Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Üres petezsák, missed ab, babatervezés fórum

Üres petezsák, missed ab, babatervezés (beszélgetős fórum)


3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Whiteswan)
2019. dec. 3. 09:58

Nagyon szépen köszönöm. Jó ezt olvasni, hogy a laminária nem fáj annyira. Én utánaolvastam, majd napokig alig tudtam aludni, olyan rémisztő történetek voltak...

Mondtam az orvosnak, azt mondta, nem mindegy hogy rakják, de nyugodjak meg, ő óvatos lesz. Remélem hamar túlleszek rajta.

2. whiteswan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 3. 09:28

Szia! Nagyon sajnálom! :(

Sajnos ez nagyon gyakori, kb. minden 4-5. terhesség így végződik a 12. hét előtt. Sajnos nekem is volt már missed ab, 8 hetes volt, előtte a 6. héten még minden rendben volt, már pulzálást is láttunk. Általában vmilyen "hibás" információt hordoz ilyenkor az embrió, ami miatt elhal. 3 hónap testi-lelki regenerálódást szoktak ilyenkor javasolni, erre szükség is van minden téren. Azért egy missed ab elég nagy hormonborulás, kell idő, amíg rendbe jönnek a dolgok. A méhszájtágítás nem fáj, ha még nem szültél, laminária pálcikát helyeznek fel a méhnyakba pár órával a műtét előtt, ami kíméletesen kitágít, enyhe mensi-szerű görcsökkel járhat. Nem kell félned tőle! Maga a műtét rövid altatásban zajlik, gyors az ébredés, hamar észnél leszel. Kicsi vérzés, görcsök lehetnek utána pár napig. Ha már nincs vérzés, és nem is fáj, akkor szerintem lehet házaséletet is élni. Ha egyszer megtörténik még nem gond, simán lehet a véletlen műve. Ha többször megtörténik, akkor szoktak részletesebb kivizsgálást csinálni (genetika, immunológia, véralvadás, cukor-anyagcsere) az okok felderítésére. De ilyenre nem szabad gondolni!

Kitartást és sok erőt kívánok neked!

2019. dec. 2. 18:43

Sziasztok.

Nemrég még a babavárás örömében érdeklődtem erről-arról, most sajnos a műtétre várok. 9. héten üres petezsák. Előtte 2 héttel alig találta a doki a hüvelyi uh-n az embriót, de betudta annak, hogy később fogant, fiatal terhesség. Pulzálás is volt...Én tudtam, hogy nem lehet annyival fiatalabb, minden menetrendszerűen működik. Végig éreztem hogy baj lesz.2 hétre rá csak a növekvő, de üres petezsák volt.

2 napig szomorkodtam, de úgy érzem könnyen túl vagyok rajta. Nem alakult ki kötődés, nem láttam a formáját, mindig csak aggódtam, az ultrahang sem nyugtatott meg. Semmi rosszullét nem volt, még csak várandósnak sem éreztem magam. Persze elképzeltem a jövőt, a gondolatbeli újratervezés után lett könnyebb.

Most leginkább a műtéttől meg a méhszájtágító pálcától rettegek, de nagyon kedves, megnyugtató a doktor úr.

Annyit mondott csak, hogy 3 hónap után próbálkozhatunk. Másról nem beszélt. Akinek volt már ilyen beavatkozás, mit mondtak? Nekem az a terv, hogy 2 menzesz után belevágunk. Ez ha minden jól megy időben kb. egyezik is a doktor javaslatával. A házaséletről és a sportról mit mondott? Legtöbb esetben 6 hetet olvastam. Másnak is ezt mondták? Nyilván beszélek az orvossal, de addig van 2 nap.

Akivel megesett már ez, utána könnyen jött a baba, egészségesen zajlott a terhesség? Volt-e valakinek betegség miatt üres petezsák? Az orvos szerint az első terhességelhalás után nem kell vizsgálat, az esetek nagy részében egyszeri eset, valószínűleg kromoszónarendellenesség miatt. Szedtetek valami készítményt a regenerálódás és az újabb terhesség érdekében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook