Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Új ptk. avagy házasság kontra bejegyzett élettársi viszony! fórum

Új ptk. avagy házasság kontra bejegyzett élettársi viszony! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. szept. 23. 11:58
Pár perce olvastam és elég érdekes hogy a hűtlenség nem számít válóoknak.Azt sem értem,miért ne csinálhatna mest.megterm. egy olyan pár aki nem házas!?Miért nem viselhetné az élettársam a gyerekem nevét?
30. 40163fd81d (válaszként erre: 28. - Ba21036ade)
2009. szept. 23. 07:13
Na tessék,akkor még a hitel felvételnél sincs különbség:)))
29. 40163fd81d (válaszként erre: 26. - Morkika)
2009. szept. 23. 07:11

"És sajnos ha a statisztikákat megnézed, az élettársi kapcsolatok már évek óta rontják a házasságok számát. Ezért van kevesebb válás is. Mert ha egy élettársi kapcsolat szétmegy, annak nincs nyoma. . ."


Pfff,mi ez valami verseny?Azért házasodjunk ,meg váljunk ,hogy nyoma legyen a társadalomban ,és szép statisztikai adatok lehessünk?:DDDDDDDDD


"De szerintem ezt a "lehetőséget" sok olyan ember is kihasználja majd, akik igy akarnak előrébb jutni de nincs közös tervük, de a papir majd segit..."



Ezt nem igazán értem,mégis mi a jó fenét tudnak kihasználni?

Kölcsönt tudnak felvenni ,amit vissza kell ugyanúgy fizetniük ,mint bárki másnak,és kamatostul.

Ezen kívül mi a fenét használnak még ki az állambácsitól?

Tudtommal az egyedül álló anyák több csp-t és különböző juttatásokat kapnak ,mint a házasságban élők,úgyhogy tényleg fogalmam sincs miről beszélsz?

2009. szept. 23. 07:07
Sziasztok.Mi nem vagyunk házasok,"csak" papír nélküli élettársak.Attól,hogy nincs papírunk,még megkaptuk a hitelt.Tudod Morkika,vannak dolgok,amik fontosabbak,mint egy esküvő.9 éve vagyunk együtt,van 3 gyerekünk,autónk,házunk.Ha azt a pénzt,amit félreraktunk esküvőre fordítjuk,most nem itt tartanánk.Ne ítélkezz előre,ha nem tudod,ki miért választja az élettársi kapcsolatot.
27. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Morkika)
2009. szept. 23. 07:02

Miről beszélsz?Régi ,felelős életmód?:)))

Ez vicc.

Régen is hűtlenek voltak az emberek és voltak pocsék házasságok,felelőtlenül és kötelezettségből kimondott igenek,csak akkor még az emberek álszentek voltak és folyamatosan átvertek mindenkit,csak ,hogy megfeleljenek a közerkölcs és a másik álszent emberek normáinak.

(természetesen nem a jó és boldog házasságokra és emberekre gondolok)


Szerintem sem a házasság,sem ez ,a kötetlenebb forma nem buzdít semmire sem.

Amúgy meg ,nekem ember alkotta törvények ne irányítsák az életemet,értékrendemet,mert azt meghagyhatják nekem ,hogy miként alakítom a saját életemet.

Élettársi kapcsolat már vagy 25 éve elfogadott dolog,most csak nevet adtak a gyereknek,szóval senki nem buzdította a párokat,mégis ezt a formát választották ptk nélkül,eddig ez nem tűnt fel?:))

26. morkika (válaszként erre: 23. - 37403e3af4)
2009. szept. 23. 06:53

Az egyneműekről itt szó sem esett. Külön fórumtéma lehetne. Én róluk beszélek.

És sajnos ha a statisztikákat megnézed, az élettársi kapcsolatok már évek óta rontják a házasságok számát. Ezért van kevesebb válás is. Mert ha egy élettársi kapcsolat szétmegy, annak nincs nyoma...

Most már lesz, de kb semmit nem jelent, csak hogy hogyan kapunk sok-sok jót az állambácsitól, amig benne vagyunk...

Persze azzal nincs baj, ha valakik nagyon szeretik egymást és igy élik le az életüket.

De szerintem ezt a "lehetőséget" sok olyan ember is kihasználja majd, akik igy akarnak előrébb jutni de nincs közös tervük, de a papir majd segit...

25. morkika (válaszként erre: 24. - 00346cf747)
2009. szept. 23. 06:48

Egy esküvőn sem kötelező sok embert vendégül látni. És az, hogy bemész, beirnak valamit a könyvbe azt jóvan, az valóban nem ugyanaz...

Hát igen, azt hiszem ez a szomorú... Hogy ez nem izgat fel senkit...

2009. szept. 22. 19:21

Ez bizony így van. A házassági anyakönyvi kivonat kiállítása pont akkora fáradság, anyagi áldozat, mint az élettársi kapcsolat bejegyzése. Hiszen el lehet tekinteni a templomi esküvőtől, lagzitól, sok rokon kínos vendégül látásától, ezek nem okvetlen velejárói a kapcsolat hivatalossá válásának.

De van valami... valami... valami különbség, amitől az egyik jó nekünk, a másik nem. Ilyen szempontból jó dolog, hogy van ez a lehetőség, hátha megtudjuk, kinél mit jelent ez. :)

Az azonos neműek esetében nincs véleményem, ugyanis nem tudom, hogy mekkora igény volt a legalizálásra. Balgaság lenne bármilyen kommentálás...

A fórum témáit nézegetve, a nyitottság a hedonizmus témakörében lényegül meg. Ilyen, mint ez is, nem izgat fel senkit.

2009. szept. 22. 19:09
A bejegyzett élettársi kapcsolat elsősorban azonos neműek részére nyújt egy hivatalos elismerést. Nem hiszem hogy ez a mai világban ahol nyitottak az emberek, gondot jelentene vagy hátrányosan befolyásolná a házasulandók számát... Aki akar az házasodik, aki nem az nem.
22. morkika (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2009. szept. 22. 16:33
Igen, komoly. Szerintem elképesztő.
21. morkika (válaszként erre: 17. - Mimmo33)
2009. szept. 22. 16:33

Engem nem illet, mert nem vagyok házas ezért nem magamról beszélek.

Azon emberek "nevében" irtam, akiket viszont megillet, mert összeházasodtak.

Én a közerkölcsről beszéltem. Nem az egyéniről. Azt mindenki maga dönti el. De ha törvény a közerkölcsöt rombolja, az szerintem igen nagy probléma.

20. 00346cf747 (válaszként erre: 18. - Vvicus)
2009. szept. 22. 16:29
Hát, esetleg a tettlegességet még elő lehet húzni a tarsolyból. A játékszenvedélyt nem, mert gyógykezelésre kényszerítik, oszt' annyi. Pedig állítólag ma könnyebb válni, mint régen. A közös megegyezés érdekében harakirizzenek négyszemközt :)))
19. mimmo33 (válaszként erre: 18. - Vvicus)
2009. szept. 22. 16:19
Tényleg szomorú, de valszeg sokszor nem derült ki, hogy ki csalt először:(
18. vvicus (válaszként erre: 16. - 00346cf747)
2009. szept. 22. 16:18

A bejegyzett élettársi viszonyról hallottam már, de erről egyáltalán nem.

Én ezt nem értem. Megcsalás, mint válóok helyett majd az elhidegüléssel kell előállni vagy mi a fene???!!! Kész, erre komolyan nem is lehet mit mondani...:-(

17. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Morkika)
2009. szept. 22. 16:03

És téged az zavar, hogy valaki házasság nélkül jut olyan előnyökhöz amik téged illetnének?!

Mert sajnos az írásodból erre következtetek...

Az erkölcsösséget meg pont te kezdted feszegetni a 6.hsz.-ban...

16. 00346cf747 (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2009. szept. 22. 16:01

Úgy tűnik, egyedül vagy :)

Nem nagyon ágált ellene még senki, ezek szerint ebben nem látunk kivetnivalót, nem sérti a jó ízlést, és erkölcsöt. Pedig ez a hír nem teljesen friss keletű, pár hónapja hozták nyilvánosságra. Sok megcsalós fórumot indítottak itt a hoxán, a csalódás, óriási szívfájdalom eztán magánügy lesz. Olyan, mint egy zsebkendő elvesztése, el lehet menni a sóhivatalba. Inkább oda, mint az anyakönyvvezetőhöz :)))

15. vvicus (válaszként erre: 1. - Morkika)
2009. szept. 22. 15:50
Ez most tök komoly, hogy a hűtlenség már nem válóok??? Jézusom, na ez már nálam is kiveri a biztosítékot...:-S
14. 00346cf747 (válaszként erre: 11. - Morkika)
2009. szept. 22. 15:27
A tartós élettársi viszony so-so, de inkább aggasztó a "lefekszünk, mert ma este jól éreztük egymást, bár ma látlak először" viselkedés :D
13. 00346cf747 (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2009. szept. 22. 15:24

A keresztény vallás szerint valóban :)

A lakosság nem tudom pontosan hány, de nagy százaléka keresztény - papíron. Vannak papírok, amelyek nem sokat érnek...

12. morkika (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2009. szept. 22. 15:19
Nem zavar ha valakinek nem fontos a papir. De akkor se legyen fontos, ha előnnyel jár. Akkor éljen úgy papir nélkül, ahogyan tud és ne ezzel szerezzen banki kölcsönt meg mittudomén miket.
2009. szept. 22. 15:17

De ha nem fontos a papir, akkor miért állnak sorba majd a bejegyzett élettársi viszonyért az emberek???

Az is papir. Én erről beszélek, nem az erkölcsről. Sajnos vannak házasságok, ahol nem erkölcsösek az emberek és forditva.

De ha nem kell a papir, akkor bejegyzett élettársi viszony se kelljen csak azért, mert előnyei vannak!

10. mimmo33 (válaszként erre: 9. - 00346cf747)
2009. szept. 22. 13:58

Már nekünk sem fontos;)

Csak azt nem értem, hogy akinek meg igen azt miért zavarja, ha másnak nem?!

Miért érzi azt, hogy mi, akik nem házasodtunk össze felelőtlenebbek, erkölcstelenebbek vagyunk?

Miért gondolja, hogy azáltal, hogy ő házas több, erkölcsösebb, felelősségteljesebb mint mi?!

9. 00346cf747 (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. szept. 22. 13:52

Lehetséges, hogy ez a valódi indok a háttérben, de nagyon kevés olyan élettársi kapcsolatot ismerek, amely sok-sok év után házasságba "torkollott"....az idővel ez a cél még inkább jelentéktelenné törpül.

Arra jó, hogy kiderüljön: mégiscsak vannak, akiknek fontos az a papír :)

8. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Morkika)
2009. szept. 22. 13:49

Egyáltalán nem értek veled egyet...

Az egész világot nem fogja érdekelni, hogy te kijelented, házasok vagytok. Ez csak annak a két embernek fontos.

Az erkölcs és a felelősség pedig nem attól lesz mérhető, hogy házasok e vagy nem.

2009. szept. 22. 13:45
Ja, és még egy dolog. Ha nem a papir a fontos, akkor a bejegyzett viszony mi? Az is papir, márpedig hivatalos. Mert igy könnyebben kapunk hitelt meg illetnek meg hasznos, jó dolgok, amik előreviszik a közös életet. Vagyis, ami eddig egy házasságban volt, az meglesz egy élettársi viszonyban is. Mert ami előny, az kell. De az esetleges válási procedúra meg a többi negativum, az elkerülhető. Én ezt úgy értelmezem, hogy kihasználom a jót, a rosszat meg elkerülöm. Vagyis felelőtlenség. Az én szememben. De természetesen mindeki úgy él, ahogyan az neki jó. Csak kár, hogy a törvény ahhoz asszisztál, ami rombol...
6. morkika (válaszként erre: 5. - Noj84)
2009. szept. 22. 13:41

Nem a papir tart össze két embert. De lássuk be, aki ezt a lépést megteszi, hivatalosan, az egész világ előtt jelenti ki, komoly jogi következményekkel, hogy szereti a másikat. Egy együttélésből sokkal könnyebb kilábalni, ha szakitásra kerül a sor. És itt most tök mindegy hogy valaki vallásos-e vagy sem.

Én nem kérdőjelezem meg hogy valaki szereti-e a másikat vagy nem, főleg X év együttlét után.

De erkölcsileg akkor sem ugyanaz a kettő. És kevesebb felelősséggel jár. Sajnos...

2009. szept. 22. 12:53
5. éve vagyunk együtt, másfél éve házasok. nem igazán érzem, hogy a házasság után olyan sok minden megváltozott volna. szerintem ez ma már csak formaság, nem szükséges a papír, mi azért döntöttünk a házasság mellett, mert babát szerettünk volna (aki azóta sikerült is, fél éves:)). templomban nem is esküdtünk, távol áll tőlünk az ilyesmi. ha valakit a papír tart össze, ott már baj van.
4. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Morkika)
2009. szept. 22. 11:58

Ebbe nem megyek bele;)

Mi 9 éve nyúzzuk egymást, és nem vagyunk összeházasodva;)


Nem attól érték egy házasság, hogy egyenrangú - e az élettársi viszonnyal. Hanem attól, hogy a két fél mennyi tisztelik egymást;)

3. morkika (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. szept. 22. 11:55
Oké, igen, nem kaptak. Csak ezekkel az intézkedésekkel lealacsonyitják a házasság értékét...
2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Morkika)
2009. szept. 22. 11:52

Szia!

Nem hiszem, hogy ezzel kevesebb felelősség lenne vagy bizalom;)

Inkább azt gondolom, hogy segítik az olyan párokat, aki nem, vagy egyelőre nem házasodnak, pl. hitelhez jutni. Mert ugye eddig a nem házasok nem kaptak:(

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook