Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Újratelepíteni a számítógépet otthon, hogy kezdjek hozzá? fórum

Újratelepíteni a számítógépet otthon, hogy kezdjek hozzá? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 7. 09:11

sok szerencsét!

:)

2010. aug. 7. 09:10

meg egy kézikönyvet:

[link]

2010. aug. 7. 09:08

nézz meg egy linux telepítést:

[link]

2010. aug. 6. 23:33
Érthetetlen, miért kell az XP-t NTFS-re telepíteni.Én jobban szeretem a FAT32-t, mert azt DOS-ból is el lehet érni, és abból telepíteni az XP-t, sőt változtatás nélkül kitudja javítani az operációs rendszert. Ha a rendszer még betöltődik /akár NTFS-en is/, a javítás egyszerű, mert beírom a Start menübe: D:\i386\winnt32.exe, /a D a CD-meghajtó jele/ és simán kijavítja a rendszert. Nem kell "újrarakni", formázni, particionálni stb. Másik javítási mód: Start menü-Futtatás-/CD-meghajtón megkeresni az i386.exe-t, utánaírni: /cmdcons. A telepítő CD egy kicsit dolgozik, aztán feltesz egy kérdést, amire igennel kell válaszolnunk, aztán ha újraindítjuk a gépet, már meg is jelenik egy javító konzol,amivel többféle javítást végezhetünk, csak be kell írnunk a "help" szót. Ez a módszer működik NTFS partición is.Ha viszont tényleg az a célunk, hogy formázzuk a merevlemezt, akkor formázzunk, de a teljes formázást válasszuk, mert az eltünteti merevlemezünk összes nem fizikai hibáját. Ha valakinek Windows 7 van a gépén, akkor rendszerint automatikusan telepíti a videoillesztőt, a hangkártyát, a nyomtatót stb. Ha valakinek ezek után is van kérdése,annak szívesen segítek.
2010. aug. 5. 14:31
Szerintem k.tünde78 mindent leírt, úgy kell megcsinálni, ahogy leírta!! Az biztos, hogy a videókártyát, hangkártyát, meghajtókat is újra kell telepíteni, plussz minden programot, amit kell, lásd total commander, messenger, ilyenek, de ha olyan a telepítő cd-d, akkor azon rajta van! De kövesd tünde78 utasításait, és sikerülni fog! :-)
2009. márc. 15. 19:49
lementesz minden oylan dolgot a gépről ami később kellesz, aztán a telepítő CD-t berakod és az utasításokat követed. mondjuk még sose csináltam, csak gondolom hogy így kell:) mástól így láttam
2009. márc. 15. 15:37

www.techline.hu

Itt van minden.

Puszi

8. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - C56f732a08)
2009. márc. 15. 15:37

Nem hajszín függő ez.:-D

Valóban ha egyszer megcsinálja az ember utána sosem felejti el.Sokkal egyszerűbb mint gondolná az ember.

2009. márc. 15. 15:35
Viszont kell,progikat szerezned ha akarsz rá dvd írót,TC,szövegszerkeztőt stb.De ha ezek nincsenek a szoftver bázisról is tudsz letőlteni.
2009. márc. 15. 15:34

Ebbe beletanulta az exemtől.

Bootolj be a CD-ről, de az XP DVD-ről telepíthető.

Aztán szépen végigmész az egészen.

NTFS partíciót kell kreálnod az bizti de nem bonyolult én is megcsináltam pedig most szőke vok

2009. márc. 15. 15:33
Valószínű,hogy a vlanokat (port és usb csatlakozok drivere)is újra kell telepíteni.Ha van videókártya azt is.
2009. márc. 15. 15:31
Ha törölte a windowst utána telepítheted újra ugyan azzal a telepítővel,Itt már az a partíciót adod meg amit előtte is megadtatok mb-ban(ő lesz a c meghajtó)..
2009. márc. 15. 15:29
Ha ezzel meg vagy,akkor a telepítő lemezzel töröld a Windowst.Ez nem lesz nehéz,mert mikor berakod a telepítőt a meghajtóba kiválasztod ezt a pontot és ő kérdezni fog stb,hogy mit tegyen.
2. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Marmar)
2009. márc. 15. 15:27
Először is mentsd azokat az adatokat képeket zenéket stb amikre még szükséged van,vagy lemezre vagy ha osztott a merevlemez (c és d meghajtó)rakd át a d meghajtóra tc-vel őket.
2009. márc. 15. 15:22
Szükség lenne arra, hogy újratelepítsem a gépem, de én nem értek hozzá, soha nem csináltam ilyet. Csak egy telepítő CD-m van. Mivel kezdjem? Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook