Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa fórum

Ügynökök járják a városokat, hogy lépjünk át egy másik gázszolgáltatóhoz.Ők lényegesen olcsóbban adják a gázt, mondják. Van ebben valami csa (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
114. pista55 (válaszként erre: 113. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 21. 14:57

A futóhomok nem szárít ki semmit. A vízadó réteg az homok réteg. Talán a szomszédnak egy profi kútfúrót kellett volna fogadni.

Nagyon tetszik nekem hogy egy hölgyet ennyire érdekel ez a téma.

2009. okt. 21. 14:43
régen utánaolvastam, de álítólag nehezen engedélyezik. Nem tudom most mi a helyzet. itt biztos, hogy nem tudnánk megcsinálni. gyógyfürdő mellett lakunk, a mellettünk lévő mezőn ált. csak úgy feltör a víz, viszont a szomszéd akart kutat furatni. 5x voltak kint, mert a futóhomok mindig kiszárítja.
112. pista55 (válaszként erre: 111. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 21. 13:28
A geotermikus, hőszivattyús fűtésről mi a véleményed? Állítólag az is nagyon gazdaságos.
2009. okt. 21. 10:53
Én sem vagyok az, de ha pár szélerőmű megakadályozza 1 atomerőmű építését, akkor ingyen és bérmentve segítek a megépítésén!
110. 3c0814215c (válaszként erre: 109. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 21. 10:30

Azok idióták, véleményem szerint.

De az is lehet hogy jogos, nem vagyok ornitológus.

2009. okt. 21. 10:12
és azok a zöldek mennyire környezettudatosak, akik a madarak vonulása miatt nem akarnak szélerőművet?
2009. okt. 21. 10:11
:-)
107. 3c0814215c (válaszként erre: 105. - Pista55)
2009. okt. 21. 10:08
Ha nem a földgázhoz hasonlítjuk hamarabb megtérülhet. Pl. ha villanybojlert váltunk ki vele.
106. 3c0814215c (válaszként erre: 104. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 21. 10:05
Részben környezettudatosságból.
105. pista55
2009. okt. 20. 23:12
Szerintem azért a napkollektor ára hamarabb megtérül.
104. szitaszivárvány (válaszként erre: 102. - 3c0814215c)
2009. okt. 20. 22:58
Akkor miért fordítanak rá ennyi pénzt?
103. pista55 (válaszként erre: 102. - 3c0814215c)
2009. okt. 20. 22:17
Tehát jobb ha én már nem is gondolkozok ilyesmin.
2009. okt. 20. 22:01

A szélerőmű és a napelem áramot termel. Mivel a napelem elhasználódik soha nem térül meg

A napkollektor vizet melegít. Használati melegvíz készítésre alkalmazva a megtérülése 10-15 év. Fűtés rásegítésnél ennél jóval hosszabb

2009. okt. 20. 21:58
Németországban sok olyat láttam, hogy a cserepeket szinte nem is lehetett látni, mert a napkollektor vagy napelem teljesen befedte a tetőt. Mondjuk ez itthon biztos horror pénz. Legalábbis a fizetésünkhöz képest.
2009. okt. 20. 21:56

ja, persze, zavarja a madarak vonulását, építsünk inkább atomerőműveket!

őszintén szólva nőből vagyok, így a napelem és a napkollektor számomra egy és ugyanaz. :-) de biztos van közte különbség.

Régebben volt vmilyen pályázat, ahol pénzt adtak (azt hiszem utólag), ha belevágtál vamilyen hasonló dologba. Nem tudom van-e még.

De ha a bojleunk fogyaszt annyit, akkor is megéri meglegvizet csinálni napenergiából.

Alsózsolca határában van egy szélerőmű. Nincs hangj. Magánszemély építette, de ha jól tudom az ÉMÁSZ vesz tőle áramot.

99. pista55 (válaszként erre: 98. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 20. 20:49

Németországban napelem és napkollektor is van a háztetőn? Mert szerintem így lehetnénk minél függetlenebbek a szolgáltatóktól. Csak az a baj, hogy még nagyon drágák ezek a berendezések. Azt mondják a napelem ára nemigen térül meg. A napkollektor is inkább melegvíz előállítására alkalmas mint fűtésre. Az azért talán megtérül.

A szélmalom gondolom szélerőmű akart lenni. Azt mifelénk is akartak építeni de állítólag a zöldek megakadályozták mert szerintük zajos és zavarja a madarak vonulását.

98. szitaszivárvány (válaszként erre: 96. - Gy.Ibi)
2009. okt. 20. 20:22

Hát ezt elhiszem. Mi gyakorlatilag vízre, villanyra fizetünk és gázpalackra. Meg persze a fára. De ezt jó lenne lecserélni, mert hiába azt mondják, hogy erdőritkításból van, azért szeretem a fákat. Tv-re nem fizetünk. Parabolánk van.

Tavaly németországban láttam, hogy majdnem minden családiházon napkollektor van és rengeteg a szélmalom. Itthon miért nem tudnak pl. szélmalmokat építeni. Jó 1-2 van, de nem viszik túlzásba!

97. szitaszivárvány (válaszként erre: 93. - 480b578442)
2009. okt. 20. 20:18
zsula! Látom Miskolci vagy! Én is az voltam 2 évvel ezelőttig!
96. Gy.Ibi (válaszként erre: 93. - 480b578442)
2009. okt. 20. 20:11

A konvektorok átvizsgálása eddig is pénzembe került,a gázszerelőnk ugyanaz marad.

Aki mer,az nyer.Telefonszolgáltatót is váltottam rögtön,amikor találtam olcsóbbat.Netem már a negyedik cégtől van,tv meg 3.Éves szinten több tízezer marad a zsebemben.

95. szitaszivárvány (válaszként erre: 94. - Gy.Ibi)
2009. okt. 20. 19:56

A fűtésünk gravitációs, így a szivattyút nem kell működtetni. Oké, mikró van, lámpa van, tv van, laptom van és villanybojler van. Valószínű az utóbbi eszik sokat. De az éjszakai áramra van kötve.

Lehet, hogy be kellene méretnem az órát?

94. Gy.Ibi (válaszként erre: 92. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 20. 19:48

A kazán is fogyaszt áramot?Mert ha nem,akkor a villanyórátok siet.

Nekünk hűtő megy,aminek fele fagyasztó,mikrohullámú naponta többször,villanysütő szinte naponta,mosogatógép mindennap,hétvégén többször,mosógép hetente 2-3-szor,tv a konyhában/hogy minél többet legyek ott:-)/+ 2 a szobákban.Így tízezret fizetünk havonta,leszámoláskor is plusszban vagyunk pár ezerrel.Ráadásul szinte egész nap itthon vagyok.A (hobbi)villanyvarrógépről,laptopról,nyomtatóról,kenyérsütőgépről,robotgépekről már nem is beszélve.

A gáz havi húszezer,melegvíz,fűtés 100négyzetméteren,konvektorokkal.

93. 480b578442 (válaszként erre: 85. - Gy.Ibi)
2009. okt. 20. 19:48

,,Ha valami gond van,akkor a régi szolgáltató megy ki,"Na ja kimegy csak épp ezt veled megfizettetik:)Ezt a GAS elfelejtette mondani.

Addig nincs baj,amig nincs baj!Mindenkinek számít az 1 havi megtakarítás csak nem biztos,h ilyen áron megéri.Járhatsz rosszabbúl is,egy biztos ez még ismeretlen,bizonytalan a régi pedig biztos,jól bevált és a biztosat a bizonytalanért hááát.....szíve-joga mindenkinek:)

2009. okt. 20. 19:09

nem. egyáltalán nem drágább és a hagyományos fűtéssel ellentétben van egy olyan jó megoldása, hogy nem kell leszaladgálni megpakolni a kazánt, hanem fel lehet tölteni és utána magának adagolja.

Viszont olvastam vmelyik nap egy új napkollektor rendszerről, ami akkora mint egy cserép. Harsányban fogják gyártani, több külföldi megrendelése is van már. 1 hűtő üzemeltetéséhez 8 darab ilyen elemre van szükség. az árát még nem tudta megmondani a feltaláló. De nem volt hülye ember.

Próbálok inkább ilyenben gondolkozni, mert ha kiszámolom hosszú távon megéri belefektetni.

Ha azt veszem, hogy egész nap dolgozunk, este 8-9 fele vagyunk itthon, 1 tv megy, vacsizunk, fürdünk és alvás és havi 16 ezer villanyszámlát fizetek, az év végi leolvasásnál meg még kijön egy 120 ezres számla, hát a hajam égnek áll!

Ezért se akarok gázt. Azért fura nem? Mi megtehetnénk, mert magunkat nem kapcsolnánk ki! :-)

2009. okt. 20. 19:00

Én csak úgy döntöttem, hogy átlépek.

Remélem nem kell megismerkednem a férjeddel.

Egyébként a pellet nem drágább mint a gáz?

2009. okt. 20. 18:50
pedig nem rossz dolog az. Legalábbis napi szinten ezt látjuk.
2009. okt. 20. 18:46

Remélem én nem leszek védendő fogyasztó.

De ki tudja.

2009. okt. 20. 18:31

Védendő fogyaszt lehet:

a.időskorúak járadékában részesül,

b.aktív korúak ellátására jogosult,

c.lakásfenntartási támogatásban részesül,

d.ápolási díjban részesül,

e.rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

f.otthonteremtési támogatásban részesült (a támogatás megállapításától számított 3 éven keresztül), vagy

g.nevelőszülő, hivatásos nevelőszülő, aki saját háztartásában neveli a gondozásába helyezett átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermeket.

a.fogyatékossági támogatásban részesül,

b.vakok személyi járadékában részesül,

c.(vagy aki után szülője vagy eltartója) magasabb összegű családi pótlékban részesül.


Lényege, hogy 90 napot meg kell haladnia a tartozásának, csak akkor kikapcsolható. Könyebben kap részletfizetési kedvezményt. Úgy mondják, hogy különleges bánásmódban részesülnek.


ismerek olyan községet, ahol a romák helyett az önkormányzet 200-300 ezer forint tartozásokat fizet ki. Viszont 1 évig cserébe nem kapja a havi 5-6 ezer forintos lakásfenntartási támogatást. De ha jól utánaszámolunk, ez nem fedezi a tartozásuk összegét. A többit jóváírják. A bibi ott kezdődik, hogy ugyanolyan szociális helyzetben lévő nem romáknak nem fizetnek. :-(

2009. okt. 20. 18:13

nem vagyok a szolgáltatóváltás ellen. Ha arra gondolsz, hogy nekünk az a jobb minél többen maradnak az egyetemes szolgáltatónál, mert nekünk akkor van fizetésünk, ez így nem igaz. Az új szolgáltató az egyetemessel olyan szerződést kötött, hogy az ő behajtási részüket is mi csináljuk. Megrendelik a munkát, mi elvégezzük. Ennyi. Én nem a TIGÁZ embere vagyok. ugyanis a behajtási részt már vállalkózók csinálják.

Amit leírtam azért tettem, mert 1-2 belső emberrel beszéltünk és ők mondták el ezeket, amin viszont érdemes elgondolkodni.

Én azt mondom, hogy nem szeretnék 1 cégtől függni. Elég ez az áramszolgáltatónál. Aki megteheti vegyen pelletkazánt. kb. olyan ára van mint egy új gázkazánnak, ez a pelletet adagolja magának és sokkal gazdaságosabb.

86. Gy.Ibi (válaszként erre: 76. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 19. 23:40
Így érthető,hogy szolgáltatóváltás ellen vagy.:-)
85. Gy.Ibi (válaszként erre: 83. - 480b578442)
2009. okt. 19. 23:28
Te is leolvashatod.)))Ha valami gond van,akkor a régi szolgáltató megy ki,mert a szolgáltatásért évi több ezer Ft-ot kap.Az új cég csak a gázt adja.Azért olcsóbb,mert közvetlenül nekik fizetünk,a régi nem teszi rá a hasznát.Nekem számít az egy havi megtakarítás.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook