Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vacsora ötleteket várok fórum

Vacsora ötleteket várok (beszélgetős fórum)


2018. márc. 7. 13:01

Óh hogy főzni se kelljen,meg unalmas se,és gyerekeknek,kicsit más.

Nem tudom hogy lehet megunni egy ételt.

Moldova György valahol nyilatkozta hogy a reggelije minden nap tejfölös túró.

Apám ötven évig tea pirítóst reggelizett,89 évesen "befejezte"

2018. márc. 5. 17:10
Tejberizs, tejbedara
2018. jan. 9. 04:09
tojas benne barmivel/kolbasz,vagy petrezselyem,vagy gombaval.......igy laktatobb,de gyors vacsora.
2017. júl. 1. 20:52
:)
2015. dec. 31. 07:34
Sült hús, köretek, virsli, pezsgő nagyon sok, kalács, túrógombóc, tiramisu, gyümölcs, jéger, vadas zsemlegombóccal, meg mittomén". 😄
2014. szept. 26. 08:43

Töltött tojás:

a főtt tojást vízszintbe vágom ketté. A sárgáját tejföllel, pici vajjal, ötletszerű ízesítéssel: sajt, májkrém, akármi összekavarod és vissza-töltöd a félbe vágott fehérjébe. Ha akarod meglocsolod tartárral, esetleg csak egy csöpp majonéz-mustár stb. stb.

11. Dodi44
2014. szept. 26. 05:59
ket finom korte
2014. szept. 25. 20:55

Köszi a kefír ötletet, nem biztos, hogy díjazná az egy évesem, de a 12 évesem és a 7 évesem sem...


Ami nálunk bevált, csak hogy én is írjak valamit - snidlinges kenőmájassal kent kenyér melegszendvicsnek. nagyon finom.

2014. szept. 25. 20:21
kefir
8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Pmjudit)
2014. szept. 25. 19:44

Ja, akkor nem mára vártad! :))

Már izgultam, hogy addig válogatsz, míg éhen marad a 3 gyönyörűség. DDD

2014. szept. 25. 18:53
Köszönöm az ötleteket - nagyon jók, várom a továbbiakat is!
2014. szept. 25. 13:56

Szia, én a következőket szoktam: tonhal saláta, gyors pizza, melegszendvics, lecsó, bundáskenyér, bolognai, pirítós vmivel, virsli, debreceni.

Vagy lehet tükörtojás, rántotta, körözött (a körözöttel meg is tölthetsz sonkát vagy paprikát), tejföl pirosarannyal vagy fokhagymakrémmel.. mi ezeket hanyagoljuk, mert páromnak tojás allergiája van, nekem meg tej... :S de jó kis vacsik lehetnek.. :)

Ja és, ami még nagyon fini az a sajtos-tejfölös melegszendvics. A tejfölt összekevered reszelt sajttal, egy pici borsot raksz hozzá, ezzel megkened a kenyeret és összesütöd.. nagyon fini.. :) Remélem találsz köztük szimpatikusat. :)

2014. szept. 25. 13:49

Lekvár, méz

Vajas kenyér hagymával, paprikával, paradicsommal, uborkával.

Tejbegríz

2014. szept. 25. 13:37

Rántotta, bundáskenyér, omlett, virsli - ezek gyerekori menük voltak

Mostanában salátázunk, de csináltam már olyat, hogy levelestésztára pakoltam midnenfélét, 20 perc alatt megsült. Kis salival az is isteni volt. Még nagy kedvenc a mártogatós: répa, karalábé, paprika, korpovit keksz, hozzá ízesített tejföl (fokhagyma, reszelt sajt, vagy sült hagyma). Ha pedig édesre vágysz, akkor gyümölcstúró, mondjuk kis keksszel.

2014. szept. 25. 13:36
bundáskenyér
2014. szept. 25. 13:36

kalács, péksütemény tejjel.


gyümölcs saláta


virsli


kolbász, tükörtojás


melegszendvics

2014. szept. 25. 13:24
Légyszíves írjátok meg ki, mit szokott vacsorára készíteni. A főétkezés ebédre van, tehát nem meleg vacsorát várok. Unjuk a felvágott/szalámi kiflit/kenyeret.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook