Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülő munka csinált így ki? Napi 9 óra fórum

Ülő munka csinált így ki? Napi 9 óra (beszélgetős fórum)


28. andilaci (válaszként erre: 27. - Channa*)
ápr. 3. 17:31
👍🏻🙋🏻‍♀️👍🏻
27. Channa* (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 18:23

Majd írd meg, hogy mit mondott és sos menj mozogni!

Nem akarom felsorolni, hogy mi mindent lehet ülőmunka mellett csinálni...

márc. 27. 16:16
nekem is van egy gondom. Nem is tudom, melyik a jobb – ülve vagy állva, és a visszér kialakulásának lehetséges kockázata
márc. 27. 14:26
Minden lehet. Az ülőmunka is, betegség is. Mondjuk én elkezdenék kicsit mozogni a helyedben.
márc. 27. 13:37
Az is lehet hogy pszichoszomatikus? 😭 Ahh mindegy holnap megyek orvoshoz... De elegem van már
23. 33d9e639ec (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 08:36
Én például hajnalban, munka előtt szoktam futni 5m-t, illetve hétvégéken mindkét nap.
22. 33d9e639ec (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 08:35
Minden bizonnyal igen, az is okozhatta ezeket a tüneteket. Viszont semmi akadálya sem annak, hogy megnézesd a gerinced, sem annak, hogy sportolj, ahogyan sokan megtesszük teljes állás mellett is.
21. michelle.r (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 08:19

Akkor változtass! Hosszú még az élet, nem lehet ilyen gyatra minőségben élni.


Napi 10000 lépést bármilyen ülőmunka után meg tudsz tenni, ez sokat fog segíteni. Közben iszkiri az orvoshoz, tudd meg, miért vannak a fájdalmaid. A letapadt, görcsös izmok piszkosul tudnak fájni, de ezen egy masszőr tud segíteni.


Attól, hogy eleged van, semmi nem fog változni.

20. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 08:16
Nem tudnál fel óránként felállni, mosdólátogatás ürügyén? Par perc séta, nyújtózás mindenképpen jót tesz, és a szemnek is szüksége van távolabbra fókuszálásra. Ha teheted, közlekedj gyalog, lépcsőzz. Ezek extra erőfeszítést nem kívánnak. Ha végre jó idő lesz, hétvégente többet is tehetsz, megjön a kedved, meglátod.
19. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 08:01
Önmagában az ülőmunka nem készít ennyire ki.
márc. 27. 07:33

Sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. Ahogy előttem már leírták, menj orvoshoz, mert ez magától nem hiszem, hogy elmúlik.

A mozgáshiányos életmódról meg annyit, hogy mások is meg tudják oldani ülőmunka mellett, hogy sportoljanak. Sőt, ülőmunka és akár három kisgyerek nevelése mellett is. Úgyhogy az időhiány csak kifogás. Ha csak az ülésből származó fájdalom csökkentése a cél, már napi 15 perc nyújtás is csodákat tesz. Ennyi időd csak van magadra. Még akkor is, ha azt a telefonozástól kell elvenned.

márc. 27. 05:36
rengeteg embernek van ulo munkaja es nincs panaszuk,sajnalom,hogy neked van,hetvege meg jo mozgasra!tenned kell surgosen vmit,hogy jobb legyen!orvoshoz sem artana elmenned!mielobbi gyogyulast kivanok neked!
16. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 26. 21:28

Reuma orvos, ő kiír gyógytornára, előír vizsgálatokra, ha kell továbbküld.


Egy 25 évesnek a "feje kinő", ülőmunka ide vagy oda, járj utána a problémàd okának, mert ami 7 hónapja tart az magától nem lesz jobb.

15. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 26. 21:22

Akkor tornázz reggel! Nem túl dinamikus mozgást, ha fájdalmaid vannak, de nyújtsd az izmaid.

Vegyél bordás falat, lógj rajta néhány percet!

Munkahelyen a székedre vegyél tartásjavító eszközöket!

márc. 26. 21:10

Szerintem az orvostól kellene megkérdezni, tanácsot kérni, de mindenesetre kezdj el mozogni is.

Attól, hogy félsz, nem lesz jobb. Ebben biztos vagyok.

márc. 26. 21:07

Nos, többször fel kell állni, mozogni egyet, akár wc, akár egyéb indokból.


Én pl. ha lekönyvelek egy adag számlát, felállok és úgy fűzöm le, elrakom stb, addig se ülök.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
márc. 26. 21:04

Ülő munka miatt nem tudom, meg már a kialakult fájdalmak miatt .

És amúgy szívem szerint egesznap mozognek de este 7 mire haza érek a szaros ülő munkából

Elegem van

márc. 26. 20:57

Szerintem 25 évesen a mozgásszegény életmód nem normális (tunyaság). Azért fáj mindened, mert nem használod a tested. a fizikumodat. Kezdjél el mozogni, mert elsorvadsz!

Ha meg valóban beteg vagy és nem csak keresed a kifogásokat, akkor menj orvoshoz!

10. eunuch
márc. 26. 20:27
25 évesen ez nagyon nem normális. Ezt nem az ülő munka teszi.
márc. 26. 20:22

Közel 40 éve ülök a munkahelyemen és otthon is sokat ücsörgök a gép előtt. Napi 12 órát biztos, hogy gép előtt töltök. Semmi bajom! Persze, én azért mozgok is. Tornázok, kertészkedek, háztartás vezetek és még a munkahelyemre is bejárok időnként BKV-val és sétával.


Én, ha arra gondolnék, hogy a mozgásszegény életmód miatt vannak a bajaim, akkor biztos nem ücsörögve vagy fekve elmélkednék ezen, hanem tennék azért, hogy ne így legyen. Séta, otthoni vagy szervezett torna, stb.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Globus)
márc. 26. 20:06
Két napja még csak 24 éves volt
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Libikóka)
márc. 26. 20:01
?
6. globus (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
márc. 26. 19:59
Már megvolt, beírta a vérvétel eredményét is.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 26. 19:59

Önmagában nem.

Ennyi nyűg már orvost kíván.

márc. 26. 19:58
Félek...😭
márc. 26. 19:50
Ugyanez a férjem, ő is ülőmunkát végez, napi sok órában.
márc. 26. 19:48
Miért nem mész orvoshoz, ha hónapok óta szarul vagy? Miért nem mozogsz valamit? Mi honnan tudnánk, mitől van? Covidnak lehetnek szar utóhatásai, de szerintem ennyire intenzíven nem jellemző. Az ülőmunka is okozhat panaszokat, főleg ha rossz tartással ülsz. Csináltass vérvételt kezdésnek, meg erre biztos egy sor vizsgálatot javasol a háziorvos is.
márc. 26. 19:24

Több mint egy éve ülő munkát végzek, és már kb 2-3 éve mozgásszegény életmódot élek, de mióta itt dolgozók azóta semmit szinte!


Már 7 hónapja fáj mindenem azt érzem csak rosszabbodik, mindenem fáj, izom fájdalom ízületi, izomfeszülés, hozzá teszem előtte egy hónapig beteg voltam influenza vagy covid nem tudom, és utána jött minden.


Azt érzem hogy folyton gyulladásban van mindenem az izmom, égető érzés mellkasban karba, pizsereg a felső test részem, fáj a nyakam zúg a fülem, minden bajom van! 😭


És 25 éves nő vagyok...


Lehet hogy ez csinált ki? Vagy a gethás betegség és a sok antibiotikum tönkre tett? Vagy mi???? Remélem nem autoimmun betegségem van😭😭😭

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook