Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Újrahasznosítás. Ki mit szokott újrahasznosítani és hogyan? fórum

Újrahasznosítás. Ki mit szokott újrahasznosítani és hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 8. 15:25

Hat ezek szuperek, ez mar muveszet komolyan!:)


Mar igy elso latasra is talaltam vagy 5 dolgot amit meg fogok csinalni.


Pl a samponosdoboz telotarto, becarok:)))))

11. f758a7200f (válaszként erre: 10. - Tökvirág)
2012. márc. 8. 15:18
Koszi megnezem:))))
2012. márc. 8. 14:57

Itt talalsz par jo otletet, probalok majd meg parat kitanni, ha talalok. [link]

A petpalacskos tarolot akarom majd megcsinalni mostanaban.

9. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Rozália)
2012. márc. 8. 12:13

Igen, én is gyűjtöm a komposztnak valót, nálunk kötelező szétválogatni a szemetet, heti egyszer viszik csak el, és a komposztnak valót is heti egyszer, a többit is szét kell válogatnunk (műanyag, papír, üveg), ami nem megy sehova azt heti egyszer elviszik égetnivalóként (koszos zsepik, koszos pelus, stb.) de azon vagyok kiakadva, hogy direkt átálltam a moshatós pelusra, és válogatok, szelekcionálok mindent, mégis mennyi és mennyi szemetünk van így is!


A papír, műanyag eszméletlen! Nem lehet, hogy ennyi csomagolóanyagot használunk el hetente, ezért is találtam ki, hogy mostmár a zöldségesnél nem kérek csomagolást

8. f758a7200f (válaszként erre: 7. - 1617f44160)
2012. márc. 8. 12:09

Jó ez a vezetékes dolog:)


A rendszerezőket én is csinálom, pl kartondobozból, ilyen fakkokat csinálok a doboz tetejéből és így ahogy van, beteszem a fiókba. Most azon gondolkozom, hogy azért szépíthetném csomagolópapír ráragasztásával is, majd ha lesz időm, nekiállok gyártani:))))

2012. márc. 8. 11:49

A tejes dobozokat szoktam ujrahasznosítani férjen nem nagy örömére, mert nagyszerűen lehet rendszerezőnek használni. A dobozokat kersesztben, vagy hosszában elvégom és a fiókba rakom. a lányaim hajgumijait, csatjait nagyszerűen lehet elpakolni, mint ömleszve tárolni a fürdőszoba fiókban.

a másik ötletem, ami még megvalósításra vár, hogy a wc papír gurigákat összegyőjtöm és a vezetékeket külön külön összehajtogatva belerakom és nem gubanavolódnak össze.

2012. márc. 8. 11:48
Mivel én falun lakom, a zöldségek-gyümölcsök kidobásra ítélt hulladékát a komposztálóban gyűjtöm.
2012. márc. 8. 11:41
Esetleg más olyan dolog, ami nem konkrétan kajatéma, de egyéb háztartásban fellelhető kidobásra ítélt dolog újrahasznosítása?
4. f758a7200f (válaszként erre: 2. - Sly7105)
2012. márc. 8. 11:40
Kenyeret keveset eszünk, de ha van, én szoktam pl. kenyértortát csinálni, vagy kenyérfelfújtat, meg amit te is mondtál, kenyérkocka levesbe, zsemlemorzsa. Mondjuk tényleg ritka, hogy kenyér van itthon, csak vendégjáráskor, de olyankor mindig meg marad, mert másnaposan már nincs kedvünk megenni, ilyenkor jön az újrahasznosítás:)
2012. márc. 8. 11:35

Pl amit most újítottam, az az, hogy mivel utálok sok szemetet gyártani, kértem a zöldségesnél hogy ne adjon külön zacskócskákat, szatyrocskákat, hanem tegye be együtt a zöldség-gyümit, itthon szétválogatom és a már meglévő tartókba teszem:)


De találtam már blogokat is a témában, pl. gyerekek tápszeres dobozainak újrahasznosítása, ez nagyon kreatív, ettől függetlenül tudom, mindenkinek van a tarsolyában valami, osszátok meg velem!:)

2012. márc. 8. 11:34
Azt hiszem nálam az egyetlen, amit újrahasznosításnak nevezhetünk, hogy a nap, mint nap megmaradt kenyeret/zsemlét felkockázom, megszárítom és a férjem ledarálja, így lesz belőle zsemlemorzsa.
2012. márc. 8. 11:33
Újrahasznosításhoz keresek ötleteket, érdekel a téma, én is szoktam dolgokat újrahasznosítani, de kíváncsi vagyok, mások hogy csinálják, egyszerű dolgok is számítanak, apróságok, minden érdekel:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook