Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Újrahasznosítás. Ki mit szokott újrahasznosítani és hogyan? fórum

Újrahasznosítás. Ki mit szokott újrahasznosítani és hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
42. f758a7200f (válaszként erre: 40. - Bowie)
2012. nov. 8. 17:52
A lefozott kavezacc kituno testradirnak is, elenkito, anticellulitisz es antioxidans:) barmilyen olajjal osszekeverve (pl mandulaolaj) es borbe masszirozva zuhanyozas elott, majd rendesen tusfurdovel lemosni. Lehet turbositani is mindenfelevel pl mez, de az alap az egy novenyi olaj es a zacc. De pl az olivaolaj(bar ez is jo) az egy kicsit ragadosabb, tomenyebb, ezert jobb a mandulaolaj
2012. nov. 8. 15:11
Én wc-papír gurigából készítettem a falra díszt, pólókból párnákat készítettem a lányaimnak! Képek az oldalamon!
40. bowie
2012. nov. 7. 06:35
Most olvastam, hogy írtátok a tojáshéjat tápanyagnak. A lefőzött kávézacc is nagyon jó trágyának, meg a lefőzött filteres teának, ha leszedjük a filterét, a teafüvet szintén bele lehet keverni a földbe. Az is kiváló.
39. bowie
2012. nov. 6. 19:11

A tejesdobozoknak én is levágom a tetejét, és abba adagolom a fagyóba való húst, zöldséget (persze zacskóban). így a fagyóba nem összevissza kerülnek be, hanem szépen sorban. Több cucc fér a fagyóba, és ha egyet kiveszünk, nem kell kirakóst játszani, hogy a többit visszavarázsoljuk.:)


Wc papír gurigából falikép:

[link]

2012. nov. 5. 18:18

Alufoliat osszegyurni labdava (akar hasznalt is lehet, ami a felhasznalast illeti, lenyegtelen, de ha mar ujrahasznositas akkor termeszetesen hasznalt:D) es ezt dorzsiszivacskent lehet hasznalni, az odaegett labosokban ami nem teflon hanem acel, a cif-et erre a labdara cseppentjuk es minden koszt levakar!


A narancs halojat osszehajtogatva es egy gumival osszefogva viszont mosogatoszivacsot kapunk (en hipoval elotte atoblitem) habzik vele a mosogatoszer egyszoval egy az egyben olyan mint a szivacs:)

2012. nov. 5. 15:51

Én sok mindent szeretnék újrahasznosítani, majd ha már az egy éves fiam is engedni fogja.

Az egyik kedvenc tervem:

[link]

Ez pedig a másik:

[link]

2012. ápr. 16. 16:53

Harisnyat porszivo csove elejere tenni es ezzel ossze lehet szedni agy ala, szekreny ala kerult dolgokat (pl fulbevalo stb) ugy hogy megmarad a halon es nem kerul be a porzsakba, igy nem kell utana kotoraszni:)


Masik: akinek nem elvezetos mosogepcsove van hanem a kadba dobja, a cso vegere harisnyat teve egy csomo mindent talal az ember utolag (ha nem uritette ki rendesen a zsebeket mosas elott.


Es egy szuper link: 50 ujrahasznositasi otlet, de mas is, pl hogyan hasznaljunk regi dolgokat mashogy, a kedvencem a ketchup-os uveg mint gofriteszta, pancake teszta adagolo:) es a manikurkeszlet regi szemuvegtokban:)


[link]

new-uses-for-old-things/favorite-new-uses-

00000000019718/index.html

35. f758a7200f (válaszként erre: 32. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 16. 16:43
Ezt Svajcban mar nagyon sok haztartasban csinaljak, marmint hogy elvezetik a meg hasznalhato vizet ami megy a wc lehuzashoz (pedig nem csoro egy nep:DDD)
34. Lady Blakeney (válaszként erre: 32. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 16. 16:30
Ez nagyon jó ötlet! Azért kell hozzá tudás meg kézügyesség, hogy valaki össze tudja ezt házilag hozni.
33. M0ncsa (válaszként erre: 32. - 6e647e0d82)
2012. ápr. 15. 19:34

erre mar lattam "gyari" megoldasokat is, csak ok a mosdokagylo vizet gyujtik a WCtartalyba.

igy e: [link]

2012. ápr. 15. 11:38
én ezt fogom megcsinálni: a fürdőkádból egy hordóba folyik a víz, ami a pincében van, innen egy szivattyú nyomja fel a wc tartályba, amibe bele van szerelve egy kapcsoló, ami a szivattyút kapcsolja, házilag megoldható... hány millió köbméter tisztított ivóvíz megy el naponta erre a célra a Földön? luxus a természettel szemben, nem beszélve arról, hogy a duplán felhasznált víz feleannyiba kerül...
31. M0ncsa (válaszként erre: 30. - Martini64)
2012. ápr. 15. 11:19

Na akkor rateszek meg egy lapattal:

A tonkrement harisnya remek cipofenyezesre. Borcipot boxolas utan sima ronggyal tisztara kell torolni, es a vegen nejlonharisnyaval fenyezni, majdnem olyan fenyes lesz, mint a lakkcipo :)

2012. ápr. 15. 09:48

Szakadt harisnya recycling :)

A lavinát ezzel a hozzászólással indítottam el:

- A felfutott harisnyazoknikat nem dobjuk ki, hanem levágjuk a gumis részét. Szuper hajgumi fürdéshez, otthonra. Nem roncsolja a hajat és mégis jól összefogja.

A Lányok az alábbi ötletekkel tettek túl rajtam:

1. Az anyukám csíkokra vágta a már rossz harisnyákat, és a kertben talált egyenes gallyra ráerősítette, és ragyogó pókháló leszedő, szekrény mögét takarító kis alkalmatosságokat csinált. A lakás minden helyiségében volt ilyen. (Tejespite)

2. Az apukám a kertben használja kötözésre a harisnyát:)) (Lisy50)

3. A zoknikat szoktam belegyűjteni és úgy kimosni, nem vesznek el és a zokni-manók se falják fel a félpár zoknikat ;) (hebrencs)

4. Húsvéti tojás festésére is kiváló: érdekes formájú levelet, virágot, 4 levelű lóherét stb. ráfektetsz a tojásra és belekötöd egy darab harisnyába. Harisnyástól teszed sok-sok vörös vagy lilahagymahéjjal a főzővízbe. Ahol a levelet a harisnya rászorította, ott nem fogja meg a festék. (caravell)

5,6. Anyukám a rossz harisnyákat elvágja kb. boka felett, ónos eső esetén cipőre ráhúzza, nem csúszik el, pl. akár boltba menet, vagy csak az udvaron közlekedve.

A kimosott rossz harisnyákból készített már jó degeszre tömött díszpárnát. (Danina)

7. Az én anyukám a rendes seprűre húzta rá ugyanebből a célból - mármint pókhálózáshoz. a szerk. :)) (caravell)

8. Cirokseprűre azért is szokták húzni, hogy a varrást szorosabban tartsa, és kímélje a seprű felső nyél felőli harmadát a szálasodástól, illetve megelőzzék a seprű szálhullatását.

Ergo megnöveli a seprű élettartamát. (Danina)

9. Harisnya nadrágos részét fürdőhabos vízben átmosni, partvisra feltekerni és irány a parketta áttörlése! Utánpótlás meg mindig van. (Zsóka54)

10. Szűrőnek se rossz, ha épp eltörött a szűrőd és sürgősen kell egy... mármint ha tiszta ;),

a párom az akváriumhoz is használja. (hebrencs)

11. A szekrénybe a levendulát szoktam belekötni, így nem szemetel ha szárad. (Lisy50)


Extra1: Amíg kicsik voltak a gyerekeim, én is az árvazoknikat külön zacsiba gyűjtöttem, és magas láz esetén a szárukat levágtam, hideg vízbe mártva hipp-hopp megvolt a bokára-csuklóra húzható borogatás.

Extra2: Tesóm kislánya fülfájós, ő két pár nélküli zoknit használ: egyikbe sót tölt, becsomózza. Belehúzza egy másikba, nehogy szóródjon, pár másodperc mikró, és mehet a fülre. (Danina)

2012. márc. 26. 12:18
Halihó! Sehol senki? Ne szűnjön már meg ez a fórum! Biztosan vannak még újrahasznosítási ötletek!
28. Lady Blakeney (válaszként erre: 26. - Sly7105)
2012. márc. 9. 17:31
Köszi a pontosítást. Most már legalább tudom mi a neve.
2012. márc. 9. 12:05

Nekem is tetszik a fényképtartó!!


Bár nincs kertem, vagyis van, de csak virágok vannak, szóval nincs veteményes, de ezt a tojáshéjtrükköt a virágokon is kipróbálom:)


Hamu az van, és azt általában a komposztosba kell tennünk, így viszik el, ki gondolta volna, hogy ennyi mindenre jó!

26. Sly7105 (válaszként erre: 21. - Lady Blakeney)
2012. márc. 9. 07:14

az a pár centis henger alakú valami a redőnyön az ütköző :) de ezek szerint fogantyúnak is kiváló:)


A fényképtartó ötlet nagyon tetszik!!!

25. M0ncsa (válaszként erre: 24. - 39694c0c70)
2012. márc. 8. 22:30
En a porra tort tojashejrol tudom, hogy a csigak, fergek tavoltartasara valo (az eles szemcsek felsertik a poha testreszeiket, igy elkerulik az agyast). Az ozek szamara meg budos, ezert nem mennek a kozelebe.
24. 39694c0c70 (válaszként erre: 23. - M0ncsa)
2012. márc. 8. 22:26
Az (hamu) inkább csak "fertőtlenítésre" és a kártevők (csigák, férgek, stb.) távol tartására jó.
23. M0ncsa (válaszként erre: 22. - 39694c0c70)
2012. márc. 8. 22:10
a babnak barmilyen asvanypotlas jo :) mi az osszegyujtott hamuval szoktuk tragyazni a pillangosviraguakat (jaigen, a hamut meg igy hasznaljuk fel :))) viszont annyi tojashejunk nincs, hogy a kis gyumolcsfakra es a babra is jusson :p
22. 39694c0c70 (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2012. márc. 8. 22:03

Tojáshéjat összetörve a babföldre kell kiszórni.

Állítólag nagyon hasznos a babnak.

2012. márc. 8. 20:53

Kiürült arckrémes dobozt kimosom, félig megtöltöm sóval és beteszem a szekrényekbe. Persze a tetejét nem csavarom rá. Konyhaszekrényben, fürdőszoba szekrényben magába szívja a só a nedvességet, párát, és nem lesz minden csupa víz. Időnként persze cserélni kell a sót.


Egy tönkrement asztali állóórából kiszedtem az óraszerkezetet, csak az üveget hagytam benne. Kör alakúra vágott képet tettem bele, és már készen is van a fényképtartó.


A redőnyökön kívül van az a pár centis henger alakú valami, ami megakadályozza, hogy felhúzáskor becsússzon a redőny a tokba. Egy ilyen műanyag valamit rácsavaroztattam a párommal a villanyóraszekrény ajtajára, és ez lett az ajtónyitó fogantyú.

20. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Tökvirág)
2012. márc. 8. 18:33
igen, a fel- meg 1 litereseket en is felreteszem, be is ultetem oket. De sosincs eleg pohar, pillanatnyilag kb. 120 palanta figyel a melegagyban, es meg van ultetnivalo :)
19. tökvirág (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2012. márc. 8. 18:25
Nalunk arra osszevangyujtve a tejfolos pohar.
18. M0ncsa
2012. márc. 8. 17:44
regi kiegett villanykortebol meg lehet barometert csinalni :)
17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - 39694c0c70)
2012. márc. 8. 17:42

jaigen, ezek nyilvan. Papir megy a kandalloba gyujtosnak, konyhai hulladek a komposztba, muanyag meg a szelektiv gyujtobe. De ez szamomra elep, ezert eszembe se jutott megemliteni :)

Ja, ezenkivul a tojashejat osszetorom es a facsemetek tovebe szorom, mert elriasztja a szaguk az ozeket. A kivagott fakat eltuzeljuk, az egyenesebb agakat kifaragjuk karonak, az apraja megy a komposztba, a kisebb agak meg gyujtosnak. Hirtelen ennyi...

16. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - F758a7200f)
2012. márc. 8. 17:32

A konyhai "biohulladékot" külön gyűjtöm és a komposztgörbe hordom.

A sörös dobozokat, üvegeket visszaváltom, a PET palackokat, irodai papírokat összegyűjtöm és az iskolai gyűjtéskor átadom.

15. 39694c0c70 (válaszként erre: 2. - Sly7105)
2012. márc. 8. 17:29

Nálunk is ez van. Csupán annyi különbséggel, hogy nem kockázom és nem darálom, hanem egyszerűen lereszelem a konyhai reszelő apró négyszöges oldalán.

Gyors, egyszerű és még a diódarálót se kell előszedni, összerakni, kitakarítani, elrakni. :)

14. M0ncsa (válaszként erre: 10. - Tökvirág)
2012. márc. 8. 17:26

Jah, vannak jo otletek :) A hinta mekkora mar :DDDD


En amugy folyamatosan gyartok valamit, most eppen kiszuperalt kartondobozbol a paradicsommagoknak alkotok csiraztato edenykeket (felul nyitott kockakat).

13. tökvirág (válaszként erre: 12. - F758a7200f)
2012. márc. 8. 15:52
Ja, az nagyon aranyos... Egyebkent, ha jarsz a deakon erdemes nyitott szemmel atszalni a 2esrol a 3asra vagy forditva, ott van a plastenka-nak egy vitrie. Hihetetlen, hogy ok miket raknak ossze, bar nem tudom konkretan ok mivel dolgoznak, de en multkor a centrumos taskan nagyon felrohogtem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook