Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Újrakezdeném... vagy mégsem? fórum

Újrakezdeném... vagy mégsem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Efike)
2010. júl. 14. 19:35

"Aki igazán szerelmes, az nem mérlegel, hanem bevállal minden kockázatot a szeretett fél miatt."


Hát, ez azért nem minden esetben igaz... Főleg ha vkit olyan csalódás ér, mint téged is. Akkor akár milyen szerelmes is az ember, bizony ott van a félsz, a bizonytalanság mindenkiben....

35. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 34. - Efike)
2010. júl. 14. 18:10
írtam :)
34. efike
2010. júl. 14. 17:42

Kedves Virag002! A ti kapcsolatotok most milyen stádiumban van?? Mesélj kérlek valamit!

Nemrég beszélgettem az ex-szel. Megmondtam neki, hogy csak akkor van esélye, ha meglesz a válás, még ha hónapokba telik is. Ha szeret engem, akkor is szeretnie kell, ha nem vagyok mellette és végigcsinálja egyedül ezt az időszakot. A feleség nyomul továbbra is, írogatja a könyörgő üzeneteket. Az exem pedig besokallt, teljesen ki van borulva. Nem bírja elviselni, hogy én mással vagyok, nem bírja elviselni a másik zaklatását. Elutazik valahová egyedül, nem mondja meg hová és azt sem, hogy mennyi időre. Szerintem ez a legjobb, amit most tehet. Úgyhogy most nem fog keresni egy darabig, kattoghatnak az én fogaskerekeim is...

33. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 32. - Ada2885218)
2010. júl. 14. 17:12
ok :)
32. ada2885218 (válaszként erre: 31. - Ee4c27a1c3)
2010. júl. 14. 17:07
én nem csak remélem ;)
31. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 30. - Ada2885218)
2010. júl. 14. 17:04
remélem is :D
30. ada2885218 (válaszként erre: 29. - Ee4c27a1c3)
2010. júl. 14. 17:02

nem azt mondtam, hogy egyszerre több...olvass a sorok mögött...hanem, remélem, hogy nem "csak" 1 barátnőm lesz...remélem...feleségem. ;)


Nekem az nem bejövős, hogy csajozunk 40-50 éves korunkig ;)

29. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 28. - Ada2885218)
2010. júl. 14. 16:02

persze, már elvagyunk...



az h egyszerre több barátnőd legyen, ez gáz....gondold át ezt még egyszer...

28. ada2885218 (válaszként erre: 27. - Ee4c27a1c3)
2010. júl. 14. 16:00

Pedig azt hittem, hogy te jól megvagy a pasiddal...hmmm, nekem ez jött le.


Azért remélem 35 éves koromra nem csak egy barátnőm lesz:P

27. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 22. - Ada2885218)
2010. júl. 14. 15:17

nem kemény vagyok, hanem én is pontosan ebben a cipőben járok...sajnos...annyi szerencsém van, hogy sem gyerekem, sem férjem...

csak a pasim...de a történet ugyan az...

és vele is keményen kell bánni....csak ebből ért

26. 021a029148 (válaszként erre: 25. - Efike)
2010. júl. 14. 15:08

Ne szomorkodj előre! Ha szerelemről van szó, akkor majd bebizonyítja. És ha bebizonyítja, akkor majd kezdhetitek előlről az életeteket.

Szerintem nem fog győzni a feleség...

25. efike (válaszként erre: 24. - 021a029148)
2010. júl. 14. 14:50
Hja. És hol van az egész folyamatból a szerelem? Számít egyáltalán? Vagy már nem? Nagyon rosszul fogom viselni, ha megint "győz" a feleség. Vagy ne szomorkodjak előre, az idő majd mindent megold??
24. 021a029148 (válaszként erre: 20. - Efike)
2010. júl. 14. 13:43
Nehogymár úgy gondolja, hogy ha Te nem oldod meg helyette a problémáját, akkor végül is jó a feleség is...
23. efike (válaszként erre: 21. - Ee4c27a1c3)
2010. júl. 14. 13:39
Valóban kemény! De nem baj! Örülök az őszinteségnek! Nem nekem kell helyrehozni az ő életét, hanem saját magának, s utána meglátjuk. Hú, most én is keménykedem... Kíváncsi leszek, hogy az ex előtt is ilyen kemény tudok-e maradni. Eddig sikerült...
22. ada2885218 (válaszként erre: 21. - Ee4c27a1c3)
2010. júl. 14. 13:33
Virág te mindenhol ilyen kemény vagy :DDD
21. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 20. - Efike)
2010. júl. 14. 13:32

ugyan ugyan...melletted is gyenge volt...elvitte egy nő...nehogy már megsajnáljuk...

akár hogy is dönt nem a te hibád...


mondtam, ha bizonyít, megtesz mindent, gondolkozz el rajta...de csak abban az esetben, ha a mostani párodat nem szereted, és elhagyod, mielőtt tennél bár mit is az exeddel...

de a semmire ne te legyél már tekintettel...nem neked kell ezt megoldani, hanem neki...

20. efike (válaszként erre: 19. - Ee4c27a1c3)
2010. júl. 14. 13:29
Jogos... jogos... Én is ezt kérem tőle! Csak azt mondja, hogy nélkülem gyenge... Tőlem kér erőt, támogatást és egy biztos talajt... Akkor szerintetek törődjek bele abba, hogy ha nem kezdjük újra, és visszafogadja a feleségét, akkor nem is szeret igazán? Akkor csak bepróbálkozott? Ne is próbáljak meg ringbe szállni a nővel?
19. ee4c27a1c3 (válaszként erre: 16. - Efike)
2010. júl. 14. 12:45

Azt mondta az exem, hogy ha igazán szeretem, akkor mellette állok és segítek neki. Állandóan azt hajtja, hogy ha szeretem, nem szabok feltételeket. . .



ezt gondold át még egyszer...nincs ő abban a helyzetben, h Ő irányítson...Bizonyítson!!!!!

majd ha bizonyított akkor Te eldöntöd, hogy akarod-e őt vagy sem...ne üljön már fordítva a lovon!!! Ő hagyott el téged, nem te őt..

18. puritan (válaszként erre: 16. - Efike)
2010. júl. 14. 11:24

Hmmmm.

Már miért kellene segítened?

Miben?

Ez kettőjük dolga.

Egy biztos, erősen gyengülne az én szeretésem ilyen zsarolás hatására.

Azt sem hiszem, hogy magyarázni kell, ki mit veszíthet. Ő döntött, válni akar, te párkapcsolatban élsz.

Tudom, hogy nem lehet kívülről szemlélni olyan dolgokat, amikben az ember nyakig benne van érzelmileg, de gondolj csak bele, ha ezt nem viszi véghez érted, saját magáért, a boldogságáért, kettőtökért, akkor mire számíthatsz a jövőben?


Ez nem feltétel, amit te szabsz, hanem tiszta lapnak hívják. Az a feltétel, amit ő szab.

17. 021a029148 (válaszként erre: 16. - Efike)
2010. júl. 14. 11:22

Nem feltételek szabásáról van szó szerintem, hanem egyszerűen ő rendbe rakja az életét, Te is, és akkor (talán) lehet valami.

Ebben nem hiszem, hogy kell segíteni valakinek, ha már eldöntötte, mit akar.

És ha pl. nem fogadnád vissza, akkor mégsem válna el, vagy hogy is értette ezt?

16. efike
2010. júl. 14. 11:04
Akkor hagyjam, hogy küzdjön meg a feleségével egyedül? Ne segítsek neki? Egyébként én már az elején mondtam neki, hogy számomra az a legnagyobb bizonyíték, ha elválnak és akkor, tiszta lappal kezdhetjük újra. Csak közben kiderült, elválni nem is olyan egyszerű, főleg, hogy csak az egyik fél akarja. Azt mondta az exem, hogy ha igazán szeretem, akkor mellette állok és segítek neki. Állandóan azt hajtja, hogy ha szeretem, nem szabok feltételeket... Ha mellette döntök, tényleg az lenne a legjobb számomra, ha szabad emberként kezdhetném újra vele. Próbálom vele megértetni, hogy túl sokat veszíthetek, ha csalódást okoz nekem. De nem érti meg. Egyet tud csak mondani: ha szeretem, visszafogadom. Bárcsak ilyen egyszerű lenne...
15. 021a029148 (válaszként erre: 13. - Efike)
2010. júl. 14. 10:35

Akkor a kérdést lényegében meg is válaszoltad. :)

Viszont csatlakozom az előző hozzászóláshoz, először tegye rendbe az életét, bizonyítson Feléd, és majd Te döntesz. Ennyi kockázatot neki is fel kell vállalnia.

14. puritan (válaszként erre: 13. - Efike)
2010. júl. 14. 10:18

Én azt gondolom, most az exednek kell bizonyítania, hogy fontos vagy neki. Elhagyott, lehet ilyet csinálni, lehet hibázni és aztán rá lehet ébredni, hogy mégiscsak te vagy az igazi.

DE!

Akkor tudja biztosan, akkor tegyen meg mindent, hogy veled lehessen. Ne akkor váljon el az feleségtől, ha már szabad az út, úgy könnyű kéremszépen, bebiztosítva a szabad utat.

Váljon el és álljon eléd, hogy téged szeret és eljött érted.


Nagyon olyan színezete van a dolognak így, hogy a birtoklási vágya igen erős és nem tudja elviselni, hogy a "volt tulajdona" most éppen valaki másé. Főként, hogy nem is panaszkodtál, sőt arról számoltál be, milyen jó éppen az életed.


Ne add olcsón magad, a könnyen megszerezhető dolgokat általában nem becsülik, te pedig nagyon úgy néz ki, egy életben gondolkodsz.

13. efike
2010. júl. 14. 10:06
Köszi a hozzászólásokat, mindegyik elgondolkodtató! Leírok néhány gondolatot, amik eszembe jutottak. A mérlegelés ténye a legszörnyűbb az egészben. Aki igazán szerelmes, az nem mérlegel, hanem bevállal minden kockázatot a szeretett fél miatt. Vagy nem? Az érzéseim valóban kuszák, de egy dologban biztos vagyok: a mostani párommal jól érzem magam, de nem telik el nap, hogy ne képzeljem magam mellé az exemet, s nem gondolkodnék azon, ha ő lenne itt, mit csinálnánk, ő hogyan viselkedne egy adott szituációban stb. Biztos ez az érzés is ismerős nektek. Úgy érzem, a jelenlegi páromba nem vagyok szerelmes, mert ha nincs velem, nemigazán hiányzik. Nem sietek haza a munkahelyemről sem, csak azért mert ő esetleg otthon vár. Nem gondolkodom egy percig sem, hogy egy kellemes barátnőzést válasszak vagy őt. És ez régen, a 10 év alatt nem így volt. Nekem mindennél fontosabb volt a párommal töltött idő és az otthonom. Ez az érzés hiányzik a mostani kapcsolatomból. Szeretem őt, de nem vagyok szerelmes. Ha az exszel beszélek, ha csak ránézek, ugyanazok az érzések és vágyak fognak el, mint amikor vele voltam. Bármilyen szörnyűséget művelt velem, én még mindig ugyanazt az embert látom magam előtt, akit szerettem. Hogy még egyszer bekattanna? Nem tudom. Semmire sincs garancia. Nagyon félek. Ha az exet választom, lehet, hogy megbánom és a fejemet fogom a falba verni, hogy nem maradtam az "új életemben". Ha maradok, azt fogom bánni, hogy nem fogadtam vissza a szerelmemet és nem használtam ki a lehetőséget. Szeretnék még várni, még néhány hónapot is akár, de akkor a feleség fog újra esélyt kapni. Főleg miután az exem tudja, hogy mással töltöm az éjszakákat és nappalokat, nem pedig vele....
2010. júl. 14. 07:32
Itt az a kérdés véleményem szerint: mit érzel a mostani párod iránt? Megéri őt elveszíteni? Ráadásul azért az emberért, aki cserbenhagyott, és most kétségbeesve kapar?
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Efike)
2010. júl. 14. 01:12

van olyan, h az embernek egy olyan pofon kelljen , mint az exednek ahhoz, h megtanulja értékelni azt, amit képes volt eldobni magától egy pillanatnyi elmezavar miatt....

Valószínűleg az exed most egy hatalmas pofont kapott a sorstól (és nem mondom, h nem érdemelte meg, mert de! Az élet mindig, mindent megbosszul), amit magának keresett.

Neked kell döntened, nem másnak. Az exed már döntött, téged akar. Így aztán nem hiszem, h sokat kellene tartanod a feleségtől.

Már csak neked kell döntened.

Azt valóban leírtad, h a mostani párod mennyire szeret, de..... Te őt?????....... És ez a nem mindegy!

És az exedet????......

Igazad van. A bizalmat újra fel kell építeni. És ez időbe fog telni. Viszont, ha az exed mellett döntesz, azt ne feledd, h ezt a botlását úgy kell kezelned, mintha nem lett volna. (nem könnyű, saját példa alapján tudom) Ha nem így teszel, akkor te magad fogod újra vki más karjaiba tolni. És akkor nincs értelme újra kezdeni.

2010. júl. 13. 21:22

Nem az a fontos, hogy az ex mit akar. Az, hogy TE mit akarsz. Ahogy írsz, abból nehéz kihámozni. A saját érzéseidet kéne rendbe tenni. Biztos, hogy valódi érzések kötnek az exhez, vagy a tíz év emléke? Vagy az a fajta kisördög, aki azt súgja a női egodnak, na látod, mégis te kellesz neki? Biztos, hogy a jelenlegi párodat nem szereted? Vagy csak még nem ismerted fel, és ha esetleg nem lenne, ő is felértékelődne?

ja, és garancia semmire nincs. Viszont bizalom nélkül meg semmi értelme egy kapcsolatnak. Hagyj időt magadnak, vizsgáld, hogyan változnak az érzéseid, és majd megjön a válasz. De ilyen kusza érzelmi állapotban szerintem ne lépj.

2010. júl. 13. 20:38
Szia! Én a helyedben, elfelejteném! Maradnék a mostani párom mellett, aki elmondásod szerint szeret! Ha nem jönne össze az exeddel, te is visszakönyörögnéd magad a mostani párodhoz? Amúgy szerintem nem szeretheted igazán a mostani párod, ha ez megfordúlt a fejedben, hogy visszamennél! A döntés a tied, bárhogy döntesz, sok boldogságot kívánok!
2010. júl. 13. 19:43
Szerintem aludj rá...nem egyet, hanem többet...legyezgeti a hiúságodat,semmi több...sok új élmény a jelenlegi pároddal...volt ideje, hogy mérlegelje a dolgokat...elszúrta. Összejöttök, fél év múlva rájön, hogy a harmadik mégis jobb....mit áldozol fel?
2010. júl. 13. 18:59
Én biztosan nem kezdenék vele újra semmit. De úgy érzem a szavaidból, hogy a mostani párod sem az igazi, max búfelejtőnek volt jó. Ha tényleg szsrtnéd, meg se fordulna a fejedben, hogy a másikat visszavedd.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook