Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Uzsoki 2009 fórum

Uzsoki 2009 (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. angel304 (válaszként erre: 43. - 4f1e506797)
2009. szept. 16. 12:16
Szia!Én Márc.9.-én szültem,egy front hatására(ezt mta a doki-Dr Csapó Csaba)1/2 12-re értünk be pont abortuszokat csinált.Azt mondja na mi van?Mondom ,hogy valamivel elcsaptam a hasam mert nagyon fáj:) Megvizsgált mondja,hogy 4 újjnyira kivagyok ,tágulva szülünk....Irány a szülőszoba.Besétáltam,és 15:15 perckor megszületett a lányom Jázmin.2700g-al és 50 cm-el.Súllyilag fejlett volt,de nem sírt fel ezért az első perceket lélegeztetővel kezdte.Azt mondta a gyerekorvos,hogy csontozatilag gyengébb mint a többi baba ezért még kellett volna pociban két hét.De behozta a súllyát,és összeszedte magát.
45. Pankakukac (válaszként erre: 40. - Angel304)
2009. szept. 16. 11:32
Most néztem meg az adatlapodon a képeket. gyönyörűűűűűűűűűűű, meseszép a kicsid! Gratulálok hozzá!!!!!!!
44. Pankakukac (válaszként erre: 41. - 4f1e506797)
2009. szept. 16. 11:31
Én abban reménykedem, hogy csak nem jó napja volt a védőnőnek. Jó lenne, ha így lenne, hiszen egy kismamának szülés után Ő az egyik legfontosabb támasza és jó, ha együttműködő szerintem.
2009. szept. 16. 10:08
Most látom hogy előbb jött a bébi hány kg. volt?
2009. szept. 16. 10:05

Szia Angel!

Te tudsz mindent?Mikor szültél?Minden rendben volt?Hány napig voltál bent?

Nagyon zavaró a felújítás?

41. 4f1e506797 (válaszként erre: 32. - Pankakukac)
2009. szept. 16. 10:01

Jó reggelt!

Hát ez eléggé gáz hogy ilyen a védőnőd,szerencsére nálunk mindegyik annyira kedves.

Felhívnak ha van valami,mindenről értesítenek.

Ha valamilyen kérdés eszedbe jut,írd meg nyugodtan megkérdezem neked pénteken úgyis megyek.

40. angel304 (válaszként erre: 39. - Pankakukac)
2009. szept. 16. 08:46
Szegény csaj,nagyon sajnálom.Itt ilyen nincs,én szóltam,hogy érzem hogy termelődik a tejem erre mondták hogy megnézik a cicim.Megmutatták hogy maszírozzam,és hogy termelődik több tej.Szóval én mentem mindig a csecsemősökhöz,egészen addig míg meg nem indult.Aztán mikor megindult a tej az egyik csecsemős nővér lefejte a cicimből kézi fejővel(akkor még nekem nem volt)és ezáltal még jobban termelődött.Tudod az én lányom koraszülött volt.4 héttel hamarabb született.Inkubátorban volt és amit lefejtem tejet azt megkapta cumisüvegből.Így az én cicim se durrant szét,ő meg anyatejet kapott.
39. Pankakukac (válaszként erre: 38. - Angel304)
2009. szept. 15. 22:28
Ez megnyugtató. Ugyanis nagyon sok olyan intézményről hallottam, ahol nem ilyen segítőkészek. Ismerős csaj pl. 3 napig sírva szoptatott, mert senki nem mutatta meg neki, hogyan kell és a baba nem jól tudta szívni. Fájt neki és a babát is sajnálta, hogy nem jut táplálékhoz. Hiába kért segítséget, az volt a válasz, hogy oldja meg, nekik erre nincs idejük. Én nagyon nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni. Bár, ha bele gondolok én nem is hiszem, hogy fogok, hiszen vagyok olyan harcias, hogy ha valami nem tetszik, akkor azonnal szólok.
38. angel304 (válaszként erre: 37. - Pankakukac)
2009. szept. 15. 22:14
A csecsemősök nagyon segítőkészek,ha bármi gondod van akár a baba terén(pelenkázás pl.),vagy a tejtermelődéseddel kapcsolatban szólj nyugodtan és segítenek.
37. Pankakukac (válaszként erre: 36. - Angel304)
2009. szept. 15. 22:10
Köszi, hogy megnyugtattál. Alapból nincs kis mellem, csak én mindíg azt hittem, hogy ha teherbe esem, akkor nagyot fog nőni. Mindegy.
2009. szept. 15. 22:03
Persze hogy fog nőni:) és ez nem gáz.Az egész terhességed alatt nem nőtt?Amúgy akivel én szültem neki sem nőtt sátorrá,de mégis sok teje volt.Úgyhogy nem a méret dominál.Ha lesz tejed akkor meg még nagyobb lesz.Várod majd a bébid,hogy mikor kel fel például csak hogy megszívja mert olyan érzésed van hogy mindjárt szétdurran:)
35. Pankakukac (válaszként erre: 34. - Angel304)
2009. szept. 15. 21:52
Éppen mostanában gondoltam arra, hogy NEM NŐTT A MELLEM. Komolyan. Még semmit. csak sötét lett a mellbimbó. Ez gáz? mármint, hogy nem nőtt. Fog nőni?
34. angel304 (válaszként erre: 33. - Pankakukac)
2009. szept. 15. 21:46
Persze elég ha vki ott megveszi,nekem is így volt.Van az új épületben egy gyógybolt azt hiszem az elsőn,ott lehet kapni.A tejtermelődés 2-3 nap között kezdődik.Vihetsz tejtermelő teát is mert a szülészet konyha részén meg lehet főzni,kancsó meg van.
33. Pankakukac (válaszként erre: 31. - Angel304)
2009. szept. 15. 21:34

Szia!

Köszi az infókat! Ez a fejő dolog, ez minden kismamának kell? Bocs, ha nagyon tudatlan parasztnak tűnök, de tényleg nem vagyok jártas ezekben a dolgokban. Itt végül is arra gondolok, hogy elég-e, ha majd valaki megveszi akkor, amikor szükség lesz rá, vagy már előre meg kell venni???

32. Pankakukac (válaszként erre: 30. - 4f1e506797)
2009. szept. 15. 21:32
Én a 13. kerületben lakom. Nekem nem szólt a védőnőm semmiről, sajnos sikerült olyanhoz kerülni, aki magyarul mondva sz@rik rám. Még a kötelező dolgokat sem végzi el, bár még csak egyszer voltam nála, mióta ide költöztünk.
31. angel304 (válaszként erre: 28. - 4f1e506797)
2009. szept. 15. 21:24
Sziasztok.Olvastalak titeket.Pelus,babaruha nem kell.A babának csak egy takarót kell vinni.Ha kitolod ne fázzon meg.Magadnak,Tena Lady betét,hálóing, bugyi eldobható vagy sima,kézi vagy gépi fejő(jó ha van).
2009. szept. 15. 20:55

Én sem jártam nyári szünet volt.Most voltam először holnap megyek megint.Ma szülésfelkészítőn voltam itt nálunk(kispesten) a védőnő szól mindig ha van valami ilyesmi.Tényleg te merre laksz?

Igen azt valamelyik csecsemős nővértől kell megkérdezni.

29. Pankakukac (válaszként erre: 28. - 4f1e506797)
2009. szept. 15. 20:42

Nem járok. Elég lustácska vagyok, meg még mostanában rendeződik az életünk (lakáskérdés, költözés ilyesmik), úgyhogy eddig időm sem volt rá. Kérdésedből ítélve, gondolom te jársz:-)))

Jaja, minden ilyesmit meg kellene kérdezni, de hát gondolom ezt nem a dokimtól kellene, hiszen ez nem az Ő dolga.

Húha, akkor neked már nem sok van hátra...szorítok, hogy jól menjen minden!!!!

28. 4f1e506797 (válaszként erre: 27. - Pankakukac)
2009. szept. 15. 20:26

idén ebből nem lesz 5*-os,ahogy most kinéz?

Áthelyezhetnék az új részbe a szülészetet,na az már szuper állapotban van.

Az enyém holnap 35hetes,de azt mondja a doki fiatalabb.

Én is sodródom,bízom a dokimban ő tud mindent,csak néha nem tudom mit kérdezzek.

Azt is meg kell kérdezni,hogy mit kell majd vinni,babaruci pelus stb.

Jársz kismamatornára?

27. Pankakukac (válaszként erre: 26. - 4f1e506797)
2009. szept. 15. 13:09

Igen, hallottam, hogy átalakítás zajlik, ezért is vagyok annyira kíváncsi. A dokim is mondta, hogy talán (TALÁN)mire én szülök, addigra elkészül a fullos szülészet, de hozzá tette, hogy Ő annyira nem bízik ebben.

29-30 hetes vagyok, soha nem tudták még pontosan megmondani. Első baba még Ő nekem, úgyhogy számomra minden új a kismamasággal és szüléssel kapcsolatban is. Csak sodródom az árral és nem tudom, pontosan mire is számíthatok, de gondolom ezzel sok első szülő így van, mint én.

Mindenesetre várom az infókat a barátnőmtől, tényleg jó lenne bemenni és kicsit tájékozódni mindenről.

2009. szept. 15. 12:13

Akkor lehet hogy nem leszel feldobva ha meglátod a kórházat,ugyan is szét van bombázva.

Eddig a gyermekágyas osztály 2.em volt most letették az elsőre,vérvétel uht a 2.em.

4ágyas szobák vannak a dokim azt mondta tűrhető az ő lánya is ott fog szülni most szeptemberben.

Magánszobát nem lehet kérni,ami engem nem is zavar csak ha nagyon szörnyű a helyzet.

Hát jó lenne a gátkímélés,de első szülésnél nem hinném hogy megúszom vágás nélkül.Neked első gyermek?Szerintem már eléggé jók a gépek csak jót mutatnak.Nekünk már kb 5alkalommal mondták hogy lány szóval én meg a fiú nevekkel lennék gondban.

Hány hetes is vagy pontosan?

2009. szept. 15. 11:24

Az én dokim Dr. Halász Domonkos. Én is magán úton járok hozzá, így még nem is voltam soha az Uzsokiban, csak mondta, hogy oda megyünk majd szülni. Ezért vagyok annyira kíváncsi mindenre.

Gátkímélős szülés? Olyat is lehet?

Nekünk Andris lesz, ha lehet hinni az uh-nak. Ha kislány esetleg, akkor bajban vagyunk, mert nem tudunk nevet.

2009. szept. 15. 10:11

Tényleg és kisfiú vagy kislány lesz?

A miénk kislány és Fruzsina lesz.

2009. szept. 15. 10:10

Szia!

Az nagyon kedves az ultrahangos csajszi biztosan tud valamit intézni.Lehet hogy rögtön meg is mutatja.Én sokat nem járok az uzsokiba,mert én a Járányihoz járok a magánrendelésére és ultrahangra is.Most az utolsó uht volt csak az uzsokiba meg a vérvételek.Neked ki a dokid?

Én majd most kérdezgetem a dokimat, 23-án,szeretném ha gátkímélős szülésem lenne,de annyira kórháza válogatja meg sok függ ott a szülésnőktől is.

2009. szept. 14. 21:45
Ja, most látom, hogy hamarabb lesz nálatok a nagy nap, már nem sok van hátra:-))))
21. Pankakukac (válaszként erre: 20. - 4f1e506797)
2009. szept. 14. 21:44

Szia!

Én november végén-december elején fogom meglátni picuromat. És te?

Ha ír a csajszi, megkérdezem tőle azt is, hogy hogyan lehet bemenni a szülőszobába. Vagy lehet, hogy a dokimat is megkérdezem erről, most pénteken megyek a következő uh-ra úgyis. Meg sok más kérdésem is lesz hozzá, pl. hogy milyen alternatívák vannak ott a szülésre. Te nem tudsz ilyeneket???

20. 4f1e506797 (válaszként erre: 19. - Pankakukac)
2009. szept. 14. 21:08

Szia Pankakukac!

Mikor érkezik a bébid?

Kíváncsi vagyok az információkra,és szeretném megnézni a szülőszobát is ha lesz rá lehetőség.

Úgy tudom az ultrahangos hölgyet kell megkérdezni ő intézi ezeket a dolgokat.

2009. szept. 14. 14:56

Úgy látom, nagyon sok baba fogja meglátni a napvilágot az Uzsokiban:-))))

Nekem egy volt általános iskolai osztálytársam ebben az intézményben dolgozik mint műtősnő és megkértem, hogy nézzen utána nekem pár dolognak. Ha válaszol, majd megírom, hogy mit tudtam meg.

Annyit viszont kérdeznék azoktól, akik hamarosan szülnek, hogy nem akartok bemenni megnézni a szülőszobát és kicsit tájékozódni a dolgokról?

2009. szept. 14. 12:23

Sziasztok!

Úgy néz ki okt.21-én szülök a z uzsokiban.

Van valaki aki hasonló helyzetben van vagy tud valaki valami frisset a kórházról.

2009. szept. 10. 20:19
Sziasztok!Én is az Uzsokiban szültem/3 óra alatt:)/ Márciusban.Nagyon meg voltam elégedve a nővérekkel,csecsemősökkel,és az orvosommal.Ha lesz második babánk tuti,hogy ott szülök.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook