Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utálom a kifejezést, hogy a férfi segít a nőnek a gyerek... fórum

Utálom a kifejezést, hogy a férfi segít a nőnek a gyerek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. júl. 6. 09:45
Csides Katának van erről egy jó kis monológja, érdemes rákeresni a jútún! :D
2023. júl. 5. 22:51

Én azt gondolom, hogy ha mindketten dolgoznak ugyanannyi órát, az a korrekt, ha felezik a házimunkát meg a gyerekekkel járó feladatokat is. Amúgy én értelmiségi körökben mozgok, és sok ilyen családot ismerek, egyre többet. Amikor ismerős nő mondta, hogy szegény férje, mert nem főzött neki, férfi kérdezte meg, hogy miért, ő nem tud főzni? Ők mindketten szoktak, mikor ki ér rá jobban.


Amikor viszont otthon van anyuka / apuka gyesen, akkor az a korrekt, hogy amíg a másik fél dolgozik, elvégzi a házimunkát. Gyerek akkor is közös feladat, normális apának igénye is van rá.


Hasonló, ha egyik kevesebb órát dolgoulzio, hogy ha valaki csak 6 órában van, míg a párja 8-ban, normális, ha többet vállal otthon.

24. c4da557d31 (válaszként erre: 21. - Bichi)
2023. júl. 5. 19:59
Nálunk én nyírom a füvet, pedig a férjem van kinn többet 🤔 így beszéltük meg, mikor még a kanyarban sem volt a saját otthon. Nekem ez volt az álmom és szívesen tologatom, elhiheted 🫡
23. dfc04c70e4 (válaszként erre: 21. - Bichi)
2023. júl. 5. 19:49

Na pont ilyen hétköznapi dolgokra gondolok. Pont erre utaltam a korábbi hozzászólásaimban is. A segítséget teljesen hétköznapi értelemben képzelem el. Soha nem az jut eszembe, mint ami a fórumcím és az 1. hsz.

Akkor sem, ha gyereknevelésről és házimunkáról van szó. Már miért lenne benne alapból, hogy a nő dolga?


Na, a hímsovinizmus említése, az már csak hab a tortán.


Na mindegy. Meleg van.

22. michelle.r (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2023. júl. 5. 19:15

Sok esetben azzal, amit mögé gondolunk. Az összes kezem és lábam ujja nem lenne elég, ahogy fórumot tíz perc alatt össze tudnék szedni, ahol a probléma gerince az, hogy :


úgy gondoltam,

nem gondoltam,

mindig is így szoktuk.......


😎

21. Bichi (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 19:05

Ma is megkérdeztem a férjemet, hogy segítsek-e füvet nyírni, pedig én élvezem többet a kertet :D

Mintha az ő dolga lenne. Ja igen, az övé :DDDDDDDDD

20. Myra
2023. júl. 5. 18:17

Látod ilyen megvilágításban még sosem gondolkodtam el ezen.

De ez azért van így , mert ősidők óta az anya neveli a gyerekeket.

19. birebora (válaszként erre: 15. - Nemer Eszti)
2023. júl. 5. 15:30
Én segitek a férjemnek megtartani a polcot amig felfúrja, ő meg segit nekem megpucolni a zöldségeket. De ez csak egy példa.
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 14:39
Mégiscsak lovagolsz a szavakon :D
17. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 5. 13:19

Talán azért alakult ez így, mert alapból az anyuka marad otthon a gyerekkel, az apa ezalatt dolgozik, és amikor hazaér, segít. Átvenni nem tudja a teljes feladatot, mivel a nap java részében nincs is otthon.

Ennyi az egész.

A házimunka és az egész dolog más akkor, ha mindketten dolgoznak. Akkor jogos a felvetés. Mindketten kb. ugyanannyit végezzenek otthon is.

16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2023. júl. 5. 11:33

Akkor nem ezt a fórumcímet kellett volna adni. Az 1. hsz is erről szól. Utálom...és benne van a kifejezés szó is.


És most tényleg nem a szavakon lovagolok. Az egész mondanivalóval nem értek egyet. Ezzel az egésszel: „Utálom a kifejezést, hogy a férfi segít a nőnek a gyerek... (beszélgetős fórum)

#munkamegosztás #hímsovinizmus” Hímsovinizmus. Hol van itt hímsovinizmus?

2023. júl. 5. 11:27

Mindenki csinálja azt, amihez jobban ért. Mihez ért jobban? Ahhoz, amit sokszor csinál, amiben gyakorlatot szerez.

Na jó, kivéve azt az esetet, amikor a nő nem elég izmos egy komoly fizikai munka elvégzésére. (zsákcipelés, ilyesmi.)

Egyszerű a képlet:

A nő és a férfi között legyen egy egészséges, jól működő munkamegosztás. Van, amit az egyik, van, amit a másik és van, amit együtt közösen csinálnak.

Egymásnak besegíteni? Ilyen nincs az én életemben.

14. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Papája)
2023. júl. 5. 11:24
azért vagytok,nem,mondta az apám,hogy főzzetek,mosogassatok.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 11:11
Igazából nem is a kifejezéssel van gond, hanem azzal, ami mögötte van.
12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - Bichi)
2023. júl. 5. 10:27

„Igaz, én sosem lovagolok a szavakon” - ez itt a lényeg. Én sem lovagolok szavakon és kifejezéseken.


Nekem abból, ha valaki azt mondja, hogy a férfi segít a nőnek a gyereknevelésben/háztartásban - nem az jön le, hogy az alapból a nő dolga lenne.


De másként értelmezünk dolgokat.

11. Bichi
2023. júl. 5. 10:07

Hát nem tudom, én is azt mondom, hogy segítek a férjemnek összerakni a szekrényt, pedig hát az én szekrényem is.

Igaz, én sosem lovagolok a szavakon, mindketten csináljuk amit kell, és amit az időnk enged :)))

2023. júl. 5. 08:59
Egyetértek.
9. papája (válaszként erre: 7. - Semleges)
2023. júl. 5. 08:57
...vagy inkább agyonütni...
8. globus (válaszként erre: 4. - Papája)
2023. júl. 5. 08:49

Nem feltétlenül így romlanak el a dolgok.

Szerintem akkor, amikor anyuka otthon van a picivel, és azt gondolják, hogy akkor úgyis ráér, csinálja meg. Ez az időszak tudja elrontani a nézőpontokat.

Verbálisan inkább az, ha kritizálják a férfit: koszos az edény, te nem tudod hogyan kell elmosni, alaposabban csináld stb. stb. Magában azt gondolja, ha te jobban tudod, csináld, többet hozzá nem nyúlok :)

7. semleges (válaszként erre: 4. - Papája)
2023. júl. 5. 08:47
A vejedet is rá kell vezetni.
6. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 5. 08:46
Teljesen igazad van!
5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 5. 07:55

Ráadásul meglehet, hogy ő volt a kezdeményező anno, hogy összehozzák.

Mert az természetes dolog, hogy egyedül arra sem lett volna képes a férj. :))

Hát annak is természetesnek kellene lenni, hogy a nevelésben is ugyanolyan aktívnak kellene lennie.

Látjátok, hogy a férfiak egyedül semmire sem képesek! Inkább kijelentik, hogy a nevelés a nő dolga! :))

4. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 5. 07:54

Sajnos teljesen igazad van.

Még az a férfi, aki részt vesz a gyereknevelésben, vagy házimunkában, ő is úgy érzi, azt vallja, hogy segít.

A fiú gyerekek ezt a példát látják, ezt folytatják, mert ez kényelmes nekik.

Az anya hiába próbálja másként nevelni a fiait nagyon nehéz, mert az apjuk rossz példája ragadós.


Hozzá kell tenni, hogy a nagymamák, dédmamák is ezt tanították, hogy lányom ez a te dolgod, mert a férfi dolgozik, ő keresi a pénzt, neki pihenni kell, hogy bírja a munkát.

Már nagymama vagyok, de ezt hallottam fiatalon az összes vénasszonytól a férfiak füle hallatára. Meg is volt az eredménye.


A fiam szerencsére már magáénak érzi a család minden feladatát, mint ahogy a menyem is részt vesz a "férfi" feladataiból is. Együtt csinálnak mindent, közös a siker és az öröm.

A vejem...

2023. júl. 5. 07:16
Igen. Ma már legtöbb családban a nő ugyan úgy lenyomja a napját munkahelyen, de még mindig itt tartunk, hogy a pasi rendes, mert segít. Rendes, ha megcsinálja, de nem a nőnek segít. Szerintem..
2023. júl. 5. 03:50
Mindkettőnek van állása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook