Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Környezettudatosság: Mindennapi kacatok kreatív újrahasznosítása fórum

Környezettudatosság: Mindennapi kacatok kreatív újrahasznosítása (beszélgetős fórum)


12. yorican (válaszként erre: 1. - Beathryche)
2009. ápr. 14. 14:51

Sziasztok!

Egy kis kreatív ötlettel minden megoldható.

A kifogyott PEt palackokból készíthető fonott kosár, vagy tál. De elhasználódott újságpapírból is szintén lehet kosarat fonni.

Az üres tojástartókból gyerekekkel készíthettek különböző ujjbábokat, Wc papír gurigából lehet tolltartót, tojástartót, szalvétakarikát csinálni.

És még sorolhatnám....és csak a fantáziátok szab határt.

HA valakinek konkrét kérdése van szívesen segítek.

11. f94c04200e (válaszként erre: 10. - Beathryche)
2009. márc. 17. 16:58
Azokat ugymond sodorgattam színes papícsíkokból,majd ráragasztottam a szélekre.Hát nem gyengeidegzetűeknek való elfoglaltság a párom szerint,én a téli estéket evvel töltöttem a gyerkőcökkel.De bármivel kitöltheted a széleket,akár rajzolhatsz is.Ajándéknak is adtam már ilyet.
2009. márc. 17. 14:30

Ezek nagyon szuperek :))) Nagyon tetszik!


Egy kérdésem van csak...úgy néz ki még szemüvegben sem látok jól. A papír ilyen csigás mintájú, vagy azt te vitted rá valamivel?


Miket szoktál még kreatívkodni otthon?

9. f94c04200e (válaszként erre: 8. - Beathryche)
2009. márc. 17. 14:17
Teszek róla képet föl,nézz rá.Aztán jó munkát,biztos sikerül,azért is szeretem csinálni.Szia.
8. Beathryche (válaszként erre: 6. - F94c04200e)
2009. márc. 17. 14:13

Ezt a képkeretes okosságot mindenféleképpen ki fogom próbálni.


Kisebb dobozokra, wc-papír gurigákra, gyógyszeres üvegcsékre, fahulladékokra változatlanul senkinek nincs ötlete? :(

7. f94c04200e (válaszként erre: 5. - Beathryche)
2009. márc. 17. 14:03
Igen,lehet bármilyen csomagolópapír,vagy akár megrajzolt és kivágott virágok,stb.A fólia úgyis stabillá teszi.
6. f94c04200e (válaszként erre: 5. - Beathryche)
2009. márc. 17. 14:00
Az írószerboltban szoktam rá venni öntapadó fóliát,teljesen átlátszót.Evvel lefedem a színes papírt,így lesz tartós.Nagyon jó dolognak tartom.A képkeret lehet ilyen is olyan is,amilyet akarsz.Kivágok egy téglalap formát,picit nagyobbat mint a kép,ha nagyon vékony,akkor kettőt összeragasztok,így stabilabb is,ráhelyezem a képet,köré bármit ragaszgathatsz ami tetszik,a hátoldalára pedig ragasztassz egy támasztékot,de akár a tetejére akasztót is.Fantázia kérdése,de az eredmény mindig rendben van.
5. Beathryche (válaszként erre: 4. - F94c04200e)
2009. márc. 17. 13:16

Szia! Hogy érted a doboz lefóliázását? Milyen színes papírral vonod be? Klaszikus csomagoló, vagy ami éppen a kezed ügyébe kerül?

És a képkeret? Akasztós, vagy kitámasztós?

Tudom, kíváncsi vagyok...:)

2009. márc. 17. 13:13

Szia!

Én is mindenben azt lesem mire lehetne fölhasználni a "használhatatlannak" tűnő dolgokat.Mivel van két gyermekem,cipősdobozokból klassz tárolókat csinálunk(befedjük színes papírral,majd lefóliázzuk),ezek bármilyen kis dolgoknak jók.Képkeretet már rengeteget gyártottunk kartonpapírból,senki sem mondja meg h.abból van.

2009. márc. 17. 13:13
Esővíz gyűjtése nagyon jó dolog - nagymamám csinálta mindig. Nálunk a panelban furcsa lenne :) Amive még nem tudok megküzdeni, az a használt étolaj elhelyezése. Nem tud valaki Szeged környékén olyan embert, aki egy bizonyos összegyűlt mennyiség után elszállítaná?
2009. márc. 17. 13:06

szia

mi is szelektíven gyűjtjük amit lehet, szeretnénk az esővizet gyűjteni (még nem vettünk hordót...)

kis távra inkább biciklivel, gyalog megyek, nem szemetelek

maradék textilből patcworkozni szoktam, fagyis és egyéb doboz jó tárolásra. hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. márc. 17. 13:02

Sziasztok! Már több éve próbálunk párommal környezettudatosan élni. Szelektíven gyűjtünk gyakorlatilag mindent amit lehetséges. Most az érdekelne, hogy vannak -e köztetek olyanok, akik otthon "újrahasznosítanak" felesleges dolgokat. Gondolok ilyesmire, hogy anyagok, már nem használt ruhák, faanyagok, vagy a legtriviálisabbakakt, hogy Wc-papír guriga, konzervdoboz, kartondobozok, kis üvegcsék stb..., akár dekorációs, akár használati célokra. Barkácsolós, kreatívkodós emberkék! Osszátok meg tapasztalataitokat!!!


Illetve azokat is várom, akik úgy gondolják, hogy környzettudatosan élnek az élet egy s más területén. Hogyan és mit tesztek a környezetért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook