 09:12

Miért ne?

Pl az elszaporodott rókák bejárnak a városok széleire, s kukáznak. Az jobb? Természetesen melette vagyok. Addig is friss levegőn vannak, s értelmes dolgot csinálnak.

2008. dec. 29. 09:07
Nem is beszélve arról hogy pont az utóbbi években sok súlyos "vadászbaleset" volt, amik a vadászat legelemibb szabályainak semmibe vétele miatt következtek be.
12. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 5. - Wheat)
2008. dec. 29. 09:03
Érdekes egy szó sem esett edáig azokról a kutyákról akiket a "vadászok" hobbiból lelőttek úgy hogy azok a gazdájuk felügyelete alatt voltak. Sőt pont mostanában történt hogy magánterületen lőttek le kutyát. A vadászok erkölcsi megítélését pont maguk a "vadászok" rontották le.
11. böbe83 (válaszként erre: 9. - Wheat)
2008. dec. 29. 08:52

de beáll az egyensúly

na de mindegy, akik akarnak úgyis vadásznak, nem elítélendő, de attól én nem szeretném csinálni. Akkor ebben a fórumban én vagyok a kontra :)

2008. dec. 29. 08:51

A vadász feladata a vadállomány védelme, gyarapítása, kártételek megelőzése; vadtakarmányozás ellátása; vadászat. Tehát sok begyepesedett agyú, hozzá nem értő, bekébzelt tévhitével ellentétben, a vadászat nem arról szól, hogy veszi a csizmáját, hívja a blökijét fogja a flintáját és kimegy a termászetbe kis Vuk-ra és Bambira lődözni, hanem komoly rendszabályok betartása mellett a természetben építő és fenntartó munkát végez. Persze ez alól az orvvadászok és egyéb illegális "természetjárók" kivételt képeznek. Ígytehát, ha valakit fikázunk, előbb nézzünk utánna, hogy mi miért is hogyan is van és a vadászokat meg ne bántsuk, mert becsületes tisztességes szép hivatás ami nem nélkülözi a veszélyt sem.

Becsüljük hát meg őket met nemhogy káros de nagyon is hasznos amit ők tesznek.


No, ez az én véleményem.


Üdv,


Lark

9. wheat (válaszként erre: 8. - Böbe83)
2008. dec. 29. 08:49

Szerintem nem jobb, ha maguktól pusztulnak el, sőt.


Én inkább megeszem őket. (Persze megjegyzem itt is, nehogy félreérthető legyek, hogy nem mindet és minden áron).

8. böbe83 (válaszként erre: 5. - Wheat)
2008. dec. 29. 08:45

tudom, h. ez a szöveg, de én akkor sem csinálnám. Amúgy több kísárlet is bizonyítja, hogy a vadállatok túlszaporodását nem csak a táplálék mennyisége szabályozzza, hanem a személyes terük igénye is. Johnson és mtsai 1955 ben figyeltek meg egy szarvasállományt, akik egy szigeten éltek kaptak megfelelő mennyiségű ennivalót, a szarvasok egy idő után mégis pusztulni kezdtek, az elpusztult szarvasokat vizsgálva, azt találták, hogy a mellékveséjük sokkal nagyobb. ( tehát stresszben éltek, mert nem volt saját territóriumuk.

Hasonló kísérletben patkányoknál azt találták, hogy azok a patkánycsaládok életben maradnak, akiknek külön ketrecük van, tehát tartják őket, nem kell teritóriumukért harcolni...

na de nem folytatom, vadászat úgyse fog érinteni...

7. wheat (válaszként erre: 6. - Böbe83)
2008. dec. 29. 08:44

Hát igen a szaporulatot sok minden befolyásolja a vadállatok között is. Erre vannak a vadászok. Ők gondozzák az élőhelyüket, etetik őket, amikor nem találnak élelmet stb. Ahol a férjem vadászik, ott külön földrész van, amit azért művelnek, hogy a vadaknak legyen élelem (tehát a kukoricát nem vágják le, hanem száron hagyják a vadállatoknak).

Ehhez viszont hozzátartozik, hogy az elszaporodásukat is meg kell akadályozni. Vagy például hibás agancsú őzet is ki kell lőni (gyilkos agancs), mert megsebesítheti a többit, és nagy károkat okozhat. Nem beszélve arról, hogyha szaporodik, akkor ezt a hibás gént örökíti is.

6. böbe83 (válaszként erre: 3. - Wheat)
2008. dec. 29. 08:39

hát attól függ milyen háziállat ugye. De levágni egy tyúkot erkölcsösebb, mint lelőni egy fácánt. A többi madárra gondolni se merek :S

Ja egy disznót levágni, vagy tehenet erkölcsösebb, mint egy szarvast lelőni. Hiszen azért tartják. Azért született ennyi a szabadban a szaporulatot elég sok minden meghatározza.

2008. dec. 29. 08:37

A vadászok sem csak hobbiból gyikolásszák az állatokat!


Sőt, ők etetik, tartják rendben az élőhelyüket. Ha senki nem csinálná már régen kipusztultak volna, mert teljesen elvettük az élőhelyüket. Nem beszélve arról, hogyha a mostani nagyságú élőhelyükön túlszaporodnának, akkor az éhezéstől pusztulnának el. Ez pedig szerintem nem igazán szerencsés. Tehát én a szabályozott vadászat mellett vagyok.


És nem is olyan egyszerű lelőni azt a puska nélküli vadat. (Nem a 19. században vagyunk, ahol a királyok tényleg csak az ölés kedvéért "vadásztak")


A férjem vadászik. Nem az öldöklést szereti benne, sőt. Nagyon szereti a vadakat. Én is voltam már vele többször vadászni. Nem mindegy, hogy milyen vad kerül a puskacső elé! Nem lőnek például vemhes állatokra. Megvannak a tilalmak, amiket be kell tartani. És a legtöbb vadász nemcsak hogy betartja, védi is a vadat.


És mi meg is esszük a vadhúst.


A humánusságról csak annyit, hogy nem hiszem, hogy egy marhavágóhíd humánusabb lenne. Ha egy vadász rálő egy vadra, nem az a cél, hogy az állat szenvedjen, hanem, hogy rögtön az első lövésnél vége legyen. Ezt nem mondhatnám el a vágóhidakról.

2008. dec. 29. 08:30

Sok szempontból nem értek egyet vele.


- Az állat csak akkor öl, ha éhes, az ember hobbiból gyilkolássza le az állatokat.


- A kiszemelt áldozatnak is adnék puskát.


- "Ha kivágtátok az összes fát, kifogtátok az utolsó halat, csak akkor jöttök rá, hogy a pénzt nem lehet megenni".


A világ legrondább állata az ember, aki ok nélkül is öl.

2008. dec. 29. 08:22
Értem, akkor szerinted házi állatot ölni sokkal erkölcsösebb, mint vadat. Vagy nem ezt szeretted volna kifejezni?
2008. dec. 29. 08:21
én ellene, mert egyáltalán nem kihívás lelőni puskával egy fegyvertelen állatot. és egyébként is...van elég háziállat
2008. dec. 29. 08:04
Kíváncsi lennék a vadászattal kapcsolatos véleményekre. Ki van ellene és mellette? Ki fogadja el, és ki nem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook